Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość Mimimimimimi
Martenka...u mnie też wyszły... i tez Doktor musiał je usuwać, ale wszystko ok juz zapomniałam, że tak było. To jest naturalny stan...gojenie i takie rzeczy się dzieją... Będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martenka87
Dzięki dziewczyny, trochę mnie uspokoiłyście.... Nie wiem czemu mnie rozcięła, teraz pod lewą piersią widzę kawałek mięsa chyba, bo to rozcięcie jest na ok 2,5 cm... Nieładnie to wygląda. Nie wiem co mam teraz z tym robić. Przykładam tylko gazik jałowy, niczym nie smaruję. Potem jest problem bo jak chcę się kąpać to gazik jest przyklejony a oderwanie go strasznie boli... Do kliniki oczywiście dodzwonić się nie można. A nie uśmiecha mi się znowu jechać 250 km żeby posiedzieć tam 3 minuty... Miałyście może takie otwarte rany? Czymś je smarowałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Tak się zastanawiam kiedy będę mogła tak normalnie dotykać piersi, kiedy będzie można np. biegać itp. ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justinszczęśliwa
c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justinszczęśliwa
Witajcie !!! Piszę do Was bo w końcu odważyłam się porozmaiwać ze swoimi rodzicami i ... w końcu bez problemów finansowych mogę zacząć zastanawiać się nad wyborem chirurga. Mieszkam niedaleko granicy, a słyszałam dobre opinie o dr. Furmanku Trzyńca. Czy któraś z Was operowała się u niego ? Czy to godny zaufania człowiek - przecież chodzi o zdrowie,nawet życie ... Mam do Was bardzo wiele pytań : Ile ok. trzeba czekać na zabieg? Kogo polecacie z chirurgów ? Jak długo bolały was szwy itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy2407
Martenka kurcze w głowie mi się nie mieści żeby lekarka tak Ci rozcięła skore i zostawiła tak bez opatrzenia?? Może przejdź się do najbliższej przychodni, zawsze to jakoś opatrzą i powiedzą co robić. Apazja ja też własnie za sportem najbardziej bedę tęsknić - nie pocieszę Cię - mój lekarz powiedział, że wszelkie sporty to dopiero po ok 6 tygodniach... toż to jak poród ;) A ja mam pytanie co robiłyście żeby tak nie swędziało? Dopiero za tydzień mam wyjęcie szwów i chyba się wścieknę do tego czasu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy2407
A! justinszczęśliwa - ja się nie chcę tu wymądrzać, bo dopiero co dołączyłam, ale zanim poszłam na operację to znałam ten wątek na pamięć ;) Jak poczytasz to znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drka7
za dwa tygodnie mialam miec operacje,niestety tak sie wystraszylam ,wpadlam w taka panike ze odwolalam ,teraz oczywiscie zaluje i czasem nawet placze z tego powodu.Lekarka powiedziala ze bede miala jeszcze szanse.Nie wiem czy ktos przechodzil przez to tak jak ja.Bardzo bym chciala ,ale tak przerazliwie boje sie tej operacji.Czy ktoras z was miala cos takiego?Wiem ze bede musiala kiedys to zrobic bo wygladam strasznie ,mam straszne kompleksy i nie chce z tym zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimimimimimi
drka7 Wszystkie, każda zapewne w innym stopniu przeżywamy strach... Ja bałam się, ale nie paraliżował mnie lęk. Wszystko wiedziałam jak będzie. Byłam świadoma. Forum mi bardzo pomogło i byłam psychicznie przygotowana i wzmocnona tym co tutaj przeczytałam. Bać się to rzecz ludzka, ale nie czytałam aby Któraś z Dziewczyn zrezygnowała ze strachu. To wszystko jest bardzo subiektywne, Ty się panicznie boisz i tak masz. Może porozmawiaj z psychologiem, może z psychiatrą...umocnij się, upewnij się, że dasz radę przez to przejść... a cel jest super :) Jestem taka szczęśliwa... że to zrobiłam, po co ja tyle lat czekałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drka7 Ja miałam operację 25.07,zrobiłam prywatnie bo NFZ miałabym zbyt wiele czasu na denerwowanie się. A tak zajęło mi to 9 dni. Owszem bałam się ale wiedziałam, że innego wyjścia nie ma. Nawet czekając już przed sala operacyjna chciałam uciec, ale co by mi to dało. Żadne ćwiczenia, dieta, biustonosze nie pomogłyby,a tak 4 godz operacji i mam nowe życie. Nie da sie opisać tego, co teraz czuje widząc jak wiele pozytywnego dała mi ta operacja. To była moja najlepsza decyzja. Każdy się boi ale to jedyna droga do lepszego życia- min. bez kompleksów. Mam nadzieję,że będziesz miała jeszcze szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drka7 Powiedz czego się boisz, a dziewczyny tutaj na pewno powiedzą Ci jak wszystko wyglądało;) Popisz z nami tutaj, a na pewno poczujesz się lepiej i pewniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanko do osób, które miały wykonaną operację u dr Rykały z Łodzi - proszę o opinie na temat tego lekarza, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
drka7 strach przed nieznanym jest zupełnie normalny. Ja również bałam się operacji, czekałam, wahałam się, odkładałam, ale również starałam się o niej jak najwięcej dowiedzieć. Dla mnie większa świadomośc tego co mnie czeka - oznaczała mniejszy lęk. Czekałam za długo, za długo sie bałam. Straciłam mnóstwo czasu w kompleksach i fizycznym dyskomforcie. W końcu dotarło do mnie, że bardziej tego chcę niż się boję.Tak jak pisze Hexe - pytaj o to co cię martwi, wyjaśniaj wątpliwości - zupełnie poważnie - nie jest tak strasznie jak sie najpierw wydaje. Przecież każdy tu dojrzewał do tej decyzji - w różnym czasie! a na forum znajdziesz pomoc, wsparcie, pocieszenie... pisz co cię trapi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senza29
Milusia operowałam się u Rykały, ale w zeszłym roku. Ostatnio z forum jak podczytuję to natallodz. Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem (na forum albo mailowo). NatalLodz Jak się miewasz? Już pewnie zapomniałaś o operacji? Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie dziewczynki, nadrabiam zaległości w czytaniu, bo troszkę urlopowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy2402
dzwonki to co napisałaś to święte słowa ;) "bardziej tego chcę niż się boję" - to chyba powinno być dołożone do tematu wątku! tak więc drka -musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy boisz się tak bardzo, że nie spróbujesz czegoś co każdego dnia robią dziewczyny gdzieś na całym świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senza, Dziękuję za odpowiedź...pytam ponieważ wybieram się do tego lekarza i jestem ciekawa jaki on jest ? w internecie opinie na temat tego lekarza w wiekszosci są pozytywne...ale może to opinie jeden osoby :) Chce wykonac operacje uszu i nie ukrywam że boję się i jak już się zdecyduję to wolę mieć 100 % pewność co do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baniochy :)
Hej Moje Drogie, Dziś pierwszy dzień bez szwów nic mi nie opadło nadal sa wysoko i piękne ;) Pod lewa piersią mam małe zgrubienie ale doktor powiedział że powinno że wchłonąć. Teraz mam natłuszczać a po zagojeniu dopiero maści na blizny. Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem jakie maści Waszym zdaniem są najlepsze na blizny? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy2402
Baniochy, dopiero po 16-stu dniach ściągałaś szwy? Dobrze liczę? Ja prawdopodobnie w piątek będę miała ściągane (10-ty dzień) nie wiem czy nie za szybko. I jak Ci to teraz wygląda? Jakieś strupki, czy poodpadały już? A samo ściąganie bolało...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzwonki
Baniochy Nie wiem czy najlepsze, ale takie dostalam zalecenia od lekarza i takie uzywalam: Detreomycyna w trakcie gojenia, natluszczajaca i przeciwbakteryjna, na recepte Potem: cepan, contractubex, noscar( w takiej kolejnosci lekarz zalecil). Dwie pierwsze sa cebulowe-cepan jest mocniejszy i bardziej smierdzi. Fajne sa plastry- ale ja niestety mam na nie uczulenie :-( Pozdr:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senza29
Milusia no wszystko fajnie, ale to jest forum dotyczące zmniejszania biustu, a z tego co czytam chcesz operować uszy. Ja jestem bardzo zadowolona, ale mogę się wypowiadać na temat operacji którą miałam. Rykała operował mojej przyjaciółce nos i jest bardzo zadowolona, ale od uszu nikogo nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammarzenie83
Kobiety moje drogie, chce was zapytać jak to jest z bliznami po tym zabiegu ? Czy stają się one po jakimś czasie zupełnie nie widoczne? Planuje podniesienie biustu wraz z wypełnianiem. Jedyne co mnie powstrzymuje to strach przed bliznami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dziewczyny jednak w nastepny piatek mam operacje i coraz bardziej sie boje tzn. nie boje sie samej operacji tylko tego co mnie czeka po. Dlatego prosze napiszcie ile po operacji dochodzi sie do siebie, kiedy mozna normalnie sie kapac, spac chociaz na boku kierowac samochodem i takie tam inne codzienne rzeczy. Dzieki! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy2402
70FG ja jestem dziś 10-ty dzień po operacji i tak - kąpiel to chyba najwcześniej jak wyciągną szwy (ja jeszcze mam, dziś kontrola) więc od pasa w górę myjesz się mokrą gąbką tylko. Na boku zaczęłam spać szybko, bo nie umiem zasnąć na plecach, a autem jeździłam już 4-go dnia, tylko z pasami musiałam kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senza29
70FG Ja mogłam się wykąpać pod prysznicem w 2 albo 3 dobie, już nie pamiętam. Lekarz nie pozwolił mi się moczyć w wannie, ale natrysk i utrzymywanie higieny blizn było konieczne. Przemywałam je normalną wodą z mydłem. Dojdziesz do siebie bardzo szybko, można powiedzieć od ręki, to nie jest bolesny zabieg, nie będziesz potrzebowała opieki, będziesz zupełnie normalnie funkcjonować właściwie od razu po operacji. Może Ci być słabo po narkozie, ale większych dolegliwości bólowych się nie spodziewaj. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haftka
Hej dziewczyny, mam pytanie, czy po operacji schudlyscie lub przytylyscie I jak to sie ma do wygladu piersi? I jeszcze jedno, miala ktoras operacje u Dr Dydymskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haftka
Tak przy okazji juz kiedys pisalam I sama mam opearcje za jakis czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haftka Ja po operacji chudnę, same kilogramy lecą pomimo,że jestem w domu. Miałam operacje u Dr Dydymskiego, całkiem niedawno :) 70FG Po operacji szybko dojdziesz do siebie. Kierowałam smochodem po 5 dniach,bo wczesniej nie musiałam. Tylko te pasy trosze uciskały. Śpię do dziś na plecach,ciężko było sie przyzwyczaić ale daje radę. Sprzątałam już po 4 dniu ,nie generalne ale takie lekkie sprzątanie. Staram sie nie dźwigać. Tak ogólnie robię prawie wszystko. Jedynie najbardziej tęsknie za uprawianiem sportu. Odpoczywać nie mam jak bo mam małe dzieci. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
70 FG Po operacji każdy dochodzi do siebie trochę inaczej. Zależy to pewnie i od jakości wykonanego zabiegu, jego czasu, ale przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji. Mi ból przestał dokuczać po 3 dniach, brałam tylko apap wieczorem. Przy dłuższych spacerach czułam się zmęczona i słaba, dużo leżałam, starałam sie nie przemęczać. Co do auta - dostałam zaświadczenie na miesiąc, że mogę jeździć bez pasów. Nie miałam komplikacji i również wydaje mi się, że szybko doszłam do siebie. Zachowaj dobre nastawienie i spokój - to bardzo ważne i pomaga przejść przez niedogodności ;-)serio - nie ma tragedii. Trzymaj się ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwonki
Haftko, ja po operacji zrzuciłam 5 kg. Lekarz powiedział, że to normalne, bo organizm zużywa dużo energii na gojenie. Nie miało to żadnego wpływu na wygląd moich piersi, ale to nie jest jakieś duże zejście z wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomóżcie... Moja waga rośnie, chociaż jem tyle co zwykle i ćwiczę uczciwie cały czas tyle co zwykle, a waga rośnie i rośnie, powoli do góry. Co prawda do operacji kupa czasu, ale jestem na takim etapie, że już mi nie schodzi 1kg miesięcznie, tylko 0,5:( Co mam robić? Nie mogę teraz przytyć, chcę maksymalnie schudnąć przed operacją!! Czy lekarz którejś z Was powiedział co by się stało jakby po operacji schudło się 10-15kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×