Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Monia321
Właśnie otrzymaliśmy wyrok I instancji i jest niestety za ważnością małżeństwa. Możemy się odwołać ale co tam napisać? Czy można podać nowy tytuł? Bo wg nas udowodniony jest inny tytuł niż ten z którego toczyła się sprawa. Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
monia 321, możesz sie odwołać ze sie nie zgadasz z tym wyrokiem i prosic o rozpatrzenie sprawy jeszcze raz albo podac nowych swiadków czy jakies inne informacje dowody ale wg mnie nic to raczej nie da, nawet jezeli 2 instancja podwazy 1 i stwierdzi niewazność musisz jeszcze do watykanu bo zeby stwierdzic niewaznosc musza byc 2 takie same wyroki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomożecie pomożemy za darmochę pisz co chcesz to nie moja sprawa, hi, hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co tam kielce, może odpowie ten z olsztyna, co się przejmujesz, bierz rady jakie są i tak nie stać cię na inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monia321, odwołanie może dotyczyć tylko tego samego tytułu, z jakiego toczył się proces w I instacji. Wydaję mi się, że zmiana tytułu oznacza prowadzenie procesu od początku - trzeba złozyć skargę do I instancji z nowym tytułem. Jeżeli uważasz, że inny tytuł został udowoniony - nie był on przedmiotem procesu, to wydaje mi się, że odwołanie nic tu nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
halo, halo tu rybitwa, słyszysz mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia321
Dziękuję za pomoc. Tak niestety myślałam... 4 lata i wszystko od początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrób to sam to będziesz miał w tyle kolejne roczki, a może się uda, ale myślicie ..... dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 00000
ah... a my stale czekamy i stale nic niby wyrokowanie juz u Sedziego w II inst...ale czy przed Świetami bedziemy miec wynik ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie sprawa ruszyła 2 świadków przesłuchanych, jeszcze 3... czy wiecie może co jaki czas mniej więcej będzie wzywany następny świadek ? Zaskoczona jestem faktem ,że świadkowie byli przesłuchiwani we własnych parafiach a nie w kurii czy zawsze tak jest? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smutasku, przecież nie znasz się na prawie, to co się dziwisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie świadkowie też byli przesłuchani w swojej parafii - mnie o tym poinformowano na samy początku sprawy uzasadniono to nawałem spraw i brakiem czasu aby świadków przesłuchiwać w Sądzie Biskupim moi świadkowie praktycznie wszyscy w jednym czasie byli wezwani teoretycznie przesłuchanie 7 świadków trwało od grudnia do marca- bo Sąd musiał ponaglać księży którzy nie wzywali świadków mimo listu z Sądu - np ksiądz mówił że nic nie dostał (wezwanie dla świadka w celu przesłuchania)a w Sądzie Biskupim mówili że już np 3 ponaglenia wysłali do tego księdza.... ja mam inne pytanie, ilu księży wydaje wyrok w danej sprawie? 3 czy 5? pytam bo u nas pierwszy ksiądz ma akta i nie wiem do ilu jeszcze powędrują akta zanim dostane wyrok do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja 00000
do Gosc .. my mamy juz II instancje i tez po tym jak dzwonilismy sprawa "juz u sędziego" ale sędziów końcowych wyrokujących jest 3 ;/ tez bym chciala do Bozego Narodzenia juz mieć odpowiedz Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi mówiono ,że świadkowie będą wzywani na przesłuchanie do kurii , ale może to i lepiej że we własnych parafiach... :) a o wyroku z tego co mi mówiono to do 3 księży i teoretycznie każdy ma miesiąc na zapoznanie sie z aktami ale z tego co tu czytam to tylko teoria.... Podobno 1 bierze na miesiąc wydaje wyrok , potem 2 wyrok jeśli wyrok obu jest taki sam to już jest podjeta decyzja jesli jednak są sprzeczne zdania zapoznaje sie z aktami 3 ten główny i podejmuje decyzje ostateczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
U nas było 3 świadków. Wszyscy byli przesłuchiwani jednego dnia w Sądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczęść Boże, powiedźcie mi jedno czy jak kuria zdecydowała, że jest już możliwy wgląd do akt to jest już tam opinia biegłego? Oraz drugie pytanie czy jak pójdzie się na taki wgląd to nie będą na to krzywo się zapatrywać w kurii? Że niby coś się chce sprawdzić? Albo inaczej czy jak się zdarzy tak, że będą moje EWENTUALNE poprawki do treści tam zawartych to nie będzie to odebrane źle i na moją niekorzyść? Proszę o radę Z Bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurka85
Szczęść Boże, Zapoznanie się z aktami sprawy jest Twoim prawem i nikt nie będzie na Ciebie krzywo patrzył z tego powodu. Jeśli akta są już do wglądu, oznacza to, że są tam już zgromadzone wszystkie opinie, zeznania i inne dokumenty. Będziesz mieć okazję wszystko przeczytać, a w razie zastrzeżeń, zgłosić swoje uwagi. Wykorzystaj publikację akt żeby zapoznać się z wszystkimi dokumentami jakie zobaczą potem sędziowie. Weź coś do pisania, możesz sobie zrobić notatki, które przydadzą się np. w odpowiedzi na uwagi Obrońcy węzła małżeńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie nie wyobrażam nie być na okazaniu akt. Wtedy dowiadujemy sie dopiero tak naprawdę wszystkiego. Jakie były zeznania świadków, czy pozwanego zawsze jest okazja sprostować jakieś wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do ona_59 Ile czekałaś na wyznaczenie III instancji w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś po dwóch latach ostałam wyrok I instancji - niestety negatywny. Czy ktoś wie, ile czeka się na wyrok z odwołania do II instancji w Gdańsku a ile do Roty Rzymskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Witam :) Czy na okazanie akt można iść z osobą toważyszącą czy tylko strony mogą się zapoznać z aktami? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ona_59 Odezwij się proszę. Ile czekałaś na wyznaczenie III instancji w Polsce? Może ktoś inny wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za odp u mnie na wglądzie akt nie było tylko opinii obrońcy węzła - opinia przyszła po miesiącu od wglądu do akt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×