Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość pik12
"Ciekawy sposób prowadzenia procesu.Mam na myśli przesyłanie pytań dla świadków,zwykle pytania układa chyba obrońca bądź ktoś z Sądu,w każdym bądź razie pierwszy raz się z tym spotykam.Jak myślicie czy to dobrze,że strony ingerują w proces -stawiając pytania swoim świadkom i stronie? " DO CIEKAWY SPOSÓB PRWADZENIA Masz rację pytania układa obrońca węzła małżeńskiego, jednak ja otrzymałem dekret z Sądu Kościelnego informujący mnie o możliwości przysłania pytań do strony i świadków. Srtony nie ingerują w proces, wszak Sąd decyduje czy owe pytania zostaną zadane, czy też nie, a jest to dodatkowa możliwość wskaznia istotnych dla sprawy okoliczności. (Byłem bardzo zdziwiony, gdy otrzymałem wspomniany dekret, gdyż nikt na forum o tym nie pisał) do Kasber Moje spotkanie z biegłym trwało około 2 godziny. Nie rysowałem drzewa, biegły zadawał pytania ja odpowiadałem, oczywiście mogłem dodać coś od siebie. Nie stresuj się , a wręcz odpręż, głowa do góry będzie ok. Pytania na podstawie akt sprawy oczywiście. Pozdrawiam Igor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pik 12 czy są to pytania podobne jak na przesłuchaniu czy zupełnie coś innego??? Czy na tym badaniu też składa się przysięgę o tajności (tzn, że nikomu nie powiem o co pytano)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
do Krysia 68 Składasz ją raz i to obliguje do końca procesu, pytania są na podstawie całego materiału zgromadzonego w aktach sprawy. Byłoby bez sensu jeżeli psycholog zadawał takie same pytania jak na przesłuchaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawy sposób...
Do pika12 Chyba masz szczęście,że tak profesjonalnie podeszli do Twojej sprawy.Większość Sądów Biskupich w Polsce,aż tak się nie przejmuje i nie przygotowuje profesjonalnie pytań pod każdą sprawę,zastanawiając się jakie okoliczności są istotne w procesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
Z tym szczęściem to nie tak do końca, mam pewne uwagi co do sposobu postępowania Sądu Kościelnego na poszczególnych etapach sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Kochani nikt na forum tu mi nie odpowiedział oco tak naprawde pyta biegła-psycholog,wiec moze ja dzis jestem po badaniu (3.5godz.)-mozg sie lasuje,głowa peka Na poczatek pani popytala dlaczego EX uwazam ze był niezdolny do podjecia istotnych obowiazkow małzenskich jak wygladało nasze narzeczenstwo i jak było npo slubie.Pozniej upszejmnie zrobiła mi pani kawe i dała 400pytan do wypełnienia na osobowosc np;jaki zawod bym wybrala gdyby byl taksamo platny architekt czy nauczyciel,czy mowie przez sen,czy wole spedzic wieczor czytajac ksiazke czy w towarzystwie znajomych,ktora liczba nie pasuje do siebie5,7,9 ,czy mam czyste sumienie i czy chodzilabym w nocy po cmentarzu,co najbardziej w dziecinstwie lubiłam itp.niektore bezsensowne ,ale to chyba natym polega ,pozniej dodatkowo 100pyt niby łatwiejszych i na koniec 60zdan ,ktore trzeba dokonczyc np:moj ojciec jest.........,moja matka jest..........,gdy widze kobiete i mezczyzne na ulicy to............,najgorsza zecza jaka zrobiłam w zyciu to..............,po wicycie u pani psycholog głowa peka ,dobrze tylko ze trafiłam na miła kobitke POWODZENIA ZYCZE WSZYSTKIM OCZEKUJACYM NA SPOTKANIE Z BIEGŁA A jesli chodzi o dopisanie czegos do KURI co sie niedopowiedziało to np;wyslalam po zeznaniach moich swiadkow,ostatnio rozmawiałam z ksiedzem i pani biegla tez mi sugerowala zeby podac jeszcze swiadkow ktorzy znali nas przed slubem -poniewaz zamało obrazu co do zachowania EX -skad tych swiadkow ?????ludzie niechca zeznawac-to przykre.Ale miejmy nadzieje zev ktos sie znajdzie A tera ja was pytam kiedy podac tych swiadkowv teraz moge po spotkaniu z biegła czy czekac po okazaniu akt?????Pan EX oczywiscie jeszcze nie odezwal sie do pani Psycholog zeby umowic sie na spotkanie ,wszystko robi mi na przekur -kłamie w zeznaniach i przedłuza sprawe Okropne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasber zazdroszczę Ci, że masz to już za sobą - Dzięki wielkie za opis badania, jednak myślę, że w różnych Kuriach Polski odbywa się to w oparciu o inne badania osobowości jak np drzewo Kocha, dom , czy test , ale dzięki za ogólny zarys badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZipC
Hejka, mam pytanie, jeśli jest sie osobą pozwaną to ma jakieś większe znaczenie? bo ktos chce ze mnie osobe psychiatryczna zrobic, a samej mi zalezy o uniewaznieniu. Proszę o pommoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :);)
tak to prawda,badania u biegłego psychologa wyglądają naprawdę różnie, nie zawsze stosują testy osobowości,czasami biegły skupia się na sprawie,relacjach małżonków itd.Nie ma się więc co nastawiać,że będą jakieś testy albo rysunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eldka8976
wlaśnie dostałam powiadomienie ze mój ex złożył pozew o unieważnienie slubu kościlenego.., mam pytanko mi też zależy na nieważności... czy to ma znaczenie kto pierwszy składało pozew?Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eldka8976
wlaśnie dostałam powiadomienie ze mój ex złożył pozew o unieważnienie slubu kościlenego.., mam pytanko mi też zależy na nieważności... czy to ma znaczenie kto pierwszy składało pozew?Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, wyrok i tak dotyczy obu stron procesowych, P. będzie w tym procesie stroną pozwaną, ma P. podobne prawa jak strona powodowa. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eldka masz o tyle dobrze, że nie ponosisz żadnych kosztów za wszystko płaci ten co składa prośbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Kochani jestem po spotkaniu z biegła potrzebuje powolac nowych swiadkow tak sugeruje ksiadz prowadzacy proces i biegla ,prosze powiedzcie mi teraz moge powolac swiadkow nowych czy poczekac na okazanie akt????Ex do bieglej sie jeszcze nie zglosił -gra na zwloke zlosliwie albo wogole sie nie odezwie -na przesluchaniu w Kuri z kłamstwami sie pojawil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka do kasber
Do zamknięcia akt,masz możliwość powołania nowych świadków i dowodów.Moim zdaniem jak najprędzej zwróć się do Sądu z prośbą o przesłuchanie innych świadków.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasber dowiedziałaś się gdzieś o treści zeznań exa czy się tylko domyślasz??? Bo mi powiedzieli tylko, że nie powołał świadków i kiedy ma termin przesłuchania, a o treści mogę się dopiero dowiedzieć na okazaniu akt. Jako powódka nie wiem nawet co odpisał na moją prośbę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Ksiadz przesluchujacy mnie powiedzial dwa zdania jakie napisal EX w odpowiedzi na moje pismo ,biegla -psycholog tez zadala kilka pytan wiec wiem co juz EX nagadal namnie i ksiadz i biegla sugerowali zeby powolac swiadkow zeby zobrazowac bardziej jakim czlowiekiem byl EX przed slubem Masakra juz mam tego dosc mialam 3swiadkow Ex rzadnego,skad tych swiadkow ludzie boja sie zeznawac (czego nie rozumie) szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasber No to opinia tych trzech świadków nie wystarczyła skoro ex nie miał swoich świadków??? Chyba w tych sądach trochę przesadzają, z terminami się nie wyrabiają, a jeszcze świadków chcą więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Widzocznie tak to jest potrzebuja pełniejszy obraz EX-a jego zachowania. Naprawde wszystko to jest trudne moze, gdy sa kompletne dna malzonkow pelno dowodow to pewnie sprawa łatwiejsza, a tak to niesa chetni dawac tych uniewaznien ,ja trafiłam na miłego starszego ksiedza mysle ze jest w porzadku po okazaniu akt mam zamiar isc do niego, zeby pomogl mi napisac odzew co do zeznan Exa moze pomoze -niewiem czy moze jako prowadzacy sprawe ,ale boje sie ze sama sobie nie poradze.Kochani powiedzcie mi jeszcze jak przed okazaniem akt napisac prosbe o przesluchanie dodatkowego swiadka ,bo skoro tak psycholog doradza i ksiadz prowadzacy sprawe to warto to zrobic mysle teraz zanim sedziowie wezna to do reki .Wystarczy w dwoch zdaniach poprosic sad o przesluchanie swiadka?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adwokat
Profesjonalna pomoc w sprawach o nieważność małżeństwa. tel. 661 437 833 j_ko2@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy po publikacji akt:
1. Przyjdzie pismo o zamknięciu akt? Czy 2. Uwagi obrońcy? nie było ich w aktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
do czy po publikacji... Jeśli uwag obrońcy nie było to je przyślą. Mogą też przysłać pismo z informacją,że do tych uwag można się odnieść do( tu podana data) i kiedy sprawa wejdzie w proces wyrokowania.Jednak wszystko zależy od miejsca gdzie toczy się Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi mountain
Lilka 2000 u Ciebie nadal cisza? jesteśmy chyba na tym samym etapie ja uwagi obrońcy węzła dostałam na początku lutego szok tyle czekać wściekam się trochę pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Tak nadal czekam na wyrok I instancji( od lutego),dowiedziałam się w Sądzie że dopiero kończą pisanie wyroków z 2008 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Moja sprawa (skarga)to początek 2009 roku,więc może już wkrótce za miesiąc ,dwa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfik831
witajcie, dawno mnie tu nie było... dzis otrzymałam wyrok I instancji :) jest dobrze, oby tylko II instancja podtrzymała... po opinii obrońcy byłam załamana, myslałam, że sprawa jest już przesądzona a jednak się myliłam. jednak trzeba wierzyć i być dobrej myśli ;) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi mountain
oj Elfik masz powody do radości a ja ci szczerze gratuluję :) tak dla celów statystycznych hehe ile czekałaś od momentu złożenia skargi do wyroku I instancji może mnie to pocieszy w jęczeniu nad przewlekłością postępowań w sądach biskupich wytrwałości nam wszystkim życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfik831
skargę złożyłam w kwietniu 2009 a wyrok I instancji dostałam wczoraj więc 2 lata i 7 miesięcy. Teraz tylko się modlić o potwierdzenie przez II instancję. Marzę o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawiązując do wyp.elfik
Nie można się załamymać opinią obrońcy węzła-on zawsze pisze taką opinię ,że wydaje się że małżeństwo jest ważne.Taką ma rolę,czasami może pozostawić wybór prosząc o wnikliwe analizowanie akt przy wydawaniu wyroku.Nie ma się co martwić na zapas drodzy koledzy i koleżanki czekające na wyroki w swoich sprawach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Jestem tu po raz pierwsz. Mój chłopak stara sie o stwierdzenie nieważności w Poznaniu. W styczniu ma pierwsze przesłuchanie. Czy kogoś z Was sprawa odbywa się w Poznaniu? Jak długo to trwa?? Powodem ma być przymus. Martwi mnie tylko że jego eks mieszka za granicą, jeden ze świadków też - czy to może przedłużyć sprawę? Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×