Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość koleg
ja bym chciał sie dowiedzieć ile średnio zarabia dyrektor krajowy, dyrektor regionalny i dyrektor o najniższym szczeblu czyli d. okręgu. jest to dla mnie ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facer
pozdrawiam GST październik! Hilton i Radisson SAS - daliśmy rade!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 789iyj
Hilton, Radisson...a za wszystko płacą zakłady ubezpieczeń (mniej lub bardziej oficjalnie :-) ).... czyli klienci. Fajnie być klientem OVB :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz krakow
Jeśli ktoś naprawdę ma na celu nie tylko zwykłą pracę, ale chce postawić na rozwój osobisty, karierę to powinien zapoznać się z tą firmą. Dane mówią same za siebie. W Polsce obrót zwiększył się w ciągu ostatnich trzech lat dziesięciokrotnie z 20 000jp. na 200 000jp. OVB współpracuje z najlepszymi instytucjami finansowymi dostępnymi w Polsce o najwyższym wskaźniku bezpieczeństwa. Jest notowana na niemieckiej giełdzie, gdzie od 2006 roku wartość akcji wzrosła z 7euro na 35 euro( wzrost o 500%). Zostawiam maila, każdy kto ma zamiar dowiedzieć się czegoś mądrego i prawdziwego na ten temat niech nie szuka na forum! Tutaj są wypowiedzi ludzi którzy w najlepszym wypadku widzieli tylko logo OVB. Jak można czegoś nie znać i wypowiadać się na ten temat! Pozdrawiam odważnych! Łukasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xman51
Ja mam wyrobiona opinie na temat OVB : - Po pierwsze to nie jest doradztwo tylko akwizycja , zwykła sprzedaż. - Klient jest oszukiwany bo nie ma zadnej analizy tylko wciska się to co obecnie OVB sprzedaje czyli Compensa 99% albo OFE. - Brani są prawie wszyscy do pracy bo to tak naprawde z nich miesiąc w miesiac funkcjonuja biura.... Robi sie info a potem nowa 30 robi swoich znajomych i z tego jest kasa , nastepnie 95 procent odpada w ciagu 3 miesiecy. - Warto jest oszczedzac, warto myslec o przyszlosci ale nalezy bardzo uwazac gdzie sie lokuje pieniadze i przez kogo, bo prowizje sa wysokie i sprzedawcy dostaja je z Waszej kasy. - Jesli chodzi o prace w OVB to robota dla ludzi z wytartym czolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
xman51: To nie jest akwizycja- jeśli tak uważasz, sprawdź definicje akwizycji na wikipedii. Zgoda- sprzedajemy niektóre produkty, ale potem przez długie lata opiekujemy sie naszymi klientami. Żaden klient nei jest przez OVB oszukiwany. Jeśli zdarzy sie przypadek, że nasz pracownik postapił wobec klienta nie fair- szybko ponosi tego konsekwencje. Oczywiście klient ma analizę (nie wiem skad wniosek, że jej nie ma). I ok, jeśli podpisujemy z klientem umowę, to oczywiście z zakresu tego, co na daną chwilę mamy dostepne. Tylko tak sie składa, ze jest tego dużo więcej niż Compensa i OFE, i są to najlepsze obecnie dostępne produkty na rynku. Do znudzenia powtórzę: jeśli nie mówię prawdy- pokaż mi lepszy. Nie przyjmujemy wszystkich. W najlepszym przypadku 15% z tych co przyszli na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną. Dokładnie jak to się odbywa, pisałem ze 3 strony temu- nie bedę sie aż tak powtarzał. Biura utrzymują kierownicy, wiec nie wiem skąd pomysł, że utrzymujemy biura z nowych pracowników. Napisałeś: "Warto jest oszczedzac, warto myslec o przyszlosci ale nalezy bardzo uwazac gdzie sie lokuje pieniadze i przez kogo, bo prowizje sa wysokie i sprzedawcy dostaja je z Waszej kasy" Masz swietą rację. Dlatego warto sie spotkać z reprezentantem OVB. Słownik PWN podaje, że mieć wytarte czoło znaczy tyle co nie mieć ambicji, być bezczelnym i nie mieć honoru. Nieambitne osoby u nas duzej kariery nie zrobią. Fakt- moga to być cechy pracowników, którzy u nas zaczynaja z podejściem "popracuje 3 miesiace, zarobie kupę kasy i ucieknę". Jeśli chodzi jednak o uczciwych ludzi, którzy rzetelnie opiekuja sie swoimi klientami i maja zdrowe podejście do pracy- OBRAŻASZ MNIE! Tak na rozładowanie emocji. Usłyszałem ostatni taki dowcip: Szalejacy kryzys ekonomiczny. Dzwoni bankier do bankiera: - Czesc stary, jak sypiasz? - Jak niemowle. - Zartujesz? - Nie. Wczoraj cala noc plakalem i dwa razy sie zesralem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blackbird
Batosai, to co mówi Xmen51 wcale nie jest takie niezgodne z prawdą. Napisałeś: "Żaden klient nei jest przez OVB oszukiwany. Jeśli zdarzy sie przypadek, że nasz pracownik postapił wobec klienta nie fair- szybko ponosi tego konsekwencje. Oczywiście klient ma analizę (nie wiem skad wniosek, że jej nie ma). I ok, jeśli podpisujemy z klientem umowę, to oczywiście z zakresu tego, co na daną chwilę mamy dostepne. Tylko tak sie składa, ze jest tego dużo więcej niż Compensa i OFE, i są to najlepsze obecnie dostępne produkty na rynku." Jedyne konsekwencje jakie może ponieść agent następują wtedy gdy ZŁAMIE ON PRAWO, przez co rozumiem zfałszowanie podpisu, przemilczenie najważniejszych informacji itp. Natomiast podejrzewam że XManowi chodziło o inne oszukiwanie. Nie ma czegoś takiego jak analiza finansowa - to tak naprawdę tylko ankieta, zestaw pytań które agent ma zadać i w teorii dobrać dla klienta najlepszy produkt. Oszustwo polega na tym ze klientowi wciska się produkt na podstawie takiej "analizy", która nijak ma się do rzeczywistości. Jeśli agent nie złamie prawa nie ponosi ŻADNEJ odpowiedzialności. A to ze niby potem nie będzie miał poleceń - co mnie to obchodzi jako klienta, któremu wciśnięto słabsze OFE tylko dlatego ze miał już kilka lat OFE w innym towarzystwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
Blackbird: Pracownik łamie prawo, czyli oszukuje klienta- wylatuje. Zawsze, jak pracownik oszuka klienta poniesie tego konsekwencje. Analiza finansowa- fakt może nie jest jakaś super wnikliwa, ale dla klienta indywidualnego w zupełności wystarczy. A tak jakoś się złożyło, że w 90% przypadkach spotykamy się z klientami indywidualnymi. Do takiej analizy potem zostanie ułożony indywidualny plan finansowy. Nie z jakichś badziewi, tylko z najlepszych opcji dostępnych na rynku. Gdzie tu widzisz oszustwo? I nie rozumiem Twojego stwierdzenia, że analiza ma się nijak do rzeczywistości- sugerujesz, że co? Że sam wymyślam sytuacje danego klienta? Sam wymyślam jakie ma potrzeby? Sam wymyślam ile zarabia i z jakich rozwiązań korzysta lub chciałby korzystać? Jeśli pracownik OVB nie złamał prawa- nie oszukał klienta. Nie dostanie od nas słabszego OFE niż te, które ma, choćby dlatego, że my nie mamy słabszego. Czy tak trudno w to uwierzyć, że OVB jest nastawione na pomoc klientowi? Dlaczego nie czepisz się np. ubezpieczalni, których jest kilkadziesiat, każda ma np. ubezpieczenie mieszkania i każda twierdzi, ze ich ubezpieczenie jest najlepszym rozwiazaniem na rynku. Wychodzi, że lwia część z nich kłamie w zywe oczy. A jak juz czepiłeś się OFE- wejdź na strone każdego z nich i poczytaj co piszą. Wyjdzie Ci, że masz 15 najlepszych OFE na rynku... U nas klient dostaje najlepsze rozwiązanie jakie można wyciągnąć z rynku. Ale nie... nie miał trwającej 3h wnikliwej analizy, gdzie jest pytany i setki rzeczy, które w rezultacie do niczego nie będą potrzebne. Nie zapłacił za nia ok. 200zł, wiec został oszukany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Socjalny
Blackbird, powiedz jakie OFE jest najlepsze wg Ciebie - jeżeli jest to jedno z czołowych OFE (ale nie wg Ciebie,a wg faktów i danych np. strony KNUiFE) to dostaniesz je w OVB ! I tak samo jest ze wszystkim innym... - Powiedz ile płacisz za OC i AC albo pracownicze ubezpieczenie grupowe, a ja Ci znajdę tańsze i to w firmie, która chętniej i lepiej wypłaca odszkodowania. - Powiedz, że znasz dobry sposób zapewnienia sobie godziwej emerytury, a znajdę Ci lepszy! Masz wszystkie odpowiedzi w jednym miejscu, i to fakty przemówią same za siebie, i przekonałbyś sie na własne oczy, że tak by było... ale po co... lepiej sobie napisać jakieś hasełko na forum. A odnośnie ANALIZY... najpierw zobaczcie jak INNE FIRMY działają, a potem miejcie porównanie. A jak nie macie na to czasu, to ja wam powiem. Otóż wielu klientów ma pozakładane jakieś różne umowy oszczędzania/III filara/posagowe itd itp - oczywiście przedstawiciele różnych firm nie zostawiają im regulaminów/OWU, więc sobie idę do firmy, chcąc zdobyć informacje na temat danego programu i stawiam się w roli zainteresowanego klienta... W 4 na 5 odwiedzonych firm (znane, potężne firmy z reklam) sytuacja wygląda tak: Panie/Panowie uprzejmie przepraszają mnie że dzisiaj nie mają czasu i czy możemy umówić się na za 2-3 dni. Mówię OK. Przychodzę o umówionym terminie, a tam Pani/Pan ma dla mnie przygotowaną taką przykładową umowę: - ze składką 450 zł miesięcznie, - z wysokimi ubezpieczeniami, które też sporo kosztują - i jeszcze mi mówi że najlepiej to trzymać do emerytury, bo jest załącznik kosztów na 30 lat. I tak oto wygląda analiza - NIE zostałem zapytany: - na ile mnie stać, - jak dostaje wynagrodzenie i jaka forma płatności mi odpowiada - jak dlugo chce odkładać, - czy chcę jakieś ubezpieczenia i jakie i za ile, - czy w ogóle mam już jakieś ubezpieczenia - czy mam rodzinę i czy jestem jej jedynym żywicielem (a jakbym nie miał to po co mi tak wysokie ubezpieczenia) a program już mi Pani zaciekle tłumaczyła... a jak wybrnąć z sytuacji ? He, zadaje zazwyczaj 3-4 trudne pytania, Panie nie wiedzą, WTEDY dają mi REGULAMIN i sobie w brodę plują, że mając do zaoferowania 3-4 produkty nie potrafią odpowiedzieć na troszkę bardziej szczegółowe pytania - pełen PROFESJONALIZM ! Podoba wam się ? Mi też się podobało i pewnie dlatego żadnego z tych produktów nie podpisałem, ale czekam żeby ktoś zaoferował mi coś, czego ja na lepszych warunkach sobie nie mogę zaproponować - uwierzcie mi że z CHĘCIĄ podpiszę :) 5-ta firma potraktowała mnie lepiej - była to firma doradztwa finansowego - zapytali o kilka rzeczy odnośnie programu, o cel, horyzont czasowy itp, ale zrobili błąd mówiąc, że mają program dla każdego, więc zażyczyłem sobie takich standardów jakie są w naszych umowach: wstrzymania opłacania składek, możliwości corocznego decydowania o wielkości składki, zmian alokacji i dostępu przez Internet. Przyszedłem na drugie spotkanie i już minę Pan miał nieciekawą... zaczął produkować się jakie to zyski nie będą po 10 latach, a ja zapytałem czy program spełnia moje wytyczne... okazało się, że tylko jedną z nich, a jak jeszcze wyszło na jaw (oczywiście nie z jego, a z mojej inicjatywy, bo zadałem pytanie) że każda wpłata inwestowana jest w 94% to nie miał ani jednego argumentu żeby zatrzymać mnie jeszcze na chwilę. Także powodzenia, na pewno w innych firmach będziecie mieli lepszą analizę (i tutaj naprawdę nie sprowadzałbym jej do marginalnej roli, Blackbird !) i lepsze produkty ! Oczywiście nie mówię że musimy być najlepsi, ale najgorsi też nie jesteśmy, a z drugiej strony lepszych nie spotkałem - ale sorki, to akurat jest mało obiektywne, przynajmniej dla Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek Bielsko
Pozdrawiam wszystkich z GST 2008 Październik !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmm
BATOSAI I SOCJALNY czy Wam za to płacą -prowizję że od samego początku praktycznie jako jedyni piszecie o OVB ile wlezie żeby tylko do siebie przekonać,że jakie to ovb nie jest wspaniałe a wcale tak nie jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek Bielsko
a i jeżeli ktoś dostanie materiały / zdjęcia / prosze o wysłanie na mój E-mail : tomek2b@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
juz pisałem, że płaca mi 3,50 PLN za każdego posta :D Swoja droga... Twój zarzut jest niepoważny. Też moge powiedzieć, że niektórym płacą za wymyślanie tych ściem dotyczących firmy. I sorki, ale w OVB pracuje nieco ponad rok. Ten temat istnieje ponad dwa i pół roku. Wiec nie piszę tu od początku. Mój pierwszy post pojawił sie na 23 stronie (zainteresowanym pracą polecam poczytać mniej więcej od tamtego momentu i porównać moje wypowiedzi z "atakującymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Socjalny
No mi płacą i to olbrzymią kasę. A Ty pisząc tutaj posty pewnie robisz to za friko ! www.żal.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmm
a z pisania na tym forum macie może jakieś szkolenie? no pewnie tak bo skoro płacą :) ja pracowałem nie rok ale dłużej w ovb i teraz to się ciesze ze nie mam z nimi nic już do czynienia, nawet jakby mi płacili dodatkowo za pisanie na tym forum mam pytanie a czy dalej wciska się ludziom compense że jakie to fajne oszczędzanie, no bo przecież osoby pracujące stać na odłożenie stówki miesięcznie ? wiecie ja całej rodzinie zrobiłem compense i po takim czasie tego niby świetnego oszczędzania już wiem co tego zostaje, całe g...... na swoim przykładzie również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
Nie mamy szkoleń- nasze mózgi są na tyle wyprane, że z automatu piszemy :D Co do Compensy... nie wiem co prawda o którym programie mówisz, bo jest ich kilka, ale... jeśli jest to program długoterminowy, to czego sie spodziewasz po roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmm
batosai a kto tu wogóle mówi o roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Socjalny
hmmmmmmmmm, zobaczyłeś kilka postów wstecz i myślisz że piszę tutaj od zawsze, pewnie nawet nie chciało Ci się dokładnie tego sprawdzić, taki jesteś dokładny, sumienny etc. Jedynymi też nie jesteśmy - umiesz czytać, to sobie sprawdź. My piszemy że OVB jest najlepsze ? Nie, my bronimy firmy przed takimi jak Ty. Zresztą jakbyś był choć trochę rozgarnięty, to być kilka linijek nad tym co napisałeś przeczytał coś takiego: "Oczywiście nie mówię że musimy być najlepsi, ale najgorsi też nie jesteśmy (...)" - to są moje słowa,jakbyś się nie połapał. Piszesz że OVB wspaniałe nie jest - może i nie jest, bo już tam nie pracujesz i możesz sobie tak myśleć... Łatwo jest napisać brednie, ale jak już chodzi o jakieś konkrety to zawsze się chowacie głowę w piasek - wysil się i podaj mi firmę która jest lepsza (produktowo, nastawienie do klienta, serwis, zarobki, jeżeli chodzi o perspektywę rozwoju i awansów, kierownictwo, wygodę działania, atmosferę w pracy etc.) i uzasadnij to. Co do compensy, nie wiem jaki produkt założyłeś rodzinie, ale jeżeli było to kilka lat temu, to fundusze w compensie miały po 30-40 % stopy zwrotu rocznie, więc może powiesz jakim cudem program w twojej rodzinie nie zarabiał ? Przecież w dodatku to Ty miałeś go monitorować i nadzorować ! Czyżby brak wiedzy i profesjonalizmu ? Z drugiej strony śmieszne jest to, że dopiero gdy przestałeś pracować w OVB otworzyły Ci się oczy i zreflektowałeś się że własny rodzicom poleciłeś wg Ciebie zły program! Co, wcześniej nie miałeś własnego rozumu czy chociażby trochę dystansu do tego co robisz i założyłeś im najgorsze g... ? Pewnie napisałeś sobie ot tak takie bzdury, inaczej świadczy to o tym, że nie wiedziałeś do końca co robisz, i byłeś nieodpowiedzialną osobą, która leciała na kasę, niezastanawiającą się nawet co polecasz swoim rodzicom... To by tłumaczyło dlaczego już nie pracujesz - da takich osób nie ma miejsca ! Pa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
hmmmmmmmmmmmmmmmm- piszesz, ze pracowałeś w OVB wiecej niż rok- zakładam, ze nie wiele wiecej. Niech bedzie nawet dwa lata, a nawet trzy- po takim czasie żeby nie wiem jak dobry był program, na który sie w płaca to i tak nie pokazuje jeszcze swoich możliwości. Napisz tutaj posta w 10 roku trwania- i z czystym sumieniem napisz, że dalej uważasz, że zrobiłes rodzinie g*wniane programy. A i tak podejrzewam, że Twoja rodzina jest teraz mocno do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovbadwer
botosai, choćby nie wiem jakie zyski przynosił program OVB to i tak nie będzie korzystniejszy od tych na rynku. Piszecie, że macie najlepsze na rynku rozwiązania finansowe :-) więc zastanówmy sie chwilę.... załóżmy, że masz najlepsze fundusze inwestycyjne na rynku (niech dają po 30% zysku rocznie), niech będą spakowane w jeden z prduktów "inwestycyjnych" Generali, AXA, Compensa czy inne skandiopodbne, to będą to jednak produkty z rynku. Z rynku, czyli te, które mogę sobie nabyć samodzielnie np. przez konto internetowe w banku. Skoro te same instrumenty wypracowujace identyczne zyski są dostępne i w OVB, i poza OVB, to jakim cudem uważasz, że ten produkt obciążony w OVB blisko 200%ową łączną prowizją (więc kosztem większym niż wystepuje poza OVB!) jest korzystniejszy dla klienta?!?! Do tego dochodzą jeszcze opłaty za zarządzanie pobierane przez zakłady ubezpieczeń, ale te nawet pomińmy, zakłądając że ubezpieczyciel wynegocjował niżsą niż rynkowa opłatę, więc dodając swoją opłatę jest to w sumie niewiele więcej niż na rynku. I gdzie tu korzyść dla klienta? Dla pośrednika jest oczywista :-) ale klient dostaje tu ostro po czterech literach :-) a w końcu on przeciez za to wszystko płaci (za imprezy OVB też :-) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
ovbadwer: Napisałeś: "choćby nie wiem jakie zyski przynosił program OVB to i tak nie będzie korzystniejszy od tych na rynku" DLACZEGO? Możesz to jakoś uzasadnić? Juz pomijam to, że tym zdaniem sam sobie strzeliłeś w kolano i udowodniłeś, ze nie masz zielonego pojęcia czym OVB sie zajmuje i skad bierzemy programy. Nie ma czegoś takiego jak produkt OVB- bo my sami ich nei wymyślamy. Jeśli chodzi Ci o programy na wyłączność dla OVB, bo takie są, to jest ich aż... 2 (słownie: dwa), na kilkadziesiat, które w tej chwili mozemy zaproponować naszym klientom. Tego nie dostaniesz jak pójdziesz do danego TFI czy ubezpieczalnie (zwykle są one bardzo podobne do tych, które byś tam dostał, ale różnią sie tym, że są nieco korzystniejsze dla klienta- mniejsze opłaty, wiecej uniwersalności, większe mozliwości zmian składek itp.). Ale przypomnę, mówimy o dwóch programach! Wszystko inne, to rozwiązania normalnie dostępne na rynku. Wybrane, przez nasza centralę- wg naszych analityków najlepsze opcje dostępne na tym rynku. Umowy, które zawieraja klienci, sa zawierane nie z nami (to dotyczy też produktów na wyłączność), ale z danym Towarzystwem Ubezpieczeniowym, Bankiem, TFI, PTE etc. Na identycznych zasadach jakby sam poszedł do danej firmy i podpisał umowę. Także opłaty ma również identyczne! Nie ma żadnych dodatkowych kosztów z tytułu zawarcia umowy za pośrednictwem OVB. Nie wierzysz? Poczytaj troche nt. prawa ubezpieczeniowego, etyki zawodowej i wszystkich norm, które KNF wymaga na egzaminie. Tam jest ślicznie napisane, że każdy klient musi dostać na papierze ogólne warunki podpisywanej umowy razem ze wszystkimi kosztami prowadzenia programu. Jak tego nie dostanie, ma prawo mnie pozwać i sprawę wygra, bo zostało złamane prawo. Reasumując: skoro nie zostawiamy klientom żadnych dodatkowych tabel prowizji, kosztów itp. oprócz tych z OWU i nie siedzimy w wiezieniach, tylko działamy i sie rozwijamy- Twój zarzut, że klient zawierając umowę u nas ponosi większy koszt jest nie tylko fałszywy, ale wręcz niedorzeczny!!! A juz co się dzieje z tymi opłatami, czy ida one do ubezpieczalni, czy do TFI czy do nas- klientowi jest chyba obojętne. Gdzie korzyść dla klienta? Nie musi szukac najlepszego dla siebie rozwiązania- my zrobimy to za niego. Oszczędzi wiele czasu i ma pewność, ze nie dostanie jakiegoś szajsu, tylko najlepszy dla niego program, który został dokładnie dopasowany do jego sytuacji. Nie musi nigdzie jeździć, załatwiać, stać w kolejce, tylko wszystko odbywa sie u niego w domu w miłym towarzystwie. I najważniejsze- cały czas sie nim opiekujemy. Zawsze jak ma jakiś problem czy wątpliwość- może do nas zadzwonić- i sie troche zdziwi, bo porozmawia z człowiekiem, nie z maszyną, która każe mu kliknąć odpowiednią cyfrę! Ktoś jeszcze ma cos do zarzucenia? Chętnie odpowiem :[ P.S. Nie porównuj, "naszych" produktów do Skandii... Etyka zawodowa mi nie pozwala powiedzieć dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ovbadwer
botosai, normalnie zostanę Twoim fanem :-) Tak pięknie zmieniać sens wypowiedzi jak Ty to robisz to mało kto potrafi. Oczywiście, że plusem OVB jest to, że klient ma wiele w jedym worku - tego nie neguję, to faktyczna korzyść. Polemizuję tylko z tezami (przytaczanymi na tym forum), że OVB ma najlepsze produkty i rozwiązania na rynku. To byłoby za dużo szczęścia na raz :-) Moja teza jest taka, że OVB ma co najwyżej porównywalne produkty finansowe niż rynek, a częściej o słabszych parametrach finansowych (np. dane fundusze spięte w wyrób skandiopodobny - chodzi o filozofię produktu, nie firmę). Wkurzają mnie "doradcy" przekrzykujący się ile to jego fundusz nie zarobił i skupiający sie tylko na jednym aspekcie produktu. Ja lubię porównywać produkty przy takich samych parametrach - jeżeli porównujemy produkty skandiopochodne (AXA, Aegon, Generali, Compensa....) to bierzmy pod uwagę przynajmniej takie czynniki jak: opłata manipulacyjna (wpłata/wypłata), opłata za zarządzanie funduszem pobierana przez fundusz, opłata za zarządzanie funduszem pobierana przez ubezpieczyciela, opłata od wykupu, opłata administracyjna, opłata za ryzyko (najczęściej pomijalna).... i zobaczmy jak to zafunkcjonuje w poszczególnych produktach przy tych samych założeniach (kwota, stopa zysku, czas wykupu). I nie opierałbym się tu na programach symulacyjnych zakładów ubezpieczeń - zapewniam, że najczęściej nie są one obiektywne (np symulują zysk netto). Obiektywne porównania, robione na niezależnej platformie, często obnażają "superprodukty" :-) Np. jakbyś chciał oferować najlepsze rozwiązania z zakresu ubezpieczeń terminowych to musiałbyś mieć w ofercie Macif lub Allianz, a tego raczej nie masz ;-) Także ostrożnie z tym szafowaniem przez przedstawicieli OVB pojeciem najlepsze rozwiązania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
Gdzie zmieniłem sens Twojej wypowiedzi :> ??? Jeszcze raz powtórzę to co piszę od ładnych paru stron. Masz wątpliwości, chcesz, jak to ująłeś, polemizować nt. tego czy w OVB dostaniesz najlepsze produkty- prosze bardzo, możemy podyskutować. Ktoś mądry kiedyś powiedział "wątpię wiec jestem" (św. Augustyn). Tylko zwróć uwagę, że ja zawsze staram sie argumentować wszystkie swoje wypowiedzi. Głównym założeniem OVB jest to, zeby klient dostał najlepsze rozwiązanie. Zgoda- jeśli są na rynku dwa niemal identyczne, różniące sie znaczkiem firmy, to nie oznacza to, że oba będa u nas dostępne. Ale jeśli zarzucasz coś- argumentuj. Tak wiec konkretnie: jeśli uważasz, ze nie mamy najlepszych rozwiązań- wskaż lepsze. Parametry, które porównujesz sa bardzo wazne w ocenie produktu, ale nie są uniwersalne dla klientów. Niektóre sa dla nich ważniejsze, inne mniej ważne. Do tego potrzebna nam analiza finansowa- żeby dopasować dany produkt do klienta. Zgadza się- nie mam w ofercie Allianz i Macif. Teraz mi udowodnij proszę dlaczego to powinienem je mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rentgen
Ovbadwer, Batosai jeżeli znacie tak rynek to znajdźcie mi fundusz akcyjny, który był chociaż 5% na plusie w ostatnim kwartale. Nie interesują mnie opłaty, chcę mieć dostęp do najlepszych możliwości inwestycyjnych. Kto mi taki znajdzie, wygrywa ! Pewnie poczekam do nowego roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batosai
Fundusze akcyjne to instrumenty o wysokim ryzyku, o preferowanym długim okresie inwestycji (7 lat w górę). Doszukiwanie się funduszu akcyjnego, który w ostatnim kwartale wypracował zysk minimum 5% mija się z celem. Mogę Ci natomiast fundusz innego typu, który taki zysk wypracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Socjalny
Pozwolę sobie wtrącić się do dyskusji... Rentgen, jest fundusz akcyjny, który zarobił nie tylko 5% w ostatnim kwartale, ale nawet 10%, jest on dostępny w Polsce chyba tylko poprzez program, który ma w swojej ofercie OVB - fundusz ten nazywa się C Quadrat ARTS Total Return Dynamic !! Ovbadwer, domyślam się że w pierwszym poście chodzi Ci o to, że "bezkosztowo" możesz sobie kupować fundusze w bankach (tzw. supermarkety funduszy inwestycyjnych albo domy maklerskie banków), bezkosztowo w sensie, że nieopakowane w długoletnie programy oszczędnościowo-ubezpieczeniowe. Tylko czy w banku możesz sobie ustalić portfel inwestycyjny i dowolnie zmieniać skład tego portfela ? Powiesz, że TAK, a ja Ci powiem, że owszem ale w obrębie tej samej firmy zarządzającego funduszem (czyli zmiana AIG Akcji na AIG Obligacji) ! Ale już zmiana z AIG Akcji na jakikolwiek fundusz BRIC'a będzie Cię kosztować ! Ile będzie kosztować ? Nie jest tak, że NIC ! W bankach mówi się że wszystko jest bez opłat, a opłaty są wkalkulowane w cenę jednostki, może nie wiesz, ale cena nabycia jednostki funduszu różni się w banku od ceny sprzedaży jednostki. Jakbyś tego samego dnia kupił jednostki i je sprzedał straciłbyś max. do 6% (jeżeli byłby to jakiś fundusz parasolowy samoregulujący się). Inna sprawa, że jeżeli realizowałbyś zysk w postaci 40% i zmieniał fundusz na fundusz innego towarzystwa, to oczywiście Belka i masz zysk 32% czyli zamiast przykładowych zarobionych 4000 zł inwestujesz dalej w inny fundusz tylko 3200 zł. Takich rzeczy w naszych programach nie ma. Masz porftel, którym możesz BEZKOSZTOWO zarządzać, zmieniać strategię inwestowania, przeczucać się między różnymi TFI, między inwestycjami w różnych walutach !!, w różne sektory świata, w różne branże gospodarki itp. Teraz..., dało się uniknąć podatku Belki (da się to w naszych programach),ale tego nie zrobiłeś i żeby odrobić te wspomniane wyżej 800 zł, musisz znaleźć fundusz, który na starcie będzie musiał nadrobić 25% - a jaką masz gwarancję, że ten najlepszy fundusz bankowy będzie aż o tyle lepszy niż fundusz w jednym z programów ? Żadnej, mało tego, czytaj dalej... takiego funduszu AKCYJNEGO co w ostatnim kwartale zarobił 10% też nie znajdziesz. Powiesz że są takie 2 co zarobiły 34% i 25% - tak to są fundusze obligacji, którym się udało, ale jak to się ma do funduszu Aspecta DWS USD Obligacji, który zarobił 61% w ostatnim miesiącu ?? A zgadnij gdzie ten fundusz znajdziesz... na pewno nie w swoim banku... Po co więc na upór patrzeć, że opłata administracyjna wynosi 6 zł a nie 7 zł skoro w wielu programach nie znajdziesz tak dobrych funduszy, tak jak i w bankach nie znajdziesz BEZKOSZTOWEGO inwestowania. Koszt zarządzania najlepszymi FI dochodzi do 5% i musisz obracać się w obrębie jednego TFI żeby nie dostać Belki, u nas masz swobodne poruszanie się między najlepszymi TFI, a łączny koszt sprowadza się do 1,5%, no oczywiście plus Twoja ukochana opłąta administracyjna całe 7 zł, gdzie 3,5% różnicy na 100 000 zł klienta wystarczy na pokrycie opłaty administracyjnej na 41 lat i 9 miesięcy! Kolejna sprawa... te pieniądze w programach polisowych są zabezpieczone prawnie i w razie śmierci ominięte zostają procedury spadkowe. Koszt tych wygód dla klienta to 1 zł, podczasy gdy pieniądze na funduszach w Twoim banku może zająć komornik, syndyk (gdy Twoja działalność gospodarcza upadnie), ZUS czy inna instytucja windykacyjna ;) Mało tego, jeżeli Ci się umrze, to Twoi krewni poczekają na tą kasę dobrych kilka miesięcy (wiesz ile trwają i jak męczące i czaso i energochłonne dla całej rodziny są procedury spadkowe ?), o ile w ogóle ją dostaną (przeczytaj sobie OWU danego FI i spróbuj uzyskać gwarancję od banku zwrotu powyżej 22 500 Euro - nie wiesz skąd ta suma się bierze ? - jest takie coś jak BFG, tylko czy bank z SFI ma umowę z BFG ? - chciałbyś...) Opłaty które są w naszych programach mają określony sens, a że możliwości inwestycyjne i możliwości zarządzania własnym portfelem są dużo większe iw dodatku z ogromną nawiązką odrabaiają pobierane opłaty, to dam Ci radę... Trochę pokory, trochę więcej wiedzy, trochę więcej konkretów i merytoryki, bo każdy głupi może napisać: "Moja teza jest taka, że OVB ma co najwyżej porównywalne produkty finansowe niż rynek, a częściej o słabszych parametrach finansowych" bez wymienienia dla przykładu/porównania/kontrastu choćby jednego produktu OVB i jednego produktu konkurencji, a że jest to niczym nie poparte to inna sprawa. Najpierw CZYTAJ, potem MYŚL, a na końcu PISZ !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakow-centrum-lokal
Do wynajęcia lokal handlowo-usługowo-biurowy, I piętro, 1 pomieszczenie o pow. 18m2 + łazienka + korytarz, okna wychodzące na ul. Grodzką, ładna, zadbana klatka schodowa, reklama na ul. Grodzkiej!!! Stan lokalu bardzo dobry, do wejścia od zaraz. Cena wynajmu 1600zł brutto!, jednorazowe odstępne 4500zł. kontakt bezpośredni: tel. 792 72 55 44 zdjęcia: http://krakow.gumtree.pl/c-Nieruchomo-ci-lokal-biuro-Grodzka-CIS-E-CENTRUM-90m-od-RYNKU-W0QQAdIdZ82409803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakow-centrum-lokal
Lokal idealny dla doradcy finansowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość true2008
Czy jest gdzies strona w internecie, gdzie są OWU i szczegółowe opisy produktów oferowanych przez OVB? pomijam juz sztandarowy produkt OVB - wspólpracę (brak informacji o szczególach planu kariery). Na razie widzę, że firmie nie zalezy by być przejrzystą i nic nie ukrywającą organizacją. Odpowiedzi typu "skontaktuj się w tej sprawie z kierownikiem/dyrektorem..." świadczą raczej o niecnych zamiarach. To jakby mówić "idź do osoby, która dołoży wszelkich starań i użyje wszelkich socjotechnik by racja była po stronie OVB". Nie znalazłem nic dla introwertycznych dusz, które chcą w spokoju i zaciszu przeanalziwać sobie dane propozycje. Nie świadczy to dobrze o OVB. To już nawet zakłady ubezpieczeń dostrzegły, że polityka ukrywania OWU na dobre im nie wychodzi. Po prostu nie świadczy dobrze o firmie to, że co innego deklaruje, a co innego robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×