Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
No własnie, dopóki nie zostanie stwierdzona nieważność małżeństwa para jest małżeństwem, zatem nie powinni wiązać się z innymi partnerami. To powinno być bezwzględnie sprawdzane i przestrzegane przez sąd biskupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie! dlaczego nie unieważniacie po rozstaniu? unieważniacie dopiero jak złapiecie na tyłek kolejnego gacha, żeby go zatrzymać, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W piątek dostałam pocztą wyrok :) małżeństwo uznane za nieważne, po 15 dniach wyrok się uprawomocni, jeśli żadna ze stron, ani obrońca węzła nie wniosą apelacji - i tutaj mam pytanie, ja na pewno nie będę apelować, były też nie, bo w ogóle się tym nie interesuje i pewnie nawet nie dostał tego listu, bo w wyroku napisano, że wszelkie listy, które do niego wysyłali wróciły jako nieodebrane, ale czy zdarzyło się komuś, że obrońca węzła składał apelację??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aquarious85 dziś Czy możesz opowiedzieć chociaż po skrócie jaki był powód stwierdzenia nieważności, ile trwało małżeństwo, może masz jakieś rady odnośnie całego procesu dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna tą drogę...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kochamy nowego gacha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje Aquarious

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Co do pytania, to nie wiem, ale wydaje mi się, że apelację mogą wnieść tylko byli małżonkowie. Ps. Gratulacje Aquarious

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obrońca Węzła ma uprawnienie do złożenia apelacji...tak jak każda ze stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aquarious85 czy masz juz nowego kochanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadya wiem, że obrońca może wnieść apelację, ale pytanie, czy kiedykolwiek się zdarzyło, że to zrobił :) bo wydaje mi się, że jeśli Sędziowie wydali wyrok, to raczej obrońca już nie będzie się w to mieszał, tym bardziej, że mają nawał nowych spraw, no ale nigdy nie wiadomo.... Do gościa wczoraj moje małżeństwo trwało kilka m-cy, praktycznie od razu dostaliśmy rozwód cywilny i od tamtej pory nie mieliśmy kontaktu, sprawa trwała prawie 4 lata, więc jedyna moja rada to dobrze napisać skargę powodową, uwzględniając jak najwięcej szczegółów z życia w narzeczeństwie i czasu zawarcia małżeństwa (bo to właśnie na tym skupia się orzekanie nieważności), podanie świadków, którzy w tamtym okresie dobrze znali Ciebie i drugą połowę, no i uzbrojenie się w duuuuuużo cierpliwości, chociaż nowe sprawy mają być rozpatrywane szybko, więc może nie tak dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu bo ty nie masz żadnej dzieuchy, ha, ha, ha!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aquarious85 nie odpowiedziałaś czy masz już nowego kochanka. Cztery lata to bardzo długo, już pewnie z niejednym próbowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Aquarius gratulacje!!!! A złym ludziom nie daj się sprowokować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje Aquarius :-)u mnie chaos informacyjny, bo kilka miesięcy temu dowiedziałam się, że sprawa jest już u Sędziów, a dziś, że dopiero ma trafić do nich (I instancja). Wyrok miał być najpierw po wakacjach 2015, potem w marcu 2016, a teraz w lipcu (prawdopodobnie)... :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aquarius gratulacje, w końcu będziesz mogła pobzykać się bez grzechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ty gościu znowu żadnej kobity nie masz, żadna cię nie chce, ha, ha, ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej nie mieć żadnej kobiety niż cudzołożyć i się skazywać na wieczne potępienie. To chyba jest oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co ty gadasz, ty taki religijny, pod przykrywką religii mówisz jak to pięknie być prawiczkiem, a rzeczywiście to szlag cię trafia, masz pretensję do Bozi, że daje takie zakazy, chopie uważaj, jak tak dalej pójdzie to z jednej skrajności wpadniesz w inną, zaczniesz się bzykać na potęgę, tu masz problem chopie! bo gdyby ta twoja postawka wypływała z wiary, to chopie nie pisałbyś jak to inni grzeszą a ty święty. kondole, że nie masz baby, ale widocznie żadna cię nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy kto wierzy w Jezusa i żyje zgodnie z jego przykazaniami jest święty, poczytaj Pismo Święte to będziesz wiedział a nie ciągle tylko masz w głowie to bzykanie i nic więcej. Ty żyjesz tak jak chce szatan a nie jak Jezus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Witam. Mam pytanie do osób mających I instancję w Warszawie. Ile czasu, w waszym przypadku, minęło od pisma o zamknięciu postępowania dowodowego do otrzymania opinii Obrońcy Węzła lub informacji o możliwości zapoznania się z aktami, bo jak słyszałam czasem jest tak, że opinia przychodzi pocztą, a czasami jest do wglądu w aktach na okazaniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jeden świadek (rodzic) wystarczy do procesu stwierdzania nieważności małżeństwa? Dodam, że druga strona zapewne zgłosi co najmniej dwóch świadków. Małżeństwo trwało kilka miesięcy, nie mięliśmy wspólnych znajomych na tyle bliskich, żeby mogli coś powiedzieć o naszym związku. No i drugie pytanie - czy przesłuchania świadków mogą odbywać się w parafii, w której założona jest sprawa, czy muszą być oni przesłuchiwani w swojej parafii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ty jesteś impotent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od sądu - czy wzywa świadków do sądu czy wysyła do swoich padać i gdzie należą świadkowie Jeżeli chodzi o znajomych to mało masz świadków. Sąd zapewne powoła świadków ze ślubu może powołać rodzeństwo,rodziców i zasugerowac aby powołać znajomych sprzed ślubu - napewno ich macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa :D :D :D :D :D Biedny jesteś. Tak mi przykro.... Bidulko. Nie masz nikogo.Szukasz tutaj zainteresowania. Tak rozpaczliwie szukasz uwagi. Bidulek malutki. :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Jeden świadek to zdecydowanie za mało. O ile pamiętam musi być przynajmniej trzech a im więcej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Do gość z wczoraj, Jeden świadek nie wystarczy. Musi być minimum 3, nie wiem nawet, czy przy mniejszej ilości przyjmą skargę. Ja miałam 4 świadków, a i tak adwokat chciała więcej, bo jeżeli nie wniesliby nic do sprawy, to nie byłoby sensu wnosić skargi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A świadkowie ze ślubu czy mogą być? Dlaczego ich nikt się nie pyta o zdanie? Czy świadkowie to frajerzy, którzy byli też głupi i brali tylko udział w teatrzyku dla dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam pytanko. W jakich ramach czasowych mieści się II instancja (od momentu przyjęcia uzasadnienia apelacji do wyroku z I instancji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Druga strona zapewne powoła więcej świadków - ma większą rodzinę. Ja mogę tylko jednego rodzica powołać. Mógłbym powołać znajomych, ale oni nic nie wiedzą o naszym związku... To bez sensu... Czy w takim wypadku jestem na skreślonej pozycji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość10
Witam. Czy miał ktoś sprawę o stwierdzenie nieważności w sądzie Biskupim w Sandomierzu, sprawę wnioslem we wrześniu i do tej pory niezastali przesluchani świadkowie, myślałem ze według nowych przepisów będzie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×