Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość pik12
Gratuluje Lulu! Odpowiedziałem na uwagi Obrońcy i obecnie jestem na etapie przerwy urlopowej Sądu Kościelnego, pozdawiam wszystkich serdecznie -Igor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
Chyba wszyscy wyjechali na wczasy, że tu taka cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska123123123
u mnie wczasow nie ma wlasnie wczoraj bylam na przesluchaniu w lublinie skarge zlozylam dwa miesiace temu wiec sadze ze sprawnie sie wszystko u mnie toczy wczoraj mial byc przesluchiwany moj ex ale sie nie wstawil sedzia powiedzial ze bedzie proces toczyl sie bez niego wiec. ciesze sie ze to nie stanie w miejscu za miesiac bede przesluchiwana przez bieglego psychologa a w pazdzierniku swiadkowie pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Pewnie nie wszyscy są na wczasach,ale wakacje to często trochę taki martwy okres jeśli chodzi o ,,nasze"sprawy;) zbyt wiele się nie będzie działo do września.pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała róża i bez
witam, mój były mąż złożył skargę do swojej diecezji i będzie unieważniał, starał się o to i mam pytanie takie: czy ja jako osoba pozwana mam prawo prosić o przesłuchanie świadków z mojej rodziny np.? Czy mam prawo wnieść o przesłuchanie jakiegoś dodatkowego świadka czy tylko sama będę przesłuchiwana a świadków były mąż wybiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka 2000
Możesz powołać własnych świadków i przedstawić własne dowody.Jak rozumiem jesteś stroną w procesie,możesz więc też dodać jakiś tytuł w procesie,jeżeli jesteście dopiero przy zawiązaniu sporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała róża i bez
tak, dopiero sprawa u nas sie zaczyna, ja bedę tą stroną niejako pozwaną, bo były mąż zakłada sprawę, chciałabym powołać swoich świadków jesli taka jest możliwość, i sama tez oczywiscie bedę zeznawać jeśli kuria mnie wezwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena M.
Witam ponownie pisalam do Was Dn.26 czerwca bardzo dziekuje za rady . I wlasnie on mowil ze nie pamieta przysiegi ze przez mgle.I kiedys slub chial wziasc z milosci a teraz z przyzwyczajenia i zeby pokazac kazdemu ze ma slub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karishma
do biała róża i bez: Jestem właśnie w takiej samej sytuacji, bo mój były wystąpił o unieważnienie, sama miałam dokładnie ten sam zamiar ale on był po prostu pierwszy - może i dobrze. Natomiast po przeczytaniu po jego skargi powodowej miałam wrażenie, że on nic konkretnego w niej nie napisał co by przemawiało za unieważnieniem, z wyjątkiem tego że on tego ślubu tak naprawdę nie chciał. Więc sama napisałam odpowiedź do skargi powodowej i zawarłam w niej dużo informacji które mogłyby przemawiać za unieważnieniem, które stanowią dość spore uzupełnienie do tego co on napisał. Warto przed zawiązaniem sporu jechać i przeczytać skargę powodową (ja tak zrobiłam) żeby ewentualnie dodać coś od siebie, ustosunkować się. Można wyznaczyć swoich świadków i jak tak zrobiłam, niestety nie pilnowałam sprawy licząc na skrupulatność sądu i sąd "przeoczył" moich świadków. Po roku zdziwniona dostałam informację o publikacji akt, więc wybrałam się do sądu i odkryłam w aktach moją listę świadków i od razu zapytałam czemu z tym się nic nie działo. Oczywiście odpowiedzieli mi, że to ich przeoczenie, że na pewno przesłuchają tych świadków i że sprawa się w związku z tym przedłuży (oczywiście byłego świadkowie byli przesłuchani). W tej chwili jest przesłuchanych 2 z 3 moich świadków. Potem dostanę ponowne zawiadomienie o publikacji akt. Jest to o tyle dziwne że będąc w trakcie sprawy (bo przed przesłuchaniem świadków i to z mojej strony) mogłam przeczytać wszystkie akta sprawy - czyli przesłuchanie byłego, opinię psychologa, obrońcy węzła, zeznania jego świadków... Tak czy inaczej warto będąc pozwaną/ym pilnować przebiegu procesu, jeżeli nam zależy oczywiście na pozytywnym wyroku i "szybkim" zakończeniu procesu. Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pani Arletty Bolesty
Dziś dostałam pismo z kurii o zawiązanie sporu. Podają tam powód z przyczyn psychicznych pozwanego a ja nadałam dodatkowo jeszcze,że z powodu podstępnego działania co do szczerości zawarcia małżeństwa. Zależy mi, aby sprawa była rozpatrywana w dwóch przyczyn, co więc mam zrobić? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówczyni, każdy tytuł trzeba uzasadnić, podać dowody, w sformułowaniu prawidłowym może pomóc np. Sąd. dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do karishma-pytanie
Jeśli to nie problem,czy możesz powiedzieć gdzie toczy się Twoja sprawa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwracam się z prośbą o udzielenie informacji. Jestem kilka lat po rozwodzie cywilnym, właśnie dowiedziałam się, iż mój były mąż otrzymał rozwód kościelny tzn. unieważnienie poprzedniego małżeństwa. Czy jest taka możliwość iż w żaden sposób nie zostałam poinformowana o takim postępowaniu, nie otrzymałam, żadnej korespondencji, wezwań, telefonów, nie miałam żadnej wiedzy o tym że wszczęte jest postępowanie, czy mogę się w jakiś sposób od tego odwołać?. Czy powinnam dostać jakieś dokumenty potwierdzające unieważnienie małżeństwa?. Do kogo powinnam się zgłosić by takie informacje uzyskać?, Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do dars
Ponieważ forum zamarło-odpowiadam.Jeśli to Ty byłaś stroną w procesie tj.,,pozwaną''to raczej dziwne,żeby mieli Cię nie zawiadomić o toczącym się procesie,choćby pismem. Piszesz,że Twój były uzyskał unieważnienie ,,poprzedniego małżeństwa" czyli jak rozumiem małżeństwa kościelnego z Tobą (nie ślubu kościelnego z inną osobą??).Pytanie w jaki sposób się o Tym dowiedziałaś ,bo o tym nie piszesz. Jeśli sprawa dotyczyła Ciebie to powinnaś mieć prawo do złożenia zeznan(tzw.przesłuchanie stron) i powołania świadków takie samo jak on.Niestety czasami w Sądach panuje bałagan i wszystko może się zdarzyć (mogli np.wysyłać pisma na inny adres niż Twój obecny adres zamieszkania).Mogli wszystko zaniedbać i sprawa toczyła się zaocznie bez Twojego udziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karishma
Moja sprawa toczy się w Poznaniu. dars: sąd informuję stronę pozwaną o procesie, wysyła zawiadomienie o rozpoczęciu procesu, daje możliwość aktywnego włączenia się w proces, powołania świadków. Może sąd posiadał zły adres i po prostu korespondencja nie dotarła, uznano wobec tego że proces będzie się odbywał bez Twojego udziału, trudno powiedzieć... Chyba najlepiej spytać o to bezpośrednio w sądzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z inszej beczki
Za kilka dni składam pozew o rozwód cywilny bez orzekania o winie, za jakiś czas chciałabym wystąpić o unieważnienie slubu kościelnego. Czy ma jakieś znaczenie w jaki sposób dostanę rozwód cywilny przy sprawie "kościelnej"? Teraz dopiero nad tym się zastanawiam, a pozew już gotowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epx
Nie słyszałam by rozwód cywilny miał jakikolwiek wpływ na unieważnienie małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatwisni
moja sprawa o stwierdzenie niewaznosci toczyla sie w krakowie i tam wygladalo to tak: ja bylam przekonana ze skoro Kosciol (tak mi sugerowano) nie interesuja sluby cywilne (bo to nie malzenstwo) ani rozwody to nie warto sie w sadzie cywilnym szarpac. mnie bylo to na reke bo chcialam szybki rozwod z psychopata. potem w trakcie przesluchania dowiedzialam sie ze trzeba bylo starac sie o orzeczenie o winie bo dla nich bylby to DUZY argument na moja korzysc a tak to schrzanilam sprawe :/ ale to byl Krakow i udalo mi sie trafic na najwiekszego gbura/oszusta i co tam jeszcze jakiego moglam. mam zamiar napisac na niego skarge choc i tak pewnie to w doopie maja. pomijam fakt ze oficjal wzial mnie na strone po okazaniu akt i stwierdzil zebym nie udzielala sie na forum :/ maja duzo syfu za paznokciami ale bazuja na naszym poczuciu win i tajemnicy sprawy itp mam dosc tej zakichanej instytucji, dwulicowych slugasow na pewno nie Boga. jesli sadza ze mnie od Boga tym odsuna to sie grubo myla. duzo sie z Bogiem co prawda przez to kloce ale i tak w niego wierze i wierzyc bede. jesli wiec w Krakowie masz sprawe to w trakcie sprawy rozwodowej cywilnej wnies o orzekanie o winie na pierwszej rozprawie mozesz to zrobic mnie osobiscie zapytala o to sedzina w trakcie procesu, jakby sugerujac ze zawsze moge zmienic zdanie co do nie orzekkania o winie. widziala babka z jakim draniem przyszlo mi zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie powódka
Myślę, sobie że zależy od sprawy.Ponieważ każda jest inna to trudno mówić,że rozwód cywilny z orzekaniem o winie lub bez wpłynie na stw.nieważności danego związku. Wiele czynników może mieć wpływ na sprawę w sądzie biskupim,ale chyba tak naprawdę sądy nie powinny mieszać nieważności z rozwodami.Małżeństwo może być nieważnie nawet wtedy,gdy nie ma rozwodu,ludzie są w separacji. Odwrotnie-można mieć rozwód i małzeństwo jest ważnie zawarte nie ma p0rzesłanek nieważności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatwisni
do taka sobie powodka dokladnie tak tez uwazam jak TY:) szkoda ze jednak w praktyce bywa jak wiatr zawieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z inszej beczki
dziękuję za odpowiedzi. Jakoś nie pomyślałam wcześniej, że to może mieć jakieś znaczenie. Ehhhh... zobaczymy co będzie. Powodzenia dla wszystkich ubiegających się o stwierdzenie nieważności małżeństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
do kwiat wiśni A swoją drogą zastanawiam się skąd oficjał jest tak dobrze poinformowany, pozdrawiam Igor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatwisni
do pik12 no wiesz jak mnie tak na osobnosci wzial i powiedzial zebym sie na forum nie udzielala to mnie zastrzelil, zbaranialam :O ale mysle ze raczej konkretnie to nie wiedzial gdzie i co ja pisze ale wiedzial ze tak mi namieszali i tak zmanipulowali moja sprawe ze na wszelki wypadek przypomnial abym sie z nikim tymi newsami nie dzielila. na poczatku podzialalo chcialam byc taaaaaka uczciwa, ale pomuslalam o nie, oni jakos sobi mna tylki potrafia podetrzec wiec nie mam co pisac ze jest rozowo jak nie jest. jakbys widzial/widziala moje zeznania a ich wnioski to bys tez zglupial/a. teraz mialam okazanie akt 2 instancji i wnioski odmienne, zobaczymy co z tego wywnioskuje inna ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatwisni
no teraz widze piku zes Igor:) wczesniej nie zatrybilam wybacz wlasnie przyjechalam z sadu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna D. ( zagubiona)
Witam wszystkich Przypadkiem weszlam na forum i zastanawiam sie czy moje malzenstwo jest wazne.Jestem po slubie 2 lata maz pije,nie pracuje nic go nie obchodzi,zyje w strachu poniewaz sie go boje nie mamy dzieci.W czasie slubu byl pijany i do lokalu pojechal pijany i zaczal tam wariowac i wesele.bylo bez niego wszyscy kazali mi odrazu nad ranem uniewaznic a ja zaufalam a on nadal czasem pije robi awantury nie pracuje potrafi zucic obraczka slubna mowi ze ja sprzeda ze to malzenstwo jest z upartosci itp co mam robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ++++++
Ludzie jak chcecie wygrać proces i wiecie że wsze małżeństwo jest nie ważne i chcecie to udowodnić - ja po przeczytaniu całego forum i wiedzy nabytej z różnych źródeł po I i II instancji - proponuję, żeby nawiązać kontakt z adwokatem w danym sądzie biskupim, który poprowadzi wasz przewód sądowy jak należy z jakieś pieniądze nie ma nic za darmo - ale warto spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Myślę,że stwierdzenie nieważności można dostać i przeprowadzić proces bez udziału adwokata,ale to moje zdanie.Jeśli naprawdę są przesłanki to można to zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogo1977
Zastanawiam się, czy ktokolwiek z wysoko postawionych hierarchów Kościoła, kapłanów, urzędników kurialnych, sędziów, odpowiedzialnych z proces stwierdzenia nieważności małżeństwa i uczestniczących czynnie w tym procesie robi codziennie rachunek sumienia przez Bogiem zadając sobie pytanie czy zrobili wszystko, aby wyjść naprzeciw potrzebom braci i sióstr czekających na niezależne rozstrzygnięcie Prześwietnego Trybunału ... mam na myśli opieszałość Sądów kurialnych wynikłą z braku zasobów ludzkich, nieprawidłowej organizacji, lenistwa sędziów ... czy mają świadomość, że w prawie państwowym nawet przy całej ułomności aparatu istnieją pewne, choć ograniczone możliwości dochodzenia sprawiedliwości ... natomiast nad nimi stoi Wszechmogący Bóg, który w przyszłości rozliczy ich z każdej wylanej łzy i z każdego godziny nieuzasadnionego opóźnienia ... jest to przykre, ale niestety prawdziwe ... nic więcej nie chcę pisać, bo i tak nie ma sensu. Ci, którzy to przeczytają niech przemyślą to w swoim sercu do czego zostali powołani i jaka współodpowiedzialność ciąży na nich ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna D.(zagubiona)
No w sumie jak sie zaplaci to sie powino dostac uniewaznienie.A Jolka.chcez zeby Cie tlukl maz.po slubie?pil?nie pracowal?za wszystko zlo mowil ze to Twoja wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna D.(zagubiona)
Ta wypowiedz.byla przedewszystkin do jogo1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×