Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Czarna_kawa

WYRYWANIE ZĘBA... MĄDROŚCI

Polecane posty

Gość Czarna_kawa

Musze wyrwać zęba - ósemkę :( od czasu jak sie o tym dowiedziałam minęło 1,5 roku. Po usyszeniu tej wiadomości sie rozbeczałam jak dziecko, przeżyłam kiedys istny horror i nigdy juz nie wyrwę zęba nie potrafię siezmusić nawet na narkozę sie boję iść. Boże jak ja mam sie"przekonać" ?? Muszę go usunąć bo wypycha mi inne zęby a szczególnie jedynkę i to już bardzo ja wypchał. Dlatego muszę iść też do ortodonty.. Planujemy ślub a ja chce mieć ładne proste ząbki. Niepotrzebnie naczytałam sie o bólu, komplikacjach, szyciu dziąseł... Jak ja się boję.. Porozmawia ktoś ze mną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam usunięte 3 i nawet nie wiem kiedy, dentysta za jednym zamachem wyrwał mam jeszcze jedną, krzywo rosnie, więc czekam, podobnie jak Ty mam stracha jesli rowno wyszła - zero paniki, zrób też sobie najpierw rtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna_kawa
Mnie też krzywo rośnie właśnie, ledwo wyszedł i się ciśnie i wypycha inne zęby :( muszę iść do ortodonty on zdecydować musi jakie zęby wyrwać i prześwietlenie też zrobi. Sęk w tym, że żaden dentysta mi go nie wyrwie - musi być chirurg bo dentystka powiedziała, że będą rozcinane dziąsła :( Ja tego w życiu nie zrobię :( choć tak bardzo bym chciała... płakać mi się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zach. Polska
znieczulenie, kilka ruchów skalpelka, poczujesz tylko chrobot, jak dobry dentysta to bez problemu są przecież gorsze rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna_kawa
Małgosiu nie prędko się wybiorę, zwlekam juz prawie 2 lata. Wiem taka stara a taka głupia ale ja naprawdę nie umiem się przemóc. Motywuje mni tylko ślub i to, że chcę mieć na nim piękne proste ząbki, żebym w końcu mogła sie szczerze uśmiechać i nie kryć... moje marzenie ehh. Mam arytmie serca nie wiem czy mogę z tym iść na zabieg pod narkoza. Jak dzwoniłam, pani poinformowała mnie, że jak nie biorę zadnych leków to nie ma przeciwskazań na narkozę.. nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna_kawa
ten "chrobot" o matko brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr raz w życiu wyrywałam zęba i nogi mi się tak klepały i sietrzęsłam że dentysta czekał 20 minut aż sie uspokoję... nie doczekał sie, już nie mówiąc o tym, że 3 razy mnie przyprowadali zpowrotem na krzesło bo zwyczajnie uciekałam :o :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zach. Polska
jak już zacznie, to nie uciekaj...parę minut strachu i po wszystkim najlepiej jak dentysta zmyli cie rozmową, u mnie tak zrobił, coś tam gadał, ze musi coś jeszcze w buzi zoaczyć, mieszał w buzi jakimiś przyrządami a potem gdy zamknęlam oczy złapał za ząb i już...nawet nie zdążyłam się zorientować, tylko pielęgniarkę trzymałam tak mocno za rękę, że aż ją bolała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okropnośććććććć
!!!!!!!!!!!!!!!!! :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_22
Nie jest tak źle-ja miałam dwie ósemki wyrywane,bo ciągle robił mi się stan zapalny-w tym jedną miałam dosłownie w policzku.Zabieg nie boli,czułam tylko jak zszywali mi dziąsło,ale naprawdę to zadna tragedia:) Trochę gozrej jest gdy znieczulenie przestanie działać-jakiś tydzień cierpienia-do ściągniecia szwów;)Jeśli mam porównywac to sam zabieg i gojenie boli mniej niż stan zapalny takiego zeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie rozumiem......
Wszystko potrafię zrozumieć, ale tego, że ktoś sobie szkodzi na własne życzenie nie! Ja też nie przepadam za dentystą i najchętniej omijałabym go wielkim łukiem ale mimo to chodzę do dentysty 2 razy w roku! Też miałam problemy z ósemkami, z tym że u mnie one były zatrzymane (nie było ich widać). Nie miałam, żednych objawów oprócz okropnych bóli węzłów chłonnych na szyi. Jak się dowiedziałam, że to od ósemek byłam szczęśliwa-że znam przyczynę- i załamana, że czeka mnie dłutowanie! Mimo to nie wahałam się ani chwili! Tego samego dnia, którego dowiedziałam się, że mam zatrzymane ósemki, poszłam zapisać się na zabieg! Oczywiście zabieg przeprowadzał doświadczony chirurg. Miałam podane chyba 3 znieczulenia. Najbardziej bałam się samego dłutowania-chirurg musiał zrobić dziurę w kości aby móc wyrwać zęba. Podczas zabiegu trochę mnie bolało ale dało się wytrzymać. Cały zabieg trwał około 20 minut. Niestety prawda jest taka, że dopiero po zabiegu zaczyna się piekło! Ja byłam wyłączona z życia na tydzień. Jeśli Twoje ósemki wyszły to nie masz się czego bać, bo na pewno nic nie będzie bolało!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_kawa
A wyrywał ktoś pod narkozą? Chciałabym się wybrać ale strach jednak jest :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_22
Nie przesadzaj,zabieg nie jest taki drastyczny,żeby była potrzeba wykonywania go pod narkozą!!! Ja też miałam jedną dłutowaną-3 znieczulenia są standardowe-druga miałam wyrywaną-NAPRAWDĘ nie poczujesz nic,poza tym,że ktoś Ci dłubie w szczęce!Fakt-ból po zabiegu i opuchlizna nie są specjalnie rewelacyjne,ale ja dostałam od razu po zabiegu MEFACIT i do tego robiłam zimne okłady-nie jadłam przez 3 dni,ale naprawdę DA SIĘ TO ZNIEŚĆ!! Maszeruj natychmiast do chirurga i umawiaj się na zabieg!!!Nie panikuj-są gorsze rzeczy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrwania na twoim miejscu bym sie nie bała ja miałam dłutowana 8 i i tak nie było najgorzej chociaz lekarz uprzedził że bedzie boleć po zabiegu samo dłutowanie ze znieczuleniam nic wiec nie czułam a potem też nie bolało tylko że niestety opuchlizna bardzo utrudnia funkcjonowanie ale generalnie jak dentysta jest dobry to wszystko powinno być ok:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_22
dokładnie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem......
zabiegi pod narkozą są drogie i do tego niebezpieczne, a Ty na dodatek masz arytmię serca! Nawet jak człowiek jest zdrowy nigdy nic nie wiadomo więc po co ryzykować! Wyrywanie zęba, którego widać to pestka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym chciała
wyrwać wszystkie cztery 8mki - dwie juz mmiałam reperowane ale czuje że znowu cos sie zaczyna dziac.Wogóle mam słabe zeby - msłałam o usunieciu od razu tych czterech najlepiej pod narkoza Czy jest to mozliwe??Ktos miał podobny zabieg, chyba nalezy wykonywac go wszpitalu ale moze sie myle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_kawa
Dziewczyny mi dentystka powiedziała, że nie podejmie się wyrwania tego zęba. Powiedziała, że muszę iść do chirurga szczękowego bo tylko on może rozciąć dziąło (ząb nie wyszedł cały) i boje się tego dłutowania - długo to trwa?? Słychać jakieś nieprzyjemne odgłosy z tego?? Jak długo wogóle trwa usunięcie tej ósemki ? Dziewczyny ja marzę o tym bólu po!! Ja marzę o wszystkim co jest już PO !!! najgorzej będzie poprostu wyrwać, sieję taka panikę że nie umiem się opanować. Ja poprostu nie otworzę buzi dlatego narkozę bym chciała... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie cos o
narkozie ja bym chciała pozbyc sie tych osemek !!!ale tak "na trzeźwo" nie dam rady :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_22
a ja Ci mówię-opanuj się!Dentysta NIGDY nie powinien wyrywać ósemek-dlatego masz iść do chirurga. U mnie sam zabieg-trwał-łacznie z zszywaniem ok 15 minut:) Pierwszy ząb w ogole mi nie wyszedł-wiec mialam rozcinane czyms takim jak wiertarka;) Później dłutowane-nie bolało nic-tylko poczułam opór i wciskanie mnie do fotela;) A potem szycie i już! Drugi ząbek-było nieprzyjemnie z mojej winy,bo miałam zroić zdjecie panoramiczne,a zrobiłam zwykłe,a okazało się,że korzenie miałam w policzku,więc lekarz się namęczył-ok pól godzinki:)Usłyszałam chrupnięcie tym razem,bo zabek był na wierzchu,potem tylko zszycie i już! Nawet znieczulenia ni poczujesz-mi przed wkłuciem posmarowali dziasło taka specjalną maścią-podczas ściągania szwów też poproś żeby posmarowali Ci maścią bo nie jest to przyjemne.Głowa do góry!!!Masz iść jutro do chirurga i dać nam znac co i jak!! P.S ja w sobotę z kolei mam zabieg na stopie i będę musiała mieć podane znieczuelnie w podeszwę stopy...:P Trzymaj się!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_22
Daj spokój z ta narkozą skroo masz serce chore!!!!!!!!!! Nie nakręcaj się tak przed tym-idź i po 15 minutach bedziesz miała to z głowy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondi 23
ja też się panicznie bałąm, nie warto, jestem dziś tak szczęśliwa że usunęłąm, ze gdyby nie to ze w ciąży jestem to poszłabym pozbyć się już drugiej, usuwałam w szpitalu, trwało to góra 15 minut, tak dobrze mnie znieczulili, że nic nie czułam-nawet później nie brałam leków przeciwbólowych bo nie bolało tak bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_kawa
Kurde dziewczyny dzięki za słowa wsparcia! Dziś dzwoniłam po lekarzach. Wyrwanie ósemki jest droższe - koszt 100 zł (inny ząb 50-60) !! Powiedzcie mi czy wy też macie takie wrażenie, że tam nie ma miejsca, że lekarz będzie miał problemy z wyrwaniem zęba bo poprostu ciężko się tam dostać do tej ósemki :( Ja lusterkiem nie mogę tam dojechać i ledwo palcem a co dopiero ... buuu :( Pozatym zewnętrzna połowa zęba ledwo wyszła a wewnętrzna wogóle :( Mnie trzepie na samą myśl. Ale muszę, musze musze... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermika
ja wyrwałam 4 m-ce temu i nic a nic nie bolało........i zla jestem na siebie ze az 5 lat dojrzewałam do tej decyzji a wynikiem tego sa lekko skrzywione ząbki z przodu i teraz aparacik mnie czeka.......wiec nie bójcie sie tylko wyrywajcie......ja usunęlam 8 górna.....cena 50zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość addddffy
ja też mam problem z tymi ósemkami - buuuuu i nie wiem czy isc do tego chirurga na kase czy prywatnie. na kase troche sie boje, a na prywatną wizytę nie mam za bardzo forsy. co mi radzicie?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna_kawa
Dermika a byłaś u ortodonty już i to on ci powiedział o aparacie? Co Ci zaproponował - tylko stały aparat czy jest jeszcze jakieś inne wyjście bo ja nie chcę stałego :( Sorki hehe może jeszcze nie byłaś a tak pytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem......
możesz wyrwać ósemki bezpłatnie w Wojewódzkim Centrum Stomatologii! Nie masz się czego bać ponieważ tam są najlepsi specjaliści!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem......
w Warszawie oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_22
ja za wyrwanie jednej ósemki w prywatnej klinice dentystycznej zapłacilam 360 zł,a znajoma mi powiedziała,ze to i tak mało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem......
po co płacić tyle kasy skoro można zrobić to za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×