Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kruszynkaaa

Nastoletnie mamy

Polecane posty

Gość nast17
u mnie kreski były bardzo wyraźne już z daleka można było je zobaczyć... mam praktycznie wszystkie objawy ale jakoś tego nie czuje nie wiem co jest ze mna nie tak i cały czas się łudzę a może jednak nie... naiwne... strasznie się boję że nie bede potrafila zadbać o ciąże i mogę jej nie donosić tym bardziej że jestem bardzo drobna i jeszcze przed ciążą miewałam silne zawroty głowy, niedobór potasu i szybko spalałam cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poszukiwane mamy
Witam młode mamy! Chciałabym napisać pracę magisterską (z zakresu psychologii) dotyczącą nastoletnich mam. Poszukuję więc dziewczyn które są w wieku 14-22 lat i są już mamami lub są w ciąży :) Jeśli zechciałybyście mi w tym dopomóc to odezwijcie się na mejla masia-1990@o2.pl na pewno odpowiem. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE! Poszukuję pań/dziewczyn, które są aktualnie w NIEPLANOWANEJ CIĄŻY. Zainteresowanie kobiety proszę o wypełnienie ankiety (zajmie to ok. 5 min): http://interankiety.pl/interankieta/b1d3d9783 0d3b0e93108a00d2db3e8a4.xml Badanie dotyczy więzi z jeszcze nienarodzonym dzieckiem oraz emocji odczuwanych przez nią w ciąży. Uprzejmie proszę o pomoc, potrzebuję jeszcze kilku chętnych. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikalili
Rok temu zaszłam w ciążę i poronilam. Z jednej strony byłam zdruzgotana z drugiej się cieszyłam. Teraz mam 18 lat i jestem w ciąży. Jestem ze swoim chłopakiem dopiero kilka miesięcy. Nie wiem co robić. Boję się. Proszę o jakieś porady. 4782233 gadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siatka118
A ja mam pytanie.. czy któraś z was w tak młodym wieku karmi swoje maleństwo piersią? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia :D
za miesiac mam 16 lat dokładnie rok temu zaszłam w ciąze a w marcu urodziłam córeczkę i mimo ze jestem młodą mamusią bardzo sie ciesze ze mam takiego skarba. Czasem jest bardzo cieżko ale patrząc na jej buźke jestes cholernie szczęśliwa... Gdy dowiedziałam się o ciąży byłam załamana tyle planowałam w życiu a tu taki szok. O ciązy powiedziałam swoim rodzicom w 5 mies. Nigdy nie chciałabym do tego wracac... ale po dwoch dniach przytulili mnie i powiedzieli ze mi pomogą. Bardzo się o mnie martwili. A chłopak jest tylko trzy miesiace ode mnie starszy ale mogę powiedziec ze jest cudownym tatusiem. Jestesmy bardzo szcześliwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia :D
a jeśli chodzi o karmienie to ja karmiłam dwa i pół miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siatka118
Czyli teza że nastoletnie mamy nie mogą karmić piersią to mit i jedna wielka bzdura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
totalna... nastoletnia matka jest taka jak inne tylko wiekiem się różnią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siatka118
Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PatrycjaWuuu
Ja mam teraz 15 lat i jestem w ciąży :( Tak bardzo boję się powiedzieć o tym mamie . Zawsze byłam jej grzeczną córką, ona mnie przecież zbije!!! Co ja mam zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to znaczy, że Cię zbije ? Najpierw powiedz komuś, kto jest Ci na bank życzliwy i przyjmie tą wiadomość na "chłodno" ( może starsze rodzeństwo, tato, lub koleżanka. Jeśli chłopak poczuwa się do odpowiedzialności to może najpierw jego rodzicom ) a potem z tą osobą poinformuj swoją mamę o tym. Przy kimś będzie musiała opanować nerwy. Później troszkę ochłonie i raczej nie będzie już tak źle. Powodzenia. I się nie denerwuj, bo to szkodzi dzieciątku. Jeśli chodzi o wiek to do tematu się zaliczam :D miałam 20 lat i 1 miesiąc jak urodziłam syna :) ale ja byłam już rok po ślubie, więc to zupełnie inna bajka :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NieDlaCiebie
bylo sie nie pier..... skoro nie wiecie jak sie zabezpieczac i gdzie tu odpowiedzialnosc obydwu stron.....żenada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martussiaa
Nastoletnie mamy to przeważnie wina antykoncepcji, tak to jest jak się nie zabezpiecza odpowiednio, jak już do tego dojdzie trzeba sie odpowiednio przygotować, poczytajcie sobie na http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5663570

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka_psychologii
Witam, jestem studentką 5 roku psychologii, piszę pracę magisterską o młodych mamach, które urodziły przed 18 rokiem życia. Proszę o kontakt młode mamy z Lublina, które mogłyby się ze mną spotkać i poświecić mi chwilę czasu na rozmowę.To dla mnie bardzo ważne i każda rozmowa jest cenna. Mój mail: ewa.stasik@gmail.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kayleigh22
ja zaszłam w ciaze mając 18 lat urodziłam 19. teraz 22 i mam super Sebka :) moje zycie. NIE Żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam dziewczyny, Interesuja mnie doswiadczenia kobiet z doswiadczeniem maloletniego macierzyństwa. Pisze doktorat na ten temat, chce poznac, jak ksztaltuja sie losy kobiet, które urodzily przed 18 rokiem zycia, a teraz sa miedzy 18 a 35 r.ż. Wszystkie chetne kobiety do podzielenia sie woimi doswiadczeniami zapraszam do kontaktu pod adresem mailowym doktorat06@gmail.com. Zainteresowanym osobom przesle wiecej informacji na temat moich badan. Mysle, ze temat jest bardzo wazny zwlaszcza dla tych młodych mam, ktore w chwili obecnej staja twarza twarz z doswiadczeniem, ze zostana maloletnimi mamami. Z gory serdecznie dziekuje za kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminy_gość
Kiedy dowiedziałam się , że jestem w ciąży miałam 16 lat . Świat mi się zawalił . Ale dużo pomogli mi rodzice . Skończyłam szkołę , napisałam dobrze maturę . Teraz moja córeczka ma 3 latka . Z jej tatusiem - moim mężem układa mi się dobrze . Mamy swoje mieszkanie . Planujemy od przyszłego roku postarać się o drugie dziecko . Pamiętam , że każdy kto dowiedzial się , że jestem w ciąży nie wierzył we mnie - ale to dodawało mi tylko siły i pałera , żeby pokazać im , że się mylą . Zyskałam pewności siebie i uwieżyłam że mogę wszystko . Od momentu kiedy urodziłam dziecko zdobywam każdy cel który sobie postawiłam . Najważniejsze to skończyć szkołę , nie myśleć , że dziecko to koniec młodości . MŁODYM JEST SIĘ ZAWSZE , bo tylko ciało się starzeje :))) Pozdrawiam ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałam
Cześć dziewczyny.. Niestety ludzka głupota nie zna granic.. Tu goście są chorzy oceniają choć nic nie wiedzą.. Ale i ja opiszę swoją historię W wieku 16 lat poznałam swojego chłopaka.. Dopiero 2 miesiące przed 18 pierwszy raz się kochałam z nim owszem zabezpiczalam się.. Po mojej18. Zamieszkalismy razem powstała decyzja ze chcemy dziecko.. Miałam problem hormonalny który nie pozwalał zajść w ciążę no ale udało się! W wieku 18 lat zaszłam w ciążę,wyszłam za mąż ciąża była cudowna ruchy małej, kompletowanie wyprawki, pranie i prasowanie ciuszków ;) no cudowne doświadczenie dużo osób spoglądało na mnie.. Ja młoda wyglądająca na 16 lat i wielki brzunio słyszałam nie jednokrotnie ze gowniara do szkoły powinna iść a nie w ciążę zachodzić... Ze dałam 1 lepszemu.. Ze nawet nie wiem co to antykoncepcja.. A tu było Inaczej szkole Skończyłam.. Za mąż wyszłam i dziecko zaplanowalam.. Jednak nie było dane mi poczuć się matka.. Moja córka zmarła w 39 tygodniu ciąży.. Nie będę pisać co przeżylam.. największym wsparciem był mąż. udało nam się podnieść.. Pogodzić się z tym.. Dziś mam 21 lat.. Nadal jestem ze swoim mężem bardzo się kochamy i oczekujemy syna który ma pojawić się za 10 tyg przez cc! Nastoletnie mamy macierzyństwo to wspaniała rzecz i ludzie którzy tu wypisują to bezduszne,bezmyślne istoty.. Trzymajcie się i Kochajcie swoje pociechy bo to one tak naprawdę są sensem życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://sama-mama.blogujaca.pl/ dziewczyny dopiero zaczynam, ale bardzo gorąco zapraszam. Zajrzyjcie może moja historia albo jakieś przemyślenia czy odczucia pomogą i wam. Damy radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć:) Ja pracuję przy produkcji programu tv dla telewizji Polsat. Szukamy do najbliższego odcinka bohaterki - dziewczyny, która w wieku 16-17 lat zaszła w ciążę i dzięki wsparciu rodziny, urodziła dziecko i chciałaby za to wsparcie podziękować mamie, tacie lub komuś innemu :) Bardzo proszę o kontakt: katarzyna.kaszuba@rochstar.tv Pozdrawiam :) Kasia Kaszuba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×