Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milusińska____

co potrafią już wasze roczniaki

Polecane posty

Gość milusińska____

jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusińska____
Czy nie ma tu zadnej mamy rocznego urwiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj roczniaczek 10.03.2005
-sam chodzi, moze nie na bardzo dlugie dystanse ale radzi sobie niezle; -potrafi wlozyc proste klocki kolko, kwadracik, szesciokat i trojkat do sortownika(?) tak chyba sie to nazywa - nie zawsze mu wychodzi , czasem trzeba mu pomoc; -potrafi kucnac bez trzymanki i sie podniesc i gdzies pojsc; -rozumie gdy chce aby mi cos podal -podaje co ma pod reka, rozpoznaje tylko skarpetki - czesto je sciaga wiec to czesty temat; -potrafi pic z kubka niekapka i z normalnego kubka z uszkiem (nalewam malo plynu i dolewam); -potrafi pokazac co chce- wyciaga raczke i mowi eee.. troche za czesto; - potrafi zajac sie bardzo dlugo chwytaniem drobnych przedmiotow i ukladaniem ich wedlog wlasnego pomyslu (np. kamyczkow z grysu na placu zabaw) pilnuje go aby nie jadl; Raczej malo mowi (kiedys mowil wiecej) mama a w zasadzie mam tylko gdy cos zlego sie dzieje, ta (tata) od czasu do czasu. Najczesciej uzywa eee.. A jak twoj roczniak autorko topiku, warto samej cos napisac aby zaczecic do wpisywania sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj roczniaczek 10.03.2005
A i jeszcze z ciekawostek duzo kojarzy. Ostatnio mylam kuchenke gazowa. Kurki juz sie od dluzszego czasu suszyly - nie widzial jak je sciagalam. Nudzilo mu sie - dalam mu jeden z nich aby sobie poogladal. A bestia nie namyslajac sie dlugo wziela go do reki i probowala wlozyc na wlasciwe miejsce. Trzeba nam bedzie oslonke na kuchenke kupic. Podobnie z pachnidlem do kontaktu, ktore nie jest w nim nieustannie, tylko od czasu do czasu. Kiedys cos przekladalam a on wzial je do reki podszedl do wlasciwego kontaktu - nie dosiegnal go ale dal mi znac mowiac eee.. ze tam trzeba wlozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj roczniaczek 10.03.2005
No i ostatnie co mi sie przypomnialo, czasem ni stad ni z owat (nie wiem jak to sie pisze) probuje laskotac mnie po stopach, bo wie ze tak sie robi. Smieje sie oczywiscie i jest zadowolony. Siaga mi tez skarpetki - troche mu pomagam, z wdziecznosci pstrykam mu palcami. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusińska____
moja córcia roczek skonczy 3 kwietnie jeszcze nie potrafi sama chodzic ale bez trzymania wstaje i kuca chodzi tylko trzymajac sie mebli równie sama pije z kubeczka sama je np jabłusszko kanapeczke z kuchenką mam podobny problem bo jej ulubionym miejsce do zabawy jest kuchnia potrafi sama wchodzić i schodzić z kanapy mówi już sporo słów takich ze zrozumieniem np. iś- miś , pa-lampa, dziak-dziadek, mniam mniam -jak chce jeść, mama i tata oczywiście chociaż mama tylko wtedy gdy sie uderzy np, pes-pies, papa, tak i nie (chociaż częścieu jżywa nie) no i ostatnio zrozumiała nareszcie co znaczy nie wolno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfgstgy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23.03.2005
Moja córeczka chodzi przy meblach, wchodzi po schodach (na czworakach), reaguje na podstawowe polecenia "nie", "chodź", "siadaj", "daj", umie pokazać, co chce, choć nie umie tego nazwać, mówiła "mama" i "tata", ale jej przeszło, sama je biszkopciki, kanapeczki, banana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek z 01.03.05 -mowi: mama tata dada baba da (daj) titi-gry cos chce i pokazuje na to palcem, titak-czyli jak robi zegarek, muu czyli jak robi krowka, łał czyli jak robi kotek, nasladuje dzwiek odkurzacza, mruczy jak niedzwiadek, troche szczekajacy pies mu nie wychodzi ale wiem ze to o to zwierzatko mu chodzi, pi czyli spi np.misiu. -przytula zabawki, glaszcze je i daje buziaczka, przybija piatke , podaje reke na \"dzien dobry\" i buziaczka -chodzi samodzielnie, kuca i wstaje bez podtrzymywania, probuje podskakiwac -mimo 4 zabkow dobrze gryzie pokarmy, mozna dac mu do jedzenia poroweczke i sam sobie ja zjada, jesli ugryzie wiekszy kawalek to wyjmuje go z ust i palcami robi sobie mniejsze kawalki, po czym zjada je -kiedy chce cos dostac bierze nas za reke i prowadzi do danej rzeczy, po czym palcem pokazuje o co chodzi, jesli cos jest schowane (np.odkurzacz) to pokazuje na szafe a nastepnie po jej otwarciu mowi \"bu\" -kojarzy ubieranie butow z wyjscien na dwor wiec szuka kurtki i wyciaga rece po klucze z mieszkania - rozumie wszystko co sie do niego mowi, pytajac go czy chce pic wyjmuje smoczek z ust nie widzac wczesniej butelki -sam wyrzuca swoja zuzyta pieluszke do smieci (trzeba uwazac zeby wtedy przy okazji czegos ze smieci nie wyciagnal;)) -reaguje na polecenia-pokaz co masz w raczce, daj... no to tyle narazie mi sie nasuwa;) pozdrawiam mamy roczniakow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj roczniaczek 10.03.2005
Metka - ale sliczne motto z tym krzykiem :-). Minelo juz troszke czasu gdy sie wpisyalam wiec donosze wam, ze moj roczniaczek chodzi juz swobodnie, az sie serce smieje jak sie na niego patrzy. Mowi nadal niewiele :-(, ale sporo rozumie. Uwielbia pchac wszystko co sie rusza - wozki w sklepach wozek swoj itp. Mamy za soba pierwsze proby malowania kredkami (nietoksycznymi). Bazgrze troche - mi sie podoba. Wpisujce sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urszula26
Moj synek potrafi juz: -czytać ,ostatnio przeczytał,,Mitologie'' -biegać ,ale raczej woli wieksze dystance na 1000metrow -gotować ,ostatnio zrobił spaggetii - niestety jest jeszcze prawiczkiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to gratuluje synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×