Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość spadochroniarz
ja znajomość języków wykorzystuję na wakacjach... korzystam i z niemieckiego i z angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniarz
i jeszcze jeden temat ... myślałaś może jak niewielkim miesięcznym kosztem zabezpieczyć finansową przyszłość swojego dziecka ? odłożyć już na jego/jej studia może na wkład do mieszkania albo na samochód na 18 ?? jak nie to mogę Ci pokazać taki pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniarz
zaczyna sie od 80 zl - najnizszy koszt. dużo zależy od Twojego wieku, wieku dziecka oraz okresu, przez który chcesz odkładać ... temat nie na forum bo są niektóre kwestie które fajnie jest rozrysować itp, poza tym jest też symulator w którym się dane wprowadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniarz
spoko... w Twoim przypadku minimalna składka miesięczna 115 zł wiek 45 lat dziecko 10 (bo mówiłem o programie dla dziecka) możesz odkładać przez 10 i czyli kasa idzie do dziecka na 20 urodziny indeksacja 4% rocznie w między czasie - tj w ciągu tych 10 lat jeśli umrzesz dziecko dostaje 2% renty aktualnej SU (bo jest rosnąca) oraz tow zobowiązuje się do kontynuowanie opłaty na własną rękę wpłacasz 15 713,21 dziecko otrzyma ok 21 000 stopa zwrotu nie jest oszałamiająca to fakt ale weźmy pod uwagę Twój wiek oraz wiek dziecka - dość krótki czas na odkładanie. gdybyś miał 45 lat i dziecko by się dopiero urodziło i odkładasz 20 lat wpłacasz 30 000 a dziecko dostaje ok 50 000 tylko zaznaczam jest to program posagowy i to tak wygląda... zawsze możesz założyć UFK ale tu nikt przy zdrowych zmysłach nie powie Ci jaki bedzie wynik finansowy z czego na pewno zdajesz sobie sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c2
No i OK ale na lokacie lub koncie oszczędnościowym oprocentowanym 4% bez podatku po 20 latach mam 2,3 razy więcej niż wpłaciłem a Was nawet x 2 nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniaż
nie no to naprawdę świetnie.... to pozdrawiam przy zakładaniu lokaty na 120 zł miesięcznie - powodzenia aha i jak umrzesz podczas tych 20 lat to poproś wcześniej bliskich niech napiszą czy bank będzie kontynuował zakładanie lokat za Ciebie a Twojemu dziecku wypłacał 2% ( w Twoim wypadku nie wiem ilości lokat czy czego) przedstawiasz przykład zupełnie innego produktu. Ja pisze o ubezpieczeniu posagowym a nie o lokacie... ludzie .... przecież to dwie różne rzeczy....litości ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c2
mam 35 lat i myślę że pożyję 20 lat ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c2
Koleżanko/Kolego pal licho lokatę , otwieram konto 4 % netto i wpłaca co m-c te 120 i co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniaż
nieszczesliwy wypadek ?? mówi Ci to coś? przecież nie karze Ci tego zakładać. i jeszcze jedno czy faktycznie masz tak silną wolę że nie wybierzesz nic z tego konta ?? tylko błagam szczerze przemyśl i odpowiedz. bo wiem z doświadczenia i z rozmów z klientami że zawsze znajdzie się jakiś cel żeby jednak wypłacić. Ale wiesz jak jest ja mam swoje argumenty Ty masz swoje jak najbardziej słuszne - bo produkt posagowy to nie lokata ani konto oszczędnościowe ale daje Ci pewność ze nie wypłacisz wcześniej jak np z konta. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c2
ok. na wypadek jestem ubezpieczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniaż
ja rozumiem że jesteś i bardzo dobrze tylko że przy tym programie towarzystwo bedzie kontynuowało opłacanie składek... to jest bardz duży plus dla Ciebie a ryzyko dla towarzystwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c2
jak kontynuowało? Tak charytatywnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniaż
tak stanowi OWU na wypadek smierci ubezpieczonego w w wyniku nieszczęśliwego wypadku towarzystwo buerze na siebie obowiązek opłacania składek jak również wypłaca co miesiąc rente w wysokości 2% SU w dniu smierci ubezpiecznoego charytatywnie czy nie tak stanowi owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c2
co to jest OWU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co to OWU ???????
Ale jesteś matoł. OWU to w skrócie : Organizacja Wyzwolenia Uzbekistanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniarz
OWU są to Ogólne Warunki Umowy do umowy podpisuje się klauzule, dzięki której ma zabezpieczenie w postaci tych udogodnień o których pisałem... szkoda że ciągle są takie wpisy jak ten nade mną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniarz
O kurcze .... dopiero zauważyłem że w poprzednich kilku postach w moim nicku był taaaaaki byk ortograficzny .... aż mi wstyd teraz.... spadochroniaż - mater deju.... przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniarz
zgadzam się z tym co piszesz bo na gieldzie mozna więcej zarobić i to bez dwóch zdań i z tym sie również zgodzę, zgodzę się również ze stwierdzeniem że nie potrzeba jakiejś specjalistycznej wiedzy - wystarczy troche poczytać i się zainteresować i będzie ok... ja zdaję sobię sprawę że można więcej zarobić jak pisałem i Ty również tylko teraz ile osób ma na to czas i ochotę... oboje wiemy że również zdajemy sobie sprawę że startegia wpłać i zapomnij nie jest najlepsza... i ponownie odwołam się do tego czy na pewno byś nie skorzystał z pieniędzy wcześniej ... tutaj jest to specjalnie dla dziecka i nie możesz wyjąć tego wcześniej. odpowiedz sobie szczerze na pytania : 1. czy jeśli zajdzie "nagła" (nie zawsze konieczna) potrzeba czy nie skorzystasz z tego wcześniej ? 2. czy w przypadku nieszczęśliwego podatku ktoś będzie kontynuował Twoje dzieło na swój koszt ? 3. Czy zainwestowanie na giełdzie jest bezpieczniejsze od polisy w której masz powiedziane jakie są kwoty w danym okresie i sa na pewno ? Na giełdzie można zarobić znacznie więcej naprawdę dużo więcej niż gdziekolwiek indziej (chociaż mamy również produkty - dość dużo - gdzie pieniądze trafiają na giełdę i tam sa obracane i są naprawde wysokie historyczne wyniki) ale wiadomo ... jak mówił mi profesor na finansach im większe ryzyko tym więcej można stracić. Kasiorek2010 inwestować z nami nie musisz bo widzę i czytam że robisz to dobrze ... ale posiadamy również ubezpieczenia :) polecam się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyovb
powiedz mi spadochroniarzu jakie to sa podane kwoty w danym okresie? na jakiej podstawie okreslasz te kwoty? czyzby na podstawie waszych kalkulatorów symulacyjnych?> jeśli tak to ja gratuluje twoim klientom takiego doradcy, chłopie nie piepsz głupot bo wszystkie te kalkulatory nijak sie maja do rzeczywistosci. wiesz co mnie nurtuje? co to jest ten nieszzcesliwy podatek o ktorym piszesz? wyjasnij mi prosze cie bardzo co to jest ten nieszczeliwy podatek do jasnej cholery?? nie ma co akwizytorzy z ovb potrafią ubarwiać to forum:) pani Kasia ktora sie tutaj wypowiada jak widać ma o wiele wieksza wiedze na temat finansów niż ty:) no ale tak na marginesie, przeciez nie bedziesz polecal klientom inwestowania na gieldzie(CHOCIAZ SZCZYCICIE SIE MIANEM OBIEKTYWNYCH DORADÓW FINANSOCYH- SIC!!) bo z tego nie masz zadnego zarobku:) więc z tym obiektywizmem to jest kolejna sciema:)czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniarz
tak bluzgasz i tak sie pieklisz a nie masz podstaw.(jak mniemam)e wiesz czemu nie ma takich wysokich stóp zwrotu ?? bo jest to coś co jest gwarantowane ale sądzę że masz znacznie większą wiedzę niż ja i na pewno mi powiesz że to g.... prawda - spoko nie musisz mi wierzyć. Może spotkaleś sie z osobami które podbijały kwoty ja je troszkę zawsze zaniżam ale wiem ze będą większe ... jak masz wpisane na polisie że po 20 latach otrzymujesz kwotę X to jak mniemam w Twoim rozumieniu należy Ci się 1/3 taj kwoty ?? no nie bardzo. UBEZPIECZENIE POSAGOWE NIE JEST INWESTYCJĄ !!! JEST TO COŚ GWARANTOWANEGO PRZEZ TU !!! czego tu nie rozumiesz ... przepraszam ze się uniosłem :) Jak mówi stare przysłowie "Jeszcze sie taki nie narodził co by każdemu dogodził" Co do pytania na jakiej podstwaie - na podstawie symulatora z firmy która proponuje program - uważasz że to badziew - to pokarz mi proszę miejsce gdzie znajdę symulatory lepsze, bardziej wiarygodne oraz takie które wg Twoich kryteriów nie będą wprowadzały w błąd?? będę zobowiązany nieszczęśliwy wypadek nie wiesz co to jest... i Ty mnie pouczasz i nazywasz niedouczonym ale ok już Ci piszę nieszczęśliwy wypadek- każde działające z zewnątrz w sposób nagły na ciało ubezpieczonego zdarzenie, w którego bezpośrednim następstwie ubezpieczony niezależnie od swej woli doznał uszkodzenia ciała lub zmarł. Piśmiennictwo w omawianym zakresie wyodrębnia cztery zasadnicze cechy nieszczęśliwego wypadku. W świetle tych poglądów nauki są nimi zdarzenia: wywołane siłami zewnętrznymi tzn. takimi, które swoje źródło mają poza organizmem ludzkim; występujące w sposób nagły, natychmiastowy i nieprzewidywalny; występujące wbrew woli poszkodowanego; powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego lub jego śmierć. No jaśniej sie chyba nie da. A no tak nieszczęśliwy podatek... nigdy sie nie pomyliłeś ?? no to gratuluje ja uważam że pomyłka jest ludzką rzeczą. A tak na marginesie jak już piszesz że nie bedę polecał inwestowania na giełdzie to dowiedz się więcej o produktach z DWS - możesz wybrać produkt z 100% alokacją składki w giełdę - więc ja to rozumiem że pieniądze obracane są na giełdzie...alokacja składki w fundusze HSBC, Arka Akcyjna - to wszystko giełda...ale jeśli sie mylę to mnie wyprowadź z tego błędu. Ja np mówię że jestem doradcą UBEZPIECZENIOWO - FINANSOWYM (więc troszkę odbiega od Twojej dewizy) i fakt uważam że obiektywnym. Powiedz mi dlaczego uważasz że sciema z obiektywizmem ?? co Cie ku temu skłania? negatywne doświadczenia ?? Aha i jeszcze jedno powiedz mi na jakiej podstawie stwierdzasz że Pani Kasia ma większa wiedzę niż ja z zakresu finansów ? nie znasz mnie , nie znasz Pani Kasi... I co do akwizytorów ?? niedawno ktos tu wklejal definicje akwizycji... widziałeś ?? akwizytor = doradca = przedstawiciel handlowy = przedstawiciel medyczny = reprezentant = sprzedawca ... nie rozumiem więc Twojej niechęci - znaczy że bardzo nie lubisz i nie trawisz sporej części społeczeństwa a to już temat na inne forum. Jeżeli uważasz że OVB nie jest obiektywne to napisz mi proszę jakiąś inną firmę doradztwa, akwizycji itp która jest ... bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byly OVB
"UBEZPIECZENIE POSAGOWE NIE JEST INWESTYCJĄ !!! JEST TO COŚ GWARANTOWANEGO PRZEZ TU !!!" Z definicji inwestycja to odroczenie bieżącej konsumpcji na rzecz przyszłych i niepewnych korzyści. Tak jak w posagówce. Wynika to również z ogólnych 3 funkcji ubezpieczeń: ochronnej, prewencyjnej i finansowej. Poza tym widać, że umiecie w OVB tylko tyle co wam powiedział kierownik albo co nauczyliście sie z OWU. Nie wiem jak w waszych obecnych produktach posagowych, ale jest jeszcze coś takiego jak stopa techniczna, która może powiększyć przyszłą kwotę wypłaconą. Czemu o tym nie wspominaleś? Chyba nie wiesz o tym. Właśnie przez takie szczegoly uwazam OVB za malo profesjonalne. Obecnie kazdzy uczy sie finansow, ale to czy je znasz zalezy od tego ile znasz szczegolo, niuansów ;) Kazdy wie co to obligacja, ale czy zna strategie inwestycyjne w obligacje ? Nie, po to wlasnie sie studiuje albo samemu doksztalca jesli kogos to interesuje i chce byc kims wiecej niz akwizytorem :P Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniarz
pewnie że słyszałem o stopie technicznej ale jakbym napisał wcześniej + jeszcze dodatkowy zysk to by mnie już w ogóle obryzgali i zakrzyczeli tak jak Ty chcesz to zrobić... również zaniżyłem kwoty z symulatorów. No nie znasz mnie a mówisz że nie znam sie na finansach... skończyłem zarządzanie finansami mam tytuł inżyniera i dalej robie magisterkę również w kierunku finansowym ... nie znam sie ?? wg niektórych tu obecnych nie ... jest to forum.. nie da sie wszystkiego przekazać cześć fajnie jest rozrysować ... ale wiecie co ... najłatwiej jest obrazić i oczernić słowem... taka już polska mentalność... nic na to nie poradzimy i ponownie akwizytorem.... czemu nie reprezentantem ?? bo akwizytor źle się kojarzy brzmi ironicznie prawda ?? i moze obrazić.... ja nie narzekam mi sie podoba. pzdr serdecznie wierz mi lub nie ale znam trochę niuansów i szczegółów z dziedziny finansów... moze nie jestem alfą i omegą ale ciąglę sie uczę i dokształcam... jeśli mógłbym się od Ciebie czegoś nauczyć również bym sie z tego cieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyovb
widze ze pojawil sie tutaj nowy batosai- niejaki spadochroniarz:) co do kalkulatorów? możesz mi powiedziec dlaczgo ja mam ci pokazac rzetelniejszy i trafniejszy kalkulator niz macie w ovb? wszystkie e kalkulatory to jest pic na wode i taka jest prawda, czy to jest ovb, efect, openfinance czy inne tego typu firmy. no ale skoro bazujesz i opierasz sie na kalkulatorach to moge tylko pogratulowac. sprawa druga- nie jestes obiektywnym doradca finansowym i wiesz o tym doskanale. obiektywny to moze byc multiagent ktory ma w ofercie dajmy na to z 20 TU.. a ty ile masz? chociaz multiagent tez obiektywnym doradca nie jest, patrzy tez na to jakie dostaje prowizje do danego tu. Wiec oszczedz sobie pisania tutaj o swoim obiektywizmie bardzo cie o to prosze bo to sciema jakich malo:) jak juz powiedzialem smeisza mnie ludzie zwiazani z ovb, bo widze jak sie zachwouja, mam nawet kliku tego typu ludzi w swoim srodowisku:) zgrywacie wielkich menadzerow i biznesmenów a prawda jest taka ze ovb was łupi i robi w konia na kzadym kroku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyovb
i te twoje rozrysowania i symulacje:) ej chlopie chlopie:) ogarnij sie festyniarzu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniarz
Ja przynajmniej jestem uprzejmy i nie obrażam nikogo. Tobie najwyraźniej sie skończyły argumenty ale ok. Festyniarzu ?? co Ty masz 15 lat ? ogarnij się ? Przepraszam ale nie prowadzę konwersacji na tym poziomie a to Ty raczysz mnie obrażać w każdym swoim poście - nie na tym polega rozmowa. Nie podobała Ci się praca/ nie dałeś rady/ nie chcesz tak pracować jasne rozumiem i nie oskarżam o nic bo to bez sensu ale najwyraźniej Ty wiesz lepiej . Pozdrawiam Cie serdecznie i sukcesów życzę. "Obelgi - to argumenty tych, którzy nie mają argumentów." Jan Jakub Rousseau A co złego jest w symulacji i rozrysowaniu pewnych kwestii ?? Są osoby reagujące na bodźce słuchowe, ja osobiście jestem wzrokowcem i to do mnie przemawia jak coś sobie rozrysuję znacznie łatwiej mi o tym mówić bo wiem że nic nie pominę - ale dla Ciebie i tak będę "festyniarzem" i "pachołkiem z OVB" Nie będę się z Tobą tutaj spierał z czterech powodów : 1 . Brak Ci konstruktywnych argumentów 2. Jeśli o mnie chodzi : Leszek Kołakowski Jeśli Boga nie ma " nigdy nie brak argumentów dla uzasadnienia doktryny, w którą z jakichkolwiek powodów chce się wierzyć." 3. Jesteś nieuprzejmy i mnie obrażasz 4. Miałem wolny weekend więc miałem czas zaczął się tydzień i nie wiem czy za wiele go znajdę. Tak więc raz jeszcze :) Szerokości (jak mawiają na CB) i powodzenia w życiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniarz
nie mam wpływu na Twoich znajomych jak sie zachowują a jak nie ... nie podoba się to się z nimi nie zadawaj i nie wsadzaj wszystkich do jednego worka bo kiedyś Ci pęknie :) co do partnerów : http://www.ovb.pl/Firma/Partnerzy.aspx ale to pewnie też Cię nie przekona. Gdzie dwóch polaków tam trzy opinie :) Moim subiektywnym zdaniem jesteś nieobiektywny w swoich ocenach. Jak masz lepszy kalkulator to pozwól mi być lepszym w tym co robię, Napisz również proszę jak Ty doradzasz moze jesteś lepszy i mnie czegoś nauczysz. pzdr serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniarz
W sumie nei powinienem tego pisać ale jak juz poruszyłeś temat.... za produkty z jednego koszyka ovb dostaje takie same prowizje od wszystkich swoich partnerów i swoim pracownikom/AKWIZYTOROM (ukłon w Twoją stronę) wypłaca takie same stawki (zależne od stopnia w drabince) ale pewni i tak wiesz lepiej co i jak więc ja tylko taką dygresję chcialem wtrącić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byly OVB
Spadochroniarz, ciagle piszesz zeby ci wskazac lepsze rozwiazania niz w OVB... Podalbym ci kilka, ale z innej grupy produktow, bo inwestycja + ubezpieczenia zawsze bedzie gorsze niz sama inwestycja, chyba ze nie bezie kosztow ubezpieczenia, ale tak jest chyba tylko w polisolokatach i moze produktach strukturyzowanych. Wystarczy, ze powiem, ze jesli ktos faktycznie chce znalezc najlepsze ubezpieczenie czy inwestycje+ubezpieczenie to nie przyjdzie do was- agentow czy multiagentow, tylko do brokera, bo on odpowiada za to co wybierze przed klientem i z tego tez powodu musi miec OC, wy nie musicie, odpowiadacie przed ZU wiec mozecie plesc bzdury. Dlatego tez OVB i nie tylko - wiekszoc doradztw to jest kupa, bo nie trzeba miec zadnej koncesji tak naprawde na prowadzenie czegos takiego, a wy mozecie wkrecac walki, ze to wasz produkt jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadochroniarz
faktycznie brak OC jest podstawą do stwierdzenia oszustwa...paranoja... żelazna logika... poddaję się tak jak kolega batosai po "głową muru nie przebijesz" pozwodzonka życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byly ovb
"faktycznie brak OC jest podstawą do stwierdzenia oszustwa" - ty chyba nie zrozumiales co chcialem przez to przekazac. Wy- agenci nie musicie miec OC, odpowiadacie za to o czym mowicie przed ZU, wiec mozecie sobie twierdzic, ze macie najlepsze produkty, ale jak to nie bedzie prawda to wam to lata, bo klient co, pozwie ZU?? Wolne zarty. Broker- musi miec OC, wybiera dla klienta produkt, jesli wybierze zly, albo niezgodny z umowa on za to odpowiada. Roznica jest taka, ze oni musza wszystko dokladnie sprawdzic i wyliczyc a wy nie macie takiego przymusu, dlatego oni musza miec OC, a wy nie. O to mi chodzilo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×