Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość do Java
Ale dobre! Poczucie humoru to Ty masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
do Ksiakasia, na początku padło pytanie dlaczego w ogóle brałam ślub, a reszta pytań była wynikiem rozmowy i odpowiedzi na to pytanie, zadawała też pytania co do drobnych niespójności w zeznaniach, prosiła o wyjaśnienie tego, pani psycholog była bardzo uprzejma, na koniec jeszcze dała test składający się z około 50 tez, co do których miałam się ustosunkować na zasadzie 1 w ogóle się nie zgadzam, 2 raczej nie zgadzam się, 3 nie mam zdania, 4 - raczej zgadzam się, 5 zgadzam się całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
Do czarna79, wyroki nie zawsze są pozytywne :-) ale zawsze takie same dla obu stron, albo oboje dostaniecie wyrok oznaczający wazność małżeństwa albo oboje dostaniecie wyrok oznaczający nieważność małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do rubi 23
Zależy w jakim Sądzie masz sprawę ? Niektóre Sądy działają sprawnie,inne nie.W lubelskim np.działają szybko,w innych od zamknięcia akt ludzie czekają ok.roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiakasia
Niezdolna dziękuję bardzo za odpowiedź jesteś krok przede mną więc wiesz więcej :) a wiesz może ile czasu tam trwają sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czy na pewno oba wyroki są takie same jak mąż nie mógł podjąć obowiązków z przyczyn natury psychicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Do czarnej 79 Nieważność związku jest orzekana dla dwóch stron,czyli jeśli wyrok jest pozytywny i prawomocny -to jesteście wolni.Czasami w wyroku znajduje się zapis o klauzuli dla jednej ze stron (bo chyba o to Ci chodzi), wówczas nie można zawrzeć sakramentalnego związku bez zgody ordynariusza.W tym wypadku będą np,konieczne badania przed zawarciem nowego związku przez Twojego byłego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
Ksiakasiu :-) nie wiem ile trwają tam sprawy, ja skargę składałam w grudniu 2009, świadków masz przesłuchiwanych w parafiach czy w kurii? Bo ja miałam na poszczególnych parafiach i to strasznie przeciągnęło sprawę, 2 świadków było przesłuchanych w maju br. a 2 dopiero w listopadzie przez opieszałość 2 proboszczów, musiałam sama do jednego uderzać, żeby przesłuchał świadka bo inaczej chyba jeszcze bym długo czekała. Natomiast sąd od razu po wpłynięciu zeznań ostatniego świadka przesłał mi informację o powołaniu biegłego. Teraz jeszcze czeka mnie badanie psychologiczne byłego męża..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o pomoc!! JESTEM ZAŁAMANA byłam dzisiaj obejrzeć akta w Krakowie.Tytuł niezdolność do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich po stronie mężczyzny i druga strona nie bierze udziału w sprawie Opinia pani psycholog na podstawie dokumentów jest chyba dobra, ponieważ napisała że materiał dowodowe w procesie wykazały że w okresie przedślubnym osobowość pozwanego była ukształtowana nieprawidłowo. Natomiast opinią obrońcy węzła jestem załamana rozczarowana i wogóle wiedziałam że nie będzie łatwo ale żeby tak człowiekowi nagadać to szok.PROSZĘ NAPISZCIE CZY OD RAZU MAM NAPISAĆ DO SĄDU ŻE NIE zgadzam się z opinią obrońcy, termin mam do 23 grudnia na przejrzenie akt pytałam księdza tam w kurii, który powiedział że będę miała 10 dni po 23 grudnia na napisanie a teraz do 23 mam zgłosić ewentualnie nowych świadków i dokumenty jak mam to rozumieć. POMÓŻCIE nie jestem w stanie się skupić więc przepraszam ze tak namieszałam. CZUJE BÓJ i ROZCZAROWANIE JESTEM U KRESU WYTRZYMAŁOŚCI>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Do iwoan 27 Nie załamuj się tak łatwo ,ta opinią obrońcy węzła.Obrońca zawsze znajduje argumenty za ważnością danego małżeństwa.Nie mam pojęcia co Ci napisał twój obrońca,ale to dobrze,że opinia biegłego jest w porządku.Zamiast się załamywać ręce,postaraj się przeanalizować wszystko zeznania Twoje i świadków,tak aby odeprzeć jego argumenty i wykazać,że zawarty związek jest nieważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łomżynianka
Stanowisko obrońcy węzła jest zawsze za ważnością taka jest jego rola, u mnie też obrońca napisał takie rzeczy że powinnam płakać, nawet się do tego nie odnosiłam, jeżeli biegły uzasadnił to tak jak piszesz to spoko, czekaj cierpliwie na werdykt i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berlusconi
świetne to forum, jak widze ciągnie się jak glut, od 3 lat, ale aktywnie co i raz uzupełniane. pobieżna lektura dala mi odpowiedz na kilka pytań, których szukałem, wiec nie będę znow po prożnicy pisać. pozdrawiam czekających :) JS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje za to że mam wsparcie w Was. Obrońca napisał iż to że mnie pozwany bił to napewno moja wina i że sama chciałam ślubu tak było bo byłam w ciąży a skoro byłam w ciąży to znaczy że oddalam mu się przed ślubem i co ja od niego chce.Zarzucił mi pomimo iż zeznania świadków są spójne to ma wątpliwości co do świadków o wiarygodność i prosi sąd rozparzył te argumenty i wydal sprawiedliwy wyrok to tak w skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łomzynianka
Czyli tak naprawdę nic nie napisał coby wnosiło coś do sprawy, a to o świadkach to standardowa formułka, te tezy się nawzajem wykluczają bo skoro są spójne to znaczy wiarygodne więc druga część z pierwszą się wzajemnie wyklucza. Biorąc pod uwagę tytuł z którego sprawa jest rozpatrywana najważniejsze jest stanowisko biegłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do łomzynianka Podniosłaś mnie na duchu.Dziękuje! Nawet nie wiesz jak ważne jet dla mnie wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiePOwiemKIMJesteM
Głupie rozwódki hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
Ksiakasia - no to faktycznie u Ciebie szybciej idzie, ja mam nadzieję, że teraz już i u mnie z górki będzie. Psycholożka obiecała, że do świąt prześle swoją opinię do kurii więc może w nowym roku będą nowe wieści. A Pani dr A. Bolesta też dziękuję za sugestie, których udzielała mi kilka stron wcześniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rubia23
a jak wygląda sytuacja w Łodzi? może ktoś się orientuje ile potrzeba czasu aby otrzymać wyrok od momentu zakończenia publikacji akt. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalku
Czy ktoś zna podejście Sądu w Częstochowie w II instancji po pozytywnym wyroku z I instancji? Jakie są szanse w procesie zwyczajnym jeśli dekretem nie został zatwierdzony wyrok z I instancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim Forumowiczom życzę wesołych świąt. Czytam Wasze historie od dłuższego czasu, z zamiarem podjęcia decyzji o wszczęciu procesu o nieważność. W moim przypadku nie będzie problemu z dobraniem tytułu, ale lubię mieć pewność, że jestem moralnie i merytorycznie gotowy. Zacznę tuż po Nowym Roku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypominam userom że Tarot jak i całe wróżbiarstwo jest wbrew Biblii. Jest to część działalności szatana na ziemi. O dokładne wytłumaczenie proście osoby duchowne lub bibilistów. Ja kliknąłem o usunięcie tego postu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalku
Jestem po I instancji w Sosnowcu pozytywnie rozpatrzonej, a teraz rozpoczął się proces zwyczajny II instancji w Częstochowie i nie znam zwyczajów i podejścia Sądu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
Pogodnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wyłącznie pozytywnych wyroków w naszych sprawach życzy Igor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie do Pani Arlety chciałabym się poradzić, jeśli to nie problem, dostałam dzisiaj pismo z informacją o ogłoszeniu akt - termin do 7 stycznia 2012r. tylko szczerze mówiąc nie wiem gdzie mam się udać, ponieważ sprawa toczy się w Sądzie w Krakowie, ale wszystkie przesłuchania i badanie przez biegłego było w sądzie w Bielsku - Białej, ja jestem ze Szczyrku i nie wiem czy muszę jechać do Krakowa czy jest możliwość wglądu w akta w Bielsku? Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, wg mojej wiedzy, proszę udać się do Krakowa, ale przed - zatelefonować, abym nie wprowadziła P. w błąd. Dotychczas w sprawach moich Klientów, mimo podobnej w Ich przypadku sytuacji, publikacja miała msc. w Krakowie. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pani Arlety..bardzo proszę o podpowiedz ...dostałam wyrok I instancji pozytywne małżeństwo,mąż nie brał udziału w ogóle to go nie interesuje,proces był z przyczyn natury psychicznej męża wyszło ze za mało dowodów, jak to wygląda z II INSTANCJA CZY TO coś zmieni nie mam więcej dowodów czy jest jakiś sens dalej w to brnąć .....nie widzę światełka .....co można zrobić jeszcze..bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta 35___
Witam,bylam na poadzie u 2 ksiezy,jeden powiedzial ze to co nastapilo po slubie juz nie ma znaczenia tylko to wazne co w trakcie i przed slubem a inny mowi inaczej.Zona w ciazy byla jak slub bralismy juz w 6 miesiacu,a po urodzeniu dziecka podwiazala jajowody.Czy to dobry powod,ciezko bedzie go udowodnic bo maz chyba nie ma prawa wystapic do archiwum o informacje na temat tego zabiegu.Prosze o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×