Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Czarna_kawa

WYRYWANIE ZĘBA... MĄDROŚCI

Polecane posty

Gość dieorfly
owszem zakładali, ale nigdy nie wstawiłem się na ich zdjęcie ;D i chyba tym razem (czyli jutro) też nie pójdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakshemash
jak to robileś:D? jak mogłeś nie pojść na ściąganie szwow??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
odczuwam ich brak, nie byłem dziś,może kiedyś dentystka mi zdejmie przy rutynowym sprawdzianu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazylowa
Ja przedwczoraj wyrywałam ósemke góną. Samo wyrwanie nie bolało ale było dość nieprzyjemne i zajeło ok 20 min gdyż ząb trzymał się tak mocno że dentysta nie mógł dac sobie rady. Szarpał, kręcił, próbował rozruszać a ona ani drnęła:/ po po wrocie do domu znieczulenie przestalo działac i zaczal sie horror;/ wzielam 2 tabletki saridonu potem w nocy jeszcze 3 w odsteoach co 2h i okazało się że przedawkowałm paracetamol stracilam przytomnosc w drodze do kuchni i teraz nie dosc ze jestem opuchnieta po utracie zeba to jeszcze mam guza, rozcieta warge i przetrocony nos po upadku:/ o dniu wczorajszym nie wspomne bo przelezalam pol przytomna z wysoka goraczka w lozku. Teraz juz mniej boli ale za dobrze to nie jest. A i jeszcze nieprzyjemnie pachnie to dziursko... ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
No cóż... uroki wyrwania ósemki:) bazylowa trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazylowa
dzięki, jakoś dam rade. Dodam jeszcze, że mam problemy z żuchwą, strasznie słabe stawy i przez to jak bardzo rozszerzył mi dentysta szczęke czuje coś jakby zakwasy w buzi :D i dziwne ze nie mam rozstepow na policzkach bo zostalam tak wyszarpana ze..... haha:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
heh ja miałem podobnie przy wyrwaniu ostatniej ósemeczki, ale już minął tydzień, prawie nic nie czuję i jest świetnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazylowa
a pozowle sobie jeszcze zapytac czy dziura po zebie wydzielała u ciebie jakis zapach? bo ja sie tu wlansie naczytalam ze moge miec suchy zebodół czy cos takiego i jestem spanikowana bo za tydzien wyjezdzam za granice....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
oo tylko ból czułem, żadna wydzielina ( no chyba że krew przy pierwszym dniu ) żadnego zapachu nie czułem, a nie miałaś zakładanych szwów? :> przynajmniej w moim przypadku tak było, a było ich cztery heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakshemash
O kurczę bazylowa, to się nazywa szczęscie... trzymaj się ! z każdym dniem będzie lepiej. :) czy tylko mi z osocza zrobili jakiś płyn i wypełnili nim dziure po zębie? :D Proszę.. dieorfly pójdź na sciągnięcie szwów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
Może kiedyś :) jutro wyjeżdżam na zasłużony urlop :D a po chyba skocze do stomatologa estetyki bo przecież to pani estetyczka kazała wyrwać mi ósemki :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakshemash
ooo to już sobie nie popiszemy o ósemkach... udanego wypoczyku :D tylko napisz jak kiedyś sciągniesz szwy :) o ile wtedy będzie jeszcze mozna:) Jak się czujesz bazylowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazylowa
odpowiadając na pierwsze pytanie to nie, szwów nie mam:) a czuje sie znacznie lepiej, co prawda boli ale przynajmniej mogę jakoś funkcjonować. Dziś zaobserwowalam ze dziura zaszła czymś białym a czytałam ze to oznaka gojenia wiec ok:) Jedynym plusem tej sytuacji jest to ze od srody waze 3kg mniej:P stomatolog zalecila mi usuniecie wszytskich osemek tylko ze dolne jeszcze nie wyszły i musieli by mi je wycinac.... Cóż, po moich przezyciach w zyciu si ena to nie zgodze! Dzieki za troske, powoli odżywam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakshemash
Mi też kazali usunąc wszystkie 4 osóemki, które nawet nie zdązyły wyjść... za pierwszym razem nie widziałam co mnie czeka:) i byłam w wielkim szoku. za drugim bardziej byłam zdenerwowana :) tym, że robie to sobie z własej nieprzymuszonej woli. zostały mi jeszcze dwie na dole, które podobno bardziej bolą ( dziękuje dieorfly:) ) niestety jak dentysta stwieedzi, że trzeba to trzeba ( przynajmniej taki uczciwy :) ) inaczej 8 wyjdą i popchną wszytskie zęby do przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
dokładnie jakshemash by pokrzywiło wtedy okropnie ponoć zęby :P powracając do dolnych ósemek... nie chcąc martwić to były one pierwsze wyrywane stąd może taki ból się wydawał, aaaaa estetyczka chcę mi pociąć górne jedynki cokolwiek to znaczy :P P.S u mnie żaden ząb również nie wyszedł :) Pozdrówka dla Was dzielne dziewczyny:) trzymajcie się, odpisze dopiero za tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anecior
Witam! Musze wyrwać 4 ósemki, niestety wszystkie beda chirurgicznie tzn. z cieciem itp. gdyz zadna z ósemeczek jeszcze nie wyszła na "powierzchnie". Mam pytanie czy jest mozliwosc wyrwania wszystkich za jednym razem i czy wtedy tylko wchodzi w gre znieczulenie ogólne czyli narkoza? Jaka jest wasza opinia na ten temat czy moze lepiej usuwac po jednym badz max dwa zeby w znieczuleniu miejscowym? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakshemash
witaj Anecior! Oczywiście, że jest możliwość wyrwania wszystkich ósemek za jednym razem. Jendak moim zdaniem to nie jest dobry sposob. Wyadaje mi się, że wtedy muszą podać Ci narkoze, co w gabinecie dentystycznym nie jest za bezpieczne, w końcu dentysta to jest lekarz od zębów... ludzie mogą różnie reagować na narkoze, a jednak narkoza to powazna ingerencja w organizm. Myslę, że najlepszym sposobem jest usówanie ich sukcesywnie. Po jednej albo i po dwóch ósemkach pod zwykłym znieczuleniem. Ciekawe co inni o tym sądzą? Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anecior
Witam ponownie :) dzis bylam u Pana doktora, porozmawilam i bede miala wyrywane ósemeczki po 2 w znieczuleniu miejscowym. Pierwsze wyrywanie w poniedzialek. Najbardziej sie boje bolu i ze cos moge czuc przy nacinaniu brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on_przedzabiegiem
Ehhh ja mam jutro do wyrwania ząbka :( MAm nadzieje że jakos to będzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazylowa
U mnie juz wszytsko w porzadku bylam na kontroli i okazlo sie ze mam stan zapalny ale lekarz wlozyl mi do tej dziury jakas tablete i jest ok:) Anecior napisz jak tam to wyrywanie bo ja tez mam usunac dwie osemki ktore jeszcze nei wyszly i zupelnei nei wiem czego sie spodziewac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Hej wszystkim. Ja jutro jade na usuwanie dwóch ósemek dolnych i to powinno być pod narkozą. Strasznie się boję tego zabiegu i bólu. Może ktoś opisać cały ,,cykl" tego wyrywania? (sorki jeśli się powtarzam). Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakshemash
u mnie to wyglądało tak: najpierw zrobili mi wywiad, czy choruje itp. potem pobrali mi krew, żeby z osocza zrobić jakiś płyn, którym wypełnią mi dziure po zębie ( pewnie wam tego nie zrobią, chyba rzadko to się stosuje ) potem mnie ładnie znieczulili co wogóle nie bolało, nastepnie trudno stwierdzić, bo nic nie czułam, ale najpierw mi chyba rozcieli dziąsło a potem załozyli jakieś urządzenie na ząb i troche siły w to włożyli, to było trochę nieprzyjemne, nic nie bolało! ale takie dziwne uczucie... ładnie zaszyli, popsikali ziółkami - koniec :) całość u mnie trwała z 20 min. ona94D dwie ósemki może Ci usuną pod zwykłym znieczuleniem miejscowym. głowa do góry ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
jakshemash --> dzięki ;* a bardzo boli po wyrwaniu? (przełożyli mi zabieg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakshemash
ona94D nie wiem od czego to zależy... ale ja wzięłam jedną tabletke przeciwbulową i miałam spokoj, nic mnie nie bolało. z reguły jednak to troche pobolewa. ale jak trzeba to trzeba! kup sobie dobre lody, wyporzycz fajne filmy :) wtedy mniej boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
Witam ponownie! no nie wiem czy wyrwanie dwóch dolnych Ci się opłaci, ja bym zastanowił się nad jedną stroną, ponieważ będziesz miała problemy z jedzeniem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnecioRrr
Jestem juz po zabiegu i tak naprawde to strach ma wielkie oczy. Jak narazie dziala jeszcze znieczulenie zobaczymy jakie eldorado bedzie jak znieczulenie przestanie dzialac. Caly zabieg zrwal 20-30 minut. Jak usiadłam na fotel to telepalo mna jak galaretka. Najpierw dwie ampułki znieczulenia (zaszcyk nic nie bolal), potem wiercenie, chrupanie w szczęce, a na koniec trach i wyrywana ósemka. Nastepnie szwy i 300zł do zapłacenia :p (Szczecin) kontrola w tygodniu, za tydzien sciagniecie szwow. Dodatkowo recepta z antybiotykiem i lek przeciwbolowy - ketanol. Pół drogi z ósemkami za mną. Za 2 tygodnie kolejne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
Ehh a Wy jeszcze za to płacicie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DORI65
JA BYLAM W 7 MIESIACU CIAZY JAK MUSIALAM WYRWAC 2 OSEMKI GORNE BO MNIE BOLALY ALE NIE ZA JEDNYM RAZEM TYLKO W ODSTEPIE TYGODNIA I ZROBIL TO ZWYKLY DENTYSTA NIE CHIRURG.NIEMOGLAM DOSTAC ZWYKLEGO ZNIECZULENIA ZE WZGLEDU NA CIAZE TYLKO SLABSZE I BARDZO MNIE BOLALO DLATEGO OD TAMTEGO CZASU DBAM O ZEBY .DZIEWCZYNY LECZCIE ZEBY PRZED CIAZA BO PRZEJDZIECIE POTEM KATUSZE U DENTYSTY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieorfly
DORI65 mój Boże ! współczuje ! ale trzymasz się :) doceniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
wczoraj wyczułam, że 8 rośnie mi tak pod ukosem;/ tak że czubek jednej ścianki przebija się od góry, a czubek drugiej ścianki bokiem, tak jakby chciał przebić dziąsło od bocznej zewnetrznej strony (od policzka) nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam ;/ czy każdy krzywo rosnący trzeba usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×