Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość wielkie gratulejszyny
ale poradnia daj se na wstrzymanie bo już wiemy, hejka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikaalicjaiwona
Nie ma unieważnienia Sakramentu Małżeństwa, bo zawarty ważnie nie może zostać unieważniony. Można stwierdzić nieważność Małżeństwa-czyli, że W CHWILI ŚLUBU był on nieważny. Do tego potrzebne są określone przyczyny-przeszkody dla ważności Małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pifffko
ja bym pisała że były mąż świadków podałam 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
ja pisalam i mówilam, ze mąż-nikt mi uwagi nie zwrócił, swiadków mialam 3, w tym jeden postronny. strona pozwana dostaje chyba treśc Twojej skargi, ale to chyba tez nie reguła. nie martw sie i nie bój, bo chyba stąd to pytanie:) trzymaj się !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nipponia
Na poczatku chyba w opisie nalezy uzywac zwrotu "maz", bo to nadal wspolmalzonek dla Kosciola. Potem mozna uzywac sformulowania "pozwany". Twoj maz bedzie mogl przeczytac cala skarge jak tylko zobaczy ja w Sadzie. Jest mozliwosc przejrzenia wszystkich akt dla obu stron - powodowej i pozwanej, dlatego jesli bedzie chcial pofatygowac sie do Sadu, skarbe bedzie mogl przeczytac. Jesli chodzi o swiadkow, to mozna ale nie trzeba ich podawac. Wszystko zalezy od powodu, dla ktorego skladasz te skarge. Wazne, by byly dowody w jakiejkolwiek postaci - dokumentacji pisemnej, w postaci wypowiedzi osob postronnych. Pytaj, jesli masz watpliwosci, chetnie pomoge na miare swoich mozliwosci. A z jakiej diecezji jestes? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
miiibea Ja używałam przeważnie "pozwany". Można utajnić zeznania świadków. Świadkowie napewno pomogą w zależności od powodu dla którego składasz (mi mówili conajmniej 3). Wyroki sądowe,opinie psychologiczne, karty leczeń czy takie tam podobne to wszystko ważne. Twoją skargę dostanie ex i będzie mógł się odnieść do twojej skargi i będzie mógł wnieść świadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, co do utajenia zeznań świadków. Praktyka jest taka, iż można PRÓBOWAĆ prosić o utajenie Ich danych, ale już nie treści. Druga Strona procesowa musi mieć zagwarantowane prawo do obrony, ono wyraża się w tym, iż winno się posiadać wiedzę odnośnie materii zeznań, aby zająć wobec tego stanowisko. Kłaniam się dr Arletta Bolesta adw. k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradnia Rodzinna Salomon
Poradnia Rodzinna Salomon świadczy usługi z zakresu prawa kanonicznego, dotyczące procesu o stwierdzenie nieważności ślubu kościelnego. Mając na uwadze szczególnie dobro osób starających się o nieważność swojego małżeństwa, udzielamy również bezpłatnych porad telefonicznych: 42 632 41 80 531 085 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes31
Do Pani Arletty Bolesty. Pani Arletto mam pytanie, czy jeżeli chcę jako dowód w sprawie dodać nagranie audio oraz smsy to czy muszą być one notarialnie poświadczone? Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimiibea
dziękuję za podpowiedzi. Myślę, że ex nie będzie miał ochoty działać w ogóle, co ułatwia trochę sprawę, gdyż nie będzie mącił i fałszywie zeznawał- do czego jest zdolny. Jestem z diecezji przemyskiej a do Przemyśla mam ponad 70 km. Dlatego liczę na lenistwo exa :) Moim świadkiem na pewno będzie moja mama, bo wiedziała o ważnej rzeczy a dopuściła do ślubu mnie nie powiadamiając. Nie zrobiła tego w złej wierze. Po prostu ja byłam tak zakochana, że nie chciała robić mi przykrości. Czyli jeszcze dwóch świadków muszę poszukać. Czy świadkowie muszą być znajomymi z czasów narzeczeństwa, prawda? Mam taką sytuację, że ja nie żaliłam sie nikomu, na wszystko patrzyłam przez różowe okulary. Byłam strasznie naiwną i zakochaną dziewczyną. Jedynie co widziały osoby z zewnątrz, a czego ja do myśli nawet nie dopuszczałam, było moje pewnego rodzaju uzależnienie mnie od niego. Po prostu mnie zmanipulował tak, bym czuła się gorsza i była zadowolona, że on mnie w ogóle chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidkaPT
Witam wszystkich Od jakiegoś czasu śledzę temat unieważnienia małżeństwa zawartego w kościele, stara się o to nie mój mąż, jesteśmy już małżeństwem cywilnym ale nie ukrywam, ze bardzo chcielibyśmy móc wsiąść także ślub kościelny. Mam ogromną prośbę- czy ktoś jest w posiadaniu książki , o której często tutaj wspominano i byłby w stanie przesłać ja w formacie PDF na mój adres e-mail: lidkaPT@wp.pl. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Agnes, witam, nie ma wymogu poświadczenia, aczkolwiek ja zalecałabym. Pozdrawiam dr A. Bolesta adw. k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes31
A czy wie ktoś z was ile taka czynność u notariusza może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Polecam też nt. dyskusję, gdyż jak się okazuje procedura taka nie wiadomo czy zostanie wykonana: http://prawo.wieszjak.pl/forum/thread/105154,SMS---poswiadczenie-notarialne-w-Polsce-wykonalne.htm To już kwestie nie z zakresu prawa kanonicznego, a cywilnego dr A. Bolesta adw. k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
mimiibea wiesz świadków im więcej tym lepiej. Ale będzie trudno znaleźć uwierz mi. Najlepiej aby znali jego przed ślubem i ciebie też. No i żeby wiedzieli jaki temat będzie poruszny żeby mogli jak to ujmę przemyśleć to i w głowie poukładać. Możesz podać nawet kogoś z jego strony, czy jego kolegów, koleżanki. Jest taka książka Aleksandra Sobczaka "Stwierdzenie nieważności małżeństwa i inne małżeńskie procesy kościelne" (Wydanie I z 2010). Tam są przykłady jak pisać i przebieg spraw. Są też przykładowe pytania dla świadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carola1110
witam Mam pytanie, dostałam liste siwadków jako strona i u mnie jest normalnie 3 siwadków a u powoda 1 głowny siwadek i 2 siwadów z urzedu, co to znaczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Już od jakiegoś czasu "studiuję" ten temat i mam dodatkowe pytania: 1) czy jeśli po publikacji akt sprawy strona powodowa chciałaby wnosić pewne sprostowania do zeznań strony pozwanej to, czy o takiej możliwości powód zostaje powiadomiony przez Trybunał pisemnie? 2) czy po wniesieniu wspominanych w pkt. 1 sprostowań następuje ponowna publikacja akt dla obu stron ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradnia Rodzinna Salomon
Poradnia Rodzinna Salomon świadczy usługi z zakresu prawa kanonicznego, dotyczące procesu o stwierdzenie nieważności ślubu kościelnego. Mając na uwadze szczególnie dobro osób starających się o nieważność swojego małżeństwa, udzielamy również bezpłatnych porad telefonicznych: 42 632 41 80 531 085 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
Lady Li: jeśli chodzi o pytanie 1., to Trybunał przy powiadomieniu o publikacji akt informuje obie strony, ze bedzie istniała mozliwość ustosunkowania sie do czegos np. zeznań swiadków , czy strony przeciwnej w ciągu chyba 14 dni. natomiast jesli chodzi Ci o to, czy trybunał informuje strony, ze któras wniosła uwagi, to nie wiem, ale raczej nie. jest na to czas aby sprawdzic osobiście w ciagu podanego terminu.te 14 dni jest czasem wglądu w akta sprawy i obie strony maja do tego pełna możliwość. jesli chodzi o pytanie 2. to ponownej publikacji akt nie ma. Mówię oczywiście za siebie, bo w moim przypadku tak nie było, przynajmniej dla mnie-wnoszacej sprostowania. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haneczka123456 bardzo dziękuję za odpowiedź, zadałam pytanie nr 1. bo właśnie w piśmie informującym o publikacji akt nie ma ani słowa o terminie wnoszenia uwag czy sprostowań, sama już nie wiem, chyba po postu trzeba będzie o to zapytać podczas tej "publikacji":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te poradnia upss
te poradnia co rusz daje te swoje namiary, tylko dawaj odp. a nie żeby dzwonić, szmalu szkoda na gadkę do władka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Echo2222
moj eks mąż -cywilny zapragnął unieważnić nasz związek. sprawa jest w toku, pisma, przesłuchanie. teraz przyszedł czas na psychologa. Jak niestawienie sie na przesłuchanie psychologa wpłynie na dalszy proces ??? mam dośc już przesłuchań. najpierw kilka lat ciągał mnie po sądach cywilnych a teraz po kościelnych. czy ktoś może mi powiedzieć do czego ten psycholog? czy obie strony sa przez niego przesłuchiwane czy tylko jedna? czego dalej mam oczekiwać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pifffko
ja myslę ze ten psycholog ciebie bedzie badał a nie eksa poniewaz to on wniósł wniosek zeby to tobie udowodnic ze po twojej stronie cos poszło nie tak. Jesli uwazasz ze nie ma racji idz spokojnie na to badanie i porozmawiaj z psychologiem co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nipponia
Do Echo222: W naszej sprawie psycholog mial spotkanie z jedna i druga strona. Z pewnoscia jednak kazda sparwa jest bardzo indywidualna, wiec nalezy czekac na wezwanie na ewentualne spotkanie z nim. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewaznosc
U nas też obydwie strony miały spotkanie z psychologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie nr 1
I czy np. strona z którą wszystko jest ok też ma takie same badania, pytania, testy, czy polega to spotkanie z psychologiem na czymś innym????? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
do wszystkich z II instancją w toku: w jaki sposób opłacaliście II instancję? bo ja mam na piśmie w nagłówku numer konta Sadu Metropolitalnego a jednocześnie fragment poniżej: "opłaty(....)należy uiścić (...) przesyłając przekazem pocztowym na adres Sadu Metropolitalnego .." poradźcie coś proszę, nigdy tego nie robiłam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
do pytanie nr 1: właśnie ze mną było wszystko ok i ja akurat jako strona powodowa byłam przesłuchiwana przez biegłego:)to chyba nie jest regułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
do pytanie nr 1: ze mną wszystko ok i byłam badana jako strona powodowa przez biegłego:) ale to nie reguła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
ojejku dubel hahahah:) taka rozmowa z psychologiem- dobra rzecz, mnie bardzo pomogła zrozumieć pewne rzeczy, mimo iż miło nie było;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×