Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość dexter
Niech powie co to za dyrekcja, bo tak sobie ja też mogę gadać... Przeraziłem się...że tak mało:P Chyba resztę wydałeś na przygotowania do świąt;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byly pracownik OVB
Do ONA - ja pracowalem w OVB poltorej roku. Na poczatku faktycznie wszystko wydaje sie spoko i ze niby profesjonalizm, itd. Robisz analize, dajesz kierownikowi i myslisz ze poddana jest jakiejs merytorycznej analizie. Nic podobnego!! On patrzy ile kasy chce kolo wplacac, ile i ... na tym sie konczy jego znajomosc finansow. Wybiera jeden z 4 produktow, ktore tylko umie,a fundusze to juz na pale wybiera... Mi mowil ( jak juz sam robilem doradztwo), zebym wybieral jakie chce, bo i tak nie wiaodmo co bedzie w przyszlosci. Na razie jestes zmanipulowana przez ich slabe szkolenia i triki psychologiczne. Na jakis czas zobaczysz, ze cos tu smierdzi. Szczegolnie na egzaminie, na ktorym wszyscy dookola beda mieli sciagu. Przypominam, ze to nielegalne. Ty dostajesz 500 zl z prowizji, a pozostale 2500 zl jest dzielone na strukture wyzej, uczciwe? Gdybys pracowala w Compensie albo Generali i podpisala ten sam produkt dostalabys 3000zl a nie 500zl. Tak wiec nie tylko oszukiwani sa klienci, ale rowniez pracownicy. Na pierwszym szkoleniu byla mowa, ze ci na dole dostaja najwiecej, a ci na gorze nie. Chyba jednak praktyka jest inna. Niczego nie sprzedawaj rodzinie ani przyjaciolom-chyba ze OFE bo to i tak wiele nie zmieni-gora kilkanascei zlotych na emeryturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha w taki sposób to działa :/:/ no to teraz naprawdę jestem w kropce... Najwyzej pójde ne staz :/:/ do byłego pracownika::: teraz z perspektywy czasu odradzil bys ta prace???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dexter
Ona-OVB ale oni manipulują Tobą. Jak tyle wie dlaczego on nie poda swoich danych tylko anonimowo. Dlaczego? Bo wylecieli, na pewno za przekręty i teraz chcą za wszelką cenę żeby nikt u nas nie pracował. Zgadzam się, że przełożeni też mają prowizję, bo to jest system MLM. Poczytaj sobie co to jest, tylko proszę wiarygodne źródła a nie jakieś forum. Ona-OVB mam pytanie a gdybyś pracowała w firmie X jak chcesz komuś coś zaoferować jakiś produkt, gdy on nie będzie korzystny dla klienta. Tutaj w OVB masz kilka fajnych produktów i na pewno ciekawsze niż konkurencja. Zapytaj ich dlaczego nie odpowiedzą Ci jaki jest fajny produkt konkurencji gdy twierdza ze nic ciekawego nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dexter
Ale jak ty chcesz przekonywać się czy warto pracować poprzez opinie na forum, to raczej nie dasz rady.Proponuje wziąć ogólne warunki jakiejś umowy, np.SuperFundusz i porównaj je z innymi. Sama wyciągniesz wnioski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dexter
Na czas Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim(tych którzy nie darzą mnie sympatią też :) ) spokoju, przemyślenia, opanowania negatywnych emocji i żeby każdy znalazł pracę swoich marzeń :) Do zobaczenia w przyszłym roku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Dexter :D chyba tylko tobie moge zaufac bo wydajesz sie osoba kompetentna :D:D sama sie musze przekonać :P:P zobaczymy wkrótce:D:D moze tez zaczne odradzac taka prace albo odwrotnie-przekonywac ludzi aby w to weszli jak maja szanse.... najgorzej bedzie z pozyskiwaniem klientów... do kogo sie zwrocic... A czy za zerwanie umowy sa jakies konsekwencje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAtiuszaaaa
Są kosekwencje, przez 6 miesięcy nie możesz pracować dla konkurencji., w przeciwnym razie możesz zostać zobligowana do zwrócenia wszystkich prowizji. Ze swojego doświadczenia rocznej pracy w OVB mogę ci powiedzieć że nie warto. Na początku będziesz zachwycona. Szczególnie jak pojedziesz na szkolenie, zostaniesz omamiona, słodkimi gadkami. Zanim się zorientujesz że to gówno jest, minie pewnie parę miesięcy a jak sama wiesz czasu Ci nikt nie zwróci. Ja Ci proponuje tak, żebyś spróbowała i zobaczyła z czym to się je, bo każde doświadczenie w życiu coś przynosi, a jak dojdziesz do zdawania egzaminu na licencje i zobaczysz jakie to oszustwo jest, jaki brak profesjonalizmu i zwykła machlojka to pewnie Ci się samej odechce - jeżeli jesteś mądrym człowiekiem. Pozdrawiam i Wesołych Świąt wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
Ja ze swojego 2 letniego doswiadczenia tez mowie ze nie warto. Szkoda czasu, a wszyscy, którzy ze mna wspolpracowali mieli oprocz hobby OBV normalna pracę, która pozwalała im na przezycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
Dexter -nawróc sie..? "Ja wiem , program długoterminowy ok. , ale zrozum OVB na tym zarabia spokojnie 3.000zł. I nie mam tego za złe, ja też takie produkty sprzedaję, ale klient MUSI wiedzieć !!!!, że 15-20-25-czy 30 letni program to jest K Ó R W A nie do ruszenia !!!! Przynajmniej przez 10 lat. " Oczywiscie, tyle,ze w OVB sprzedawane sa głownie produkty bezterminowe. Tak sa okreslane, a klient cieszy sie, ze moze bezterminowo- czyli w kazdym terminie(badz ewentualnie po 3 latach, o ile go agent poinformuje) wybrac swoja, wpłaconą kase z zyskiem. A tu zonk- bezterminowo=najdłuzszy przewidywany termin przyniesie zyski. I umowmy sie, tego nawet wielu agentów nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
Aha- ONA -OVB Myslisz,ze jestes taka genijalna i na Twoje wyjatkowe zdolnosci OVB własnie czekało...? Ludzie nie badzcie naiwni.... gdyby była tego kasa, to by sie ludzie tego interesu kurczowo trzymali, nie byłoby non stop ogłoszen w necie i prasie werbujacych jeleni na chwile. Zauwazcie, ze wymagań nie ma zadnych, kazdy moze pracowac, jesli chce. Tyle, ze nikt nie chce, bo sie nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wlasnie mysle :P:P ze jestem taka genialna i ovb na mnie czeka :D:D Kilku osobom ktorzy pracuja w ovb udalo sie przebic i teraz sa juz ustawieni... Ale to tylko nieliczni.... Moze mi tez sie uda :D Narazie i tak nie mam na oku zadnej pracy, wiec sie jej podejme :D:D juz teraz na przekór wszystkim: rodzinie, znajomym i wam tutaj hehe Zakladam ze pewnie za miesiac powiem tak jak wy ze nie bylo warto:P:P Ale juz taka jestem... Lubie takie ryzyko... Ale powiem wam wy tutaj umiecie doradzic... Czy jest tutaj jakas osoba ktora patrzy na ovb w sposob optymistyczny??? Chyba nie :/:/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
heheheh żałośni OVBowcy:) zobaczę rang liste to się pośmieje z was:P heheh. Do Dextera:) wielkiego specjalisty od doradztwa finansowego który jest magistrem finansów:) więc... bez wykształcenia są praktycznie wszyscy w OVB:) Czyli struktury nowotarsko, sądecko krakowiskie:) podawałem wcześniej przykłady ale napisze je jeszcze raz dr Vojtecek - słowackie technikum, w latach 90 tych końmi drzewo na słowacji woził Pan Dyr Migacz - Technikum Elektryczne Pan Dyr Stafira - Mechanik Pan kierownik Kucek - ogólniak Pan kierownik Pulit - Technikum Elektryczne Pani kierownik z Sącza=D (POZDRAWIAM!) Ogólniak No to teraz napisz mi coś o Twojej strukturze:) i o jej wykształceniu:) choć wystarczy że napisze skąd:) resztę to ja sobie sprawdzę sam:) :) Mądrzy ludzie w ovb nie pracują:) każdy wie że MLM OVB to kupa:) i kolego sam jesteś cały czas anonimowy:) wiesz ja w OVB nie pracuje i nie muszę łazić po ludziach:) Nie masz wyższego:) nie ma takiej struktury w polsce:) nie w ovb:) śmieszą mnie te bogate biedaki:D za co wy żyjecie... bez kitu 100 jp.... co to jest?? kpina! obiecujecie cuda wianka a praniu odpada 95% ludzi (i potem Dexter pisze że to przez przekręty i ich oszustwa:D) chłopie jesteś naprawdę baaardzo baaardzo uparty:) Do ONA OVB no no :) my Tobą manipulujemy:D ovb wcale nie robi prania mózgu:) zadaj im kilka pytań na spotkaniu:) i zobacz na ich reakcjee:) 1. Jakie wykształcenie ma Twój przełożony (bezpośredni) i jakie ma wasz dyrektro 2. Jaka jest miesięczna płaca i od czego zależy 3. Co się stanie jak klient zerwie umowę - LAPSY 4. W jaki sposób masz pozyskiwać klienta 5. Kiedy możesz się spodziewać pierwszej wypłaty 6. Poproś żeby Twój bezpośredni przełożony pokazał Ci rang liste z listopada i zobacz ilu ludzi z jego grupy oraz on wyrobili jp z miesiąc:) 100 jp to ok 500 zł :) Potem podejmij decyzję czy chce w to brnąć czy nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacel szczeze to nawet nie wiem czym ty sie zajmujesz ale w sumie mnie to malo interesuje... Z twoich wypowiedzi widze ze sam jestes biedakiem ktorzy tylko potrafi obrazac ludzi... po co mi wyksztalcenie?? Jest taki kierunek "wciskanie ludziom kitu".. chyba nie... A kazdy z nas wie ze aby przebic sie i byc wyzej trzeba miec gadane... Bo co z tego ze bede mgr finansow jak nie bede umiala geby otworzyc i wykorzystac tego w praktyce... Wiem wazne jest wyksztalcenie ale chyba to nie wystarczy... Bo jezeli interesujesz sie rynkiem kapitalowym, poczytasz co nie co i bedziesz na biezaco to sledzil to nie musisz byc dr od finansow... i jeszcze jedno nie bronie ovb, bo pewnie macie racje... ale tymi wypowiedziami jeszcze badziej mnie mobilizujecie :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
studiuje i mam 2 działalności gospodarcze a w ovb spędziłem 3 lata żyjąc marzeniami:) i zgadzam się że kilka osób w ovb bardzo dobrze zarabia:) ale to 1 na 100 osób zarabia bardzo dobrze:) reszta dostaje całe nic albo zasiłek:P 100 jp = 500 zł :D hehehe ok to powiedz mi na pytanie, czy chciała byś się leczyć u człowieka który nie ma skończonej medycy a swoją wiedzę czerpie z wikipedii??:) Życzę Ci powodzenia w OVB:) tylko jak skończysz tam pracować to napisz o tym tu na forum:P a rang liste sobie sprawdź ile tam można zarobić:) rang lista prawdę Ci powie:P heheh:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byly pracownik OVB
Do ONA: Moim zdaniem warto popracowac w OVB, ALE nie nie bierz tego jaka pierwsza prace, ani nie zakladaj, ze bedziesz w niej dluzej pracowac. Gdy zobaczysz jak wyglada egzamin to bedzie wstep do watpliwosci- jakim cudem wszyscy zwalaja? Takim, ze bez zwalania nikt by nie zdal, bo wiekszosc to tumany, ktore z matma maja problemy :p Warto pracowac dlatego, bo troche poznasz nietypowe produkty finansowe - UFK, ubezpieczenia zdrowotne z jakimis dodatkami. I... jesli bedziesz madra choc troche to zauwazysz ze to straszne naciaganie ludzi i oszustwo... Jak mozna zagwarantowac ze na emeryturze bedzie prawie milion albo 600 000?? to jest bzdura, w kazdej symulacji brane jest to , ze jednotski uczestnictwa przyrastaja co roku o tyle samo, co jest bledem duzym. Poza tym sa tansze rozwiazania- sam FI, inwestowanie na gieldzie w akcje bluechipowe, opcje na WIG20, kontrakty na WIG20, opcje na waluty na gieldzie, produkty strukturyzowane na gieldzie, obligacje przedsiebiorstw na gieldzie lub Catalyst- nawet do 18% moi drodzy w skali roku! A to obligacja, z kuponami, a nie jakies zgadywanie co bedzie na gieldzie. W koncu mozna uczestniczyc w rynku pierwotnym na NewConnect- od poczatku 2009 mozna bylo zarobic na samych emisjach spolek ponad tysiac procent( dane z Parkietu). UFK, ktore bedziesz wciskac ludzia sa drogie. Juz bardziej oplaca sie samemu wplacac do funduszu inwestycyjnego, czy to co wyzej. Pomysl UFk to to samo co FI tyle ze z bonusami. To czemu niby UFK jest tansze od FI?? To tak jakbys poszedl do sklepu i kupil chleb(FI) albo kupil chleb i dostal bulke(UFK). czemu druga opcja mialaby byc tansza? Nie jest tansza, OWU sa tak napisane, ze sie wydaje, iz wszystko jest tansze i bardziej oplacalne, ale to nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonja22
"tak wlasnie mysle ze jestem taka genialna i ovb na mnie czeka Kilku osobom ktorzy pracuja w ovb udalo sie przebic i teraz sa juz ustawieni... Ale to tylko nieliczni.... Moze mi tez sie uda Narazie i tak nie mam na oku zadnej pracy, wiec sie jej podejme juz teraz na przekór wszystkim: rodzinie, znajomym i wam tutaj hehe Zakladam ze pewnie za miesiac powiem tak jak wy ze nie bylo warto Ale juz taka jestem... Lubie takie ryzyko... Ale powiem wam wy tutaj umiecie doradzic... Czy jest tutaj jakas osoba ktora patrzy na ovb w sposob optymistyczny??? Chyba nie :/:/ Pozdrawiam" No to własnie dla takich naiwnych 20 latek jest tam miejsce. Poznaje po pisowni etap rozwoju. Rodzinie i wszytskim zrobisz na złosc:))) No niezłe. Zwyczajnie widzą i wiedza wiecej niz Ty. Poza tym dla scisłosci- to nie jest praca. To jest wspołpraca. Pewnie nawet nie wiesz czym to sie rózni, bo Ci nikt nie powiedział. Uczysz sie? Pracujesz> Bo jesli nie, to bedziesz musiała otworzyc działalnosc. To nie jest ryzyko, tylo strata czasu. Co tu mozna optymistycznie patrzec? Bujac sie na gałezi i spiewac? Trzeba patrzec realistycznie, to nie ejst kwestia tych, co im sie udało, ale jakie zawarli układy i porozumienia z górą. Reka reke myje, a szaraczki dochodza max do Ko, a najczesciej do KOD. Myslisz, ze dlaczego tak łatwo o awans? Dajcie spokoj, jak widze taka naiwnosc, to czuje sie normalnie rozbrojona;)) Idz i walcz, ale przygotuj sie na kleske;) Naiwnych i łatwowiernych to sie zjada na sniadanko i na nich zarabia;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
dokładnie zuzanna p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie rację :P:P Wierze wam :P:P OVB to ściema, strata czasu itd itd Wiesz gdybym nie studiowala to pewnie bym teraz zasłuwala w sklepie albo w kawiarni... Ale niestety studjuje... Bez doświadczenia nie mam szans znalezc pracy ktora bedzie mi pozwalala pogodzic nauke z praca poniewaz wymagana jest tzw "dyspozycyjnosc"... Szukam czegos gdzie bede mogla miec luzne godziny pracy... I tym przedewszystkim sie kieruje... A to czy zarobie?? To juz inna sprawa... Ale to ja decyduje w koncu skoro wy tam pracowaliscie to nie bylo tak zle :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katowiczanin
ona -ovb jestes blondynka? jak tak to ,,praca'' dla ciebie :) wacel co maila niemasz ? :) bylem raz w biurze w n.saczu marzec/ kwiecien 2008 byl tam taki cwaniak wyszczekany marcin czy piotrek mu bylo dobrze pamietam koles? wywalili cie :( jakbys zuzi dobrze robil pewnie do dzisiaj bys tam ,,pracowal'' buuahhhaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondynka hehe wiesz smieszny jestes.... zauwazylam ze wy tylko potraficie obrazac ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacel
jak po ovb szukałem pracy to mnie wyśmiewali w bankach że do cv wpisałem doradca finansowy w ovb.... doświadczenia zawodowe w ovb? hehehe:) suuuper:) i nie ma to jak praca w której nie zarabiam ale zdobywam doświadczenie... prostacka propaganda ovbowska... to niech Ci rodzice przestają przysyłać kasę i zobacz czy się utrzymasz z poborów z ovb:) a ja gwarantuje Ci że po 3 miesiącu będziesz miała tyle długów że zaczniesz szukać pracy która daje kase:) piękne szkolenia w hiltonie i luźna atmosfera w pracy to nie wszystko... i może jesteśmy śmieszni i może zdarzy nam się powiedzieć kilka mocniejszy słów ale na pewno mamy rację w tym co piszemy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logann
dziewczyno czego byś się chciała dowiedzieć o firmie ovb? pracowałem tam przez 1.5 roku tak że służę pomocą i radą. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do logann: Jeżeli nie było by to dla ciebie kłpotem móglbys podac e-maila??? Chcialabym sie dowiedziec przedewszystkim czy jest az tak zle jak wypowiadaja sie osoby na tym forum... I teraz jezeli spojrzysz na ta prace z perspektywy czasu odradził bys ja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logann
zależy co masz na myślisz pisząc że jest tak źle? pytaj a ja będe się starał odpowiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu kilku postow wyzej postów wyżej pozostaje mi tylko zrezygnowac i nie podpisywac umowy... Uważasz ze warto poswiecic czas dla tej firmy?? CZy lepiej sobie odpuścic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszusci ovb
do ona-ovb myślę że już dostałaś odpowiedzi .przekonywać cie nie bede że nie warto sama sie przekonasz tylko napisz tu za 6 miesiecy,co myślisz o ovb!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logann
każda podejmowana inicjatywa jest dobra:) ale ja Ci mogę jedynie odpowiedzieć na pytania dotyczące firmy ovb a nie tego czy warto czy nie warto, taką dezycje powinnaś podjąć sama.. w takim razie co Cię niepokoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy łatwo sie pozyskuje klientow??? Bo to mnie najbardziej niepokoi i wydaje mi sie ze z tym jest najwiekszym problem :/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logann
jeśli pozyskiwanie klientów, to pewnie jak w wiekszości dyrekcji w Polsce Twój przełożony powiedział Ci że na początek robisz analizy z kimś z rodziny i ze znajomych bo nie masz doświadczenia i w razie klapy nic sie nie dzieje bo "przecież to Twoi znajomi". Przed tym bym jednak przestrzegał- musisz poznać bardzo dobrze produkty ktore firma ovb sprzedaje, bo jesteś "świeża". Musisz wszystko dokladnie przeczytać najlepiej kilka razy, bo sam miałem taki przypadek z moim przełożonym że wszystko pięknie ładnie analiza, doradztwo i tak dalej i tak dalej, ale ja nie przeczytałem warunków umowy którą miał mój znajomy podpisać a móje przełożony nie poinformował go że jeśli przestaje płacić składę reguralną po dajmy na to 2 latach to wszystkie pieniądze wpłacone traci. Więc jesli chodzi o rodzinę i znajomych to ja bym sobie ten temat odpuscił... Klientów pozyskujesz sama,łatwo nie jest, za telefon oczywiście nie zwracają pieniążków ale to już pewnie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×