Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość mkewa
viki26 . Gratuluję :) Bardzo się cieszę, że nas przybywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenekxxx
Viki26, gratulacje!!! No ja nadal czekam na wieści:) Możesz mi napisać z jaką datą dostałaś to październikowe pismo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
korax . Na wyroku jest napisane mi się wydaje bo nie mam tego przed sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do korax
Ja musiałam iść do swojego proboszcza - parafii w której zamierzam wziąć ślub a ten musiał się zwrócić do Biskupa o wyrażenie zgody na zawarcie zw. małżeńskiego. Kuria wtedy przysłala do mnie pismo o powołaniu biegłego do przesłuchania, po przesłuchaniu wydał on opinię i zgoda dotarła do proboszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki26, dzięki za odpowiedź. Zenku pewnie już "tylko dotknąć", ja mam za sobą 3 miesiące w II instancji, więc pewnie jeszcze trochę poczekam. Trochę boję, się tam dzwonić, ale chyba będę musiała, żeby zorientować się co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___Gośka___
My też czekamy na wieści z II inst. w Warszawie. Nasza sprawa toczy się od lutego i również boimy się dzwonić. Gdy czytam, że komuś się udało to serce rośnie i nabiera nadziei. Temu właśnie powinno służyć to forum, abyśmy mogli się cieszyć wspólnie, ocierać łzy i wymieniać cennymi radami. Pozdrawiam wszystkich oczekujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurka85
Witam Was, czy ktoś może się orientuje jak długo trwa proces w Siedlcach? Moja sprawa toczy się od 2011, była już publikacja akt pod koniec lutego. A teraz cisza. Druga instancja, jeśli pójdzie pomyślnie, będzie w Lublinie. Cz ktoś z Was tam miał proces i może podpowiedzieć ile to tam trwa? Będę wdzięczna za podpowiedź, czekam już tak długo, że ręce opadają. Laurka85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viki26
Zenek pismo z II inst. z Warszawy było z 10 października. a z tymi podpisami to tak to się chyba właśnie przeciąga, bo u nas też wyrok był w lutym a dekret przyszedł z końcem maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korax
dzięki za odpowiedź, a jest taka taka możliwość, żeby biskup takiej zgody nie wydał? i ile czasu uzyskanie tego pozwolenia może potrwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Można też bezpośrednio umówić się z biskupem na rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korax
to badanie przez psychologa jest zawsze, czy tak jak piszesz Małgoś po rozmowie z biskupem będzie ono nie konieczne? a może to zależy z jakiego tytułu był toczony proces?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o rozmowie z biegłym. Zwykle biskup wyraża zgodę. Wystarczy zwykła rozmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korax
To ja już sama nie wiem, kilka postów wcześniej pisał ktoś o biegłym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
Tutaj już ktoś pisał o tym, że umawiał się z biskupem a rozmowa trwała kilka minut...bez psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korax
chyba muszę prześledzić ostatnie strony forum, ale jeśli miał ktoś z tym do czynienia to proszę o radę:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viki26
u nas też jest klauzula i również zastanawiamy się co z tym robić:-) a mam jeszcze pytanie, tak z czystej ciekawości bo wiem, że na tym forum bywały też osoby, które były stronami pozwanymi i chciałam zapytać, czy str. pozwana też dostaje dekret z II inst. z wyrokiem i czy z pełnym odpisem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie byłam na tym forum już chyba od trzech lat. Sprawa mojego męża nadal trwa.. Właśnie dostał pismo o publikacji akt. Na co powinien zwrócić uwagę udając się tam? Uwagi i ewentualne nowe dowody należy wysłać w terminie w jakim jest publikacja? Tylko raz można tam iść czy więcej? Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie byłam na tym forum już chyba od trzech lat. Sprawa mojego męża nadal trwa.. Właśnie dostał pismo o publikacji akt. Na co powinien zwrócić uwagę udając się tam? Uwagi i ewentualne nowe dowody należy wysłać w terminie w jakim jest publikacja? Tylko raz można tam iść czy więcej? Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie byłam na tym forum już chyba od trzech lat. Sprawa mojego męża nadal trwa.. Właśnie dostał pismo o publikacji akt. Na co powinien zwrócić uwagę udając się tam? Uwagi i ewentualne nowe dowody należy wysłać w terminie w jakim jest publikacja? Tylko raz można tam iść czy więcej? Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Jak tu teraz przejść od razu na ostatnią stronę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nie wiesz jak przejść na ostatnią stronę to ja ty żyjesz na co dzień?:) niech pomoże mężuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
gość nie mam męża ale nieważność mam :) Znaczy rano nie było przejścia na ostatnią stronę po prostu. Teraz widzę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to że masz nieważność to pisałaś na początku roku, a na stronie 315, że kogoś masz, więc przygowania do ślubu wrzą, fajnie że jesteś na forum, ale może zajmij się tymi przygotowaniami a nie życiem przeszłością, czyli pierwszym związkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
mkewa bądz z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenekxxx
Gościu a Ty może zajmij się sprawami, które dotyczą Ciebie, a nie na tym forum siedzisz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkewa
Małgoś73 Napewno będę śledzić forum bo jest tutaj los wielu ludzi, który nie jest mi obojętny, bo ponad rok tutaj jestem i było mi łatwiej bo mnie wspierali :) Zenekxxx popieram Twoją wypowiedź :) gość mam kogoś ale nie mam męża :) a to różnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwciaaa
Bo to jest tak: ma się wyrok pozytywny, ma się już zawarty związek kościelny, i co najważniejsze dwójkę dzieci, no i nowy problem, albo stary: znowu nie mogę przyjąć komunii, jak za dawnych lat, stosuję antykoncepcję, ksiądz nie udziela rozgrzeszenia, ja nie mam zamiaru opierać się na metodach naturalnych, powrót do sytuacji sprzed wyroku, dlatego wypadałoby założyć nowy wątek:) albo czekać, aż płodność ustanie, no to jeszcze parę lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
mkewa i możesz wielu z nas pomóc,podzielić się doświadczeniem :) iwkaaa niestety na cos się decydujemy albo na życie w łasce bożej albo na grzech :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgoś73
iwciaaa miało być.Przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich:) na bieżąco śledzę to forum choć mało kiedy się udzielam jakimś wpisem:) ale teraz mam pytanie dot. przebiegu procesu już w II instancji, wyrok I-szej Instancji był pozytywny tzn. stwierdził nieważność malżęnstwa, kilka dni temu dotarło do mnie pismo z Trybunału II Instancji (w Warszawie) z informacją o otrzymaniu akt i prośba o odp. na pytania o zgodę dot. składu Trybunału, ewentualnych uwag co do wyroku I instancji i chęci zgłaszania nowego materiału dowodowego. Czy takie pismo "dostaje się z automatu" czy te pytania mogą już sugerować np. że proces będzie toczył się trybem zwyczajnym czy będzie przeprowadzany od nowa? Generalnie niepokoi mnie to pytanie dot. tego, czy chce uzupełniać materiał dowodowy .Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×