Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Arletta Bolesta
Witam ponownie, zakaz może się pojawić, ale nie musi. Po drugie: np. niezdolność ma charakter czasowy - stąd cofnięcie zakazu; Osoba, która np. wykluczała potomstwo, niekoniecznie uczyni to drugi raz, podobnie z podstępem. Pozdrawiam dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam ponownie, zakaz może się pojawić, ale nie musi. Po drugie: np. niezdolność ma charakter czasowy - stąd cofnięcie zakazu; Osoba, która np. wykluczała potomstwo, niekoniecznie uczyni to drugi raz, podobnie z podstępem. Pozdrawiam dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie dlaczego Sąd Kościelny zleca psychologowi analize stron na podstawie akt sprawy, a póżniej OWM kwsetionuje taką opinie twierdząc że opinia psychologiczna jest tylko na podstawie akt, a nie na podstawie bezpośredniego badania stron. Dlaczego tak Sąd postepuje, no dlaczego, specjalnie tak robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zagląda na forum jescze daga b, przeczytałam forum i wiem, że daga b mądrze pisała i posiada dużą wiedzę. Daga b wróć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki0441
Witam, dawno mnie tu nie było i widzę zupełnie innych forumowiczów... Czy ktoś z obecnych na forum prowadzi I instancję sprawy w Sądzie Lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka do rozy 1212
Nie ma co się tak bardzo przejmować tym co kwestionuje obrońca wężła-taka jest jego rola,żeby opowiadać się za ważnością związku.Może źle to brzmi,ale adwokat w procesie cywilnym musi bronić czasami oskarżonego(mimo,że jest winny)taki jego los- tak samo tu. Obrońca węzła zwykle opowiada się za ważnością związku,czasami tylko pozostawia całość decyzji Sędziom. To jest tylko jeden z jego argumentów, na który Ty zawsze możesz odpowiedzieć. Jeśli ktoś się nie stawi na przesłuchaniu lub u biegłych-Sąd nie ma innego wyboru jak tylko opierać się na aktach sprawy.Zadaj sobie pytanie czy wolisz,żeby np.Sąd powiedział Ci,że nie można prowadzić w twym wypadku procesu bo ktoś nie przyszedł i nie są w stanie stwierdzić czy zawarłaś ważny czy nie związek,czy lepiej mieć op.biegłej i wyrok na podstawie akt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka masz rację, tylko mi chodziło o to, że pozwany bierze udział w procesie a Sąd zlecił wydanie opinii na podstawie akt sprawy i pożniej OWM napisał, że opinia jest mało wiarygodna bo psycholog wydał ją na podstawie akt sprawy a nie na podstawie bezpośredniego badania stron. a to przecież sąd tak zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka do rozy
W takim razie będąc na Twoim miejscu napisałabym o tym odpowiadając na uwagi OWM,po drugie uważam,że powinnaś wnioskować o takie badanie np.w drugiej instancji. Jeśli Sąd nie powołał biegłego psychologa,a sprawa toczy się z czyjejś niezdolności psychicznej to jest to niedopatrzenie Sądu i taki wyrok można zawsze podważyć. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka do rozy
Przepraszam jak rozumiem -psycholog był w procesie,ale Was bezpośrednio nie badał.Tym bardziej strony powinny o to zadabać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
@lilka, masz rację taka rola OWM a jeśli strona się nie stawia to biegły nie ma jak inaczej badać jak poprzez analizę akt inaczej się przecież nie da, a pozwanego siłą się nie doprowadzi na badanie @roza1212 pamiętaj że Ty możesz złożyć wniosek o taką a nie inną opinię biegłego. Zakładam, że opinia biegłego na podstawie akt jest tańsza, niż po badaniu osobistym. Może to wpłynęło na taką decyzję sądu. Sama możesz wnioskować podobnie jak OWM o osobiste badanie, które wytrąci argument z rąk OWM tak na przyszłość. Michał Poczmański prawnik-kanonista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
@anulkaaa36 W jakim kontekście chcesz to wiedzieć? Jesteś na etapie tworzenia skargi powodowej? Jeśli tak: w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa nie można mówić o pojęciu "winy". Są tyko pewne podstawy prawne (okoliczności), które są po jednej lub drugiej stronie, które powodują nieważność. Michał Poczmański 607-84-951

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może tylko dopowiem, że zawnioskowałam o bezpośrednie badanie przez psychologa jednak pozwany nie stawił sie na badania pomimo inf z sądu o takowych bo przeczytałam o tym na okazaniu akt ja byłam badana przez psychologa. czyli moja opinia jest na podst bezpośredniego baania przez psychologa a pozwanego na podstawie akt spr ponieważ nie poddał sie badaniu. zaś co do kosztów takiego badania to jestem przekonana, że Sąd to najmniej interesuje bo to i tak nie oni płacą za badanie. zastanawiam się tylko dlaczego tak postepują bo przecież wiedzą że jeżeli opinia będzie za niezdolnością to OWM bedzie kwestionował opinie na podstawie akt sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś wcześniej pisał, że wziął winę częściowo na siebie i to pomogło. Ja składałam skargę powodową trzy lata temu i przy składaniu ksiądz powiedział, że widzi podstawy do wszczęcia postępowania, a później dostałam pismo, że "nie ma podstaw, a z moim mężem nie ma kontaktu". Chciałabym żyć w zgodzie ze swoim sumieniem. Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
no możesz wziąć "winę" na siebie, jeżeli jesteś przekonana, że po Twojej stronie był konkretny problem, a nie udowadniać nieprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka3538
Wiecie tak przegladam te strony, wypowiedzi, watpliwosci i pytania wielu osób na temat tego czy małżęnstwo zostało zawarte waznie czy tez nie i biorac pod uwage instancje która zajmuje sie skargami w tym zakresie w ogóle nie widze w tym woli Boga a raczej wole człowieka..Ja rozumiem specyficzne dramatyczne sytuacje,których tu wiele i chyle czoła tym którzy mierza sie z tymi trudnosciami..ale argument ,że w zasadzie cxzemu by nie pozwolic eks (mezowi czy zonie) na ten ruch ku wolnosci ..bo przeciez to dziala w obie strony..Smutno mi gdy czytam motywacje niektórych osób..Sama mialam dosc trudne życ..pokochałam zaufałam..odszedł..z informaccja ze i tak uniewazni nasz slub..Dzis ja musze zostawic dziecko by jechac 100km i odpowiadac na pytania typu..dziwnych...Kochalam, wierzyłam w to co przysiegałam..dzis on chce ulozyc sobie życie..z inna bo jednak to ja kocha bardziej..na jak długo..a gdy odkryje jej słabosci to tez złoży "skarge"...? Ja wiem ,że małzenstwo nasze w oczach Boga zaistniało i tego bede bronic..wierzę,że Bóg przeprowadzi mnie przez kolejne trudne doswiadczenie...tej wiary życze tym którzy bronic beda prawdy..nie tylko ludzkiej..bo ona jest zbyt ułomna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do elka 3538
Ty go dalej kochasz, ale za jakiś czas będziesz inaczej myśleć, masz prawo być szczęśliwa, pomyśl o sobie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka(2000) do anulka
Trudno jest coś powiedzieć a raczej napisać na forum,zawsze znamy tylko jakiś wycinek sytuacji,ale może skarga,którą składałaś nie była dobrze umotywowana???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
Witam wszystkich zainteresowanych tematyką stwierdzenia nieważności małżeństwa. Chciałbym polecić poradnik mojego autorstwa, który pomaga przygotować skargę powodową. Książka jest w minimalnej możliwej cenie, aby była bardziej dostępna. Dlatego jest to forma e-booka. Książka jest dostępna w wielu eKsięgarniach, m.in.: http://www.empik.com/stwierdzenie-niewaznosci-malzenstwa-jak-przygotowac-skarge-powodowa-poczmanski-michal,p1047613084,ebooki-i-mp3-p W razie pytań proszę o kontakt: 607-841-951. Jeśli ktoś chciałby zweryfikować przygotowaną przez siebie skargę zapraszam do kontaktu: biuro@kancelaria-kanoniczna.com WERYFIKACJA JEST DARMOWA! Michał Poczmański

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska123123123
Do wiki0441. Moja sprawa toczy sie w Lublinie, wlasnie wczoraj przesluchiwani byli moi swiadkowie. Powiem ze dosc szybko tu wszystko sie toczy. Skarge wyslalam poczta w polowie maja jestem juz po przesluchaniu przez bieglego psychologa. Sedzia prowadzacy moja sprawe powiedzial, ze po nowym roku bedzie juz okazanie akt. Na jakim etapie jest twoja sprawa? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałem zobaczyć produkt Pana Michała Poczmańskiego, niestety link otwiera się pusty....:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
Do gekona :) Mam pytanie czy dostałaś już jakieś pismo z Katowic, z jaką datą masz wyrok I instancji z Krakowa? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie ja...
witam nie wiem od czego zacząc....chciałabym was zapytac o uniewaznienie slubu kościelnego. czy wogule komus to sie udało ???czy to długo trwa? jak to się odbywa ,czy jest szansa jakaś???? proszę o odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
ONDRE, link działa, ale wystarczy wpisać w google Stwierdzenie nieważności małżeństwa. Jak przygotować skargę powodową? powinna się pojawić jakaś księgarnia. TO NIE JA Oczywiście, wieu osobom się to udało! Nawet tutaj na forum są takie. Jeśli interesujesz się samym początkiem to proponuję uzupełnij formularz wstępny, który znajduje się na stronie www.kancelaria-kanoniczna.com i prześlij na adres biuro@kancelaria-kanoniczna.com Pomogę CI znaleźć podstawę prawną, bez opłat. pozdrawiam, Michał Poczmanski prawnik-kanonista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
Do Pani Arlety Mam pytanie - ile trwa przekazanie dokumentów do II instancji w Katowicach. Dostałam wyrok I instancji z Krakowa - wyrok jest z 19 września, ale dostałam go ok 2 tygodnie temu - kiedy dokumenty będą już w Katowicach. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, do Przedmówczyni, to pytanie jest jak jemu podobne: ile trwa proces? Nie jest to określone, gdy chodzi o praktykę (!). Ale Sąd czeka na ewentualną apelację drugiej strony, gdyż nie zawsze musi ona zgodzić się z pozytywnym wyrokiem. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny a.bolesta@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudne pyt
PYTANIE DO PANA MICHAŁA POCZMAŃSKIEGO czy prawda jest że rozwód kościelny otrzymuje tylko ta osoba która złoży wniosek o uniewaznienie małżeństwa????? proszę o odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo trudne
bardzo truuudne:) wyrok dotyczy dwóch stron, toć było to wałkowane stokroć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
Było faktycznie już o tym wiele razy, ale powtórzmy. Małżeństwo jest zawierane przez 2 strony, więc i stwierdzenie jego nieważności dotyczy obu stron. Po 2 zgodnych wyrokach OBIE STRONY są stanu WOLNEGO. pozdrawiam, Michał Poczmański prawnik-kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×