Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Michał Poczmański
Do Taka.Jedna.Ja Proszę się nie przejmować, jeśli zostały jakieś drobne błędy popełnione to będzie możliwość jeszcze je naprawić. Ze swojej strony mogę polecić krótką książkę, a w zasadzie e-booka na temat poprawnego przygotowania skargi. Są tam również przykładowe skargi: http://www.empik.com/stwierdzenie-niewaznosci-malzenstwa-jak-przygotowac-skarge-powodowa-poczmanski-michal,p1047613084,ebooki-i-mp3-p Pozdrawiam, Michał Poczmański http://kancelaria-kanoniczna.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, naturalnie błędy można poprawiać, ale to znacznie wydłuża czas na ostateczne zatwierdzenie pozwu. Kłaniam się dr Arletta Bolesta adw. k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama.dwojki....
mam pytanie czy strona pozwana aby móc wziąć udział w procesie musi także przedstawić swoich świadków ? czy wystarczą świadkowie strony powodowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, od jakiegoś czasu śledzę to forum i powoli dojrzewam do tego, aby rozpocząć starania o stwierdzenie nieważności mojego małżeństwa. Póki co zbieram informacje i w związku z tym byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś przesłał mi tę książeczkę, która jakiś czas temu krążyła po forum. Pozdrawiam mój adres - kamila.prace@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska5595
Półtora miesiąca temu wyszłam za mąż.Po ślubie okazało sie że mój mąż jest notorycznym kłamcą i pijakiem.Nie wraca do domu na noc,zapytany kłamie albo wszczyna awanturę.Mamy po ponad 50 lat.Nie mamy dzieci.Mąż nie pracuje,jest na moim utrzymaniu.Zataił przede mna swoją fatalna sytuację rodzinna i finansową.Tyle jego kłamstw wyszło na jaw juz teraz.Boję sie co przyniosą nastepne miesiące.Rozwód,separacja-wiem ale wolała bym unieważnić. Proszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to peszek...
Hehehe glupie dziecko to ile ty go znalas przed slubem 2 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
do mama.dwojki.... strona pozwana nie musi podawać świadków nawet jesli strona pozwana nie będzie brała udziału w procesie to i tak proces się odbędzie z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia kasia PRZEMYŚL
WITAM!! MAM PYTANIE JAK SIĘ MA SPRAWA W ZWIĄZKU Z UNIEWAŻNIENIEM MAŁŻ. W PRZEMYŚLU. DZIĘKI BARDZO ZA INFO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :////
://///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
@do mama.dwojki: strona pozwana może, ale nie musi przedstawić swoich świadków. W dużej mierze zależy to od tego, czy zgadza się ze skargą współmałżonka, jeśli się nie zgadza, to musi przedstawić na to dowody. Często są nimi właśnie świadkowie. @wieczna studentka: myślę że chodzi Ci to tę książkę: http://www.empik.com/stwierdzenie-niewaznosci-malzenstwa-jak-przygotowac-skarge-powodowa-poczmanski-michal,p1047613084,ebooki-i-mp3-p Jest ona do kupienia w empiku i innych księgarniach internetowych. @Kaska5595: podałaś niestety za mało informacji. Proponuję wypełnić formularz wstępny na stronie www.kancelaria-kanoniczna.com postaram się pomóc. pozdrawiam, Michał Poczmański prawnik-kanonista http://www.kancelaria-kanoniczna.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
@kasia kasia przemyśl Nie wiem do końca co chcesz wiedzieć, ale podaję na początek kontakt do Trybunału w Przemyślu: Plac Katedralny 4a, 16 676 88 12 Michał Poczmański

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama.dwojki....
dzieki panie Michale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, zasugerowany przez Jedną z Przedmówczyń alkoholizm podpada pod kan. 1095, 3 KPK - niezdolność natury psychicznej, oczywiście należy go udowodnić na sposób nie budzący sprzeciwu. Wspomona P. nadto po podstępie, gdy zachodzi on, należy wykazać wszystkie jego elementy. Kłaniam się dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia kasia PRZEMYŚL
dziękuje bardzo za nr tel. Panie Michale. Chcę przedstawić w skrócie swoją sprawe. w 2009 roku złożyłąm skarge, która została przyjęta, w 2011roku zostałam przesłuchana i w niedługim czasie moi świadkowie, następnie mogłam przejrzeć wszystkie dokumenty dotyczace sprawy. w sierpniu 2012 OWM przychylił się za ważnością małżeństwa i w ciągu 14 dni mogłam się odnieść do tych argumentów i tak też uczyniłam. od tamtej pory nic niewiadomo, chciałam zaznaczyc ze mąż nie wstawił sie na żadne wezwanie w celu przesłuchania. Moje pytanie brzmi jak długo czeka się na wyrok 1 instancji..... dziękuję bardzo za informacje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poczmański
Jeśli chodzi o Pani sprawę w Przemyślu prowadzoną to musi Pani zapytać w sądzie. Nie ma jednego określonego terminu po którym będzie wydany wyrok. Być może zaistniała jeszcze jakaś okoliczność, która wstrzymuje pracę sądu. Trzeba się tego dowiedzieć w Trybunale, jak jest w tej konkretnej sprawie. pozdrawiam, Michał Poczmański

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość money
kasiu kasiu kasiu to twa sprawa już tak długo a ty się teraz dowiadujesz jaki jest telefon no nie ma co za wiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia kasia PRZEMYŚL
MONEY .To że podziekowałam za nr tel to jedynie był zwrot grzecznościowy bo nr miałam dużo wcześniej do Kurii i nie oceniaj nikogo jeśli nie wiesz kto i jak angażuje się w tą sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemysl
do kasiakasia przemysl.Podaj swoj email jak mozesz.Moja sprawa tez jest prowadzona w Przemyślu.Teraz czekam na opinie obrońcy węzła.Jak długo czekałas na te opinie po okazaniu akt i jezeli mozesz podac tytuł z jakiego toczy sie twoja sprawa.ps ja tez składałam w 2009 roku skarge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość money
kaśka oceniam, bo sama zobacz, pytasz o wszystko i o nic a tu trza walić konkrety, a dziekuję to wiesz fajne słowo, ale brzucha nie napełni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia kasia PRZEMYŚL
MONEY zostawie to bez komentarza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemysl
kasiakasia przemysl dziekuje,napisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFI78
MAM PYTANIE DO P.Arletta Bolesta Moja sptrawa ciągnie sie już 6 lat,pare miesięcy temu dostałem pismo z pierwszej instancji o unieważnieniu mojego małżeństwa(przyczyna była podana niezdolność do wypełniania obowiązków po obydwuch stronach)natomiast sąd stwierdził że udowodniono nieważność do podjęcia i......obowiazków po stronie b. żony z przyczyn natury psychicznej.Dzisiaj otrzymałem pismo z sądu 2 instancji że sprawa została skierowana na drogę zwyczajnego postępowania. Mam tam w kwestionariuszu odpowiedzieć na pytania ,jednego z nich nie rozumie pytanie brzmi CZY STRONA POPIERA SPRAWĘ W 2 INSTANCJI? co mam odpowiedzieć ,proszę o odpowiedz .DRUGIE PYTANIE JEST O ŚWIADKÓW DODATKOWYCH NIESTETY WSZYSTKICH PODAŁEM W PIERWSZEJ ISTANCJI I TERAZ NIE MAM KOGO PODAĆ ,CO W ZWIĄZKU Z TYM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Między 30,a 40 :)
Moja "droga" prawie ex złożyła wniosek o wznowienie sprawy o unieważnienie.Ja poczekam,co z tego wyjdzie:jak pójdą jej na rękę i unieważnią,to ja minutę później dokonuję aktu apostazji (czyli innymi słowy wypisuję się z tej zakłamanej,świętoje...wej organizacji,bo wtedy już będzie 100% pewności,że KK taki jest)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Między 30 a 40! Człowieku walnij sie w łeb! Jak już masz takie pomysły nakierowane przez "modę" rozpowszechnianą ostatnio w kregach paligłupowców to nie wypisuj tego aby tutaj między ludźmi wierzącymi. I zachodzi pytanie po co Ty poszedłeś po ślub przed ołtaż? Po to by w razie niepowodzenia szantażować Pana Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Rafi78 Witam, w pytaniu tym chodzi o to: czy zgadza się Pan z wyrokiem I Instancji , innymi słowy: czy chce P. prosić o jego zatwierdzenie, bądź: czy nie zgadza się P. z tymże wyrokiem, co oznacza, iż może P. prosić o jego uchylenie. O Świadkach proszę też odpisać, iż nie jest P. w stanie jakichś zaproponować, ale może warto jednak tę kwestię rozważyć: inne dowody, nowe fakty itp. Kłaniam się, życząc spokojnego weekendu dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza 29
Mam pytanie do kogoś kto miał podobną sytuacje,w pierwszej instancji dostałam uniewaznienie w drugiej skierowali sprawe do zwyczajnego postepowania,chcą żebym podał światków a ja ich nie mam bo podałam wszystkich w 1 instancji ,sprawa moja trwa już prawie 5,5 roku ,moje pytanie brzmi jak to wygląda w 2 instancji jezeli brak swiatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
zuza a gdzie tak dlugo trwa proces??? ehh minal ponad tydzien o zlozenia skargi w sadzie a ja nie dostalam nawet zwrotki z potwierdzeniem odbioru przez nich mojego listu wyslalam za potwierdzeniem odbioru , priorytetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Między 30,a 40 :)
Ondre,głupku,a od kiedy to Pan Bóg = KK? Chyba tylko według klechów!Zresztą wszystkich dogmatów KK też nie kupuję i stawiam dolary przeciwko orzechom,że nie wszyscy deklarujący się jako katolicy też je kupują ( o ile w ogóle większość w nie szczerze wierzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona chyba nie miała wyjścia...współczuję jej!tak się pomylić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Między 30,a 40 :)
Ondre,póki co,to ja widzę,że Twój rozum uzyskał unieważnienie związku z Tobą.Też chyba nie miał innego wyjścia jak odejść :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×