Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
do Krysia 197 na jakim jesteś etapie we wrocławiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Do Taka_jedna_ja, nie mam dzieci, więc nie pomogę w podjęciu decyzji. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Ona_59. Dziękuję Ci za odpowiedz. Napisz proszę czy w tym pierwszym piśmie wiedziałaś już, że to będzie wyrok dekretem czy to było standardowe pismo. Martwię się, czy nie będzie to u mnie tzw. trybem zwyczajnym przesłuchania itd. bo koszt to 1400 zł. Na razie miałam tylko koszty i wysłać dokumenty z cywilnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do zmiany nazwiska , to radzę sie pospieszyć jest na to czas 3 miesiące od daty uprawomocnienia sie wyroku, ja zmieniłam zaraz na drugi dzień , w USC gdzie zawierany był zawierany był związek małżeński . Spranie poszło paktycznie od ręki, trochę dłużej sie czeka , za dowodem osobistym , ale to najmniejszy problem. Ja decyzję miałam prosta ponieważ nie mielismy dzieci Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Jeszcze w kwestii zmiany nazwiska po upływie 3 miesięcy od uprawomocnienia się wyroku rozwodowego Zgodnie z ustalonym orzecznictwem do przesłanek uzasadniających zmianę nazwiska zaliczono również dążenie do uzyskania takiej zmiany nazwiska, która towarzyszy czynności prawnej z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, a wskutek pewnych ograniczeń ustawowych lub uchybienia terminowi do złożenia oświadczenia woli nie mogła nastąpić. A zatem w Twoim przypadku Taka_Jedna_Ja nie ma watpliwosci, że Twój wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zmieniałam po ustawowych trzech miesiącach i nie było żadnego problemu, tyle, że był to dodatkowy koszt (nieduży). A ulga jaka! Nie było dzieci, więc nie miałam żadnych dywagacji. Wcześniejszy brak zmiany wynikał bardziej z zawiłości związanych z koniecznością utrzymania jednolitych danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia 56195
DO KRYSIA 197 hej interesuje mnie jak sprawnie działa sąd we Wrocławiu . Jestem prawie na początku drugiej instancji i zastanawiam się ile zajmie to jeszcze czasu. I instancja trwa już 4 lata (Świdnica) samo czekanie na wyrok trwa już 8 miesięcy. Bardzo proszę o odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
Witam Mam pytanie- czy Waszym zdaniem jest sens dzwonić do sądu i dopytywać czy już sformułowali wyrok i kiedy go zamierzaja wysłać? czy to może coś przyśpieszyć??? niecierpliwie się już :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyspieszyć pewnie nie przyspieszy ale może się czegoś dowiesz....na że sędzia jest na urlopie i kiedy z niego wraca...ech wakacje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dziwota, że takie forum jest, jak się wybulicie z pieniędzy, ech brak mózgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Ona_59. Dziękuję Ci za odpowiedz. Napisz proszę czy w tym pierwszym piśmie wiedziałaś już, że to będzie wyrok dekretem czy to było standardowe pismo. Martwię się, czy nie będzie to u mnie tzw. trybem zwyczajnym przesłuchania itd. bo koszt to 1400 zł. Na razie miałam tylko koszty i wysłać dokumenty z cywilnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona_59
do gość U mnie też było trybem zwyczajnym ale bez przesłuchiwania świadków. Tylko były dokumenty rozwodu cywilnego, zeznań wszystkich świadków z tego rozwodu. Zostałam powiadomiona, że Sąd powołał panią do przygotowania opinii sądowo-psychologicznej. Potem dostałam pismo o potwierdzeniu opłaty za proces. Następnym pismem była data przesłuchania przez psychologa a potem dostałam pismo, że dekretem z dnia XXX postanowiono ogłosić akta sprawy. A na końcu był już wyrok. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Ona_59 A jak długo trwało u Ciebie? Tzn od przyjęcia sprawy w II instancji do wyroku? I w jakim mieście, jeśli można wiedzieć. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia1977
lusia 56195......w lutym przyjęto sprawę we Wrocławiu, do miesiaca przesłuchali mojego chłopaka i jego byłą od tego czasu cisza.....sama chciałabym wiedziec jak z tym Sadem jest we Wrocławiu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do_Ona59. Bardzo Ci dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Bardzo sie boje i datego tyle pytan. Mam jeszcze jedno. Czy skorzystalas z okazania akt i bylas w Sadzie. Dla mnie to troche daleko. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja zapłaciłem 1500 zł i dostałem unieważnienie ślubu kościelnego. Ma się te znajomości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poważnie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak. Mam znajomego który jest, że tak to nazwę, wysoko w hierarchi kościelnej. Fakt trwało to ok 3 miesięcy ale wg kościoła ślubu mie było :-) mogę jeszcze raz wziąć kościelny. Akurat to było ważne dla mojej partnerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam . Mam pytanie jak wygląda badanie psychologiczne przy zniesieniu klauzuli jeśli chce się zawrzeć ponownie związek malzenski???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenkaa10
Dołączam się do pytania powyższego "gość dziś "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona_59
do gość W Częstochowie miałam badania psychologiczne, na okazaniu akt nie byłam ani w II Instancji, ani w III Instancji. Do Częstochowy mam 450km :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DO ONA_59. Dziękuję za odp. Pisałaś jakieś pismo do Sądu, że nie skorzystasz z publikacji akt? Czy nie trzeba? Ja mam ponad 300 km. Pozostaje mi czekać co dalej się wydarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
Teraz ucichło, bo sezon wakacji mają prawda? eh ja czekam na opinie psychologa i pewnie jak dobrze, to bedzie we wrześniu. Ależ długo ja sporządza :D chyba czeka na grudzień, żeby na prezenty było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyłączam się do pytania o rozmowę z biegłym psychologiem przy znoszeniu klauzuli ktoś miał? jak to wygląda?o co pyta? czy jakiś test robi? proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozwod koscielny nie istnieje. Jeżeli masz solidne podstawy możesz próbować unieważnić, ale dużo z tym zachodu. Możesz za to wziąć rozwód kościlny, a jeśli wnosisz o rozwód może przydać Ci się adwokat. Możesz spróbować udać się tutaj: www.kancelaria-miastkowski.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
halo halo nikt nie miał klauzuli i badania psychologicznego przy znoszeniu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość od klauzuli: Na tym forum rzadko ktoś odpisuje bezpośrednio na zadane pytania. Wiem to z autopsjii. Użytkownicy potrafią tylko się przechwalać, tym jak to szybko udało się im zalatwić unieważnienie. Oczywiście za kaskę albo po znajomości, ale o tym już nie piszą. Normalnym trybem Nie da się tego załatwić w 1,5 roku. W niektórych diecezja okres oczekiwania na start procesu to 24 a nawet 36 miesięcy. Więc gratuluję kumoterom...Prawda was wyzwoli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy biegłego w piątek:(też bym chciała żeby ktoś kto to przeszedł coś poradził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość Nic nie pisałam, po prostu nie wstawiłam się w określonym czasie żeby przejrzeć akta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona_59
Do gość Nic nie pisałam, po prostu nie wstawiłam się w określonym czasie żeby przejrzeć akta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×