Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość agnes P
do INOX 721 Co u ciebie? Jest krok do przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogorzelscy.pl
sama prowadzę taką kancelarię pomagającą otrzymać nieważność małżeństwa kościelnego słyszałam o tak niebotycznych kwotach że włos staje dęba po prostu szok ale prawda jest że każde małżeństwo można " unieważnić " ponieważ kanon dotyczący niezdolności do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej jest bardzo szeroki i praktycznie niezdefiniowalny jeżeli ktoś szukałby takich usług to proszę pisać kontakt pogorzelscy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, pod kan. 1095, nr 3 KPK podpadają ściśle jednak też pewne jednostki chorobowe, zaburzenia, nie wspominam o niedojrzałości, nie można zatem traktować laksystycznie tegoż kanonu. Do tego dochodzi opinia sporządzona przez biegłego. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka2000
Myślę,że nie każde małżeństwo,które się rozpadło zostało zawarte ,,nieważnie".Przesłanki tzw.,,natury psychicznej"musiały zaistnieć -już przed ślubem(i nie jest to,aż tak łatwo udowodnić).Zawsze trzeba mieć dowody-świadków itp.Ludzie często nie chcą się mieszać w sprawy osobiste jakiejś pary i czasami nie chcą zeznawać.Poza tym nie zawsze ,,strony" są uczciwe w zeznaniach. Zgadzam się z panią mecenas Bolestą,że należy być ostrożnym w takim myśleniu,że to wszystko jest banalnie proste-bo kanon daje nam,,szerokie możliwości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ile się czeka na wyrok
Czy orientuje się ktoś może ile czeka się na wyrok w Częstochowie od uwag OWM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredniucha
ile czasu zajmie wam jeszcze, żeby zrozumieć, że kwestia unieważnienia małżeństwa to tylko kwestia uzgodnienia wysokości kwoty z czarnymi???!!! zapytajcie Czarka Pazury, który jest już mistrzem w zrywaniu kościelnych więzów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wredniucha
To daj namiary. Próbowałam znaleźć dojście, ale bezskutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też do wredniuchy
Podobno jesteś dobrze zorientowana,więc podaj proszę stawki ,,czarnych " jak ich nazwałaś .Ile trzeba zapłacić,żeby dostać taki rozwód kościelny ??????;).Wystarczy jeden kanon,tylko bez żadnej skargi,świadków itp.Podaj przepis gotowy...skoro wszystko da się kupić.Może część osób skorzysta.Mamy płacić w kopercie czy przekazem??? Uczciwość przecież nie istnieje. Ps.Chciałam zapytać Czarka Pazurę ,ale ktoś mi podał fałszywy nr telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiśnieska
łapówek nie proponuje się najniższym w hierarchii - musisz postarać się bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdek.kiepski
O czym wy tu w ogóle p....cie? Przecież takie orzeczenie nie ma sensu. Albo po bożemu, albo to olać i iść na mocnego fulla. Ludzie, więcej powagi, rozsądku... skończmy ten wątek! Ja, Ferdek, Was o to proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powiem_tak
Zgadzam się z tym, że każde małżęństwo kończące się rozwodem cywilnym jest nieważnie zawarte. Przecież rozwód cywilny nie bierze się z dnia na dzień. Unieważnienie czy tam nie ważnie zawartego kościelnego, zależy od przesłuchujących czy podejścia sądu biskupiego - myślę, że odpowiednie opłacenie i skorzystanie z adwokatów kościelnyuch przy danym sądzie biskupi pozwoli na prawidłowe przesłuchanie świadków i opisanie w zeznaniach odpowiednich dowodów za nieważnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo1908
Hej Chciałabym się dowiedzieć jakie dokumenty trzeba złożyć,żeby otrzymać unieważnienie małżeństwa.Ktoś z Łodzi może dostał takie unieważnienie? ps. Potrzebny jest adwokat od spraw kanonicznych czy samemu można sobie poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Przedmówczyni, polecam zadanie pytania, w przypadku gdyby nie uzyskała P. odp. na forum, w samym Sądzie; każdy Sąd ma pod tym względem swoją praktykę (stąd mowa jest np. o: metrykach chrztu stron; wyroku rozwodu cywilnego; świadectwie ślubu kościelnego; danych świadków, strony Pozwanej; pomijam inne dowody). Spokojnej ndz. dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakis
a ja czekam od lutego na decyzje lub jakikolwiek znak z II instancji (Katowice), I w Krakowie trwala prawie 5 lat wiec nauczylam sie cierpliwosci ale... nie wytrzymalam i zadzwonilam do Sadu i co? Dekret juz dawno wydany , potwierdzajacy I czyli JESTEM WOLNA :) Mam wplacic 300 zł i dostane dekret do domu ALE REWELACJA PO TYLU LATACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! teraz tylko pozostalo takie dziwne uczucie, niesmak, moze cos innego, czas zaplanowac slub z obecnym Mezem zeby dziecko juz nie pytalo dlaczego mamusia nie moze isc do komunii ZYCZE WAM POZYTYWNYCH WYNIKOW!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakis
dzwoncie i pytajcie !!! bo czesto decyzje juz wydane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lumillka
dla myslacej kobiety kazdy kaplan to gowno i skurwiel a nie autorytet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do lakis-lilka
Bardzo serdecznie gratuluję wyroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakis
Do 3_swinek mozna rozlozyc platnosc na raty, ja mialam 1900 i placilam przez rok w ratach, potem psycholog 250 i II instancja 300 (tez mozna w ratach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asusennna
jak to napisał boy w dziewicaach konsystorskich - co Bóg zlączył czlowiek niech nie rozłacza -gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do P.mecenas Bolesty
Mam pytanie dostałam iunformację z Sądu B. II instancji,że została przesłana apelacja z Sądu I instancji w sprawie stwierdzenia nieważności małżeństwa - czy jest to zwykła procedura w takich wypadkach? Dodam,że W tym samym piśmie został podany skład trybunału II instancji z pytaniem czy się zgadzam na ten skład.Co to dla mnie oznacza (jest podany obrońca węż).Czy to oznacza,że w tym wypadku -proces I inst.budził wątpliwości?Cała sprawa będzie rozpatrywana po raz II od początku,zamiast zatwierdzenia wyroku?Zwykle nie są zbierane nowe dowody w II instz tego co czytałam A tu pytanie czy chce powołać dodatk.świadków,nie chce bo w inst.powołałam wszystkich możliwych i z wyrokiem się zgadzam .Na końcu kwota do zapłaty. proszę o pomoc czy to oznacza,że sprawa została skierowana w toku zwykł.postępowania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie do P.mecenas Bolesty
Mam pytanie dostałam iunformację z Sądu B. II instancji,że została przesłana apelacja z Sądu I instancji w sprawie stwierdzenia nieważności małżeństwa - czy jest to zwykła procedura w takich wypadkach? Dodam,że W tym samym piśmie został podany skład trybunału II instancji z pytaniem czy się zgadzam na ten skład.Co to dla mnie oznacza (jest podany obrońca węż).Czy to oznacza,że w tym wypadku -proces I inst.budził wątpliwości?Cała sprawa będzie rozpatrywana po raz II od początku,zamiast zatwierdzenia wyroku?Zwykle nie są zbierane nowe dowody w II instz tego co czytałam A tu pytanie czy chce powołać dodatk.świadków,nie chce bo w inst.powołałam wszystkich możliwych i z wyrokiem się zgadzam .Na końcu kwota do zapłaty. proszę o pomoc czy to oznacza,że sprawa została skierowana w toku zwykł.postępowania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, jeżeli używa P. sformułowania "apelacja", to oznacza, iż druga strona apelowała; powołując też np. nowych świadków. Proces będzie zatem analogiczny jak w II Instancji. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Serdecznie, Szanowni Państwo po 3 latach zdecydowałem się unieważnić moje małżeństwo. Generalnie jestem na samym początku tej drogi ale chciałbym aby była ona szybka i bez zbędnego prania brudów. Moja była żona wyszła ponownie za mąż i powiedziała, że jak chcę unieważnić małżeństwo to mam się tym sam zająć bo ona ma to gdzieś. Chcę wziąć całą winę na siebie i tak napisać ten wniosek aby dostać te unieważnienie gdyż te małżeństwo to była jedna wielka pomyłka, która w ogóle nie powinna mieć miejsca. Nie posiadamy dzieci, rozwiedliśmy się po 1,5 roku małżeństwa. Jeżeli mógłbym prosić kogoś kompetentnego z tego forum o pomoc to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
Też wzięłam winę na siebie, rozwiodłam się również po 1,5 roku, i jestem już po pozytywnym wyroku pierwszej instancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nedla mogłabyś napisać coś więcej na ten temat ? Napisałaś wniosek typowo pod unieważnienie czy pisałaś prawdę o wielkiej miłości i rozczarowaniach po ślubie ? Też słyszałem, że obecnie wszystko trwa około półtora roku ale jakbyś mogła powiedzieć czy musiałaś robić badanie u psychologa ? czy Twój mąż stawił się na przesłuchanie czy olał sprawę ? Jak ze świadkami ? Jeżeli masz chęci aby mi doradzić czy pomóc byłbym Ci bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lakis
Do ZR a w jakim miescie? ja skladalam w krakowie i trwalo tam znacznie dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelmira
dla myslącego człowieka kazdy kaplan to gówno i skurwiel-a skoro wy chcecie uniewazniac malzenstwo zamiast zadowolic sie cywilnym rozwodem -to macie niewolnicza mentalnosc-kondolencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azusa
mój wyrok z I instancji to: poważny brak rozeznania oceniającego co do istotnych praw i obowiązków małżeńskich wzajemnie przekazywanych i przyjmowanych po stronie powoda. Ja jestem stroną pozwaną Czy ktoś może mi to wyjasnic w prostych słowach,jak mam to rozumiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Lakis. Jest to Północ kraju miasto 120,00 tysięcy, zobaczymy jak sprawa się potoczy ale mam nadzieję, że dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×