Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość niezdolna
Poczekam, zobaczymy co napisze... no i jeszcze będzie przesłuchiwać byłego męża zobaczymy co o nim powie biegła. Bo u nas nie było problemu alkoholu, narkotyków ani jakiegoś wielkiego uzależnienia od rodziców - z mojej strony żadnego, jedynie ze strony męża i zastanawiam się czy nasze argumenty może były zbyt błahe. No ale cóż zostaje czekać, sprawa trwa już 2 lata więc może wreszcie nabierze tempa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może mnie ktoś uświadomiś ile to tak na prawde kosztuje?? Osobno płaci sie za I osobno za II instancję? Osobno za wydanie dekretu, który jak rozumiem jest niezbędny by ponownie wyjść za mąż, ożenić się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja też mogłabym prosić o tę książkę? mgmonika@poczta.onet.pl Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:P) dziś po długiej przerwie zadzwoniłam do sądu-bo juz mnie nosiło.. powiedzino mi,że teraz przyła kolej na badanie przez psychiatrę..dokumenty juz leża na jego półce:) małymi kroczkami idziemy do przodu..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
To jesteśmy prawie na tym samym etapie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poznań1
Ten psychiatra to po zeznaniach świadków czy po ????? pytam bo byłam na równym etapie z PIEKŁA RODEM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poznań1
chodziło mi czy przed czy po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka 2000
Do Moni 321 Jeśli chodzi o koszty procesu to musisz zapytać w Sądzie,w którym będziesz prowadzić sprawę,jak to wygląda.Na forum nie uzyskasz takiej rzetelnej informacji,bo różnie to bywa( różne są praktyki).Sąd może np.ustalić opłatę w zale żności od Twoich zarobków.Faktycznie oprócz I instancji ,przyjdzie Ci zapłacić później jeszcze za II,no i jeśli będziesz mieć biegłych,to tu są też jakieś opłaty,czasami jeszcze za wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
ja miałam psychologa zaraz po zaznaniach świadków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ja mogę poprosić o księżeczkę:) mail: renata133@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie dla osób zorientowanych... co zrobić jeśli moja koleżanka nie zgłosiła się na zeznania, dostanie jeszcze raz wezwanie na przesłuchanie? czy tylko bez jej zeznań sprawa pójdzie do przodu, chodzi mi o psychologa? czy będzie zawieszona do momentu aż zezna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Przedmówczyni: w Krakowie stronę pozwaną - nie zgłaszającą się na przesłuchanie, wzywa się kilkakrotnie. To samo może dot. wezwania do biegłego. Gdy jednak strona nie podda się badaniom, wówczas opinia sporządzana jest na podstawie akt sprawy. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do rety
Twoja koleżanka jest stroną pozwaną czy Twoim świadkiem-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, ale nie do końca wyjaśniłam dokładnie... ja jestem stroną w sprawie, a koleżankę podałam na świadka, miała dzisiaj zeznawać ale nie mogła i co teraz.... reszta świadków przesłuchana, miałam nadzieje, że teraz już będzie za jakiś czas psycholog... a pewnie stanie w miejscu sprawa dopóki jej nie przesłuchają, a jest dla mnie dość istotnym świadkiem (dużo wie w sprawie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Radzę zatem, albo poinf. Sąd i poprosić o inny termin przesłuchania - gdy jest to możliwe, albo poinf., iż świadek ta nie jest w stanie, bądź nie chce zostać przesłuchanym. dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Java Java
Pani Arletto. Świadkami na moim slubie koscielnym była para narzeczonych. Dodam,ze przyjechali specjalnie do innego miasta aby nam świadowac. Wiem,ze sypiali ze sob a w prywatnym zyciu,i zapewne współzyli. Noc przed przyjazdem na nasz slub tez ona nocowala u niego. Na miejscu u ,,nas,, była Spowiedz Św. u ksiedza który dawał nam slub-ksiądz dał im rozgrzeszenie-i byli świadami na ślubie.Dodam,ze mieszkali w czasie pobytu w wunajętym mieszakniu -mieli osobne łózka-ale jednak jeden pokój :O.Czy tacy świadokiwe mieli prawo otrzymac rozgrzeszenie? czy skoro po naszym slubie ( nawet jeslli nie współzyli te pare dni będąc u nas jako goscie) wrócili znów do życia intymnego nasz slub był zawarty legalnie ??? Dodam,ze Ksiadz udzielajacy slubu nie rządał z parafii ,,narzecoznych świadków,, zaświadczenia o spowiedzi,tylko wyspowiadał ich w przeddzien naszego ślubu ?? czy to nie jest zaniedbanie?? Będe wdzięczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, Do Przedmówczyni: przepraszam za ironię, ale gdyby opisana przez P. syt. kwalifikowała się pod jakiś tytuł prawny, no cóż, chyba sporo procesów przebiegałoby na podstawie opisanej. Ale na szczęście, nie jest to przyczyną, są inne wymienane przez KPK. Miłego dnia! dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łomżynianka
Do Java Java Oceniam Twój wpis w kategorii żartu, tak na poprawienie humoru forumowiczom. Z drugiej strony perypetie tu opisywane nie bardzo do tej kategorii przystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Java Java
Nie jest to żart. Taka sytuacja zaistniała kiedy brałam slub,dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słodko gorzka prawda..
Pani adwokat,czy sąd kościelny uznaje dowody w postaci nagrań,rozmów internetowych i emaili ? Czy trudno udowodnić,że współmałżonek na schizofrenie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Przedstawić takie dowody zawsze można, ale należy podchodzić do tego ostrożnie, bo może zaistnieć problem autorstwa. dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdolna
to jakie dowody w takim razie mogą być istotne w sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łomżynianka
Moim zdaniem wszystkie możliwe dowody są istotne. Do Java - nie zauważyłaś sarkazmu z mojej strony, co ma piernik do wiatraka, kto brał ślub Wy czy świadkowie ? To Was dotyczy postępowanie i to wasze postępowanie będzie poddawane ocenie. I nad tym polecam się skupić bo jak dotychczas to nie masz z czym startować do Sądu, moim skromnym zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagódka z F.
A mogłabys napisać,co udowadniałaś przytaczając emaile ,czy rozmowy gg ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiakasia
Do niezdolnej ja też w Gnieznie, na razie byli szesłuchani świadkowie a jak rozmowa z biegłym tam wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam? chciałabym się dowiedzieć zawsze mąż i żoną dostają pozytywne wyroki? mogą brać następny ślub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rubia23
Mam pytanie: Jak długo czeka się na wyrok I instancji od momentu zakończenia publikacji akt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×