Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Coselka
jakieś pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coselka
II instancja najczęściej podtrzymuje wyrok I więc nie martw się, będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakis
dzieki i tak sie boję:/ a powiedz mi to oni automatycznie wysylaja? ja tylko czekam na list z katowic, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jestem tutaj nowa. Obecnie jestem w trakcie pisania skargi powodowej o stwierdzenie nieważności małżeństwa z przyczyn natury psychicznej męża do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich. W 2007 roku zawarłam związek małżeński. W lutym zeszłego roku orzeczenie rozwodu. Przed ślubem znałam męża około 7 lat. z biegiem czasu jeszcze przed ślubem stawał się w stosunku do mnie coraz bardziej agresywny i wulgarny (nawet w towarzystwie rodziny i znajomych), zaczął nadużywać alkoholu. Sytuacja po ślubie ulegał pogorszeniu. Pij coraz częściej - później codziennie, używał przemocy fizycznej i psychicznej, częste interwencje policyjne, niezajmowanie się domem, nie dawanie pieniędzy na utrzymanie domu, zabronił mi kontaktów z rodzicami i znacznie ograniczył kontakty z pozostałą rodziną i znajomymi. Zdarzały się takie okresy, że nie rozmawiał ze mną po parę miesięcy. Jak wydawałam wspólne pieniądze, zgłosił nawet zawiadomienie o przestępstwie na policję, iż ukradłam nasze pieniądze (brak rozdzielności majątkowej). Niszczył nasze wspólne domowe mienie - wykuwał płytki, tłukł wszystkie naczynia, wyrzucał je przez okno, doszło do tego że zaczął palić moje rzeczy osobiste, zwłaszcza bieliznę. Obecnie jestem sama, nie potrzebuje unieważnienia małżeństwa, bo chcę zawrzeć kolejne. Pragnę jedynie zapomnieć, o tym koszmarze jaki on mi zgotował Powiedzcie proszę czy są to Waszym zdaniem wystarczające przesłanki, aby uzyskać unieważnienie małżeństwa. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakis
przekaz? to mam jeszcze placic za II instancje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakis
Makosia - zawsze warto sprobowac!!! pisz pismo i dobrze udokumentuj to, co napisalas, musisz miec swiadkow przede wszystkim POWODZENIA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do makosia byłam kiedyś w podobnej sytuacji. Teraz czekam na wyrok I instancji w Krakowie. Po prostu siadaj pisz pismo i już.Trzymam kciuki będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Lakis jak długo czekałaś na wyrok I instancji?? Po publikacji akt ?? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pisze tylko w celu podtrzymania innych na duchu i samego siebie. Moja sprawa zaczela sie w czerwcu 2010 roku (Kielce) i jak na razie sie nic nie dzieje...przed Swietami dzownilem, kazali dowiadywac sie po Swietach, w styczniu powiedzieli, ze na wiosne moze cos bedzie wiadomo... Jestem jedynie po przesluchaniu stron, ktore mialo miejsce prawie rok temu... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakis
w Kielcach trwa bardzo długo, najpierw tam byl remont potem znowu cos, moi swiadkowie byli tam przesłuchiwani, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakis
u mnie trwalo to tak (KRakow) 2007 - zlozenie pozwu 2008 -przesluchanie moje 2009- przesluchania swiadkow 2010 - publikacja akt 11.2011 -wyrok I instancji (ale dostalamkopie dopiero w lutym 2012) teraz czekam na wyrok II z katowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Lakis dziękuje aż się boje ile u mnie będzie trwało wydanie wyroku z I instancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podzielcie się swoim doświadczeniem jaki czas u Was trwało od zamknięcia sprawy do wyroku I instancji? Bardzo proszę o odpowiedź ja składałam w Krakowie.Nawet nie wiem czy sprawa jest już u sędziów do wyroku gotowa bo nie otrzymałam pisma jedynie miałam prawo wnieść glosy obrończe i dalej nie wiem co i jak proszę jeśli ktoś wie o udzielenie informacji.Z góry dziękuje1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakis
wiesz, to pewnie indywidualnie zalezy od sprawy, u mnie np. swiadkow przesłuchiwali az w 3 miejscowosciach wiec to tez wydłuzyło sprawe, potem znowu zmieniali mi skład składu sedziowskiego, bo ktorys z księży odszedł i sie przedłuzyło automatycznie. Ja czekałam po prostu bo dzwonic tam tez juz nie dzwonilam, tym bardziej ze pani która odbiera telefony nie jest jakas... wygadana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fye
Nie chodzi mi o anulowanie ślubu konkordatowego z powodu niepełnoletniego świadka, chcę wiedzieć czy taki ślub w ogóle był prawnie zawarty. Stoimy z mężem przed rozwodem, może lepiej było by dowiedzieć się czy w ogóle wedle prawa jesteśmy małżeństwem? Czy ktoś zna odpowiedź? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fye
Nie chodzi mi o anulowanie ślubu konkordatowego z powodu niepełnoletniego świadka, chcę wiedzieć czy taki ślub w ogóle był prawnie zawarty. Świadek miał wtedy 17 lat. Stoimy z mężem przed rozwodem, może lepiej było by dowiedzieć się czy w ogóle wedle prawa jesteśmy małżeństwem? Czy ktoś zna odpowiedź? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!' Ja z partnerem napisałam wstępnie pismo o unieważnienie jego małżeństwa, teraz musi on udać się do Trybunału Biskupiego w Gdańsku. Moje pytanie czy ktoś z was składał w Gdańsku taką skargę i jak długo wszystko to tu trwa. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu-je-rycho
Sen zimowy Was ogarnął ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich...Jestem na tym forum pierwszy raz,lecz często zaglądam. Niebawem mam spotkanie z psychologiem,chciałabym również prosić o przesłanie mi tej wspomnianej książeczki która krąży po forum, z góry Dziękuję :) e-mail:stokrotka_1985@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi Mountain
Oszaleć można z tym czekaniem. prawie dwa lata na wyrok I instancji a teraz czekanie na przyjęcie sprawy w II-giej. Wyrok zapadł 28.12.11 a do dnia dzisiejszego żadnego pisma o przyjęciu sprawy. Proszę powiedzcie ile czekaliście na pismo z II instancji i czy trzeba to jakoś monitorować czy znowu cierpliwie czekać latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Pani Arletty
Pani Arletto! Czy sprawa o unieważnienie ślubu kościelnego jest objęta tajemnicą kościelną? Czy np. organy administracji mogą wystąpić do Sądu Metropolitalnego o dokumenty, które jako materiał dowodowy załączone są do skargi powodowej? Czy Sąd Metropolitalny udostępnia tym organom te dokumenty czy obowiązuje go tajemnica tak jak w przypadku spowiedzi? Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, a o to proszę już zapytywać w Sądzie. Ciekawi mnie też, czy rzeczywiście w Sądzie Kościelnym podany zostałby fakt, nieznany w trakcie jakiegoś postępowania cywilnego; po drugie, postępowanie cywilne rządzi się swoimi zasadami. Spokojnego wieczoru! dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Jeszcze celem dopowiedzenia, może się zdarzyć, iż strona pozwana będzie starała się wykorzystać jakieś fakty podane przez stronę powodową w trakcie procesu kościelnego. dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Pani Arletty
Czyli nie jest nigdzie napisane, że postępowanie jest objęte tajemnicą kościelną tak? Dobrze zrozumiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Proszę odróżnić obowiązek zachowania tajemnicy, co do np. treści pytań stawianym stronom czy świadkom przez nie. Jeszcze raz polecam skierowanie zapyt. do Sądu - materia jest za delikatna! dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka 1113
Dobry wieczór! Moja sprawa toczy sie w poznaniu i jestem juz po zamknieciu postepowania dowodowego bo otrzymalam dekret, a wczoraj przysłali wezwanie sądowe przedstawienia obron a ja kompletnie nie wiem o co chodzi i jak to zrobić więc proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robo5
Witajcie. Czy ktoś zorientowany mógłby mi napisać, jak wygląda kwestia zdjęcia klauzuli, najlepiej w odniesieniu do Lublina. Szykuje się do wkroczenia na nową drogę życia, i nie wiem, czy trzeba to najpierw załatwić w sądzie, czy trzeba się zgłosić do parafii, gdzie ma być ślub. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakis
Do Hi Mountan jestem na tym samym etapie strasznie dlugo sie czeka tez nie dostalam nic z II instancji, myslalam ze juz przysla wyrok a wczesniej nic nie beda pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, ja też czekam na wyrok II instancji (Kraków). Na początku grudnia dostałam wyrok I instancji z Katowic, natomiast w styczniu przyszło mi pismo z Krakowa, że przyjęli dokumenty i prośba o zapłatę 400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×