Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dorikan

Kurcja cytrynowa

Polecane posty

Jestem po 4 dniu kuracji 5,10,15,20,25...5. Jeszcze jakoś się trzymam. Mam jedynie problem z ilością tych cytryn. Otóż ilość cytryn powinna być przeliczona na ml soku. Wiadomo, że cytryna cytrynie nie równa. Ktoś pisał, że 1 kg cytryn to ok. 10 szt., a moje 10 szt. to 1,8 kg. Jak wiadomo z 1,8 kg mamy prawie dwa razy więcej soku z cytryny. próbowałem przeliczyć to na szklanki i wyszło mi: 1 dzień - 1,25 szklanki soku 2 dzień - 2,5 szklanki soku 3 dzień - 3,75 szklanki soku 4 dzień - 5 szklanki soku 5 dzień - 6,25 szklanki soku (1,75 l) ale jak pisze pan prof. "...Zwykle na piąty, szósty, siódmy i ósmy dzień przypada największa ilość soku (prawie litr)..." czyli profesorek swoją dietę testował w czasach, gdy z 25 cytryn można było wycisnąć zaledwie niecały litr soku. Dzisiaj miałem dopić jeszcze 0,5 szklanki, bo jestem już po 4,5 a tu masz babo placek. Za dużo Czy może ktoś ma jakieś dobre rady, co do ilości tych cytryn. Jeszcze jedno pytanie. Czy w czasie oczyszczania należy spożywać dodatkowo zwiększoną ilość płynów???????????????? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abada
Witam, dziś jest mój siódmy dzień kuracji. Skusiłam się na niekonwencjonalną metodę leczenia po odebraniu wyników, kiedy okazało się, że mam lekko podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi. Po kuracji wykonam badania kontrolne i to będzie miarodajny efekt (lub jego brak) zobaczymy. Jak na razie widoczne efekty to brak opuchniętych oczu o poranku i gładka buźka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co ktos stosuje
te metode? pomogla? glownie mi o kamienie nerkowe chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henryk 1960
Czesc ja jestrm teraz w opcji 25 szt. tak ze wypijam ponad 2 litry jest tego durzo ale mam nadzeje to pokonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też zaczęłam i życzę nam wszystkim pomyślnego wytrwania. Mój tata miał zalecenie na operecję - kamica woerczka. Lekarze namawiali, zeby się zdecydował jak najszybciej, bo jak 'złapie atak' to może byc za późno. Ale sporóbował 'cytryny' (300). Zrobił USG i okazało się że wszystko zdrowe - lekarz nawet się nie zdziwil, tylko zapytał - "Cytryny Pan pił'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masakra, tyle soku z cytryny, przecież to jest niezdrowe i możecie sobie jeszcze pogorszyć! Lepiej kupić sobie chlorellę i zazywać codziennie i organizm się naturalnie oczyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JasminowaWrozka
A co to jest ta Chlorella?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak Spirulina jest dobra, ale chyba nie tak skuteczna jak sprawdzone przez ludzi cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem na 25 szt. czwarty dzień i widzę efekty: kostki u nóg nie puchną stawy nie bolą, łupież zniknął z wagą to nie wiem bo nie oto mi chodziło.A mam 68 lat i chyba dobrze na mnie działa ta kuracja bo przez tyle lat to nazbierało mi się tych złogów.Acha i najważniejsze po trzech dniach tej kuracji przestał mnie boleć kręgosłup z którym miałam problem przez co najmniej 10 ostatnich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie, a czy można pić kwasek cytrynowy w proszku? Oczywiście rozrobiony z wodą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwasek cytrynowy to chemia... jeśli zamierzasz się dodatkowo dotruć.. TO GRATULUJĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurację leczniczą sokiem z cytryny przechodzę 2 raz! Jest sposób na złagodzenie skutków jego picia... rurka!! Gruba!! Jak najdalej włożona do ust, by sok nie dostał się do kubków smakowych języka... pomaga! Przełyk i żołądek reagują negatywnie tylko przez kilka chwil! Na dzień dzisiejszy wypijam maksymalną dawkę (2,5 litra soku) i daję radę! Każdy inaczej to znosi! Ale faktycznie... kwas jest tylko w smaku! W żołądku cytryna ma odczyn zasadowy! Oczyszcza ze złogów i może powodować pewne skutki uboczne (na pewno lżejsze niż leki farmakologiczne, które więcej niszczą niż dają dobrego - większość z nich słodzona aspartamem lub innymi trującymi słodzikami! Po drugie dawki witamin i mikroelementów znikome)! Mnie w pierwszym dniu 25-cio cytrynowej kuracji dopadł spadek sił witalnych... czytaj "chodziłam do tyłu"! Ale wieczorem, na zajęciach fitness dostałam zastrzyk takiej energii, że kolejne 3 dni maksymalnej dawki zniosę bez bólu! Dla mocno wrażliwych zalecam picie od samego początku rurką!! Ja po trzech dniach nie byłam w stanie wypić nic ciepłego... wszystko w ustach bolało! Rurka załatwia sprawę! Trzymam kciuki za Wszystkich walczących! I poszukujcie nadal metod innych niż tabletka przepisana przez lekarza... niewiele pomoże, a już z pewnością nie uleczy! Znam osoby, które same (będąc lekarzami) uleczyły się z raka (nawet z przerzutami) I uwierzcie mi, że chemii nie brały! Zmieniły sposób żywienia i zaufały naturze, której w lekarstwach nie ma! A cytryna.. czyż nie jest darem natury! I czytajcie skład pokarmów kupowanych w sklepie! Ja sama przeżywam katusze wchodząc do sklepu! Dlatego wybrałam targ.. I nie zachodzę do kogoś, kto oferuje mi wszystko... wolę do babci, która sprzeda mi marcheweczkę z ogródka, następna pomidorka w innej formie niż kształtne koło! A już na pewno nie kupię warzyw i owoców z HISZPANII! Jeśli ktoś ma pytania.. odpowiem! Podajcie maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ambasador
Witam mam atak dny moczonowej czy jak to sie cholerstwo nazywa od dwoch miesie y walcze z atakiem lekarze co chwila daja inne leki bol ustepuje na tydzien ale opuchlizna nie wiec musze cos zrobic. Czy ktos zaczynal kuracje w czasie ataku. BO JA JUZ NIE MAM SIL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arwena 1964
Mam od jakiegoś czasu problem ze stawami ,nie znoszę lekarzy. Nie wierzę ,że starają się leczyć. Spróbuję z . cytrynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eizo2
Witam serdecznie właśnie wypiłem 96 cytrynę na dzis pozostało jeszcze 4 sztuki nie wiem czy to choroba wychodzi ze mnie czy to od cytryn ale czuje sie strasznie podle mam uczucie jakbym miał zemdleć i tak juz 2 dzien ale postanowiłem ze dotrwam do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie przechodze profilaktyczną kurację cytrynami i po wypiciu soku robi mi się straszliwie niedobrze. Czuję wcyhłodzenie, co ponoć jest normalne, ale przed i po jedzeniu, pół godziny po spożyciu soku, chce mi się wymiotować i potem właściwie przez cały dzień. Czy coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia43
Co jeść na tej diecie oprócz cytryn?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olimey
hej dziewczyny czytam i czytam,szał ciał na cytryny,jak ta kuracja idzie,cały dzień się pije ten sok czy jednorazowo?dziś wycisnęłam 3 cytryny i tak sobie piję ,ale z wodą nie mogę się przełamać do samej cytryny,może dziś tak dla złapania smaku z wodą:) od jutra przez rurkę już samą ,bo wyczytałam dużo informacji jak ją pić:) podpowiedzcie coś proszę:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia12006
witam ja dziś jestem na etapie 25 cytryn , piję je przez cały dzień po kilka łyków bo większej ilości na raz nie dam rady ale już na samą myśl ze mam jutro wypić kolejne 25 cytryn robi mi się nie dobrze po prostu za dużo tego płynu jak dla mnie .Jem tylko śniadanie i coś w porze obiadu bo na więcej nie ma miejsca w moim żołądku po wypiciu takiej ilości soku. Czuję się nie zle ,ale i przedtem było ok. oprócz ogólnego zmęczenia.Zaznaczam jednak że uprawiam czynnie fitness i bóle stawów czy mięśni są na porządku dziennym. moim celem jest oczyścić organizm z toksyn bo palę fajki niestety no i podobno odświeża organizm ,a jak się ma 40śc***arę lat to się chce trochę czas zatrzymać.Pozdrawiam i mam nadzieję że wytrzymam do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia12006
ja po prostu pierwszego dnia zrobiłam sok z 5 cytryn i wyszło mi ok. 250 mil. soku i tego się trzymam obojętnie czy duża cytryna czy mała zwiększam codziennie o kolejne 250mil.tak na 25 cytryn mam 2 i pół litra soku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia12006
ja nigdy nie miałam problemów ze zgagą tylko boję się ze mi to wszystko nie zaszkodzi bo miałam nadzieję , że przynajmniej grypa mnie w tym roku ominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dałem radę,dziś zjechałem na 15 szt. tj.9 dzień kuracji.Powoli ból stawów zanikał,a dziś czuję się super,nadmienię,że nie brałem leków p-bólowych.Fakt,że duże ilości soku trzeba wypić od 4-8 dnia,ale są efekty.Cena cytryn/ 135zł za 25kg/ drogie,ale leki także nie należą do tanich.Wagowo 2.5kg mniej,jestem naprawdę happy,polecam!Nie bójcie się,nic nie tracicie,a wręcz zyskujecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piję rano sok z połowy cytryny z łyżeczką Miodu - i nie chudnę a Reumatyzm jakby się przeniósł i na inne części ciała Sokiem cytrynowym leczę się 7 miesięcy- polubiłem na czczo picie szklanka cieplej wody sok i miód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,stosowałam ten cud i powiem szczerze I kluczowym efektem jest poprawa stanu skóry ja dodatkowo miałam problem z włosami wypadało ich dużo a teraz dużo mniej.Stosowałam ją przez 10 dni co do spadku wagi to 4,5 kg więc jak na mnie to bardzo dużo :). Znalazłam też alternatywę dla tej "diety" AZ DETOX 24H kupiłam dwa opakowania w każdym są 4 saszetki.Zastosowałam w odstępie 3 dni efekt 5,5 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olencja2106
Witam. Dzisiaj jest mój drugi dzień z dietą cytrynową i dostałam jakieś dziwne krosty. Jedną wczoraj wieczorem na brodzie, dzisiaj rano jak wstałam jest kolejna w górnej części pleców bliżej lewej pachy i teraz wieczorem następna na czole. Czy to mogą być skutki uboczne cytryny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dxfcgvhj
Nie czytałam książki ani nie stosowałam kuracji leczniczej, obecnie jestem na początku profilaktycznej. Ale zebrałam trochę informacji i mam kilka uwag. Po pierwsze, nie rozumiem, dlaczego tak uparcie trzymacie się tych 25 cytryn? przecież wiadomo, że cytryna cytrynie nierówna, a w kuracji nie chodzi o ilość cytryn, lecz o ilość soku. Skoro Tombak pisze, że 25 cytryn daje 1 litr soku, tzn, że pierwszego dnia należy wypić 200 ml, drugiego 400 itd. Nie wiem, jakich on cytryn używał i czemu nie podał pojemności, zamiast sztuk, ale przecież wystarczy użyć własnego rozumu. Tymczasem niektórzy wlewają w siebie nawet po 3 x więcej niż sugeruje Tombak i płaczą, jak źle znoszą kurację. Druga rzecz, to sok należy pić bezpośrednio po wyciśnięciu, a nie, jak niektórzy relacjonują, że raz wyciśnięty sączą przez cały dzień. Taki sok traci swoje właściwości. Trzecie, to sok należy pić wyłącznie przez słomkę, żeby zminimalizować kontakt z zębami. Po wypiciu dokładnie wypłukać jamę ustną wodą. !!Absolutnie nie myć zębów bezpośrednio po wypiciu soku! między jedną czynnością, a drugą, musi upłynąć pół godziny. No i ostatnia kwestia, temat do zgłębienia, ale z tego, co się zdążyłam rozeznać, to do kuracji leczniczej należy odpowiednio przygotować swój organizm. Mnie, na przykład, na profilaktycznej, wysypało już po drugim dniu i pobolewa głowa, więc strach pomyśleć, co by się działo, gdybym se nagle wskoczyła na taki hardkor. Pamiętajmy też, że nie wszystko jest dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×