Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość chyba oszalałaś
tu nawet życzeń na święta nie było bo każdy troszczy się o własne cztery litery, a teraz siedzimy i odstawiamy tucz przy stołach, z odpowiedzią poczekaj na potem, jak trwoga to do Boga, cóż życzyć smacznego i jakiś lek na zgagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
Do ZK Na pewno decyzja o przesłuchaniu ma wpływ na wyrok. Zapewno będą zadawać pytanie związane ze skargą powodową ( życie przed ślubem - jak sie poznaliście, narzeczeństwo, jak wyglądał slub, życie po ślubie). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIK12
marek99 W mojej sprawie strona pozwana odpisała na pozew, była na przesłuchaniu, sąd zdecydował, że opinia biegłego ma zostać wydana na podstawie akt sprawy, napisałem prośbę o bezpośrednie badanie stron prez biegłego psychologa, która została zaakceptowana przez sąd z tym, że ja poddałem się takiemu badaniu, pozwana się nie stawiła na badanie, pózniej OWM podniósł w swoich uwagach to, że opinia na temat pozwanej jest jedynie na podstawie wspomnianych akt sprawy, a nie na podstawie bezpośredniego badania. Serdecznie pozdrawiam Igor. Moja sprawa w I instancji zakończyła się wyrokiem negatywnym, złożyłem apelację do II instancji, obecnie nowi świadkowie mają wyznaczony termin przesłuchania. Moja rada jest taka, przygotujcie się dobrze do przesłuchania, przygorujcie też swoich świadków, bo to jest podstawą otrzymania pozytywnego wyroku, trzymam za Was kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
haj ja zyje troche w zawieszeniu i martwie sie brakiem odzewu ze strony sadu przypomne: na poczatku lutego zlozylam skarge pod koniec lutego maz dostal moja skarge, odpisal na nia i wyslal jakos w pierwszych dniach marca i od tej pory cisza... minal miesiac i nie wiem co dalej? czy proces bedzie sie toczyl, czy odrzucili? tak naprawde to nie wiem na co teraz powinnam nawet czekac? na wyznaczenie skladu sedziowskiego? czy zatwierdzenia tytulu ? czy moze jeszcze na cos innego? help...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewaznosc
Teraz chyba przyjdzie ci wezwanie na przesłuchanie.Ja czekam obecnie na wyrok,narazie dwa tygodnie ale czas się dłuży niemiłosiernie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
hmm jak czytalam historie innych to wyczytalam ze dostali pismo czy zgadzaja sie co do skladu sedziowskiego, albo ze sad przyslal 2 pytania odnosnie pojednania i drugie odnosnie nowego tytylu /czy chce wniesc a teraz sama nie wiem w sumie to nie dostalam zadnej odpowiedzi od poczatku lutego ze sprawa zostala przyjeta i bedzie rozprawa po przelaniu 300 zl wyslali moja skarge do meza ,a po jego odpowiedzi cisza... czekanie na wyrok, ja osiwieje chyba predzej :p ale dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewaznosc
Ja dostałam tylko pismo z jakiego tytułu będzie się toczyć sprawa(jeden tytuł mi odrzucili) pózniej juz dostałam wezwanie na przesłuchanie no i standardowo świadkowie,psycholog,obrońca i czekam na wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
dziekuje za odp a dlugo czekalas na to pismo odnosnie tytulu od zlozenia skargi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nipponia
Z niesamowitym zainteresowaniem czytam wszystkie posty. Najbardziej ciesza te, zakonczone pozytywnym wyrokiem. Ja wlasnie razem z ukochanym czekamy na wyrok II instancji w Warszawie. Wiemy, ze obronca juz skonczyl przegladac dokumenty i nie znalazl zadnych argumentow na uznanie malzenstwa za wazne. Wiem, ze sporo spraw w II instancji toczy sie wlasnie w Warszawie. Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem, jak dlugo od momentu oddania przez OWM trwalo do wyroku? Pytanie do p. Arletty. Gdyby mogla Pani napisac, czy fakt, iz dokumenty trafily do obroncy wezla malzenskiego w II instancji swiadczy o tym, ze sprawa nie zostala skierowana do normalnego procesu? Czy nadal jest to mozliwe? Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradnia Rodzinna Salomon
do ZR: Jasne, że przesłuchanie ma również wpływ na wyrok o stwierdzenie nieważności. Jest to jeden z środków dowodowych. Powinieneś wiedzieć: 1. przed przesłuchaniem będziesz składał przysięgę 2. pytania z góry są ustalone i dotyczą tytułów nieważności wskazanych w dekrecie "zawiązania sporu" 3. ważne by podawać fakty dowodzące tytułów nieważności 4. do przesłuchania należy się dobrze przygotować. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny; 531 085 800 42 632 41 80 lub mailowy: biuro@poradniasalomon.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradnia Rodzinna Salomon
do taka.jedna.ja: Teraz powinnaś czekać na pismo potwierdzające z jakich tytułów będzie toczyć się Twój proces. Jeżeli Twoja skarga zostałaby odrzucona to powinnaś otrzymać pismo w tym zakresie. Przed przesłuchaniem, na które zostaniesz wezwana, muszą być dekretem zatwierdzone tytuły z jakich będzie toczył się proces. Na takie pytania udzielamy bezpłatnych odpowiedzi telefonicznie: 531 085 800, 42 632 41 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewaznosc
do taka jedna ja: czekałam 1,5 roku na to pismo od złozenia skargi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha
do ZR i innych przed przesluchaniem: doradzam szczerze aby upominac sie o obecnosc notariusza w trakcie przesluchania! nie kazdy sad go bowiem ma na kazdym przesluchaniu. ja popelnilam blad, przesluchiwana bylam jeden na jeden, ksiadz mna manipulowal/oszukiwal/oczernial... moglam nie podpisywac ale wykazalam sie wtorna glupota i podpisalam byleby miec to z glowy :/ a jesli nawet bedzie notariusz a wam nie bedzie sie podobalo to co jest zapisane w protokole (po przesluchaniu sie to podpisuje) to NIE podpisujcie! gdy juz w trakcie wam nie pasuje, ze notariusz nie notuje wszystkiego, domagajcie sie nagrywania przesluchania bo macie do tego prawo zapisane w kodeksie prawa kanonicznego. jak wam odmowia to podziekujcie ladnie, powiedzcie ze w takim razie prosicie o kolejne wezwanie na przesluchanie gdy juz sie do niego odpowiednio przygotuja. nie dajcie soba manipulowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Nipponia: witam, gdy sprawa trafia do Obrońcy węzła na poziomie drugoinstancyjnym to oznacza to również, iż sprawa biegnie "zwykłym" trybem. Spokojnego wieczoru dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipan zielony
Witam, Mam pytanie - czy po okazaniu akt, pocztą otrzymuje się uwagi obrońcy małżeństwa, czy od razu wyrok pierwszej instancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do tulipana zielonego
Zazwyczaj uwagi obrońcy węzła,są przesyłane pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipan zielony
No właśnie- "zazwyczaj" - a co jeśl, od razu otrzymałam wyrok - bez zapoznania się z uwagami obrońcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tytułu
Jeśli sprawa toczy się z kilku tytułów, to nieważność może być orzeczona tylko z jednego czy ze wszystkich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha
do tulipan ja otrzymalam uwagi obroncy wezla dopiero jak przyszlam na okazanie akt. wowczas ustosunkowywalam sie do calosci akt w pismie obrony i uwagi... ale do obroncy i tak specjalnie nie musialam bo byl mi przychylny. jednak jesli ak bedzie ze ty tez dostaniesz dopiero na okazaniu akt i bedziesz chcial z tym popolemizowac to mozesz wlasnie w tym pismie nie pamietam do 14dni albo 30. Potem zamykaja proces i sie czeka na wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha
do tytulu jesli proces toczy sie z kilku tytulow to jak najbardziej mozesz dostac tylko z jednego z nich stwierdzenie niewaznosci albowiem gdyz poniewaz udowodniono wlasnie tylko z tego jednego tytulu. Wowczas pomimo nie udowodnienia pozostalych tytulow i tak malzenstwo jest niewazne bo wystarczy jeden tytul aby to stwierdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
do Nipponia: dawno otrzymała Pani pismo z II instancji?tzn.od kiedy sie ona zaczeła?ile to juz trwa w Pani przypadku w Warszawie? i w jaki sposób Pania o niej poinformowali? do Acha i innych: uwagi OWM dostałam po okazaniu akt droga pocztową, mogłam sie do nich odnieśc w przeciągu 10 dni, ale miałam list bez potwierdzenia odbioru, zreszta nie miałam sie za bardzo do czego odnosic.jednak te 233 strony z forum obrazuja jak rożnie się to odbywa:) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
tzn bardziej do Tulipan niz acha miała byc moja wypowiedź;P przepraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradnia Rodzinna Salomon
Do Tulipan Zielony: Uwagi obrońcy węzła czy to przed publikacją akt czy po publikacji akt, zawsze są udostępniane stronie procesowej. Otrzymasz je pisemnie lub zostaniesz poinformowany, że są one w trybunale do wglądu. To wszystko zależy od tego w jakim sądzie toczy się Twój proces. Twoim prawem jest by się do nich ustosunkować, choć to OWM ma ostateczne słowo do powiedzenia (oni raczej w polemikę się nie wdają). W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy kontakt telefoniczny: tel.42 632 41 80 tel.531 085 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salomonie
ale po co telefon, tu za darmo mamy:) heja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi co to znaczy dobrze sie przygotowac do przesluchania? ja jade jutro i nie mam zielonego pojecia co i jak... strasznie sie boje... nie wiem jak sie przygotowac przeciez nie znam pytan... czytalam pytania ze slawnej na forum ksiazeczki... nie wszystko dokladnie pamietam bo to bylo przeciez 12 lat temu (poczatki naszej zanjomosci), jak sie stresuje to mam zawsze pustke w glowie i boje sie ze jutro tak to bedzie wygladalo... sprawe mam w Katowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grecka tragedia
a tobie migotka nikt nie może zasponsorować tylko tak na forum, jak masz gościa kolejnego to współczucia że żałuje kasy, jak załuje to dzisiaj czytajcie książeczkę jak gimnazjaliści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do grecka tragedia takie uwagi możesz zachować do siebie świadczy to tylko i wyłącznie o Twoim poziomie kultury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
migotka_222 Warto sobie przemyśleć bądź przeczytać jeśli masz to co składałaś w skardze. W ogóle jeśli mówi się prawdę to nie pogubi się w zeznaniach. A to ważne żeby potem na publikacja akt wszystko było poukładane ładnie w prawdziwą całość zapewne zarówno z Twojej strony jak i świadków. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mk.ewa bardzo dziękuję, właśnie tak zrobiłam przeczytałam to co napisałam w odpowiedzi na skargę, przeczytałam to co napisał w skardze były mąż i też tak myślałam, że najważniejsze to mówić prawdę a co będzie zobaczymy ... ale jak zaczęłam dziś znów przeglądać forum i czytałam o dobrym przygotowaniu się do przesłuchania to zaczęłam panikować i żałowałam że nie wzięłam adwokata... trzymajcie kciuki jutro proszę Obawiam się że w stresie zapomnę tzn. nie przypomnę sobie wszystkiego a dopiero jak wyjdę to będę wiedzieć co miałam odpowiedzieć na które pytanie ... niestety jak się stresuję to mam pustkę w głowie, za to mój były ma "gadane" zawsze i wszędzie także myślę, że on już tam niezłe wersje naopowiadał sadząc po treści jego skargi powodowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
migotka_222 Najważniejsze żeby być sobą mówić tak jak było i napewno byłemu nie pomoże bujanie w obłokach i zmyślanie. Z jakiego tytułu jest sprawa ??? Jeśli można spytać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×