Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość pik12
Zadzwoń najpierw do Sądu i umów się na konkretny termin, zapewne po krótkiej rozmowie dowiesz się czy jest szansa i pewnikiem zaprponują tytuł. Proboszcz może być ok. jednak jego wiedza w zakresie stwierdzenia nieważności moze być niewielka.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proboszcz niestety nie ma duzej wiedzy.. ja zaczelam od czytania prawa kanonicznego i szukania odpowiednich powodow:) kpk znajdziesz w necie powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do daga b udowodniono niezdolność natury psychicznej po stronie mężczyzny. On nie brał uziału w procesie P psycholog pojechała po nim dosyć konkretnie, a obrońca za dużo nie mówił tylko tyle, że według niego do rozpadu przyczyniła się rozłąka (pół roku po ślubie wyjechał za granicę i jest tam do tej pory) sędziowie doszli do wniosku że rozłąka nie miała nic do rozpadu brali bardziej pod uwagę jego zachowanie sprzed śłubu. Świadków miałam 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
jeżeli to zachowanie Jego było z serii ciężkiego kalibru, to dobrze, jeszcze lepiej, jeżeli świadkowie byli z kręgu też Jego. Miłego dnia Wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety świadkowie byli tylko z mojej strony, aczkolwiek jeden ze świadków zeznał na jego korzyść, przy czym p psycholog i sędziowie poddali wątpliwości te zeznania. Zostałam wtedy wezwana na rozmowę i stwierdzono że osoba, która tak zeznała "kłamała". Tą czarną owcą wśród zeznajacych jest mój brat, który żyje w konflikcie ze mną natomiast jest w "przyjaźni" z moim eks. Bardzo się boję teraz jaki będzie wynik tej II instancji i jak długo ona będzie trwała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PoPrzejściach
Witam serdecznie. Ja również jestem na etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Właśnie otrzymałem uwagi obrońcy węzła i szukając informacji co do sposobu ustosunkowania się trafiłem na to forum. Ciekaw jestem opinii osób które mają własne doświadczenia tyczące kurii tarnowskiej. Chętnie podyskutuję na forum dla ogólnego pożytku lub na priv. Prosiłbym również kogoś życzliwego o przesłanie mi "książeczki", która sądząc z popularności jaką się tutaj cieszy jest chyba wartościową pozycją. p.jerzy@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do poprzejsciach
ksiazeczka wyslana Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PoPrzejściach
Monisiu, dziękuję serdecznie. Oby nasze Sądy Biskupie tak szybko działały ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PoPrzejściach
prinzeska, odezwij się do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
do czarnej:) II trwa krócej niż I, ale to jasne, może do roku otrzymasz wyrok, niby winno być do pół, ale wiesz jak to jest. Na razie na zapas nie bój się, jak otrzymasz zawiadomienie, iż sprawę przyjęto jednak do normalnego procesu, jak coś nie rozumiesz, to zatel. tam i dopytaj się, to pamiętaj, że zawsze możesz podać jakieś nowe dowody. Trzymam, aby było ok! do po przejściach:) na konkretne uwagi obrońcy węzła odp. merytorycznie, może nawet przywołując akta sprawy, konkretne fakty, też nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do PoPrzejściach dziś wpadłam tu na sekundę zobaczyć co słychac, bardzo się ucieszyłam że tu jesteś - odezwę się jak tylko znajdę chwilę. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dp poprzejsciach
Nie ma za co. Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do daga b Wielkie dzięki, czasami rozmowa na ten temat z kimś kto ma pojęcie o tym......... pozytywnie nastawia człowieka :-) Niby nic a jak WIELE potrafi to uczynić. serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monszy11
20 grudnia otrzymalam uwagi obroncy wezla Sad w Lublinie Niby wszystko ok Teraz czekam na wyrok I instancji Nerwy coraz wieksze Juz mam dosc czekania Boje sie bardzo chociaz wszyscy twierdza ze bedzie ok (moj byly nie bral udzialu w procesie To alkoholik nie stawil sie na przesluchanie nie kontaktowal sie z sadem wiec zostal wykluczony z procesu) Tak bardzo chcialabym juz zakonczyc ta sprawe Pozdrawiam wspoltowarzyszy niedoli ;) Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
Dziękuję:) ja też cieszę się, iż okazałam się użyteczna:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia265Płock
Witam, czy ktoś na tym forum ma wiedzę ile obecnie czasu zajmuje rozpatrzenie skargi W PŁOCKU ??? ja złożyłam w 2010.11, na razie czekam. MAM GORĄCĄ PROŚBĘ O PRZESŁANIE KSIĄŻECZKI, o której tak tu wszyscy piszą. Z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia265Płock
PROSZĘ O KSIĄŻECZKĘ, Z GÓRY SERDECZNE DZIĘKI. Jeśli ktoś aktualnie jest na etapie rozpatrywania skargi przez Sąd Biskupi I instancji w Płocku, napiszcie proszę parę słów. kasiaimarcin265@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kasia265Płock
ksiazeczka wyslana Pozdrawiam Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nam mm
nam nie potwierdzili w II instancji pozytywnego z I instancji, teraz sprawa toczy się w III instancji, wysiadam już, mogliby dać tą nieważność, to są potężne nerwy i stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie było uzasadnienie I instancji, wzywali Cię tam na przesłuchanie dodatkowe? Jestem przed II i chciałabym się odpowiednio nastawić na to co mnie może tam spotkać. Czy to rzeczywiście jest tak nieobliczalne..... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak w razie .... poproszę o tą książeczkę, obym jej nie potrzebowała :-) ale wolę się przygotować na wszystkie warianty guzik@tlen.pl Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nam mm
nie wiem czy pytanie było skierowane do mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nam mm
nie otrzymaliśmy uzasadnienia z pierwszej tylko z drugiej a sprawa była o niezdolność psychiczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to było do Ciebie :-) Uzasadnienie - u mnie po prostu w tym piśmie Sędziowie napisali dlaczego nie zgadzają się z obrońcą, obalili jego argumenty. Obrońca nie podważał jego niezdolności psychicznej tylko, że niby cały związek rozpadł się z powodu odległości. Sędziowie uznali, że gdyby nie ta odległość to do rozpadu doszłoby o wiele szybciej a nie dopiero po 8 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nam mm
no widzisz a my na odczytaniu akt widzieliśmy pismo obrońcy i on był za ważnością z jakichś tam powodów a co sędziowie napisali tego nie wiemy bo nam tego nie pokazali ani nie przesłali chociaż mamy święte prawo to zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wciąż czekająca
Witam, zaintrygowała mnie tajemnicza książeczka o której tu piszecie,czy ktoś mógłby mi ją przesłać na prv e-maila? anol@poczta.fm Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do czarna i wciaz czekajaca
ksiazeczka wyslana Monszy11 Monika Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wciąż czekająca
Wielkie dzięki!!!Szkoda,ze sąd metropolitarny nie działa tak szybko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia265Płock
Dziękuję Moniko za książeczkę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój wppis jest na 130 str, Czy któras z Was wie ile trwa II instancja? albo ile srednio u Was trwała? jesli napiszemy apelacje to czy to przedłuży proces II instancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×