Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość gość
DO gość 20;34.... ale taki przy zdjęciu klauzuli??? dasz znac co i jak po spotkaniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rownież czekamy na jakieś wezwania i tez jestem ciekawa jak to jest ze zdjęciem klauzuli. My napisaliśmy pismo ze bardzo nam zależy na tym bo chcemy zawrzeć jeszcze tego roku związek małżeński. Jak dzwonilismy to powiedzieli nam ze zdjęcie klauzuli trwa do 3 miesięcy nawet. Od złożonego pisma upłynęło 1,5mca i dalej nic się nie ruszyło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadya24
ktos wcześniej pisał o zdjeciu klauzuli, ale nie pamietam już co, bo było kilka stron temu. Co do odpowiadania na pytania, Ci, co są po uchyleniu klauzuli, zapewne już niw chodzą na ten temat, więc nie ma kto odpowiedzieć ;) nie wiem, ile łacznie to wszystko zajmie, ale na razie od złożenia skargi do przesłuchań i czekania na opinię psychologa (której jeszcze nie ma) minęło 1,5 roku. Mi sie nie spieszy, więc jak to ma potrwać 5 lat to trudno, jakoś przeboleje :D Do gość z dzisiaj: Pewnie po wakacjach dostaniecie odpowiedź, bo są urlopy, więc sie nie nastawiajcie, że teraz dostaniecie. Wiem, że nie pocieszam, ale nie chce dawać złudnych nadziei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas ksiądz napisał pismo do sadu z prosba ze chcemy zawrzeć nowy związek malzenski. Sad po 1,5 tygodnia wyrazil zgode ale czeka mnie badanie psychologiczne które jest wyznaczone pod koniec sierpnia. Wstepnie termin slubu mamy na swieta Bozego Narodzenia. opinia psychologa ma być w ciągu 2 tyg .... dam znac co i jak....tylko sama tutaj ciagle pytam jak wygląda to badanie bo bardzo się denerwuje....nie wiem czego się spodziewać i jakich pytan się spodziewać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenka10
będziemy niezmiernie wdzięczni jak nam "gość dziś " napiszesz jak przebiega takie spotkanie. Ja dostałam informację z narzeczonym jak dzwoniliśmy do Sądu że będziemy oboje przesłuchiwani...równie się denerwujemy przed tym...pewnie we wrześniu dostaniemy wezwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemi
Witam wszystkich :) Chciałam się pochwalić- po 2 latach 5 miesiącach i 3 dniach dostaliśmy wyrok I instancji- małżeństwo nieważnie zawarte :) Także głowa do góry, wakacje wakacjami, ale coś tam się dzieje :) miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu gość z wczoraj 20;34:) tak to przesłuchanie psychologa przy znoszeniu klauzuli:)jesteśmy po rozmowie z księdzem obydwoje byliśmy przesłuchiwani rozmowa trwała w sumie ok. godziny pytania dotyczył głownie naszego związku obecnego i naszych planów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "gość dziś " czyli w sumie spoko rozmowa...A dowiadywaliście się może jak długo to będzie jeszcze trwało? Długo czekaliście na wezwanie na rozmowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia1977
Emmi....prosze powiedz w którym sadzie sprawy załatwiałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kryśka może najpierw byś pogratulowała, a nie zżera zazdrość, że nie możesz się bzykać po bożemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do magdalenka 10 równo tydzień:)my mamy ślub za miesiąc więc mamy bardzo mało czasu:(na decyzje mamy czekać ok. 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo super!!! my chcemy w Święta Bożego Narodzenia stąd się tak martwiłam...ale widzę że Wy już na dniach :D Dziękuję za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na boże narodzenie to spokojnie zdążycie oni patrzą na to kiedy ma być ślub żeby zdążyć z decyzją; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeemmi
I instancja była w Warszawie, II będzie w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie, jak długo trwała u was sprawa od czasu przekazania akt sprawy do pierwszego sedziego do czasu wyroku I instancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, wszystkich Zainteresowanych kościelnym procesem o nieważność małżeństwa zapraszam na mój blog: http://bolesta.blog.onet.pl/ Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu u mnie akta powędrowały do 1 sędziego jakoś w grudniu a wyrok zapadł w maju, w ostatnich dniach czerwca był już w skrzynce wyrok był pozytywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek83
witam dawno mnie tu nie było nadal czekam na wyrok I instancji w kwietniu akta poszły do sędziów. Są wakacje ,więc się nie stresuję myśle że niebawem bedzie wyrok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedzcie mi, ile czasu trwało od sporządzenia opini przez biegłego psychologa do trafienia do sedziego? i jak z wpłatami to wyglądało? za psychologa trzeba było zapłacić, a potem kiedy? ile czasu mineło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas opinia biegłego została sporządzona jakoś we wrześniu, najpierw kazali zapłacić 500 zł i za parę dni miałam już opinię w domu póżniej już za nic nie płaciłam wyrok dostałam na koniec czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wpłata zaraz po złożeniu skargi powodowej 1000zł , w styczniu 2014 badania przez biegłego opłata 350zł opinia ok 3tygodnie którą mogłam zobaczyc w marcu przy okazaniu akt.. nadal czekam na wyrok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Wszystkich Czy uwagi obrońcy węzła są zawsze takie, że wszelkie siły i nadzieje opadają???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba tak....taka jego rola (zgodna z nazwą funkcji), żeby bronić ważności małżeństwa... Głowa do góry! Wyrok wydają sędziowie, a nie obrońca węzła małżeńskiego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość z wczoraj 8.51 i to był koniec I instancji tak, a teraz coś dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "gość wczoraj " nie jestem "gość z 8:51" ale też już ten etap jest za mną. Po uwagach obrońcy węzła następuje wyrok. Oczywiście możesz się odwoływać ale teraz kolejnym krokiem jest wyrok I Instancji (oczywiście pójdzie teraz wszystko do sędziów więc to trwa..). Po otrzymaniu pisma z wyrokiem wszystko przechodzi do II Instancji a tam ponownie pismo Ci przyjdzie i będziesz musiał napisać czy się zgadzasz ze składem sędziowskim itp. i kolejno dalej będzie biega II Instancja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź, no to czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Jestem już po przesłuchaniu przez psychologa przy zdjęciu klauzuli. Byłam tylko ja przesluchiwana, mój maz(cywilny ;)) nie, rozmowa trwala ok 20 min. pytania z zakresu poprzedniego malzenstwa :ile trwalo czemu się rozstaliśmy,pytania czy interesuje się teraz dzieckiem i pytania na temat obecnego malzenstwa jak jest i kiedy chcemy wziasc slub i tyle. Rozmowa spokojna bezstresowa.Pani psycholog po rozmowa powiedziała ze jeśli chodzi o nia jest na tak ;) teraz jej opinia do sadu i decyzja sadu,,,,ma to zajac ok 1 miesiąca. Dam znac jak przyjdzie decyzja sadu.Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madalenka10
do "gość dziś " dziękuje za odpowiedź :) czyli nie ma się czym stresować..a mam jeszcze jedno pytanie bo u nas jest dziwna sprawa, mamy się starać o zdjęcie klauzuli w diecezji w której narzeczony był poprzednio żonaty i gdzie siłą rzeczy trwała I Instancja. Byliśmy u księdza w parafii gdzie chcemy wziąć ślub i nam mówił że to dziwne...składa się o zniesienie klauzuli pismo do diecezji z której się pochodzi bądź do diecezji w której chce się zawrzeć związek małżeński... Jak było u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam pytanie. Czy jeśli w skardze podane były tytuły do stwierdzenia nieważności zarówno po stronie mężczyzny jak i kobiety, obie strony zeznawaly ale świadkowie jednej ze stron nie chcą zeznawac, to nieważnośc może być stwierdzona tylko z jednego tytułu? Nie wiem czy wyraziłem się jasno....Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli podany jest tytuł np: niedojrzałość natury psychicznej po stronie kobiety i niedojrzałość natury psychicznej po stronie mężczyzny to sa dwie oddzielne przesłanki i są oddzielnie udowadniane. Moga być udowodnione obie , może być udowodniona jedna i wtedy też małżeństwo jest nieważne. Jeśli żadna nie zostanie udowodniona to małążeństwo będzie ważnie zawarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×