Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość PYTANIE DO P.MICHAŁA POCZMAŃSK
...MAM PYTANIE JAKIS CZAS TEMU OTRZYMAŁAM WYROK KORZYSTNY DLA MNIE Z I INSTANCJI-NIEZDOLNOŚĆ PSYCHICZNA PO STRONIE POZWANEGO-UDOWODNIONA. TERAZ SPRAWA ZOSTAŁA PRZEKAZANA DO II INSTANCJI,I JEST W TOKU.SAD JEDNAK NIE OKRESLIŁ TRYBU -CZY JEST TO TRYB UPROSZCZONY CZY ZWYKŁY.NIE WIEM NIC O POSTAWIE DRUGIEJ STRONY POZA TYM,ZE UZYSKAŁAM INFORMACJE ,ZE POZWANY ODPOWIEDZIAŁ NA PISMO PROCESOWE/ SAD ODMAWIA MI JEDNAK DALSZYCH INFORMACJI,NIE WIEM CZY JEST TO APELACJA/. JA NIE WNOSIŁAM APELACJI PONIEWAŻ ZGADZAM SIĘ Z WYROKIEM,OBOJE STAWILIŚMY SIĘ W I INS.I POWOŁALIŚMY ŚWIADKÓW,PODLEGALIŚMY BADANIU PRZEZ BIEGŁEGO. PYTANIE CZY SĄ JAKIEŚ PRZEPISY PRAWA KAN.KTÓRE OBLIGUJĄ SAD DO UDZIELENIA MI INFORMACJI BADŹ CO BADŹ W MOJEJ SPRAWIE-CZY MOGĘ SIĘ NA NIE POWOŁAĆ NP.W PIŚMIE DO SĄDU-PROSZE O KONKRETNY KANON LUB DZIAŁANIE/PONOSZE WSZYSTKIE KOSZTY PROCESOWE,DLATEGO NIE ROZUMIEM BRAKU KLAROWEJ INFORMACJI/.STRONA POZWANA MIAŁA MOŻLIWOŚĆ ZAPOZNANIA SIĘ Z WSZELKIMI DOWODAMI I UZYSKAŁA ODPIS WYROKU.A JA W TEJ CHWILI NIE MAM POJECIA CO JEST GRANE.CZY WGLĄD W AKTA MOŻE MIEĆ PRAWNIK KANONISTA. DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem pwoódką w sprawie o SNM, mam pytanie dotyczące uwag przedwyrokowych i odpowiedzi na uwagi Obrońcy Węzła Małżeńskiego. Ja takie obrony i odpowiedz na uwagi OWM wysłalam do Sądu, czy one zostały przesłane dla pozwanego, bo nie wiem czy on takie do Sądu wysłal? Ajeżeli nie wysyłał to pomimo to Sąd przesłal dla niego moje pisma, proszę o odpowiedz serdecznie pozdrawiam Natalia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może Pani dr A. Bolesta gdy zajzy an forum odpowie na moje pytanie. Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
@roza1212 Pani Natalio, zadała Pani kilka pytań jednocześnie, stąd trudność z odpowiedzią, zachęcam do telefonu 607-841-951 lub maila: biuro@kancelaria-kanoniczna.com Spróbuję odpowiwedzieć: Pani odpowiedzi na pewno zostały włączone do akt sprawy, dzięki czemu mąż będzie mógł się z nimi zapoznać. Czy sąd je wysłał to trzeba zapytać sąd niestety tylko. Jeśli chce Pani wiedzieć, czy Pani mąż przesłał również takie odpowiedzi to na pewno będzie mogła Pani dowiedzieć się tego przegladając akta sprawy. Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Pani pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
@PYTANIE DO P.MICHAŁA POCZMAŃSK Po wyroku orzekającym nieważność małżeństwa w I instancji sprawa jest przekazywana do II instancji automatycznie. Ta instancja jest dużo łatwiejasza i krótsz (zwykle) niż I instancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...szczęściara
Ja jestem już OFICJALNIE po wszystkim!!Dostałam dekret!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do rosa, witam, dużo zależy od praktyki sądowej, ale mała jest szansa zapoznania się z odp. na uwagi, gdy postępowanie dowodowe jest zamknięte, i gdy brak jest dostępu do akt. Spokojnego wieczoru dr A. Bolesta adwokat kościelny a.bolesta@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000 jeszcze słowdo rozy
Zgadzam się,że jest mała szansa na to,żeby druga strona dostała Twoją odpowiedź na wypowiedź obrońcy, W moim przypadku była tylko wzmianka przy wyroku I instancji,że na uwagi obrońcy węzła odpowiedziała jedynie powódka.Czyli dopiero przy wyroku dowiedziałam się,że ,,były" nie wykazał zainteresowania odp. i nie pisał w tej sprawie do Sądu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000 do szcześciary
Gratulacje:).Może napiszesz coś więcej np.jak długo toczyła się Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór! Dziękuje bardzo za odpowiedzi na moje pytanie Szcególnie Pani dr Arlecie Bolesta i Lilce 2000 - bo są dla mnie zrozumiałe, oczywiście Panu Michałowi Poczmańskiemu również dziekuję, pozdrawiam Natalia. P.S. gratuluje szczęsciarze i przyłącam się do prośby Lilki2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...szczęściara
do lilka2000 I roza1212: Witaj:) ja złożyłam skargę dokładnie 23 grudnia 2009 roku (Sąd Biskupi Lublin), wezwali mnie na przesłuchanie już 1 marca 2010 roku, później w maju 2010 roku przesłuchiwani byli moi świadkowie następnie oczywiście Obrońca Węzła małżeńskiego chciał dojść do słowa...jednak miałam mocne kontrargumenty i w lipcu 2010 roku miałam spotkanie z psychologiem i czekałam. W październiku 2011 roku dostałam informacje, że I instancja uznała małżeństwo za nieważnie zawarte i odesłała całą dokumentację do II instancji...i 4 czerwca 2012 roku otrzymałam DEKRET na mocy którego mogę ponownie zawrzeć związek sakramentalny!!!!!uffffff (druga strona olała wszystko)...także POWODZENIA I CIERPLIWOŚCI W OCZEKIWANIU I SIŁY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Czy wie ktoś ile kosztuje proces II instancji w Katowicach? Z góry dziekuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelkowta
Witam! Na co zwrócić uwagę na publikacji akt? Co pisać w piśmie dot. po publikacji akt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do amelkowata
Na co zwrócić uwagę Najlepiej przepisać wszystko co się da /na co starczy Ci czasu/ zeznania świadków,drugiej strony i opinię biegłej.Tak,aby można się było odnieść jak najpełniej do zebranego przez Sąd materiału.Przyda Ci się to przy uwagach Obrońcy Węz. Co pisać to już sama będziesz wiedzieć jak zobaczysz sobie akta :) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Amelkowta. Ja zabrałam sobie zeszyt na publikacje akt i gdy czytałam, a z czymś się nie zgadzałam ( w moim przypadku zakwestionowałam zeznania jednego ze świadków) przepisałam dokladnie co ten świadek zeznał, łącznie ze stroną, na której było to opisane. potem ładnie napisałam co o tym myśle, z przepisanymi "cytatami" i wysłałam do kurii. Akurat w Krakowie przy okazaniu akt już była mowa obrońca węzła małż. do 2 miesięcy przyszedł mi wyrok I inst, pozytywny dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Mam pytanko do Was kochani. Czy to jest normalne że na poczatku maja dostałam pismo o stwierdzeniu niewazności małżeństwa I instancji i do tej pory nie otrzymałam zadnego pisma o przyęciu sprawy z II instancji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może druga strona złożyła apelaje? Ja bym się upewniła w kurii co jest grane. Wykręć numer i zapytaj. Gdzie Twoja sprawa się toczyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
I instancja miała miejsce w Poznaniu a teraz II w Warszawie. Dzwonie do sądu do Warszawy ale mają uszkodzony numer i juz zaczynam sie denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karishma
Do Monia 160284 A możesz powiedzieć czy jesteś stroną powodową czy pozwaną? Bo może to gra rolę jeżeli chodzi o powiadamianie - może informacje dostaje tylko str powodowa? Sama jestem tego ciekawa bo jestem str pozwaną a I instancja u mnie to tak jak u Ciebie Poznań, II Warszawa i sama nie wiem czy się w ogóle dowiem o czymkolwiek jak sprawa trafi do Warszawy (jeżeli trafi)... Daj proszę znać jak się to u Ciebie skończyło.. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I instancja
Karishma i monia180284, ile trwałą u Was I instancja w Poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
@Monia160284 Twój wyrok był za nieważnością małżeństwa, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Tak I instancja stwierdziła niewazność małżeństwa, która trwała 3 lata i 4 miesiące dokładnie. Wyrok I instancji otrzymałam pod koniec kwietnia i cisza miałam nadzieję, że Warszawa mnie poinformuje pismem o przyjęciu sprawy a tu cisza. To ja występowałam o stwierdzenie niewazności małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karishma
Monia 160284 A dzwoniłaś do Poznania pytać czy w ogóle to wysłali? Z tego co zdążyłam zauważyć, to że lubią mieć nieład w papierach. Moja sprawa będzie miała w grudniu 2 lata od złożenia skargi przez ex. Teraz jestem po publikacji, czekam na wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Nie, nie dzwoniłam, ale odwazyłam sie zadzwonić do Warszawy. Osoba, która odebrała telefon poprosiła mnie o numer sprawy, ale ja nie znałam żadnego numeru, gdyz nie dostałam jeszcze zawiadomienia, na którym jest zawsze nadany numer sprawy. To mi powiedziała, ze jest duzo spraw i dlatego nic nie otrzymałam, ale ta informacja i tak mnie nie uspokoiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poznański
Zanim Poznań wyśle i zanim Warszawa dostanie na pewno minie sporo czasu. Natomiast informacji trzeba szukac najpierw w Poznaniu. Michał Poczmański

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdek.bardzo.kiepski
do gangra TYLKO DEBILE SIĘ TYM PRZEJMUJĄ, ŻE INNI SIĘ W TO BAWIĄ. NIE ZAMARTWIAJ SIĘ TYM. WPADNIJ DO MNIE NA MOCNEGO FULLA, HEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasber
Kochani a moja sprawa toczy sie w KATOWICACH ,teraz w pazdzierniku mija 2lata od chwili kiedy przyjeto moja sprawe,ja jestem strona powodowa .W lipcu mialam okazanie akt ,wiec mineło juz 3mies ,czy mogo byc tak długo papiery u OBRONCY WEZŁA MALZENSKIEGO???,a moze trafily juz do sedziow??jak dzwoniłam dwa tyg temu to miły ksiadz sprawdził ze papiery poszly do OWM ,zastanawiam sie czy jesli by juz trafily do sedziow to dostałabym zawiadomienie od OWM ??jak to jest dostaje sie jakies uwagi??czy jesli OWM nie ma uwag trafia sprawa do sedziow i dostajemy WYROK ,POWODZONKA zycze tu wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka do Moni.16
Zadzwoń najpierw do sądu I instancji-bo rzeczywiście często jest tak ,że długo zwlekają za nim dalej prześlą akta. Ja np. przeprowadziłam się i zmieniłam adres , formalnie-wysłałam taką informację do Sądu II instancji,zadzwoniłam z pytaniem czy ta informacja do nich dotarła.Dowiedziałam się wtedy,że informacja o zmianie mojego adresu dawno dotarła,ale akta już nie /nie mają jej do czego podłączyć/. Sąd uważa,że ma dużo czasu,musi podobno zebrać wszystkie podpisy pod wyrokiem,muszą trochę zawsze odczekać w kolejce.Dlatego warto dopytać u źródła. PS.Zawsze masz jakiś np.sprawy np.z I instancji,albo nazwiska osób,których wyrok dotyczy.Jeśli sprawa gdzieś jest to da się ją zlokalizować.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×