Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
(15) Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. (16) Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. (17) Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! (18) Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. (19) Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. (20) Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich. (Mat 18)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinka3434
tak sobie czytam ostatnie wypowiedzi i Gosc najwyraźniej nie wie o co chodzi, a się wypowiada. Nigdy nie był w takiej sytuacji a poucza. Księża działają w imieniu Kościoła, a Kościół jest od samego Chrystusa. Zatem według Ciebie cały Kosciół się myli? Kto jak nie Duch Św nim kieruje? Rozumiem, że masz jakąś role do spełnienia i skutecznie próbujesz narzucić swoje przekonania. Porozmawiaj z Księdzem o tym przy Spowiedzi. Może on Ci wytłumaczy i otworzysz się bardziej no to i zrozumiesz dziewczyny, którym na pewno nie jest łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pinka to Ty nic nie rozumiesz. Przeczytaj uważnie mój ostatni cytat z Pisma Świętego. Kościół to nie są księża, tylko ludzie wierzący w Jezusa, Syna Bożego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinka3434
To Ty najwyraźniej niczego nie rozumiesz. To po co Pan Jezus powoływał Apostołów? Ksieża to dzisiejsi Apostołowie, oni prowadza ludzi należących do Kościoła, Kościoł tworzą ludzie. Próbujesz przekonać wszystkich do jakichś swoich sekciarskich przekonań. Żeby się dostać do nieba trzeba kochac innych ludzi i przyjmować Eucharystię, o czym napisane jest wyraźnie w Biblii i to Ty sobie powybierałeś cytaty, które Tobie pasują, a nie pojąłeś istoty nauk Pana Jezusa. Skoro już tak zawzięcie bronisz przykazań to jak dzień święty święcisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pinka Jezus powołał apostołów, ale nigdzie w Piśmie Świętym nie ma ani słowa o księżach. Dzień święty święcę tak jak Bóg przykazał w Dekalogu. Nic nie zmieniam bo Boże zalecenia są stałe od początku stworzenia: Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. 9Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; 10ale dnia siódmego sabat Pana, Boga twego, jest: nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość, który jest między bramami twymi. 11Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dniowi sobotniemu i poświęcił go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinka3434
"Pamietaj abys dzień sobotni swiecił"?? sam się gubisz w tym co piszesz. Niedziela jest dniem Świętym i nawet Żydzi muszą chodzić do Synagogi w tym dniu, a Ty gdzie chodzisz? Pan Jezus powołał Apostołów i w chwili ich śmierci miałby być koniec? Przez cały czas wspominał o budowaniu Koscioła i na pewno nie miałoby się to skończyć na jednym pokoleniu. Wyobraź sobie że Ksiądz ma wiele synonimów w tym Apostoł, wystarczy ze przyjęto inną nazwę i już się pogubiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama się gubisz. O zgrozo, nie znasz nawet Dekalogu! Weź do ręki Pismo Święte i czytaj: Księga Wyjścia 20,2–17, Księga Powtórzonego Prawa 5,6–21. O Kościół mają dbać biskupi i diakoni, znowu nie znasz Pisma Świętego: 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliżniak23
Widzę, że trochę zmienia się temat rozważań na tym forum ;-) pozwolę sobie jednak wrócić do tematu i zapytać: czy rzeczywiście na przesłuchaniu stron można podać pytania, które chcielibyśmy by były zadane konkretnym świadkom? Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale bidoki za darmochę szukają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia2411
bliżniak 23 nie ma takiej mozliwosci ,nie jestes obecna na przesłuchaniu stron.Nie wolno ci nic im sugerowac,a pózniej po ....nie dopytuj o nic postawisz ich w trudnej sytuacji poniewaz skladaja przysiege.Pozdrawiam serdecznie.P.S wracajac do wczesniejszego watku goscia niestety wciaga nas w swoje intrygi ,intencje Forum niestety nie takie były.On sie tym żywi ....jeszcze raz pozdrawiam zyczac dobrego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dajcie się wciągnąć w rozmowę, bo wychodzi na to, że nie znacie kompletnie Pisma Świętego. Kościół obchodzi 500-lecie reformacji a wy żyjecie w Średniowieciu i dajecie się manipulować tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliżniak23
Dziękuję za odpowiedź i radę. Może nie do końca jasno się wyraziłam, ale czytałam raz wypowiedź adwokata, który twierdził, że można zasugerować pytania do świadków, które będą zadane przez sędziego podczas ich przesłuchania. Ale może byłoby to już nadgorliwością... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też kiedyś o tym czytałam. Więc musi być coś na rzeczy. Jeśli masz wątpliwość pójdź do sądu i zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adwokat_koscielny
Drogie Panie, jak najbardziej można przygotować swoją listę pytań do świadków. Listę przekazuje się sędziemu i to on według własnego uznania zadaje pytania z w/w listy. Nie zawsze jest tak, że wszystkie pytania będą postawione jednak księża nigdy nie działają na szkodę stron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że księża nie działają na szkodę stron, bo oni kierują się własnym interesem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaa1229
Po 4 latach zajrzałam z ciekawości na forum i widzę, że nadal aktywne. 4 lata temu zakończył się mój proces a to forum czytałam wtedy od deski do deski, Proces rozpoczął się w grudniu 2009 roku i zakończył w grudniu 2013 pozytywnym dla mnie wyrokiem. Cudownie być już po tym wszystkim... Wszystkim w tracie życzę dużo cierpliwości, siły i wiary. Wszystko w życiu ma jakiś sens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosiaa1229 czy współżyłaś już z następnymi facetami po otrzymaniu unieważnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie, czy ktoś z Was ma wiedzę jak wygląda procedura uzyskania zgody ordynariusza na zawarcie małżeństwa (w wyroku stwierdzającym nieważność małżeństwa znalazło się takie zastrzeżenie). Od czego zacząć? Ile trwa taka procedura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po taką zgodę w pierwszej kolejności poszłam do proboszcza, resztę załatwiał właśnie proboszcz. Zgoda została wydana dopiero po badaniu przez biegłego psychologa. Całość trwała około 2 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O zgodę należy wystąpić do ordynariusza miejsca, w którym odbędzie się ślub. My najpierw poszliśmy do proboszcza parafii, w której planowaliśmy ślub, on natomiast napisał pismo do biskupa, że prosi o zdjęcie klauzuli wyrokowej. Sprawa trafiła więc do kurii, nastepnie kuria skierowala nas do sądu biskupiego. Później było badanie przez biegłego psychologa i on wydawał opinię. U nas trwało to ok 4 miesięcy, ale to raczej ze względu na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorąca blondyna
Ile razy można unieważniać swoje małżeństwo? Czy ze 3 razy dadzą chociaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczestnikom forum, którzy odpowiedzieli na moje pytanie dotyczące zdjęcia klauzuli zakazującej zawarcia nowego małżeństwa bez zgody ordynariusza, bardzo dziękuję!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×