Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
Witam ...jestem po I instancji ja na dokumenty czekałam od wyroku ok 1 tyg;) teraz po 1 miesiącu od wyroku dostałam pismo z II instancji....ciekawa jestem ile tutaj to potrwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madalenka10
Mam prośbę. Dostałam wyrok II instancji z informacją ze nie mogę zawrzeć związku małżeńskiego bez konsultacji z Sądem Biskupim (Sądem Biskupim z I Instancji) na podst art 251 par1 DC. Miał ktoś taki wyrok z tym zapisem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukaj gdzieś wcześniej w wątku, było poro o klauzuli napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukaj gdzieś wcześniej w wątku, było poro o klauzuli napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, we wcześniejszych wpisach były osoby , którym nałożono klauzulę. Szukaj wcześniej, były wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej czekam na wyrok I instancji mineły 2 miesiace jak myslicie dzwonic? pytać u którego z sedziów sa akta czy cierpliwie czekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemi
Hej :) my też czekamy na wyrok I instancji. I też minęły 2 mies. Ja dzwoniłam i pytałam gdzie są dokumenty. W sumie nic to nie zmienia, oprócz mojej świadomości, że to już niedługo... :) W naszym wypadku dokumenty są u drugiego sędziego. Cieszę się i boję jednocześnie. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek83
hej dawno mnie tu nie było , też czekam na wyrok I instancji i im bliżej wyroku tym bardziej robię sie niecierpliwa :) Moje akta u sedziów sa jakies 1,5 miesiąca i na razie czekam myślę ze po 3 miesiacach dopiero zadzwonie sie czegoś dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćccc
moj partner dostal unew. II Inst ... a sie rozstalismy od tych wszystkich emmocji i stresow zyciowych a 4 lata bycia razem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykro mi bardzo :( cały ten proces jest dużym sprawdzianem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hariet
Czy ktoś z Was zwracał się do Sądu Biskupiego z prośbą/pismem o rozpoczęcie procesu poza kolejnością złożenia skargi ( pismo o przyspieszenie rozpoczęcia procesu)??? Dowiadywałem się w Sądzie, i powiedzieli, że jest taka możliwość. Podobno trzeba w takim piśmie podać jakieś ważne przyczyny ku temu i dokładnie to uzasadnić. Może jest ktoś, kto przechodził przez tą ścieżkę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenka10
Mi również jest przykro "gośćccc" naprawdę trzeba mieć wiarę ogromną i przechodzić to we dwoje. Jest to ogromny sprawdzian dla związku aktualnego i dla miłości obecnej. Moim zdaniem "ten sprawdzian" świadczy o prawdziwej miłości bo gdy dwie osoby się naprawdę kochają to choć w wielkich trudach a jakoś razem to przejdą razem ze sobą i z Bogiem bo przecież każdy z nas lub z osób kto się stara o unieważnienie chce wstąpić w związek małżeński mając świadomość że w nim ma też być miejsce dla Boga. Życzę wytrwałości i Wam i sobie bo również nie jest to mimo wyroku II Instancji koniec naszej drogi pod górę.. no ale kto z Bogiem to Bóg z nim :) i tym się pocieszam. Jeśli "gośćccc" darzyłaś się z partnerem prawdziwą miłością to może się okazać że wrócicie do siebie ... każdy może jakiegoś doła złapać w takiej sytuacji. Będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hariet
Czy ktoś z Was zwracał się do Sądu Biskupiego z prośbą/pismem o rozpoczęcie procesu poza kolejnością złożenia skargi ( pismo o przyspieszenie rozpoczęcia procesu)??? Dowiadywałem się w Sądzie, i powiedzieli, że jest taka możliwość. Podobno trzeba w takim piśmie podać jakieś ważne przyczyny ku temu i dokładnie to uzasadnić. Może jest ktoś, kto przechodził przez tą ścieżkę??? Może ktoś mógłby mi odpowiedzieć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak podobno można prosić o przyspieszenie, ale musisz mieć silne argumenty. Wtedy naprawdę szybko działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia1977
Witam, czy ktoz miał rozpatrywana sprawe we wrocławskim sądzie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do Magdalenka, Ja nie miałam co prawda (bo jestem w trakcie), ale jeżeli masz taki zapis, to ponownie zawrzeć małzenstwo możesz za zgodą Biskupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
CZY miał ktoś II instancję w Gdańsku? ile płaciliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenka10
Do Nadya24 dzięki za odpowiedź :) zestresowałam się z narzeczonym bo chcemy brać ślub jeszcze tego roku a tu nie wiadomo ile może to się jeszcze ciągnąć mimo że strony są już stanu wolnego :/ Właśnie czekamy na pismo z Kurii gdzie była I Instancja prowadzona, musimy się tam zgłosić przed zawarciem związku a w zasadzie przed chęcią jego zawarcia. Pewnie będziemy pytani być może nawet przez psychologa biegłego w celu stwierdzenia cz jesteśmy na tyle dojrzali i możemy tworzyć nierozerwalny związek małżeński...no nic nie pozostało tylko dalej uzbroić się w cierpliwość i szczęśliwie przejść jak to nazwane jest konsultację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogę to nazwać że była walka z przeszłością a teraz musimy zawalczyć już tylko i wyłącznie o naszą przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do Magdalenka Zależy jaki był powód stwierdzenia nieważności, jeżeli niedojrzałość to na pewno psycholog :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślicie, że jak zapłacicie pedofilom to jesteście zwolnieni z przysięgi którą złożyliście przed Bogiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak właśnie myślę że będzie to konsultacja z psychologiem...pożyjemy zobaczymy. Czekamy na pismo z Sądu Biskupiego. Co do "gość dziś " każdy z nas brnący przez proces unieważnienia w celu stworzenia nowego związku nie postrzega księży i kościoła tj Ty... nam na tym zależy i chcemy żyć ze spokojnym sumieniem uczestnicząc we wszelkich sakramentach. Rozliczani mamy być przed Sądem Ostatecznym z miłości więc gdy kochamy teraz prawdziwie to wierzymy że jest to darem Boga. Nie zrozumie tego osoba będąca słabej wiary. Wierzymy w Boga nie w ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do gość Pewnie, że nie, ale oni dają taką możliwość. Bóg też ich za to rozliczy. Poza tym, uważam, że Bóg, skoro nas stworzył, widzi, że popełniamy błędy, a to nie oznacza, że nie możemy sobie układać życia na nowo, tymbardziej, jeżeli chcielibyśmy ponownie wstąpic w związek małżeński przed Bogiem. Jasne, nie podoba mi się, że muszę płacić za to, by ktoś stwierdził nieważność małżeństwa, bo okazało się (a raczej przejrzałam w końcu na oczy), że facet, z którym mam dziecko, z którym zdecydowałam się na dziecko, nie jest taki, jak chciałam, by był, sam nie chciał małzeństwa, a jednak do niego doszło. To mam żyć z facetem, który nie chce być mężem, a chce być kawalerem i zyc jak kawaler? sorryy, ale ja sie na takie zycie nie pisałam. Chciałam miec odpowiedzialnego mężczyzne, a nie kolejne dziecko, które muszę pokierować we właściwym kierunku. De facto kosciół bierze wszystko do ręki, podatków nie płacą (a powinni) i zarabiają przy tym w cholere kasy, a zwykłemu obywatelowi żadna skarbówka nie podaruje. W tym uważam, że jeżeli ktoś zarabia na czymś niemałe pieniądze, powinien, jak wszyscy sie z tego rozliczać. A nie na konto przelać nie mozesz, bo nie mają, tylko i wyłącznie na adres. Tyczy się to nie tylko opłat za sprawę, ale również adwokatowi płaci się na adres, a nie na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
płaci się na adres, jak takiegoś adwokata znalazłaś to nie dziwota. oj jakaś ty bida z nędzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do gość, Nie obrażaj mnie. Nie miałam za bardzo wyboru, bo miałam do wyboru 2 adwokatów (tak w kurii mi podali). Do stwierdzenia nieważności nie może być "zwykły" adwokat, bo nie bedzie Cie mógł reprezentować, moga być tylko Ci, których kuria zaakceptowała. Jak nie masz nic madrego do powiedzenia, to sie nie wypowiadaj. A co Ty płacisz na konto? za sprawy koscielne też na konto?? nie sądzę, więc nie udawaj mądrzejszego, skoro nie jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne kuria podała, a słyszałaś dziecino o adwokatach do przypadku, więc nie gadaj bzdet .... tu se wsadź określenie, o kafe w kurii też nie gadali, a znalazłaś, oj bidulo ...., a teraz fajnie ci pomagają ci podani, rusz mózgiem a nie tylko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenka10
do "gość dziś " daj sobie spokój z uwagami w tym temacie. Widocznie nie przechodzisz to co my. Zachowaj swoje uwagi i wiedzę dla siebie. My tutaj potrzebujemy rad innych co przez to przeszli bądź przechodzą a także pragniemy jedno drugiego wesprzeć bo dla każdego z nas jest to długi proces i ciężki... proszę więc ja i pewnie pozostali o darowanie sobie wypowiedzi. A do pozostałych osób radzę że może lepiej omijać komentarze głupkowate i wyprowadzające z równowagi...myślę że bezie racjonalne omijanie tego typu wypowiedzi dużym łukiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy z nas brnący przez proces unieważnienia w celu stworzenia nowego związku nie postrzega księży i kościoła tj Ty... nam na tym zależy i chcemy żyć ze spokojnym sumieniem uczestnicząc we wszelkich sakramentach. Rozliczani mamy być przed Sądem Ostatecznym z miłości więc gdy kochamy teraz prawdziwie to wierzymy że jest to darem Boga. Nie zrozumie tego osoba będąca słabej wiary. Wierzymy w Boga nie w ludzi. xxx ha ha ha ha ha patrzcie jak gładziutko wytłumaczyła sobie cwaniara robienie z mordy cholewy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
No właśnie ;) niektórzy muszą przez to przejść i zobaczyć, poza tym co miałam sprawdzić każdego adwokata w trójmieście, skoro o żadnym opinii nie było? to sie dopiero okazuje w trakcie, a jasnowidzem nie jestem. W każdym badź razie, poprzednio zadałam pytanie, ale nie uzyskalam odpowiedzi ;) ile łącznie wyszły Was koszty (np. po przesłuchaniu świadków ile jeszcze zapłaciliście?, I instancja), głównie chodzi mi o trójmiasto :) bo z tego, co widze, wszędzie "stawki" są inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej u mnie koszty to: 300 zł przyjęcie skargi 600 zł prowadzenie procesu 500 zł opinia biegłego (chodzi o badanie tylko jednej strony) obecnie wyrok już zapadł (I instancja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×