Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

O co chodzi dziewczyny z tą książeczką? co to jest ? ,ze tak wszystkie pragną to mieć ?? ;]]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zastanawiam się ostatnio, czy może też I instancja pozytywnie rozpatruje sprawę tylko po to , aby zapłacić za cały proces w II instancji. Co Wy myślicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
do ewelki:) II Instancja winna trwać pół roku, ale to Kodeks, a praktyka, około rok:) Czy apelacja przedłuży, bo to jest tak, jak I Instancja wydała pozytywny wyrok, to nie ma co apelować, bo akta sprawy automatycznie przekazane zostają II Instancji, a jak I wydała negatywny, to i tak ludzikom chodzi bardziej o zmianę wyroku niż o czas, natomiast wówczas II trwa dłużej, no bo przecież są nowe dowody. Po co II Instancja: co dwie głowy to nie jedna:) Miłego tygodnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nam mm
u nas II trwała dokładnie rok ale był prowadzony nowy proces, myślę, że jak sprawa jest oczywista to trwa dużo krócej, no i zależy jeszcze w jakim sądzie, teraz III instancja trwa już pół roku u nas i też się zaczynam martwić, też prowadzą osobny proces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia259
Witam! Ja właśnie dostałam pismo z sądu koscielnego ze papiery zostały wysłane i ze do zapłaty mam 1800zl czy ktos z Was też musiał płacić tak dużo? Dodam,ze jest to pierwsza instancja w Legnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z piekla rodem
witam:)a ja myslałm,ze tylko u w łomzy płaci sie duzo ...no cóz..wszystko podrozało wiec i sądy sobie liczą wiecej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, w przypadku zapytań z dziedziny kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa: 12-636-65-41 (od godz. 19.30 do godz. 20.00) a.bolesta@op.pl Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do arleta bolesta
cos babo taka upierdliwa??????????? jak ktos chce to znajdzie pomoc Wystarczy jeden post? Brak chetnych? grosza malo? Moze to swiadczy o Twoich umiejetnosciach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do renia259 duzo jak na jednoreazowa wplate! ja mialam kilka razy po 500,600zl najtansza byla opinia bieglego 380zl. moze zaplacisz raz i z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wytrzymammmmmm
dostałam pismo obrońcy węzła i jest za ważnością, wiecej pisze, że absolutnie nie ma mowy o nieważności w naszym przypadku!!!!! ożeniłem się z kobietą, która jest córeczką ... mamusi, nie potrafiła się od niej oderwać, musieliśmy mieszkać osobno bo ona bez mamusi nie będzie, takie małżeństwo!!!! cokolwiek mieliśmy zrobić wszystko z konsultacją mamusi, jak mamusia powiedziała wyjazd nad morze to nad morze i moje zdanie się nie liczyło itd. to nie jest niezdolność do podjęcia istotnych obowiązków małżeństwa z przyczyn natury psychicznej??????????? to jest normalne? ożeniłem się chyba z jej matką i to jest wedługkościoła normalne????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
a może P. mec. nie jest taka namolna, tylko nie ma pleców, co:) a może ktoś zauważy, że nie tylko Ona się ogłasza, ale tylko do Niej ktosik pali:) a może tak zrezygnować z polskiej zawiści, co:) buziaczki:) Odnośnie kosztów, to są one rzeczywiście zróżnicowane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja miałam sprawę I instacncji w Krakowie i koszty w 2007 wcale nie były mniejsze. Też tak dużo musiałam zapłacić ok 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia259
To faktycznie sporo sobie liczą. A czy mieliście podany jakis nr konta bo nie wiem gdzie mam to wplacic. Napisali tylko kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
wg mnie koszty krakowskie to 1000 zł, do tego opłata za biegłego ok. 250 zł, może być dopłata, gdy biegły ma napisać ponowną opinię, czasami, gdy strona powodowa mieszka za granicą, to koszt wynosi już drugi raz tyle. Albo opłata wnoszona jest przekazem, albo w kasie sądu, ale jak się nie jest pewnym, to lepiej zapytać na msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wytrzymammmmmm
czy ktoś może mi napisać czy uzależnienie od rodziców to jest niezdolność psychiczna do zawarcia związku małżeńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do nieeeewytrzymam podobnie robil moj ex! tesciowa mowila nie puszczaj jej do szloly,daj jej wpierdol niech w domu siedzi.... tak zrobil.... biegly stwierdzil niedojrzalosc wyroku jeszcze nie mam jak wspominalam wczesniej mowili w sadzie ,ze tylko Duch Swiety wie ile to potrwa i jak bedzie:) opini obroncy tez nie dostalam. wiem,ze sprawa jest w fazie wyrokowania... czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renia 259 oni nie maja konta idziesz na pote i placisz! przeciez oni z tych kwot sie nie rozliczaja:) nie jestesmy aktorami -nie dostaniemy szybko i latwo uniewaznienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoja droga dlaczego ,,nasza adwokat,, nie pomaga nam z czystej zyczliwosci skoro tu zaglada?????? wiem,ze adwokat kobieta to w sadzie biskupim porazka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia259
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Pozostaje mi teraz tylko czekać na przesłuchanie i zbierac kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
uzależnienie to jedna z form niezdolności, ale dużą rolę odgrywa tu biegły, który twierdzi czy rzeczywiście strona była uzależniona, czy nie. jak to adwokat nie zagląda, a może zagląda, a czy to porażka, nie:) proszę mi wierzyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wytrzymammmmmm
tak biegły ocenia czy jest uzależnienie czy nie ma, ale na podstawie godzinnej rozmowy jak u nas było, a fakt, że moja "druga do niedawna połowa" po ślubie kazała mi mieszkać osobno bo nie potrafiła się wyprowadzić od mamusi, a fakt, że wracała tam co chwila a po rozwodzie zamieszkała na powrót u mamusi bo tam jest najlepiej? to nie ma wpływu? nie jest to uzależnieniem? ile można wysłuchiwać w domu lamentów, że z mamusią było tak fajnie a ze mną nie, no ludzie, jak my mieliśmy te małżeństwo zbudować? trzebaby było ożenić się też z mamusią chyba, zresztą one były chyba w pakiecie tak czy owak ale dla sądu to nie ma znaczenia bo ... koledzy ją lubią, bez jaj ale taki był powód biegłego, który na tej podstawie stwierdził, że nie ma uzależnienia bo koleżanki lubią z nią chodzić na kawę, nie daję już rady poważnie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm szok co za lalunia .... wspolczuje a tak wlaciwie ,nie wazne czy dostaniesz uniewaznienie,zycie toczy sie dalej zapomnij o niej . Przynajmniej takie jest moje podejscie ;jesli sie nie uda trudno sumienie bedzie czyste ze zrobilam wsio.....a i tak jestem szczesliwa z cudownym czlowiekiem i nic tego nie zmieni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wytrzymammmmmmm
tak, ale ja wiem, że to jest nieważne, nie było możliwości stworzyć z nią normalnego małżeństwa, kupić meble? tak ale zapytajmy mamy jakie, mamy odłożone pieniądze? zapytajmy mamy na co wydać, no litości!!! a sąd? to jest nieważne i nie oznacza uzależnienia, parodia!!!! ja chcę stworzyć normalny związek z moją obecną partnerką, co ja bym dał, żeby wtedy wiedzieć co wiem teraz :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PoPrzejściach
Poszukuję kogoś kto ma doświadczenia związane z sądem w Tanowie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
A zatem pozostaje apelacja, może jednak warto też skupić się na innych przykładach, gdy miały one msc., np. przed zawarciem związku warto ukazać, iż Ty np. proponowałeś Jej spotkania, i tu, wrażenie, albo i pewność, Ona tej decyzji nie podejmowała, ale konslultowała ją z matką; waryo ukazać, iż nie miała Ona swojej woli, ale wola Jej zastąpiona była wolą matki; i znowu przykłady: pójście do szkoły danego profilu za namową matki, podjęcie jakieś pracy za namową matki, a raczej za Jej zgodą, a może jeszcze ukazać Jej życie na tle rodziny (jedynaczka), lat szkolnych (brak spotkań z innymi dzieciakami, brak wyjazdów na kolonie). ITP. ITD:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łomżynianka
do nie wytrzymam Jeżeli było jak opisujesz to mieliście do du.. biegłego u mnie Pani psycholog mimo że z zachowania naprawdę nie robiła dobrego wrażenia odwaliła kawał dobrej roboty i właśnie po takiej godzinnej rozmowie opisała mojego byłego koncertowo i w 100 proc. trafnie. Gdzieś został popełniony błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×