Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość pomóżcie mi proszę was
dzięki, troche mi ulżyło bo już była obawa, że będziemy płacić w euro, a wiesz ile trwają takie sprawy (III) bo pewnie latami, czy my dożyjemy tego w ogóle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie mi proszę was
Jeszcze się za to nie braliśmy, nie wiemy czy będziemy się starać, uważamy, że ewidentnie powinniśmy otrzymać stwierdzenie nieważności, druga strona oszukała stronę pierwszą odnośnie posiadania dzieci, poślubie kategorycznie odmówiła posiadania dzieci. Nie rozumiemy dlaczego sąd II ins. odrzucił to, ale nie wiemy czy mamy siłę na to by ta III się toczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniej więcej tyle co druga instancja. przypuszczam że warto. wyniki czas mogą zależeć od zaangażowania waszego. oczywistość faktyczną warto jeszcze uczynić oczywistością "dowodową" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie mi proszę was
Z tą oczywistością dowodową będzie problem, niestety nie mam jak tego udowodnić. Mogę jedynie powołać świadka, który potwierdzi moje słowa i napisac pismo z przykładami ale nic więcej, niestety druga strona oficjalnie stwierdziła, że nie spocznie póki nie zniszczy mi życia więc ciągle tylko mówi i pisze w kółko, że to nieprawda, że uwielbia dzieci itd. Jak moge takie coś udowodnić. U nas druga instancja trwała 14 miesięcy, więc trzeba liczyć, że trzecia będzie tak samo? Bo z tego co wiem to ta III jest najdłuższa i ciągnie się w nieskończoność. Już nie wiem na prawdę jak mam powiedzieć i napisać to, żeby mi uwierzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość primaa
tylko bez żartów dzisiaj ok? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich! mam małe pytanko jesli I instancja jest w lublinie to czy II musi byc w warszawie??? czy można prosic o przeniesienie do innego miasta niż warszawa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie mi proszę was
Na internecie znalazłam, że: "Sąd rozpatruje w I instancji sprawy Archidiecezji Lubelskiej, w II instancji Archidiecezji Przemyskiej obrządku łacińskiego oraz Diecezji: Sandomierskiej, Siedleckiej i Kijowsko-Żytomierskiej. Sądem II instancji jest Sąd Metropolitalny Warszawski." Czyli jak nie ma więcej wyboru to chyba tylko warszawa ale pewności nie mam czy nie można na własne życzenie, tylko jakby można było to pewnie byłby straszny bałagan bo dużo więcej osób chciałoby do innej. My chyba III (jeśli w ogóle będzie) musimy mieć w krakowie co nas bardzo martwi bo tam podobno strasznie odległe terminy i wyroki często na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od biedy można np. poprosić aby od razu zajęła sie w II instancji Rota Rzymska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej byłoby gdyby i II odbyła sie w lublinie ale aż tak dobrze to widze nie ma. trudno może wawa nie taka straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytnie do AWIWY! jesli czytasz to forum dalej napisz proszę czy II instancja ruszyła w końcu? pozdro wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie mi proszę was
Ja mam pytanie o kraków, słyszałam, że tam jest strasznie, nieprawdopodobnie długie terminy a wyroki raczej na nie. Wiem, że tam właśnie jest Dziwisz, to już się nie dziwię, ze w krakowie mają takie a nie inne poglądy :( Ciężko widzę tą III i myślę, że czy warto pisać o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! nie wiem czy tak się da ale ja bym składała od początku skarge do lublina, a z jakiego kanonu było prowadzone postępowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie czy nie, ale prosić o trzecią instancje w polsce, bo to nie wy zwracacie sie do trzeciej instancji w krakowie tylko prosicie rzym o przyznanie wam III instancji. jak nie chcecie by to się odbywało w polsce to możecie normalnie załatwiać to w rzymie. a strasznie czy nie, to pamiętajcie że dużo zależy od waszych argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cassi
witam szukam pomocy i porady kogos kto mial rozprawe w kuri przemysliej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cassi
przepraszam za przekrecenie kuri w przemyslu bede wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie mi proszę was
tak wiem, tylko, że nie jesteśmy pewni czy nie wykończy nas ta instancja, poprzednie były bardzo wyczerpujące, niestety osoby przesłuchujące nie pozwoliły przynajmniej mnie powiedzieć wszystkiego co uważam za słuszne, przez to nie było możliwe naświetlić w sposób wyczerpujący tego co się działo, teraz obawiam się, że będzie tak samo no i jedna instancja trwająca 3 lata też jest wykańczająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana74
do ,,,pomóżcie....ja mam sprawe 1 instancji w krakowie co prawda długo to trwa ale są bardzo mili,nie miałam problemu z przesłuchujacym wrecz przeciwnie,,jestem dopiero na etapie przesłuchania przez psychologa a sprawę załozyłam 2 lata temu i cisza ...czasami już mam tego dośc ale mam nadzieje że będzie ok...pozdrawiam.........KASIAKO80 jak tam u Ciebie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie mi proszę was
dana po 2 latach dopiero się wzięli za waszą sprawę? to przecież trwać będzie chyba z 5 a pewnie i więcej? No mówię, że tam okropnie długo. My mieliśmy kiepskie doświadczenia z przesłuchiwaniem ale nie o psychologa chodzi tylko o przesłuchanie, pytanie i ma być krótka odpowiedź, absolutnie nic ponad odpowiedź na pytanie, nawet jeśli coś się wiązało z pytaniem to ich nie obchodziło przez to nie można było dobrze wyjaśnić o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dana74 - ja jestem po wyroku I instancji - stwierdzającym nieważnośc mojego małżeństwa. Aktuanie sprawa poszła do II instancji do Poznania. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w przyszłym tygodniu jest taka duża konferencja naukowa kanonistów jak macie jakieś ciekawe spostrzeżenia czy uwagi to zapodajcie może na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana74
pomózcie ...nie może ja żle napisałam,2 lata temu mi przyjęli sprawe a dopiero teraz mój były miał przesłuchanie przez psychologa..to trochę długo a gdzie tam jeszcze do wyroku 1 instancji..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziś sie zarejestrowałam pierwszy raz mam pytanie.2 lata temu złożłam pozew o uniew.małż. Tydzień temu przyszło zawiadomienie że mam sie zgłosic , W sumie to o tym zapomnialam , rozwod mialam od 1,5 roku choc byly maz nie daje o sobie wcale zapomniec , podzial majatku itd Mam w sumie mało czasu w środę mija termin składania dokumentow.\A przez cale zamieszanie przedswiateczne i teraz tragedia zapomnialam. Moje pyt brzmi czy złożenie tego dokumentu skargi musi być napisane perfekcyjne , czy moge sama napisac co i jak i zdac sie na to ze oni przyjma wniosek i zechac wstepnie mnie przesluchac.Jak to w ogole funkcjonuje.Jestem z Bialegostoku czy ktos ma jakies info na ten temat? Przeczytaalm pare postow i z nich wynika ze lepiej nie korzystac z pomocy adwokatow , Nie usmiecha mi sie im placic (bo jeden proces trwa i place slono), ale PROSZE O POMOC.Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, szukam kontaktu do Monia160284 bardzo prosze czy ktos moze ma meila, chodzi o Białystok .Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łomżynianka
Moje dokumenty są w drodze do Białegostoku, zastanawiam się nad zasadnością napisania pisma o charakterze błagalnym co by się moja sprawa nie "zakurzyła" gdzieś w kąciku Sądu Metropolitalnego w Białymstoku. Sama nie wiem ale już po prostu, brzytwy się chwytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łomżynianko
moim zdaniem warto czasami pójść na całość, masz rację, trzeba ich jakoś ruszyć za serca, jak się pisze bezpłciowe listy to oni moga pomyśleć, że nie zależy ale jak się napisze mocniej to wtedy widać, że człowiek jest na granicy i mu bardzo zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonika5
Witam mam pytanie ile czasu sie czeka na przesłuchanie przez psychologa bo wezwanie do kurii juz dostałąm na przesłuchanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łomżynianka
No nie do końca się zgadzam u mnie przesłuchanie w Kurii było w lutym 2007 a badanie psychologa w styczniu 2008, czyli wzywają na przesłuchanie i podejmą decyzję co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w piśmie wzywającym do psychologa jest data :) wiem że to głupio brzmi, no ale skąd można wiedzieć kiedy zostanie przesłuchana druga strona i świadkowie? no bo po ich przesłuchaniu dopiero się wysyłą człeka do psycho ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×