Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Ksiakasia
Do taka jedna przy kurii bydgoskiej dziala punkt konsultacyjny sądu z Gniezna na stronie kurii są podane nr tel oraz inne metody kontaktow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jadna.ja
dziekuje!!! 👄 znalazlam juz ta strone chyba sie tam udam :) chociaz ciagle jeszcze mam dylematy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka74
witam,ja juz czekam prawie rok na wyrok 1 instancji i dalej cisza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łomżynianka
Witam, dzisiaj po 16 latach byłam u spowiedzi i komunii świętej. Cudowne uczucie, mój kochany powiedział po wyjściu z kościoła że promienieję szczęściem. W sobotę bierzemy ślub. Życzę wszystkim żeby zaznali takiego szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Do łomżynianka Gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego:) Pozdraw3iam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie dostałem pismo z odpisem wyroku I instancji. Sąd stwierdził nieważność. Sukces mojej skargi jednak oceniam na nieco połowiczny, bowiem obydwoje dostaliśmy zakaz zawierania związku bez konsultacji z Sądem. Poległem chyba głównie przez tendencyjną opinie biegłej, która już chyba przed badaniem miała tezy wedle których sporządziła opinię. I tu przestroga dla innych. Uważajcie na te przyjacielsko wyglądające Panie! Teraz czekam na II instancję w Stolicy. Ktoś się orientuje ile tam czasu to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Do robo6 Mam pytanko, gdzie u Ciebie miała miejsce I instancja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do robo6
Nie przejmuj się zakazem, można go znieść później. Rozumiem, że jak był biegły, to niezdolność do podjęcia obowiązków małżeńskich, co napisał o Was biegły? Opinia była wydana na podstawie akt i badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, no nie przejmuję się zakazem ;) Biegła w sumie oparła się w moim przypadku na danych z akt. Zadała mi ze 3 pytania, dała do rozwiązania test i powiedziała, że resztę napisze z akt.Raczej ogólnikowo podeszła do tematu i aby założoną tezę udowodnić, wyciągnęła z zeznań to co jej pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to badanie to jest i dla obojga, czy tylko dla pozwanego, jakie to są koszta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Krysia Badanie psychologiczne dot. tej strony procesowej, po której bada się, tu: rzeczoną wadę zgody małż. dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak Pani dr napisała. U mnie badanie kosztowało 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robo, a kto składał prośbę o unieważnienie Ty czy Twoja ex. Jak to się stało, że oboje macie klauzulę??(oboje mieliście spotkanie z psychologiem)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... z tego co wiem, jeśli w sprawie pojawaia się psycholog to badanie przez niego dotyczy OBU stron, a nie tylko jednej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość money
hej i co jedna osoba pisze skargę, a w niej, iż jego ex czy jej był niezdolny, ten czy ta ex nic nie pisze, i piszący pozew jest badany, ciekawe na co, chyba na prawdomówność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby ocena była obiektywa obie strony powinny być badane przez psychologa. Idąc Twoim tokiem myślenia po co przesłuchiwać świadków, po co prowadzić cały proces skoro strona, która składa skargę ZAWSZE pisze prawdę, można jużby na tej podstawie stwierdzac nieważność ... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O doczytałam i już wiem! To Sąd decyduje czy tylko jedna strona jest badana czy obie. To Sąd zleca badanie biegłemu i jak wspomniałam on decyduje o tym kogo się bada. Przyznam, że rozmawiałam z wieloma ludźmii nie spotkałam sytuacji by badana była tyko jedna strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość money
hej super, czyli moja ex żona jest niezdolna psychicznie, ale to ona i ja jesteśmy badani, no i jeszcze jakiś news;) a jak inni forumowicze zapatrują się na to? he, he, he a z impotencją tak samo? badany jest i ten co jest zdrów jak ryba i ten mniej, bomba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość money
hej drugi raz, i jeszcze to: ok, że świadkowie są przesłuchiwani, ale pytanka dotyczą - tak jak było u mnie - niezdolności mojej ex, a nie mojej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie to, że tylko jedna ze stron złoży skargę, to nie znaczy, że tylko kierunku tytułu zawnioskowanego będzie się toczyło postępowanie. Strona pozwana może zgłosić skargę wzajemną, albo po przesłuchaniu strony pozwanej Sąd może stwierdzić, że będzie prowadził sprawę również w innym kierunku. Tu właśnie dużo zależy od aktywności strony pozwanej w procesie i od jej zeznań. To, że się złożyło skargę to nie znaczy, że będąc strona powodową nie można się stać taka stroną "quasi-pozwaną" :) W takiej sytuacji, kiedy sprawa toczy się z tytułu niezdolności psychicznej, to obie strony są badane przez biegłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Money, proces procesowy nierówny. W Twoim przypadku ex może nie działa aktywnie w procesie i dlatego tak. Są postępowania, gdzie całe rodziny "biorą się" za przysłowiowe łby. Wtedy to i Sądowi się nie dziwie, bo ustalenie czegoś w takim procesie to ciężka robota, a czasem i niemożliwa. Poza tym mówimy tu o badaniu psychologa, a nie badaniu zdolności seksualnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoan
Witam !! U mnie zakończyło się słuchanie świadków w Krakowie no i co teraz skoro druga strona nie bierze udziału w sprawie a tytuł jest niezdolność psychiczna do pełnienia istotnych obowiązków po stronie mężczyzny?? Jeśli ktoś miał podobnie napiszcie.A może Pani Dr Arletta pomoże z góry dziękuje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość money
hej ja rozumiem, tylko jak proces toczy się z niezdolności psychicznej po stronie mojej ex żony, i tylko z tej przyczyny, to po co badać mnie:) w porzo jak jest niezdolność po obu, to jasne, ale tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a u mnie
ja napisałam pozew z niezdolności psychicznej do podjęcia obowiązków małżeńskich u męża, on nie zgodził się z tym, ale nie podał innej przyczyny, i on był u psychologa, ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Iwoan Witam, akta sprawy trafią do biegłego psychologa, który na ich podstawie wyda opinię psychologiczo-sądową o pozwanym. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sami widzicie. Możliwości potoczenia się procesu jest wiele. Ja też byłem przekonany, że jak wszystko dokładnie przedstawię w skardze, a później w zeznaniach, to sprawa pójdzie gładko. Jednak co zrobić, jak na publikacji akt naczytałem się na swój temat takich rzeczy, o których sam wcześniej nie wiedziałem. Mam wrażenia, że Sąd zgłupiał i wydał salomonowy wyrok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Jeszcze małe dopowiedzenie. Nat. P. Mąż będzie wezwany na badanie, mimo iż nie brał udziału w przesłuchaniu, gdy zgłosi się, wówczas biegły opiera się nie tylko na aktach sprawy, ale także na owych badaniach pozwanego. Jeszcze raz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoan
Pani Arletto bardzo dziękuje!!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie proszę ile czasu u Was minęło od zawiązania sporu do przesłuchania (bo to najpierw ja będę jako powódka, potem ex i dopiero świadkowie???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×