Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość mk.ewa
migotka_222 Moim zdaniem trzeba skupić się na sytuacjach z życia (przed ślubem ważne też) co popiera naszą skargę. Bo mamy to udowodnić. Ja tak myślę po prostu. Nie stresuj się tak bo tam przesłuchują też ludzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do migotka_222 Trzymam kciuki!!! Ja mam przesłuchanie w piątek za tydzień. Też mam stresa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mk.ewa tytuł sprawy: Czy zachodzi nieważność małżeństwa stron z tytułu niezdolności powoda do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich oraz/lub niezdolności pozwanej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich? Skargę wniósł były ja się ciągle przymierzałam do tego ... on oczywiście zaproponował niezdolność moją, ja odpisałam szczerze jak to wyglądało z mojej strony i oni zaproponowali nowy tytuł. Zobaczymy jak to będzie ale niestety każdy z nas widzi to inaczej a to raczej nie będzie w korzyścią dla nas... Szkoda, że nie podszedł do tego szczerze tylko zaczął wymyślać różne rzeczy na całą moją rodzinę... ach szkoda słów, zobaczymy jak to będzie dalej. Kontaktu ze sobą nie mamy żadnego. Boję się że mnie zaskoczą jakimś pytaniem bardzo i że nie będę pamiętać czegoś bo początki naszej znajomości to 11 lat temu... ale myślę, że najwyżej potem po okazaniu akt ustosunkuję się do tego jak mi się coś przypomni później... Oj ale jutro będzie stres ale postaram się to jakoś ogarnąć, wiem, że mogę dużo zyskać i naprawdę mi na tym zależy więc muszę dać radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grecka tragedia
nie zachowam swojej uwagi dla siebie, ale taka prawda, że drugi chłopina żałuje kasy, bo woli ją wydać na wódę na weselisko, a więc zastanów się nad ożenkiem bo znowu będzie klops,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
Migotko!!! nie denerwuj się. trzeba mówic prawde, zeznajesz przed Bogiem. tu nie chodzi o uznanie czyjejś winy, tylko o stwierdzenie, czy małzeństwo było nieważnie zawarte /nikt przystępując do tego Sakramentu nie myśli o jego niewazności, choc cos moze na to wskazywac/. mozesz powoływać swoich swiadków, którzy potwierdzać bedą Twoją tezę, skoro mówisz, ze Ty i Twój były mąż inaczej to widzicie/widzieliscie. kiedy przeczytasz akta sprawy bedziesz mogla sie pisemnie ustosunkować do tego, tutaj jest pełne pole do popisu by zawrzeć cos, o czym się zapomniało. jesli sa przesłanki ku temu, ze małżeństwo było nieważnie zawarte, to z pewnościa jakieś fakty o tym świadczące pamietasz, mimo upływu 12 lat. nie bój się, trzeba się z tym zmierzyć, taka jest nasza cena. powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
Adko , to juz za tydzień? no równiez bede trzymać kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
Hej Wam, Chciałam sie podzielić dobrą nowiną, właśnie otrzymałam pismo z Katowic, potwierdzające wyrok I instancji. Tak bardzo się cieszę i życzę wszystkim powodzenia w swoich sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewaznosc
Gratuluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
Gratulacje:)))))!!!!!trzymam kciuki za II instancję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haneczka123456
no tak....najpierw mówię,potem myslę...."potwierdzające wyrok pierwszej instancji"...juz masz za soba..to gratuluję sto razy mocniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
Dzięki dziewczyny, ja trzymam kciuki za Was. Trzeba być dobrej myśli . Mnie udało się zdążyć przed komunią mojego synka - 26 maja -jestem bardzo szczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poradnia Rodzinna Salomon
Poradnia Rodzinna Salomon świadczy usługi z zakresu prawa kanonicznego, dotyczące procesu o stwierdzenie nieważności ślubu kościelnego. Mając na uwadze szczególnie dobro osób starających się o nieważność swojego małżeństwa, udzielamy również bezpłatnych porad telefonicznych. tel:42 632 41 80 tel:531 085 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezpłatne
mamy tutaj na forum, bo za telefon trzeba płacić, a tu usłyszymy bo drążymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
migotka_222 jak u Ciebie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do haneczka123456 dziękuję! jestem po, było bardzo pozytywnie ksiądz stworzył taką atmosferę, że w ogóle się nie stresowałam, do każdego pytania można było wrócić dopisać coś jak mi się przypomniało troszkę później... nawet nie wiedziałam że siedziałam w środku prawie 3 godziny bo szybko to upłynęło. Nic tylko teraz czekać dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie gdyż jestem tu nowy. Mam malutkie pytanie i bardzo proszę w miarę możliwości o odpowiedz. Mam sprawę w 1 instancji w Krakowie od trzech lat. Zostały już uwolnione akta i mam opinie OWM na moją korzyść, tak samo jak pozytywną opinie biegłego psychologa. Od uwolnienia akt mineło już pół roku i generalnie czekam już tylko na wyrok 1 instancji. Proszę podpowiedzcie czy warto wybrać się do kuri i próbować się przypomieć. Jestem ciekaw Waszej opini czy nie zostanie to potraktowane negatywnie. Tak sobie myśle że chyba mam prawo do informacji na jakim etapie jest moja sprawa, jeżeli się mylę to wyprowadzcie mnie z błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokorna
Witam, śledzę od jakiegoś czasu Wasze wypowiedzi. Czy mogę prosić o informację, taką w przybliżeniu, ile trwa średnio pierwsza instancja licząc od zarejestrowania i przyjęcia przez sąd skargi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku I instancja trwa 3 lata. Sprawa prosta i przejżysta, przy składaniu skargi nie wierzyli że aż tak wszystko było oczywiste, chyba wydawało się im w sądzie że zmyślam. Ale przesłuchania i badanie psychologa były po mojej myśli. Wydaje mi się że ten termin można by było trochę skrócić ja jednak nie naciskałem, nie weim czy dobrze zrobiłem. Wydaje mi się że długość trwania postępowania zależy od sądu a raczej od zaangażowania ich pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
Witam, Ja dzwoniłam do sądu wiele razy ,zarówno do pierwszej instancji w Krakowie jak i do II w Katowicach, dzięki temu w piątek otrzymałam pismo z II instancji potwierdzające wyrok I tzn. małżeństwo NIEWAŻNE. Zaczynam załatwiania ślubu :) Skargę powodową złożyłam w styczniu 2010 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć agniecha@ Dzwoniłaś i o co dokładnie się dopytywałaś? Widze że muszę zmienić podejście. Miałaś złożoną skargę w tedy co ja, a ja jeszcze w lesie jestem. Pewnie moje akta są gdzieś przywalone . Ciesze się że planujesz ślub. Udanego męża Ci życzę i dużo dużo szczęścia bo nie wszyscy faceci tacy straszni są podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carola1110
Do migotka-222 w jakim miescie mialas przesluchanie, mnie czeka to w przyszly poniedziałek, przygototwywalas sie do tego jakos wczesniej czy na spontana poszłas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
Mam już męża :) od sześciu lat :) tylko brakowało nam ślubu kościelnego . Ja dzwoniłam i pytałam na jakim etapie jest moja sprawa , jak długo może to jeszcze potrwać bo bardzo mi zależało na czasie - mój synek ma komunie w maju. Wyrok I instancji dostałam w październiku, po miesiącu już dzwoniłam do Katowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniecha@ my też mamy szkraba, który za rok pójdzie do komuni i też licze na to że do tego czasu się pobierzemy. Postaram się podjechać do kuri w sobotę a później zacznę wydzwaniać.Jeszcze chciałbym Cię zapytać Ile trawła II instancja w Katowicach i jak miała przebieg w Twoim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha@
II instancja w Katowicach od listopada do końca marca , 05 kwietnia dostałam pismo z informacją o zapłacie 300 zł i dopiero prześlą mi kompletny dekret , no i dopiero mogę załatwiać słub, ale z drugiej instancji nie otrzymałam żadnego pisma tylko to na sam koniec, wszystkie informacje uzyskiwałam telefoniczne, gdybym nie dzwoniła to pewnie by jeszcze leżało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokorna
A Kuria w Tarnowie-jak długo trwa pierwsza instancja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
pysiek1234 Moja sprawa jest w Łomży. Możesz zadzwonić i zapytać o etap sprawy swojej. Ale czy w sobotę ? U nas w soboty jest zamknięte akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Carola 1110 w Katowicach, a TY gdzie masz? czytałam tutaj na forum , że trzeba się dobrze przygotować ale powiem Ci, że w sumie nie wiem co to znaczy, jeśli mówisz prawdę to nie wiem jak miałabym się przygotować... dzień wcześniej zaczęłam właśnie z tego powodu panikować ;) wieczorem przeczytałam na spokojnie skargę którą napisał mój były, przeczytałam to co napisałam ja w odpowiedzi i przejrzałam pytania z książeczki. Tylko przeczytałam nie próbowałam na nie nawet odpowiadać. Atmosfera przesłuchania przyjazna, masz czas na zastanowienie się także nie stresuj się tym. Kiedy masz przesłuchanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×