Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość pik12
Okazanie akt- czyli zapoznanie się z całym zgromadzonym materiałem w sprawie : zeznania , przesłane dokumenty, pisma itp. Przygotuj się : czyli należy "uzbroić " sie w kartki i długopisy, przepisz materiał zgromadzony w sprawie - opinie biegłego zeznania swiadkóe i strony pozwanej być może będą już uwagi Obrońcy Węzła Małżeńskiego, do których warto i należy się odnieść. Miałem możliwość zapoznać się z zawartością zgromadzoną w swojej sprawie i odnieść się do kwestii, z którymi się nie zgadzamy pozdrawiam Igor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o II instacje ,po apelacji ,która wysyla papiery do II INSTANCJI,DOSTANE JAKIES POSMO CZY JUZ MAM SKALADAC UZASADNIENIE w raz z apelacja w 30 dni do II INSTACNCJI,ALE WYSLAC DO I INSTANCJI...?PROSZE O POMOC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość II-instancja
do czarna79 ja dostałem z pierwszej instancji wyrok o nie udowodnieniu nieważności wraz z uzasadnieniem, więc: 1. Do 15 dni wysłałem do I instancji apelację skierowaną w nagłówku na II instancję (krótka informacja jaka sprawa z jakich tytułów i na końcu, że od powyższego wyroku wnoszę apelację do trybunału II instancji i , ze uzasadnienie przesle w terminie do 30 dni od otrzymania wzroku 2.Do 30 dni wslalem do I instancji uzasadnienie do zlozonej apelacji skierowana w naglowku na II instancje 3. I wiem, ze to wsyzstko I instancja przeslala do II )klawiatura mi sywankuje=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do czarna79 u mnie tak samo wyslałam zgłoszenie apelacji do I instancji ( w nagłówku skierowaną do II) na to było 15 dni teraz czekam na wyrok i wtedy będzie 30 dni na uzasadnienie apelacji. To też wysyła się do I instancji ( w nagłówku skierowaną do II). Jeśli masz już wyrok to innego pisma nie dostaniesz. Musisz w ciągu 30 dni napisać uzasadnienie apelacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Podziwiam was kochani za wytrwałosc tak dale,ja osobiscie niemiałabym sily na IIinstancje Umnie juz prawie rok minelo od przesluchania swiadkow (trzech) bylam u pani bieglej w listop2010 ,EX sie nie pokazał wiec ja powolalam jeszcze dwoch swiadkow biegla zwrocila papiery do kuri, zeby przesłuchac moznabylo tych dwoch swiadkow ,pozniej je zabieze spowrotem po przesluchaniu i jesli EX dalej nie raczy sie pojawic u bieglej wystawi o nas opinie ,wiec ciagnie sie to wszystko swiadkowie dodatkowi maja byc w lutym przesluchani ,czekam na publikacje akt -mysle ze do konca czerwca bedzie wyrok I instancji niewiem jaki bedzie jak wy wszyscy nie wiecie ,ale na II instancje niemiałabym siły i podziwiam tych ktorzy maja ta sile POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Sorki biegla listopad 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia i bez
jestem tu nowa, chciałabym uniewaznic swoje małzeństwo( stwierdzic niewaznosć) mam wstepna rozmowe z ksiedzem w kurii umówiona jestem na konkretny dzien i godzine, co ma zabrać ze soba? Jak wyglądają te pierwsze rozmowy? Czytam tu o jakis pierwszych i drugich instancjach, czy można poprzestac tylko na I instancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia i bez
Swoje małżeństwo chcę unieważniać na podstawie ( kan.1095, par.3) niezdolnosci do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej po stonie mężczyzny na razie jadę na wstepna rozmowe do kurii pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki a czy jakoś można się uchylić od płacenia za to wszytko ....w I i II instancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do czarna 79
Uchylić płatności to raczej nie. Rozkładają na raty, po pisemnej prośbie. Chyba, że Twoja sytuacja finansowa jest tragiczna i jesteś w stanie to udokumentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia i bez
ile sie za to płaci? Ja zakładam dopiero sprawe i jestem na poczatku drogi, sprawa bedzie sie toczyc w Bielsku-Białej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do II instancja mam pytanie o Twoja apelację. Powoływałeś nowych świadków itd. czy tylko pisałeś z czym się nie zgadzasz w wyroku itp.? Ja dopiero będę pisać uzasadnienie i zastanawiam sie co trzeba zrobic zeby ta apelacja miała sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze i niewiem co mam napisac .mąż sie nie stawił.napisał tylko ze to guzik go obchodzi i chce zaczac nowe zycie i nie bedzie udowadniał czy wazny czy nie wazny slub bo jemu do niczego nie potrzebne.sad napisal ze skromne dowody on sie niestwił tylko mnie skrzywdził ze to jego wina ale i tak niebedziemy razem oni tego nierozumieja on miał po slubie napady chcial sobie odebrac zycie jak mozna z takim czlowiekiem zyc dlatego uciklam od niego a on niechciał sobie pomóc, tescie siła chcieli ze mną pozałatwiac sprawy tez niechciałam byc tak traktowana...a on niechciał sobie pomóc i ze mna sie wyprowadzic od swoich rodziców bo mama mu nie kazała ...nie mam zadnych dodatkowych swiadkow bo ja mieszkałam z nimi 3 na 1 .to kto moze byc swiatkiem? Pan BÓG Chyba tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna79! Spokojnie!z Twoich słów napisanych słychać jak jesteś naładowana...ja radziłbym Ci w tej sytuacji zainwestować w pomoc osoby z wykształceniem prawniczym o specj. prawa kanonicznego. Nawet studentka by Ci pomogła chyba. Ty masz problem och!!!!niezazdroszczę tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do malinowej piwoni Ja też mam sprawę w Bielsku, tzn. przesłuchania są w Bielsku ale Sąd w Krakowie, ostatnio byłam na okazaniu akt i musiałam jechać właśnie do Krakowa.\Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość II-instancja
do makara 2011 Jak rozumiem nie masz jeszcze uzasadnienia wyroku. Ja generalnie uważam, że sąd podszszedł do mojej sprawy zbyt pobieżnie. Swiadkowie zeznawali tylko z mojej strony /3/ lecz zadawano im nie konkretne pytania, które nie mogły oddać tego co napisałem w skardze, mnie przesłuchiwał ktoś, kto nie znał sprawy (sam mi się przyznał). Druga strona nie stawiła się- odsunięta od procesu przez sąd, ale jak wysłała kartkę zapisaną chyba jednostronnie- oczywiście żeby zaszkodzić to biegły i obrońca wziął je pod uwagę. Świadek z drugiej strony też się nie stawił choć mógł zeznawać u siebie. Pytanie o opinię wysłane do innej parafii, w wyroku niektóre sformułowania niezgodne z prawdą. Generalnie w uzasadnieniu opisywałem jeszcze raz co do tej pory pisałem i mi się nie zgadzało w trakcie procesu po otrzymaniu pisma obrońcy czy przeglądnięciu akt - wykazując, że sąd I instancji mógł zrobić więcej aby udowodnić moje racje, czy niektórych nie wziął pod uwagę, a to co wzięto pod uwagę są nieprawdziwe. Również wytknąłem błędne zapisy/ fakty zawarte w samym wyroku, które świadczą o podejściu przez sąd do mojej sprawy. Ja nie podawałem w uzasadnieniu do apelacji nowych świadków - tylko wnioskowałem o konkretne przesłuchanie już biorących w procesie. Po przesłaniu akt do II instancji dostaniesz powiadomienie z II i trzy pytania, w odpowiedzi na nie możesz podać nowych świadków. Ja już jestem po przesłuchaniu i biegłym w II i tam ks. kazał mi na piśmie do ... przysłać propozycję dwóch świadków, nawet nie trzech - powiedział, że dwóch wystarczy. Przeważnie praktykuje się przesłuchanie świadków w diecezji I instancji, a po rozmowie z ks. ustaliliśmy, że będzie lepiej jak ich przesłuchamy w II. Wiem, że miała być za tydzień druga strona, ale raczej się nie stawiła i nie podała swoich świadków, bo już dostałem pismo o podjęciu decyzji o dopuszczeniu dowodu z przesłuchania świadków zgłoszonych z mojej strony.Już mają wyznaczony termin przesłuchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do II instancja Dzięki za odp. jesteś duży krok przede mną. Ja nie mogę się doczekać i doprosić o wyrok. U mnie tez druga strona nie brała udziału. Z tego co piszesz to zrozumiałam że przy apelacji pozwana strona jest ponownie wzywana i o wszystkim informowana pomimo że była nie obecna w I instancji?? Z jakim podejściem spotkałeś się ze strony sędziego w II inst? Rozmawiałeś z kimś tam wcześniej czy w dniu przesłuchania? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość II-instancja
do Makara 2011 Druga strona jest wzywana na przesłuchanie i badanie biegłego i ewentualnie zgłaszanie świadków. Jak nie możesz doprosić się o wyrok to jedź i niech ci go wydadzą od reki. Pojechałem jeden raz i do tej pory pierwszy na przesłuchanie i badanie przez biegłego w II instancji. Szczerze mówiąc pojechałem tylko z tego powodu, żeby nie dać satysfakcji I instancji i raczej zrezygnowany. Po spotkaniu z Księdzem notariuszem i jego podejściem od razu widać, że chcą człowiekowi pomóc i doradzić - jak na razie oceniam bardzo pozytywne podejście II instancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już tam byłam i ciągle dzwonie tylko wyrok jest jeszcze nie napisany. Sędzia ciągle obiecuje że zrobi to jak najszybciej. Dzięki za informacje. Przydadzą sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do czarna 79 Radziłabym Ci nie pisać samej tylko poradzić się jakiegos kanonisty. Ja też nie będę pisać sama. Z tego co wiem to koszt napisania apelacji przez adwokata to ok. 400 - 500 zl. Nie wiem jak adwokaci w danym sadzie może nawet za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj byłam poczytac akta.. po zapoznaniu sie z tym co napisał teśc po prostu sie poryczałam..co za gosc..kłamał jak szewc.. teściowa oraz maż bardzo ładnie wszystko powiedzieli bez kłamstw.. opinia biegłego psychiatry jest bardzo dla mnie korzystna..opisał męża jako człwoieka chorego i zupełnie nie świdomego swoich czynów w trakcie zawierania małzentwa.. i teraz nie wiem..mam kilka dni na to by sie ustosunkowac bądz milczec.. czy warto psuc sobie w tym przypadlu nierwy?tłumaczyc te wszystkie kłamstwa i wyssane z palca rzeczy na temat tego małżenskiego pozycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorina
Widzę, że piszecie tu o jakiejś książce...ponieważ musimy się zabrać z lubym za unieważnienie jego małżeństwa będę wdzięczna za wszelkie materiały jakie posiadacie na ten temat, w szczególności za tę słynną książkę. Pozdrawiam Mój email: endnow@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robo5
do z piekła rodem Ja bym się na Twoim miejscu nie zastanawiał. Skoro się z czymś nie zgadzasz, to dlaczego masz nie wyrazić swojego zdania, zwłaszcza, że są to kłamstwa. Poza tym jeśli maż i teściowa ładnie powiedzieli, zaś teść nakłamał, to tym bardziej masz ułatwione zadanie, ponieważ możesz obrócić ich zeznania przeciwko niemu :) Pamiętaj, teraz jest Twój czas na działanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia i bez
mam pytanie ksiądz doradził mi abym jeszcze jednego śiadka powołała, lecz mój świadek mieszka 500 km od mojego miasta, nie da rady przyjechać na przesłuchanie taki szmat drogi czy byłaby mozliwosc by ten świadek był przesłuchany w swojej parafii w swoim miejscu zamieszkania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar-paw
Witam. W pazdzierniku 2010 zlozylam pozew w Sadzie Biskupim w Przemyslu. Czy jest ktos kto tam tez skladal pozew, o informacje jak dlugo to trwa i jak wygladaja poszczegolne etapy...bede wdzieczna ...z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do malinowa piwonia i bez: naturalnie świadek może zostać przesłuchanym w Trybunale swojego msc. zam. To zasada tzw. pomocniczości. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa piwonia i bez i róza
dziekuje za odpowiedz, w takim razie powołam tego świadka dodatkowego jeśli może coś wiecej wnieść do sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, ja jeszcze radzę napisanie prośby o przesłuchanie Tegoż Świadka, wskazując adres Jego Sądu. dr A. Bolesta adw. k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Piwoni
Jeżeli ten świadek może wnieść i powinien potwierdzić ważne dla twoje sprawy fakty, to ja bym go na swój koszt dowiózł do głównej instancji nawet 500 km -nie licząc na obiektywne przesłuchanie w diecezji czy nawet parafii miejsca zamieszkania świadka - gdzie też można wnioskować - w piśmie do trybunału prowadzącego twój proces o przesłuchane świadka w miejscu wskazanym przez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar-paw
Witam. W pazdzierniku 2010 zlozylam pozew w Sadzie Biskupim w Przemyslu. Czy jest ktos kto tam tez skladal pozew, o informacje jak dlugo to trwa i jak wygladaja poszczegolne etapy...bede wdzieczna ...z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×