Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość rozbawiony z ubezpieczalni
Normalnie ubawiłem sie po pachy czytając o wyższości produktów oferowanych przez OVB nad ofertami konkurencji :-) Zgodzę się, że mogą oferować więcej funduszy, większą wygodę, ale nie efektywność finansową. Nawet nie wiecie jak trzeba się nagłowić, by poukrywać wszystkie koszty w produktach dla OVB lub innych dużych sieci, które patrzą najpierw na to ile prowizji oferuje produkt, a dopiero potem patrzą na resztę. Niestety, te sieci dystrybucji wymusiły już prowizje rzędu 100% (i więcej) składki pierwszorocznej w produktach AXA, Generali, Compensa, Skandia czy Aegon. A biednemu klientowi wciska się je jako najlepsze rozwiązania inwestycyjne. Szok przeżyłem, gdy pracując w jedej z firm nad takim produktem "inwestycyjnym" porównywaliśmy go z ze starym ubezpieczeniem typu unit linked i przy tej samej stopie zysków produkt "inwestycyjny" przegrywał z kretesem ze "staruszkiem" (ale o niższej prowizji zaszytej w kosztach). Najzabawniejsze jest to, że często do szkoleń takich \"doradców\" nie dopuszcza się trenerów z zakładów ubezpieczeń, bo jeszcze powiedzą niedajbóg jakie są prawdziwe koszty w produktach, a to zdemotywuje ludzi do sprzedaży :-) (to akurat przykład z OVB). Co do zakazu konkurencji... tu też się uśmiałem. Pracowałem przy tworzeniu kilku umów agencyjnych i zawsze wstawiało się takie "straszaki prawne" ale ze świadomośćią niemożności ich wyegzekowowania. Jak ktoś chce aby pracownik nie podejmował po zakonczeniu wspólpracy działalności konkurencuyjnej MUSI ZA TO ZAPŁACIĆ (np. 1/4 średniomiesięcznych dochodów za każdy miesiąc) :-) A w sumie po co ja się udzielam... głupich nie sięją, sami sie rodzą... kto ma rozum to najpierw nim sie posłuży, a dopiero potem podejmie decyzję. A jak nie - to sam sobie winien :-) Szkoda mi tylko klientów - oni często płacą najwyższą cenę tego \"profesjonalizmu\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do batosai A moje pytanie pozostało bez odpowiedzi (( Czy już może masz mnie dosyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
mamus51- nie mam Cię dosyć, ale na Twoje pytanie powinien Twój kierownik odpowiedzieć. Za to mu płacą... rozbawiony- przytocz mi jeden argument potwierdzający to co wyżej napisałes. Może podaj przykłądowy produkt, który dla klienta jest korzystniejszy (ma mniejsze koszty, lub wiekszy zysk). Na jakiej podstawie mogłeś porównać produkty, które w danej chwili my proponujemy klientom ze starymi, gdy w naszych średni okres inwestycji to minimum 10 lat, a najstarszy z obecnie proponowanych produktów inwestycyjnych ma 2 lata? (i to mnie najbardziej ciekawi). W produktach, nazwijmy to konkurencyjnych, z którymi sie spotkałem opłaty były nawet do 10 razy wieksze niż w naszych. Nie bedę wymieniał firm, o których mówię, bo raz, ze zostały wymienione wielokrotnie, a dwa, ze mam jeszcze w sobie resztkę etyki, której pozbawiona jest większość najeżdżających na OVB... Poza tym nie ma to jak wyżyłować klienta najbardziej jak się da. I np. 23 letni chłopak, który nie ma rodziny, nie ma kredytów, nie pracuje i jest na utrzymaniu rodziców, w ramach III filaru potrzebuje ubezpieczenia na życie i dożycie, bez możliwości częściowego wybierania kapitału, zawieszania składek i zmiany wysokości składki na sumę 100 000zł. Ktoś wcześniej o nożu w kieszeni mówił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin EP
Witam Ponownie. Widze że duża dyskusja na temat kosztów produktów się zrobiła. Może Ja opowiem o produktach w firmie Europartner: Jeśli chodzi o produkty inwestycyjne regularne: IKE 10 UFK W 1 roku inwestowane jest 80% w kolejnych latach 100%. Koszty tylko za zarządzanie funduszami. Klient co rok może transferować pieniądze. Min. wpłata 100zł msc. Polisa typu unit linked inwestowane jest w 1 roku rowiez 80% w kolejnych juz 100%. Koszty tylko za zarządzanie funduszami. W 1 roku gdy klient chce wyplacic pieniadze traci 60% a po 6 roku nie ma już żadnych opłat. Dostę do 47 UFK, rynki takie jak min. INDIE, ROSJA, SUROWCE, oraz pozosatłe rynki światowe. Produkt inwestycji jednorazowej od 5000zl do no limit. Inwestowane jest od samego początku 100%!! Pieniądze dostępne w każdym momencie!! Również dostęp do 47 UFK. No i treraz perełka na te piękne czasy. PRODUKT STRUKTURYZOWANY. Min 1 na kwartał wypuszczamy dla naszych klientów biznesowych, gdzie klient ma 100% gwarancję kapitału na koniec trwania inwestycja, horyzont inwestycjiod 2-4 lat. Kompletne zwolnienie z podatku belki na koniec inwestycji. Dlatego śmiem twierdzić że mamy o wiele lepsze produkty od OVB i tak naprawdę to że jst to firma międzynarodowa dla klienta nic to nie wnosi!! Dla klienta najważniejsze są produkty. A niestety bardzo często widziałem produkty od Was jakie mieli klienci i tutaj niestety szkoda słów. Polisy na 20 lat koszty wykupu masakrystyczne, i bardzo słabe środowisko inwestycyjne. Nasi pracownicy, jeśli chodzi o produkty inwestycyjne, pracują na portfelach modelowych, gdzie w zależności od profilu klieta wskazane są UFK jakie powinny mu zosatć dobrane do portela. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraque
Dawno tu nie zaglądałem ale robi się coraz śmieszniej: Batosai/ Nowy_Pracownik: Oboje piszecie ze jesteście profesonalistami i nie oszukujecie klientów. Jesli to prawda to i tak dla klienta nie robi to różnicy bo tacy ludzie w OVB to znacząca mniejszość. Zapytasz skąd wiem. Otóż wynika to z systemu zatrudniania przez OVB. Już tłumaczę. Pracujemy aby zarabiać. Aby zarabiać jako uczicwy sprzedawca trzeba albo być dobrym, mieć renomę, masę kontaktów i być na tyle pewnym swoich zarobków i pozycji, że można sprzedać klientowi produkt z którego jest mniejsza prowizja. Tak wygląda profesjonalista. Tymczasem OVB podpisuje umowy (nie mylić z "zatrudnia") z wieloma ludźmi, którzy chcą zarabiać. Nie mają doświadczenia, szerokich kontaktów, referencji i zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na dokładanie do interesu. Wiadomo więc że będą chcieli wcisnąć klientowi produkt na którym zarobią. Kiedy klient spotyka się z doradcą OVB to ma znacznie większe szanse na spotkanie takiego agenta niż profesjonalisty. Podsumowując. Z tego co tu wypisujecie dla klienta NIC nie wynika!! Co mnie obchodzi, że jesteście uczciwi i dobrze doradzacie skoro samo OVB ma w dupie jacy są agenci. Liczy się masa i sprzedaż. Do tej pracy bierze się każdego a po obróbce z tej masy zostają najwytrwalsi. W międzyczasie całe armie poczatkujących agentów pocą się aby cokolwiek wcisnąć i zarobić jakiekolwiek pieniądze. Nie mam im tego za złe bo czasy są cieżkie i każdy chce zarobić. Winna jest struktura OVB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzynkaa12
Zgadzam sie z opinia myszki005 i nie tylko ja bo moi znajomi...mam kumpla ktory pracuje w we wroclawiu i pol roku byl happy a teraz go wykiwali...ludzi to sa fimy ktore konkuruja miedzy soba,ktora lepsza.Nie doceniacie siebie w tej firmie. Dobrze powiedziane"wyscig szczurów" Kazdy ma swoje zdanie poki nie zostanie oszukany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
katarzynka12- kto i jak wykiwał Twojego kolegę? Rozwiń proszę. Marcin EP- nie będę sie wypowiadał co do kosztów w Waszych produktach, bo nie mam i nigdy nie widziałem OWU do nich. Jak możesz prześlij mi jakieś- chetnie porównam. W kazdym bądź razie po tym co piszesz nie da sie wywnioskować czy macie lepsze. Jeśli tak twierdzisz- udowodnij mi proszę, bo na słowo dzisiaj się nie wierzy... Co jest złego w polisie na 20 lat? Jeśli taką akurat potrzebuje klient to czemu miałby takiej nie dostać? Takich polis dostępnych mamy kilka, więc jeśli widziałeś jedną polisę na takich warunkach, to z całym szacunkiem zamilcz i nie wypowiadaj się nt. naszych produktów, bo zapewniam Cię, ze jest ich duuuuużo więcej i sa naprawdę bardzo różnorodne na podobnych i na zupełnie innych warunkach. Co do srodowiska inwestycyjnego... myślałem, ze mnie za przeproszeniem cholera weźmie... wejdź sobie na dowolny ranking TFI- wszystko co na górze tabeli- to mamy do tego dostęp. To jest słabe środowisko inwestycyjne wg Ciebie? No chyba, że widziałeś u tego klienta program założony przed np. 10 laty. To z całym szacunkiem, ale nie dziw się, że teraz lepsze są... Franque- agent, który próbuje być nieuczciwy leci po miesiącu. Nawet jak podpisze jakąs umowę to zeżre go storno. Jako manager staram sie eliminować takich kombinatorów już na początku- po prostu ich nie przyjmuję. Jasne, masz rację, znajdą sie też tacy, którzy gdzieś się przecisną, albo i zajmą wyższe stanowisko- ale no wszystkich nie da sie upilnować. Pamietaj jednak, że propozycje dla klientów są przygotowywane przez doświadczonych managerów, nie przez amatorów. I pierwsze doradztwa też przeprowadzają juz doswiadczeni managerowie. Więc kombinatorstwo wychodzi na jaw dopiero po pewnym czasie. I zapewniam Cie, że osoby, które próbuja kombinowac i być nieuczciwi wyaltują- czyli płaca najwyższą cenę (a jak byli wyjatkowo wredni to i moga skończyć nawet z komornikiem na karku...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin EP
Witam Hmm, jeśli mówimy o polisach inwestycyjnych to najważniejsze w nich jest: Czas wykupu - jasne ze nie ma nic złego w polisie na 20 lat, gdzie klient żeby zbudować kapitał potrzebny do emerytury to min. 20 lat musi oszczędzać. Ale życie jest nieprzewidywalne i po co klient ma zawierać umowę na lat 20 skoro może mieć taką samą ale powiedzmy na lat 6. No chyba tutaj zgodzisz się ze mną?? Prawda?? Następnie KOSZTY, rzecz jasna. Nasze polisy nie mają w sobie elementu ubezpieczenia, dlatego całość kwoty jaką klient wpłaca idzie na inwestycje. Stąd tylko w 1 roku inwestowane jest 80% natomiast w kolejnych latach 100% sumy jaką klient wpłaca. Jeżeli klient potrzebuje ubezpieczenie, wówczas robimy mu osobny produkt typowo ubezpieczeniowy. Bo z natury już tak jest że jak coś jest 2 w 1 to jest do ..... No i oczywiście środowisko inwestycyjne. Rzecz jasna. Po tych parametrach można ocenić czy polisa jest dobra dla klienta czy też nie. W swojej karierze spotkałem 8 klientów obsługiwanych przez WAS i niestety żaden z tych klientów nie miał polisy krótszej niż termin wykupu po 20 latach i nie miał tak atrakcyjnych funduszy jak przykładowo MY. I zapewniam że były to polisy zawarte w okresie ostatnich 2 lat. Ale ok, nie ma sensu dyskutować oczywiste jest że każdy będzie obstawiał przy swoim. Ja natomiast chcę aby osoby chcące pracować w takiej branży zapoznały sie z ofertą większej ilości firm, dowiedziały się jakie produkty ma każda z nich i jak pracuje dana firma. I to tyle. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiulka_
do marcina Ep "Nasze polisy nie mają w sobie elementu ubezpieczenia, dlatego całość kwoty jaką klient wpłaca idzie na inwestycje" Czyli klient zaplaci podatek od zyskow kapitałowych? bo z tego co wiem to tylko proukty powiązane z ubezpieczeniem omijają podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdka1755
a ja bym chetnie ta prace podjeła. powiem szczerze ze kasa tam jest duza a ludzie tez zyskuja dzieki doradztwu. tylko ze no wlasnie, nie wiem jak mam znalesc klientow? ktos ma jakis pomysł? zadna kolezanka nie chce slyszec o spotkaniu..z czegos trzeba żyć, moralnie nie mam oporow przed tą pracą.a czy rzeczywiscie od klienta ktory inwestuje 200 mam 900?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiulka_
w telewizji mowią ze banki w USA upadają. analitycy zapowiadają krach jak w latach 30. Jak tu przekonac klienta do systematycznego oszczedzania w funduszach, jak kazdy slyszy co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
Marcin EP- gubisz sie w zeznaniach. Polisa ubezpieczeniowa bez elementu ubezpieczenia? WTF????? Po co na 20 lat pytasz? Ano po to, że po 6 latach na funduszu akcyjnym może być... no właśnie... i wszystko i nic... Pokaz mi taki fundusz który wypracował stratę w 20 lat :D Poza tym mówisz o 8 klientach. Tylko na Dolnym Śląsku powoli dobijamy do 150 000 klientów... Na statystyce sie to nazywało próba niereprezentatywna :D I tak jak mówię, nie znasz naszych produktów. Miałeś styczność co najwyżej z 3, bo takie mi do głowy przychodzą z okresem 20 lat. Są też takie co maja ten okres dużo krótszy (własciwie od 4 lat), jak i bezterminowe. Tak więc nie, nie zgodzę się z Tobą. Po co w pierwszym roku ma być inwestowane 80% jak moze być inwestowane od razu 100%? :D My z takich rozwiązań korzystamy. Chociaż takie co maja w pierwszym roku 80% też sie znajdą (i myśle nawet, ze mówimy tutaj o tym samym produkcie). Co do funduszy sie nie bedę wypowiadał, bo szkoda gadać. Najlepsze fundusze jakie są w Polsce i to w dużo większym wyborze (mówisz to o 47, a ja przebijam do 68! co Ty na to?). Na 10 zarządzających TFI, które wymieniłeś wyżej z 6 też możemy korzystać. Ale nie... my mamy słabsze niz Wy... po prostu ręce mi opadają... basiulka_- nikt na forum nie udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytanie... idź do swojego kierownika! Pogadaj z nim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin EP
Witam Ponownie Jeśli chodzi o elemet ubezpieczenia to jest on i wynosi 1zł. I nic nie kosztuje klienta, tak więc nie ma podatku. Co do dalszego polemizowania, tak jak wcześniej już wspominałem nie ma sensu, gdyż każdy będzie swego bronił:). Raz jeszcze napisze iż głownym celem tej rozmowy jest wyrobienie świadomości u osób które poszukują pracy w tej branży, że na rynku nie ma jednej firmy, która zajmuje się tylko tym i powinny przed podjęciem decyzji o współpracy porównać ofertę kilku firm. Dlatego zainteresowanych prosze o kontakt. Ps. 4 klientów z jakimi współpracuję, którzy mieli do zainwestowania większe pieniądze spotkali się 3 firmami zajmującymi się doradztwem, min EP oraz OVB, po analizie produktow, wybrali naszą firmę i nasze produkty. Rozmawiałem z nimi dlaczego padło na naszą ofertę, sprawa była jasna. Ale to tak jak mowie tylko 4 klientow. Faktycznie nie można oceniać po tym, ale wszyscy jednak zdecydowali się na nasze progukty i naszą obsługę, a póki co na rynku tyskim zaczynamy raczkować. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin EP
Muszę odpowiedzieć jeszcze na to co napisałeś. "Ano po to, że po 6 latach na funduszu akcyjnym może być... no właśnie... i wszystko i nic... Pokaz mi taki fundusz który wypracował stratę w 20 lat" Tu nie chodzi o to żeby polisą zmuszać klienta do tego żeby zamroził pieniądze na lat 20, gdzie tak jak wcześniej napisałem, może zdarzyć się wiele. Chodzi o to żeby dac mu produkt elastyczny, gdzie w razie draki ma dostęp do tych pieniędzy. A przy tym tak ustalić jego profil inwestycyjny, choryzont inwestycji a dopiero puźniej można dobierać fundusze do tego. Po drugie przy systematycznym oszczędzaniu działa element dzwigni finansowej oraz uśredniania. "Po co w pierwszym roku ma być inwestowane 80% jak moze być inwestowane od razu 100%? My z takich rozwiązań korzystamy. Chociaż takie co maja w pierwszym roku 80% też sie znajdą (i myśle nawet, ze mówimy tutaj o tym samym produkcie)" Nie staraj sie wmówić mi że macie produkt o systematycznym oszczędzaniu gdzie od razu inwestowane jest 100% i klient ma dostęp do tych pieniędzy po 1 miesiącu. Bo wiem że sprzedajecie głownie AXE i Compense. A jeżeli macie to i tak oferejucie klientom te 2 firmy. Napewno nie mówimy tutaj o tych samych produktach dlatego że nie współpracujemy z firmami, które macie w swej ofercie. Współpracowaliśmy z nimi ale już jakiś czas temu, ale rynek poszedł naprzód, a My zawsze o krok staramy się go wyprzedzać. Stąd też produkty strukturyzowane. A szkolą nas zarządzajacy z takich firm jak Schroders z Luxemburga, Fidelity USA i zarządzający z Nordei. "Co do funduszy sie nie bedę wypowiadał, bo szkoda gadać. Najlepsze fundusze jakie są w Polsce i to w dużo większym wyborze (mówisz to o 47, a ja przebijam do 68! co Ty na to?). Na 10 zarządzających TFI, które wymieniłeś wyżej z 6 też możemy korzystać. Ale nie... my mamy słabsze niz Wy... po prostu ręce mi opadają... " Macie w swej ofercie fundusze HEDGINGOWE (to te które zarabiają na spdakch indeksów giełdowych)??? fundusze surowcowe??? fundusze surowcowe rynku rosyjskiego?? dostęp do rynku Indyjskiego??? itd. Nie sposob mieć 64 UFK i tak naprawde wszystkie te same, bo czym sie rozni fundusz zrównoważony od stabilnego wzrostu?? czy też akcyjnego???. Wszystkie inwestują w rynek akcji polskich, z tym że każdy fundusz ma inną strukturę aktywów, ale ciągle jest to polski rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin EP
Ok. zakończmy tą dyskusję bo nie ma ona większego znaczenia. Rynek jest duży, starczy miejsca dla każdego, ale pamiętajcie że zawsze lepiej widzieć jakąś alternatywę. Nie można być egoistycznie zapatrzony tylko w swą firmę, ja może troszkę tak wyglądam tuaj, ale to wynika z tego że przed podjęciem pracy w tej branży prześwietliłem sobie już kilka firm tego typu i padło na EP, a z rynkiem finansowym mam kontakt już ponad 3 lata, prywatnie inwestując na rynku akcji polskich oraz zagranicznych, oraz rynku Forex w systemie Timing Trader. Jako doradca finansowy pracuję od Grudnia 2007 roku. Życzę sukcesów. Zawsze chętnie porozmawiam na temat rynku finansowego. A napewno co jakiś czas tutaj zaglądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
Marcin EP- chodzi mi o to, że zarzucasz OVB, ze ma gorsze produkty. Co wcale nie wynika z Twojej wypowiedzi i moim zdaniem nie masz podstaw by tak twierdzić. Jeszcze wrócę do tej polisy inwestycyjnej, o której piszesz i tak zachwalasz. Jesteś pewien co do tej złotówki Sumy Ubezpieczenia? Wychodzi na to, że gdyby klientowi sie zmarło to jego uposażony dostanie złotówkę, a jego środki przepadają. Jest tak? Mi sie wydaje, że chyba nie... Czy moze SU jest to co wpłacił klient :> ??? Może troche to wrednie wyglądac z mojej strony, ale... próbujesz oceniać produkty z OVB, a sam dobrze swoich nie znasz (no... co najmniej sie gubisz). Co do Twoich 4 klientów... moim zdaniem tu nie o produkty chodzi tylko o to, że akurat jesteś lepszym sprzedawcą niż OVBowiec i przedstawiciel innej firmy, który się z nimi spotkał... Kto mówi o mrożeniu pieniędzy na 20 lat? Bo akurat w danym programie, który możesz postrzec jako ten 20letni pieniądze nie są zamrożone przez 20 lat. Nie znasz OWU, to nie dopowiadaj swojego... Wmawiać Ci, ze mamy produkty o 100% alokacji składki juz w pierwszy miesiącu Ci nie będę... Nie musisz w to wierzyć, wazne, że mamy takie. A twoje info o AXA'ie i Compensie są przestarzałe (o przynajmniej te dwa lata). Pytasz o fundusze Hedgingowe- nieśmiało sie zgodzę- owszem mamy. Pytasz o fundusze surowcowe- znów zonk dla Ciebie, bo i takie u nas znajdziesz. Rosja Indie- A MAMY!! Powiedz mi po czym wnosisz, że wszystkie fundusze u nas dostępne sa polskie? Nigdzie tego nie pisałem. Znów nie wiesz i swoje wymyślasz... Marcin EP, naprawdę nie mam nic do twojej firmy- widze, ze należy do tych porządniejszych. Ale powiedz mi do ciężkiej cholery dlaczego próbujesz oczernić OVB? Wmawiasz że nasze produkty są gorsze, mimo, ze tak naprawdę ich nie znasz. Zachwalasz nowe, strukturyzowane produkty, które u Was sa dostępne, a tak naprawdę podobne (nie oceniam czy lepsze czy gorsze) my mamy od kilku lat. To mi się nie podoba u Ciebie. Nie wiesz, nie pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marci EP
Witam Jakl wcześniej wspominałem, nie ma sensu dalej prowadzić rozmowy na temat produktów. Jak sam stwierdziłeś napisać można wszystko. Uznajmy temat za zakończony. Wróce tylko co do sumy ubezieczenia, która wynosi 1zł. Skoro jest suma ubezpieczenia, to znaczy że jest to opatulone w polisę ubezpieczeniową na życie, czyli wskazuje się osobę uposażoną. Czyli jest oczywiste że w razie śmierci uposażona otrzymuje sumę ubezpieczenia + całą wartość rachunku. Powinienieneś wiedzieć żę tu taj nic nie przepada. Oki, jeżeli poczułeś się atakowany z mojej strony to przepraszam, nie o to mi w tym chodziło, no ale niestety to jest tylko forum tutaj można tylko pisać i każdy ma czas żeby sobie tekst wymyśleć, dlatego romowa ma większą moc. Przedewszystkim można przekazać odbiorcy emocje, które w moim przypadku jak najbardziej są pozytywne. Pewne niestety już zdanie zbudowałem sobie już na temat OVB, od osób z którymi rozmawiałem, i nigdy nie usłyszałem nic pozytywnego, mówie tutaj głównie o klientach. Może to spowodowało iż troszke zbyt negatywnie wypowiedziałem się na Wasz temat, tak więc naprawdę bez urazy. Zapewne osoby pracujące i u Was to doświadczeni oraz dobrze przeszkoleni pracownicy. Możliwe że co do produktów nie mam aktualnych informacji. Ale możesz mi podesłać na maila z jakimi produktami struktururyzowanymi pracujecie, oraz produktami inwestycyjnymi. Ja wówczas poskanuje materiały odnośnie swoich produktów i prześle i Tobie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marci EP
Może uda się nam kiedyś wypić kawkę w Tychach i będzie można na spokojnie porozmawiać. Raz jeszcze bez urazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANONIM.ka84
Witajcie pRACOWAłAM W OVB I CHCIAłABYM wAM COS NA TEN TEMAT NAPISAC.. PO PIERWSZE TO WOGóLE NIE ZACZYNAJCIE PRACY W TEJ FIRMIE MIMO TEGO CO wAM OBIECUJA TAM...JA NIE POSłUCHAłAM BO BYłAM ZAFASCYNOWANA ALE TERAZ PO PARU MIESIąCACH WIEM PRZEKONAłAM SIę I NIE TYLKO JA ZRESZTą..TO Są OSZUśCI TAKA PRAWDA NAOBIECUJą WAM PIENIęDZY, KARIERY I WSZYSTKIEGO INNEGO... jeździsz PO TYCH LUDZIACH i nawet nie wiesz czy i co im sprzedajesz ale ok masz znajomych masz ludzi to ok ale to się kiedyś kończy ta dobra pascha i zaczyna się próg ale to i tak mały problem ... a sam egzamin pic na wodę zresztą... ale wiesz po egzam,..dopiero kasa ale ja to wogóle tak miałam że po egz.czekałam jeszcze 2 m-cę na wypłatę i do tej pory nie wypłacili mi wszystkiego tej resty nie dość że zabrali połowę aaa nawet więcej to jeszcze zabrali ze szkolenia na którym wogóle nie byłam...sama opłać wyjazdy, telefony i wszystko innne Ci którzy mają tą pracę jako jedyną to radzę Wam jak najszybciej zrezygnować potem się zresztą przekonbacie co to takie ja nie wierzyłąm ale na własnej skórze się przekonałam!to są oszuści sami niec nie robią w tej dyr.a na was kasę zbijają i na wyieczki jeżdż ą ... musisz robić to co im się podoba przyjmuja każdego... praca nie normowana, tak samo jak kasa ubezp. to co zarobisz to tego nie dostajesz bo wyżej od ciebie też muszą zarobić a chciałabym jeszcze dodać że produkty nie są za dobre a dokładnie jeden ponieważ pieniądze są z niego nie ypłacane ja sama nie wiem na włąsnym przykładzie ale w rodzienie i znajomych mam przykład...nie powiedzieli mi czym pachnie ovb woleli bym sama się przekonała na włąsnej skórze, a teraz mówią a nie mówiłem... strciłam dość kasy i nie zwóciło mi się nawet pół tego co straciłam.... dajcuie sobie spokój z ovb oni za wszelka cenę chcą człowieka w tej firmie zatrzymnać na obiecują ale po jakimś czasie sam się człowiek przekonuje co to jest i co zrobił!!! jeźeli się wyznacie z pisma i zrozumieliście co piszę to powinniścoie wiedzieć co zrobić...OVB OSZUŚCI mnie oszukali i moich znajomych też!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam!aha nie podpisują awansów jak im się coiś nie podoba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANONIM.ka84
Witajcie pRACOWAłAM W OVB I CHCIAłABYM wAM COS NA TEN TEMAT NAPISAC.. PO PIERWSZE TO WOGóLE NIE ZACZYNAJCIE PRACY W TEJ FIRMIE MIMO TEGO CO wAM OBIECUJA TAM...JA NIE POSłUCHAłAM BO BYłAM ZAFASCYNOWANA ALE TERAZ PO PARU MIESIąCACH WIEM PRZEKONAłAM SIę I NIE TYLKO JA ZRESZTą..TO Są OSZUśCI TAKA PRAWDA NAOBIECUJą WAM PIENIęDZY, KARIERY I WSZYSTKIEGO INNEGO... jeździsz PO TYCH LUDZIACH i nawet nie wiesz czy i co im sprzedajesz ale ok masz znajomych masz ludzi to ok ale to się kiedyś kończy ta dobra pascha i zaczyna się próg ale to i tak mały problem ... a sam egzamin pic na wodę zresztą... ale wiesz po egzam,..dopiero kasa ale ja to wogóle tak miałam że po egz.czekałam jeszcze 2 m-cę na wypłatę i do tej pory nie wypłacili mi wszystkiego tej resty nie dość że zabrali połowę aaa nawet więcej to jeszcze zabrali ze szkolenia na którym wogóle nie byłam...sama opłać wyjazdy, telefony i wszystko innne Ci którzy mają tą pracę jako jedyną to radzę Wam jak najszybciej zrezygnować potem się zresztą przekonbacie co to takie ja nie wierzyłąm ale na własnej skórze się przekonałam!to są oszuści sami niec nie robią w tej dyr.a na was kasę zbijają i na wyieczki jeżdż ą ... musisz robić to co im się podoba przyjmuja każdego... praca nie normowana, tak samo jak kasa ubezp. to co zarobisz to tego nie dostajesz bo wyżej od ciebie też muszą zarobić a chciałabym jeszcze dodać że produkty nie są za dobre a dokładnie jeden ponieważ pieniądze są z niego nie ypłacane ja sama nie wiem na włąsnym przykładzie ale w rodzienie i znajomych mam przykład...nie powiedzieli mi czym pachnie ovb woleli bym sama się przekonała na włąsnej skórze, a teraz mówią a nie mówiłem... strciłam dość kasy i nie zwóciło mi się nawet pół tego co straciłam.... dajcuie sobie spokój z ovb oni za wszelka cenę chcą człowieka w tej firmie zatrzymnać na obiecują ale po jakimś czasie sam się człowiek przekonuje co to jest i co zrobił!!! jeźeli się wyznacie z pisma i zrozumieliście co piszę to powinniścoie wiedzieć co zrobić...OVB OSZUŚCI mnie oszukali i moich znajomych też!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam!aha nie podpisują awansów jak im się coiś nie podoba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Socjalny
Powiedzcie mi maruderzy, jak to jest możliwe, że ja pracowałem w 5 firmach (w tym 4 finansowych) i rezygnując z pracy w nich (różne powody - brak możliwości rozwoju, słabe produkty, limity i progi do wypracowania, kierownictwo nastawione na wyzysk pracowników, mało przejrzyste zasady wypłat), to jednak nie siedzę na forach tych firm i nie piszę jak tam jest źle, jaki to ja nie jestem pokrzywdzony, że się zawiodłem, rozczarowałem itp... Co wami kieruje żeby tracić swój czas, oglądać się za siebie i za wszelką cenę oczernić tą firmę ? Zawiść? Fakt, że wam się nie udało ? To, że nie wykorzystaliście szansy i nie pracowaliście sumiennie, bo myśleliście, że bez żadnego wysiłku kasa sama przyjdzie ? Niech mi ktoś odpowie, jaką macie motywację, żeby potem wypisywać bzdury ? Nie szkoda wam czasu, który moglibyście przeznaczyć na coś konstruktywnego ? Dlaczego jednym się udaje a wam nie ? Na pewno wina jest tylko po stronie OVB ? Skoro ktoś zaczyna razem z wami od tego samego szkolenia, słucha dokładnie tych samych rzeczy itp to też powinien czuć się oszukany i przestać momentalnie pracować, a jednak osiąga sukces i pracuje owocnie, pnąc się po szczeblach kariery. Może pora dorosnąć i nie zwalać winy na wszystko wokół, a wziąć trochę odpowiedzialności na siebie !! To w końcu był was wybór, wasza decyzja, wasze ryzyko, jak bylibyście racjonalistami i realistami i chciałoby wam się pracować to by było tak jak było mówione ! Bo przy mowie o zarobkach, było wspomniane że można tyle zarabiać, a nie że jest to gwarantowane - MOŻNA, jak się coś robi, stawia na swój rozwój i ma się realne i profesjonalne podejście. Kwestie wypłat też zawsze jasno są określane w każdym biurze - nie akceptujesz tego, nie pracuj ! Ale oczywiście 3 miesiące się zarabia i jest wszystko OK, potem się przestaje pracować i zaczyna się płacz, lament i wszystko wokoło przestaje pasować. Ja, pracując w innych firmach, też nie byłem ze wszystkiego zadowolony, ale wiedziałem, że zatrudniając się tam, to ja podjąłem decyzję i w mniej lub bardziej świadomy sposób godziłem się na takie a nie inne zasady, warunki pracy etc. i jakieś pretensje mogę mieć, ale na pewno nie troluje na forach tych firm i nie staram się za wszelką cenę odstraszyć wszystkich - nie mam tak zrytej psychiki aby wypisywać jakieś bzdury, a tym bardziej szkoda mi by było mojego cennego czasu, bo i tak nic przez to nie osiągnę - nic ! I tak się zastanawia co wy osiągacie pisząc tutaj niestworzone brednie... Inna sprawa że mam porównanie odnośnie innych firm finansowych i dlatego pracuję w OVB, bo jest jasna i przejrzysta ścieżka kariery, zdrowa atmosfera, nie ma przymusu i takiego odczucia parcia na pieniądz kosztem klienta, czuję, że pomagam ludziom, oferując im jedne z lepszych rozwiązań itp. Jeżeli narzekacie na tą firmę, to mała jest szansa, że w branży finansowej znajdziecie lepszą, więc w ogóle dajcie sobie spokój z tą dziedziną i idźcie poszukać sobie całkiem innej pracy ! Takie jest życie. A do takich ludzi jak ANONIM.ka84 to szkoda słów - dziewczyno przecież Ty nawet pisać dobrze nie potrafisz, a Twój tok myślenia i idąca za tym wypowiedź jest na żenującym poziomie - tego przeczytać dwa razy nawet nie sposób (a żeby Ciebie zrozumieć, to kilka razy by się przydało powtórzyć czytanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANONIM.ka84
wiesz może i parę błędów zrobiłam w tekście i wogóle pisałam co mi na myśl przyszło ale co prawda to prawda czas tracę ale już po długim czasie pisze o ovb bo trochę zleciało i poiwm wszędzie gdzie się da aby przestrzec ludzi przed tą firmą- OVB TO OSZUŚCI i niech każdy o tym wiem.... tu nie tyle chodzi o kasę co o tego klienta, zresztą o kasę również.... piszę może źle i głupio ale niech ludzie wiedzą by się nie pakować w pracę w ovb..... a Ty może i mądrzejszy .... niec się nie dzieje każdy ma prawo negatywnie o kimś pisać i o czymś nie komentuję więcej tego co piszesz o mnie bo ja sama nie jestem lepsza ......... ale z ovb dajcie spokój sobie a jak nie to powodzenia życzę......co miałam napisać napisałam... pozdrawiam wszystkich Ciebie kolego również choć mnie krytykujesz! ale 3maj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANONIM.ka84
jeszcze jedno....... napisz mi w jaki sposób ovb pomaga ludziom bo tego nie wiem???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANONIM.ka84
zapomniałam o najważniejszym................ powodzenia Ci zyczę w OVB... bo raczej Ci suię przyda...sam się przekonasz skoro taki mądrzejszy jesteś co to za firma...może i porównanie masz bo ja też pracowałam wczesnie w innej firmie finans..... a wovb naobiecywali ci co z tego mam...dobra byłam w tym wszystkim ale jak raz mnie ktoś oszukał to i drugi i trzeci raz też to zroibi! nie wiem ile ty poracujesz w ovb i przedewszystkim gdie?! wiesz ja cieszyłam się strasznie i wogóle byłam zafascynowana praca w OVB, wogóle tą firmą ludzmi itd ale do czasu to tego pewnego dnia........ wogóle za duzo przypadków było wokół mnie którzy negatywnbie mówili i to dało mi do myslenia ale co tam było i na szczęście minęło .... praca w ovb się zako;ńczyła i cieszę ssię bi nie chcę ludzi oszukiwać jak to robi i robić będzie ovb...a Ty pisz o mnie i mów co chcesz .... sam się przekonasz jak to jest i czym jesy\t ovb ...... sorry za błędy bpo pewnie się przyczepisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Socjalny
ANONIM.ka84, nie odpowiedziałaś mi na moje pytania... Ogólnie dziwię się że Ciebie oszukali a mnie nie i conajmniej 80 osób, które znam - nam zostało wszystko dobrze i przejrzyście wytłumaczone i zakaceptowaliśmy to. Nie powiem jakie to jest biuro, ale powiem, że jest to jedna z Dyrekcji Krajowych i osoba nim kierująca świetnie prowadzi całą grupę i całe biuro - na zdrowych zasadach, bez ściemy i zasłon dymnych. Możliwe że trafiłaś pod niewłaściwy adres, a ja pod ten właściwy. A pracuję tak długo, że spokojnie mógłbym mieć już stanowisko jednego z dyrektorów, i może mam, a może jeszcze nie - to nie jest ważne, ważne że ten długi czas pokazał i upewnił mnie że wszystko jest OK. Jak pomagam ludziom ? - zmieniam pracownicze ubezpieczenia grupowe z 56 zł na 31 zł przy tych samych pakietach, znajduję o ponad 200 zł tańsze ubezpieczenia domów, rodzinne, komunikacyjne - zabezpieczam ludziom przyszłość - podpowiadam gdzie efektownie oszczędzać - zmieniam jakieś chore programy emerytalne, gdzie ludzie po 10 latach wpłacają 40 000 zł a mają 20 000 zł do wyboru - w jednym miejscu i z jedną osobą mogą omówić kwestie posagówki, ubezpieczenia mieszkania, komunikacyjnego, bez jeżdżenia i tracenia zbędnego czasu - pomagam zabezpieczyć prawnie kapitał ich firm - wyjaśniam im jak działa system emerytalny i jak mogą zareagować i co zrobić aby nie dopuścić do emerytur na poziomie 500 zł - podpowiadam jakie wybrać OFE - tłumaczę im jakie będą skutki w Polsce kryzysu subprime - ubezpieczam całe wycieczki zagraniczne, aby wszelkie koszty wypadków/pobytu w szpitalu rzędu 5-10 tyś Euro pokryło ubezpieczenie za 40 zł - sprawdzam czy mają właściwe na dzisiaj rozwiązania - to i wiele innych rzeczy robię na jednym spotkaniu, a klient nie musi ruszać się nawet z mieszkania i ma to za darmo, a do tego ręczę za wszystkie polecone rozwiązania i w ramach SERWISU czuwam za klienta nad tym wszystkim - wskazuje najlepsze konta/karty kredytowe w bankach - pomagam wyegzekwować z ZUS-u/KRUS-u należne składki i wyjaśnić sporne kwestie - (z własnej inicjatywy) wyszkujuę najniżej oprocentowane kredyty - podpowiadam jakie konwersje na rynku walutowym są optymalne - chronię przed utratą ciągłości zarobkowania na skutek przerwania stosunku pracy - pomagam prawnie zabezpieczyć kapitał - podpowiadam babciom, które zainwestowały w lipcu 2007 roku całe swoje oszczędności życiowe i straciły połowę z nich, jak można je odzyskać - zapewniam lepszą ochronę zdrowotną (korzystanie z wysepcjalizowanych placówek medycznych) - szukam atraktycjnych źródeł leasingowania maszyn, samochodów i urządzeń Mało ? Nie wierzysz ? To jest właśnie profesjonalizm, doskonalenie własnej wiedzy, lata doświadczenia, ogólna i szczegółowa szeroka wiedza, nie opierta tylko i wyłącznie na szkoleniach OVB. Do tego robię to w sposób etyczny, bez wyzysku klienta, bo wiem, że nawet jeśli za coś nie dostanę prowizji (bo jest poza zasięgiem OVB) to kompleksowo i fachowo obsłużę klient i będzie na tyle zadowolony, że będzie źródłem wielu kontaktów dla mnie. Profejsonalna i kompleksowa obsługa = niekończące się kontakty ! Jak miałbym się przekonać, że jest źle, to by to nastąpilo dobrych kilka lat temu. A ja szkolę własnych pracowników, wpajając im zdrowe zasady i transparetnie tłumaczę również nowym osobom zasady współpracy z OVB - nie ma tutaj ukrytych treści i pułapek, nie ma nastawienia że ścigamy się o punkty, nakłaniamy klienta do czegoś, co jest mu nie potrzebne, wyzysku itp. Jestem zdania, że działając naprawdę obiektywnie i na korzyść klienta, osiągnie się najwięcej w tej firmie. Ja tak zostałem nauczony i praca sprawia mi olrzymią satysfakcję i tak uczę też wszystkich moich ludzi ! I jeździć możecie po OVB, ale ja się na to nie godzę i nie uważam, abym na to zasługiwał, bo kieruje się pewnymi normami, zasadami i sumieniem i to pozwoliło mi zajść bardzo wysoko i takich ludzi w tej firmie jest dużo, wbrew przekonaniu, jakie można wynieść z tego forum, bo nie jedna rozkapryszona osoba pisze co mu się tytlko podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANONIM.ka84
no dobrze ... wszystko super opisujesz.... może źle trafiłam na biuro czy inne sprawy ale wiem co było i nikomu nie piszę inaczej niż było... troszkę mnie poniosło fakt i nie liczyłam się ze słowami tutaj na forum, ale skoro raz mnie oszukali to i oszukają następne... ciesze się bardzo ze w ovb już nie pracuje z własnej inicjatywy.... wcześniej tak nie uważałam bo cieszyłam się z takiej pracy ale z perspektywy czasu i z własnych doświadczeń już wiem na czym to wszystko polega.... za dużo miałam wokół siebie ludzi który zostali oszukani czy to klient czy też pracownik... nie pisze głupot bo niby po co ...ovb nie zrezygnowało ze mnie to ja zrezygnowałam z ovb i nie ukrywam ale dobrze mi z tym.... mam prośbę..napisz mi proszę ile może być dyrektorów w jednym biurze jeśli wszystkim dobrze idzie i każdy ma tyle jp itp że moż być tym dyrektorem?czy skoro 20 osób osiągnęło wszystkie wymogi tej piramidy kariery i może być dyr.kraj. np. to czy faktycznie te 20 os.będzie nimi... tego to akurat nie wiem ale trudno.... życzę powodzenia powtórnie, oby się dalej układało tak jak piszesz... nie pracuje w ovb i mam czyste sumienie na kasę też chora nie jestem i dobrze mi z tym, ... nie chcę nikogo urazić z ovb-ców, ale nie pracuje juz w ovb i wiesz co... hurrrrrraaaaaaaa! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
Anonim.ka84- napisz proszę jak Cie OVB oszukało. Bo jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem w Twoich postach. Napisz jak możesz w jaki sposób oszukano Twoich klientów. Pachnie mi tu straszną ściema...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gigant2015
A ja zaobserwowałem to co Anonim. Po pierwsze sciema i pranie mozgow. Po drugie blokowanie awansow- co by ktos wyzej, co nie spełnił warunkow na kolejny awans kaski nie stracił. Blokowane było z tego co wiem ponad 3 kwartały. I Koles nie mogł nic zrobic, bo polecenia były odgorne. Nie wiem teraz, czy w koncu dostał ten awans, czy zrezygnował z pracy,bo wcale bym sie nie zdziwił. Wokoł mnie oszukano na pieniadze badz kradziono umowy, badz nie wypłacono pieniedzy co najmniej 6 osobom- to na ktore mam dowody i swiadkow. Do dzis mozna sprawdzic ewidentne przepisywanie sobie czyis umow w dokumentach firmy- tzw ZLW przez kierownictwo. I jest to ewidentna prawda. Albo takie praktyki bywaja stosowane nagminnie, albo Anonimka pracowała tam gdzie ja. I to sa prosze panstwa fakty, ktore widziałem na własne oczy, słyszałem na własne uszy i widziałem odpowiednie dokumenty. Fakt bezsporny, ze trzeba uwazac, bo byc moze trafi sie na taka własnie kadre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×