Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość sandra 99
Ja złozyłam w listopadzie 2007 a w maju mialam przesluchanie w tym samym dniu mial byly tylko na inna godzine. A co pozniej jet psycholog czy przesłuchiwanie swiadków???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 99
6 lat o BOZE :(((((((((((((((((((( współczuje, ale mam nadzieje ze juz koniec ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 99
Jak to jest jak ja zlozylam pozew o s.n.m. to druga osoba przy przesluchaniu bedzie miala przeczytane co ja powiedzialam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojego znajomego poźniej było przesłuchanie świadków, psycholog i publikacja akt no i I instancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bedzie miała czytane co ty powiedziałaś ale jak bedzie publikacja akt to bedzie mógł sobie wszystko przejrzeć i przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja sprawa przeszla w faze wyrokowania :D tylko opinia obroncy wezla malzenskiego troche mi popsula humor , no ale napisalam im sprostowanie do tego odpowiednie :classic_cool: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak świadectwa maturalnego
Czy to, że mężczyzna w chwili ślubu nie miał świadectwa maturalnego z religii, z którego to powodu proboszcz nie chciał mu udzielić ślubu, ale udzielił jednak ślubu po wręczeniu proboszczowi równowartości dwukrotnej pensji może stanowić jedną z przyczyn do uniewazninia małżeństwa? Tego świadectwa nadal nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak świadectwa maturalnego
Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ktoś mi wyjaśni po co
jest ten obrońca węzła małżeńskiego??? On wydaję opinie tak? i w jakim celu ta opinia? My jesteśmy teraz na etapie ujawnienia akt,powiedziano mi, że teraz ma być opinia właśnie tego obrońcy a potem wyrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak , ten ksiadz wydaje opinie o zeznaniach, opiniach bieglych itp. i o tym ,czy wedlug niego istnieje szansa na "zejscie sie" ... takie podsumowanie dla trybunalu chyba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak świadectwa maturalnego
Nikt mi nie odpisze czy jest sens przywoływania tego co opisane powyżej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 99
a jak maja byc przesluchiwani swiadkowie to ja jestem o tym inforowana,czy dowiem sie dopiero na publikacji akt jakich moj byly podał swiadków ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandra , moj ex nie podal zadnych swiadkow, wiec info tez o tym nie mialam , ale jak "moi" swiadkowie byli przesluchiwani, to dostawalam o tym powiadomienie co do swiadectwa maturalnego, to nie orientuje sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do swiadectwa maturalnego to wydaje mi się,że to nie jest żadem powód do unieważnienia. Sędzią nie jestem ale prawo kanoniczne czytałam i wydaje mi się,że nie jest do wystarczajacy dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak świadectwa maturalnego
domyslam się, że taka sytuacja jak brak świadectwa z religii i przekupstwo księdza to nie jest wystarczający powód ale czy jest sens także i to przywoływać wśród innych powodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki- jeszcze nie, ostatnio dostalam ta opinie obroncy wezla rodzinnego i info, ze proces jest w trakcie wyrokowania... no i czekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomny
Cóż i ja wrzucę kamyczek ponownie do tego ogródka. We Wrocławiu od dnia złożenia pozwu do dnia otrzymania wyroku I instancji mija dokładnie 2,5 roku. Szczęśliwie zakończyło się wszystko bardzo pomyślnie. Sprawa została przekazana do II instancji do Poznania. Opierając się na danych z notariatu Sądu , czas trwania w Poznaniu 6-9 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel to może już niedługo bedzie wyrok. Mój znajomy czekał na wyrok 4 miesiace od ostatniego powiadomienia,ze sprawa jest w fazie wyrokowania. Teraz Poznań II instancja. Oby tam nie trwało zbyt długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brak świadectwa maturalnego wiesz, nikt tutaj z nas nie jest wróżką i nikt na 100% nie powi Ci,że jest sens ale a może w trakcie procesu wyjdzie coś jeszcze co bedzie miało ogromne znaczenie. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomny
a jeśli chodzi o świadectwo maturalne z religii to nie bardzo wiem co ma piernik do wiatraka. Przeciez takowe świadectwo nie jest wymagane do ślubu!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRA22
Szukam osoby z diecezji płockiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt z diecezji płockiej sie nie odzywa to chyba nikogo stamtąd nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRA22
Nie wiem co zrobić bo mój znajomy chce założyć sprawę o s. n. m. ale proboszcz każe mu dogadać się z byłą żoną a ona trzeci rok go zbywa a proboszcz nic i na dodatek proboszcz jest sędzią w Sądzie Biskupim. poradżcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 99
dzieki angel_81 :)) trzymam za was wszystkich kciuki zeby sie szybko i pozytywnie zakonczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mira22 co znaczy \"dogadać się\"? pogodzić? No a jeśli takiej mozliwosci nie ma to co? A czy w tym sadzie sędzią jest tylko ten proboszcz innych nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRA22
"dogadać" chodzi o to zeby razem napisali zgodne oswiadczenie i opisali sprawe dlaczego chca uniewaznienia i razem maja wniesc sprawe do sadu a ona go zwodzi ksiadz o tym wie a nic nie robi. sa inni sedziowie oczywiscie ale jak proboszcz zna cala sprawe i nie chce pomoc to zeby czasem nie zaszkodzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRA22
wiki27 czy oplate za sprawe wnosi sie tylko raz czy przed kazdym rozpatrzeniem sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym przypadku, który ja znam opłata była wnoszona tylko jeden raz. Sprawa toczyła sie w I instancji w Warszawie. Też spotkałam się z opiniami,że płaci sie za psychologa i jeszcze inne rzeczy. U mojego znajomego tak nie było. Opłaciła cała sprawę jego ex bo to ona pisała skargę i ona wniosła opłatę. Mój znajomy nie wydał ani złotówki. Co do opinii tego ksiedza to trochę dziwne bo tak jak u mojego znajomego ona nie pytała sie jego co ma napisać. Sama napisała skargę i złożyła w sądzie a do niego potem przyszło tylko pismo aby odpowiedział na kila pytań. Nikt z nikim niczego nie konsultował. Powiedzieli po prosu jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRA22
Dzieki za informacje . Odezwe sie jeszcze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×