Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Arletta Bolesta
Do Czarna, owszem może wydawać się, iż apelacja nie będzie zasadna, ale ja zawsze kieruję sie zasadą, aby wyczerpać wszystkie środki, proszę tylko uważać, czy Sąd nie będzie wymagał nowych dowodów, np. nowych świadków. Zawsze może P. spróbować też przy okazji apelacji zgłosić nowy tytuł. (Przypuszczam, iż chodziło P. o wyrok negatywny!) Z okazji Nowego Roku Wszystkiego Najlepszego! dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warka Wad.
Pani Arleto,czy zanim zacznie się procedure o małżenstwo niewaznie zawarte,trzeba miec rozwód cywilny ? Kolejne pytanie,czy przy pisaniu pozwu pomaga kościelny adwokat,czy pisze się samemu ? Jakie pytania zadaje psycholog? moze Pani,albo inni forumowicze przytocza przykłady pytań ? Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warka Wad.
i jeszcze jedno pytanie,czy najpierw dzwoni sie do najbliższej Kuriizapytac o szczegóły ,czy trzeba sie spotkać z księdzem omówic małżenstwo,czy poprostu sie opisuje małżenstwo i wysyła dokumenty do Kurii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, niektóre Sądy chętnie widzą, gdy strony są już po rozwodzie, bądź przynajmniej w trakcie niego. dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gb gabłoo
o co pyta psycholog ? jakie sa testy bądz pytania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Wszystkim na forum życzę szczęśliwego 2012 roku,cierpliwości ,optymizmu i pozytywnych wyroków.:) Jeśli chodzi o pytania u biegłego to zwykle dotyczą danej sprawy.Biegły ma wgląd w akta i na tej podstawie przygotowuje pytania.Warto prześledzić forum bo wiele osób opisało już ,,swoje"spotkanie z biegłym. Testy mają również zastosowanie...myślę,że kiedyś popularny był test drzewa kocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie rok zaczął się cudownie. Odebrałam dzisiaj zawiadomienie o stwierdzeniu nieważności :-) To dopiero pierwsza instancja, więc mam nadzieję, że druga tego nie podważy... To jest takie piękne uczucie, nie do opisania. Jeszcze do mnie nie dociera. Mi się udało. To będzie piękny rok!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich na forum w Nowym Roku :) Mam pytanie do Pani Arlety, byłam wczoraj na ogłoszeniu akt w Krakowie, zastanawiam się czy powinnam odnieść się jakoś do uwag obrońcy oraz do zeznań świadków - świadkowie mojego ex strasznie głupoty nagadali, opnia biegłego na podstawie akt (nie zgłosił się na badania) - pozwany w dniu ślubu był na drodze do alkoholizmu , uwagi obrońcy węzła są niejednoznaczne . Proszę o radę czy w ogóle coś odpisywać oraz jak długo się czeka od momentu ogłoszenia akt do wydania wyrok w Krakowie? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, radzę odnieść się. O terminy proszę już zapytywać w naszym Sądzie, ja mam różne doświadczenie związane z czasem oczekiwania. Pozdrawiam dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź, a czy odnosić się tylko do uwag obrońcy czy do zeznań świadków oraz ex też? Jaki może być maksymalny czas oczekiwania na wyrok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Ja zajmuję stanowisko wobec wszystkiego. dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Ja polecam przy takich kwestiach kontakt z Sądem! Jeżeli ja wnoszę nowe środki dowodowe, to czynię to do momentu zamknięcia akt sprawy. dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jeśli nie powołuje się żadnych nowych świadków ani dowodów, chodzi o samo ustosunkowanie się do zebranego materiału, to gdzieś wyczyłałam że można to zrobić do 10 dni po zakończeniu publlikacji akt, czy faktycznie tak jest? a jeśli do dnia zakonczenia (ja mam do 7 stycznia) to czy 7 stycznia może być wysłane (data stempla) czy musi już być w sądzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do agniechy
Prościej chyba zadzwonić do Sądu i się dowiedzieć jakie mają procedury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
Jakaś dziwna data, gdyż w soboty Sądy nie pracują 6 zaś święto, wyślij jutro nie ma na co czekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olla04
Witam wszystkich bardzo serdecznie tym bardziej, iż po raz pierwszy jestem na forum. Na początku życzę wszystkim najlepszego w Nowym Roku :) Ja również bardzo bym chciała udowodnić nieważność mojego małżeństwa, tylko bardzo obawiam się tego procesu... Czytając Wasze wypowiedzi wiele się dowiedziałam. Bardzo się cieszę z tej możliwości. Czy ja również mogę prosić o przesłanie wspomnianej kilkakrotnie na forum książeczki na adres o.burek@wp.pl? Proszę również o informację, czy powinnam załatwiać wszystko w kurii odpowiedniej miejscu zamieszkania (zameldowania), czy tej, której podlega parafia w której brałam ślub kościelny? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tam gdzie brałas ślub. Książeczkę zaraz Ci wyślę....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olla04
Książeczkę już dostałam. Bardzo, bardzo dziękuję za nią oraz informację :) Z nieba mi spadliście... ;) do tej pory wszystkie informacje które udało mi się w tym temacie zdobyc byly mało precyzyjne. Teraz przynajmniej będę wiedziała o co pytać w kurii :) Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
olla 004 Właściwym będzie Sąd Kościelny miejsca obecnego zamieszkania strony pozwanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seneka
Witam w Nowym Roku. "Wszystko, co potępiamy u innych, znajdziemy we własnej duszy" Życzę wszystkim Forumowiczom uczciwych procesów i korzystnych wyroków. Wiem, że w przypadku manipulowanych strategii choćby po jednej ze stron, Sądy czynią te procesy o wiele trudniejszymi i rzadko kończącymi się pozytywnymi orzeczeniami. Kiedyś mój kolega zagrał nie fair i poległ mimo mocnych papierów i argumentów. Trybunał nie dał im wiary, kiedy go rozpracowano. Proces kunktatorsko przeciągano i biedak stracił sporo czasu, zdrowia i pieniędzy. W końcu się przyznał, ale już było po ptokach. - Księża doceniają nawróconych grzeszników, warto być Synem Marnotrawnym. To się opłaca. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do seneki
Przeciąganie procesów to standard w polskich sądach kościelnych,nie ma nic wspólnego z prawdomównością stron. Nie rozumiem dlaczego w naszych sądach kościelnych,ciągle pracują księża,którzy mają własne parafie i pełnią inne funkcje.Przez co ich praca pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich w Nowym Roku i pomyślności w przebiegu spraw życzę. Przed świętami dzwoniłam do Kurii dopytać się o etap sprawy, ponieważ ja byłam przesłuchana w październiku, EX też i powiedzieli mi, że w ciągu trzech dni zostaną wysłane pytania do parafii Świadków. Dzwoniłam do parafii dwóch świadków i nic nie dostali. W Sądzie powiedzieli, że teraz (w grudniu) w parafiach taki ciężki czas, bo Adwent, Roraty potem święta i czas wizyt dzuszpasterskich....Mam się uzbroić w cierpliwość do lutego, może wówczas coś się będzie działo. Pewnie coś w tym jest .. Iwkawupe bardzo Ci gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Krysiu :-) wiem,że to wszystko długo trwa, ale warto uzbroić się w cierpliwość. Najlepiej jest, nie myśleć o tym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim czekającym na przesłuchanie z psychologiem radzę mówić cała prawdę. Nawet jak pytania będą dotyczyć w ogóle innych spraw, aniżeli tych w procesie. A więc jeżeli kiedyś coś kiedyś ukradłeś przyznaj się, naprawdę lepiej na to patrzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja i mój partner jesteśmy ze sobą ponad 4 lata z czego , od 3 lat jest on po rozwodzie cywilnym z winy żony,( małżeństwo trwało pół roku ale łącznie z separacją i orzeczeniem rozwodu 2 lata). Wychowujemy 2 dzieci z czego młodszy syn 1,9 m-cy jest jego dzieckiem. Planujemy ślub cywilny, i może kościelny bardzo mi na tym zależy- gdyby udało uzyskać się unieważnienie jego związku z byłą żoną. Moje pytanie jak napisać pozew do sądu? Czy ktoś korzystał może z pomocy kancelarii adwokackiej i ile oni liczą sobie za proces taki? Proszę o jakieś wskazówki jestem z Gdańska i nie wiem gdzie mam udać się o pomoc w tej sprawie? Ksiądz na kolędzie zbył mnie iż nie ma czasu i mam przyjść do parafii - Czytając Wasze wypowiedzi wiele się dowiedziałam na ten temat. Czy mogłabym prosić o przesłanie wspomnianej kilkakrotnie na forum książeczki na adres : klaudynka2503@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa_wyszków
Witam czy mogłabym też poprosić o wysłanie książki. mire1972@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
Klaudynka, Ewa książeczka wysłana- powodzenia Igor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×