Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość SIBENA
Osobom, ktore do mnie napisaly prywatnie serdecznie dziekuje za wyrazy solidarnosci. Postaram sie Wam odpowiedziec jak tylko czas i stan obu moich rak na to pozwoli. Paniom , ktore pytaly czy mozna uniewazniac z powodu tego, ze jednej w czasie zawierania slubu upadla obraczka na podloge i ona odebrala to jako znak dezaprobaty ze strony P. Boga odpowiadam, ze powod musi byc konkretny i powazny. Wybaczy Pani, ale taka interpretacja jest bardzo infantylna. Prosze jest to moja rada zajrzec do instrukcji cytowanej juz przezemnie poprzedniego papieza z roku 2005 obecny papiez idzie idzie po tej samej lini powtarzam ustrzeze to Was przed powzieciem nieodpowiednich decyzji. drugiej Pani, ktorej obecny partner odkryl , ze jego zona w czasie swej mlodosci byla gruba i zastosowala kuracje hormonalna w celu stracenia nadwagi i roslo jej owlosienie odpowiadam, ze zatajenie musi dotyczyc powaznej sprawy typu homoseksualizm narkotyki albo choroba weneryczna. Maria CALLAS spiewaczka liryczna swiatowej slawy mowi sie, ze zeby schudnac zarazila sie specjalnie tasiemcem. Hormony obecnie sa szeroko stosowane w medycynie by utrzymac ciaze. Wiec nie wydaje mi sie , zeby to byl w takiej formie podany dostateczny powod o uniewaznienie. Polecam naprawde goraco skontaktowanie sie z licencjowanymi mgr prawa koscielnego, bo przed zlozeniem podania trzeba postawic sobie pytanie jakie mam szansze wygrania. Nieprawda jest, ze to malo kosztuje utrata nerwow , ansia tez kosztuja choc nie da sie tego przeliczyc na pieniadze no i jak zauwazyla jedna z uzytkownikow nie kazdy dr przd nazwiskiem znaczy duren pragne zauwazyc, ze kanonisci zachowuja sie z dyskrecja i profesjonalnie nie podchodzi sie do sprawy na oslep a zawsze nalezy rozwazyc za i przeciw dlatego trzeba sie do nich zwrocic. Widuje prawie codziennie dziekana Salezjanow i rozmawiam z nim, ostatnio na uwage pewnej pani, ze czeka pare lat na decyzje sadu koscielnego odpowiedzial : wszystko zalezy w jakie rece zlozyla pani swoja sprawe. Po trzecie odpowiedz dla PANI z piekla rodem jesli chce sie miec porade trzeba by czytelnik mial jasno przedstawiona sprawe. Ja sama nie rozumie w tak sformuowanej przez Pania opowiesci, gdzie byl przymus, wiec nie nalezy sie dziwic, ze ktos bezposrednio wyrazi swoj osad i dopoki nie przekracza on pewnych granic przyzwoitosci, czy dobrego wychowania nalezy uwage przyjac z godnoscia. Tu nie chodzi o wywyzszanie sie, ale osoby, ktore maja praktyke tytul , stanowisko i ogromny bagaz kulturalny nie moga byc traktowane jak szczeniaki z podstawowki. Pozdrawiam A.s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ble, ble, ble a ponadto ble, ble, ble, jak również ble, ble, ble ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otrzymaliśmy informację tel z sądu, że sparawa jest w wyrokowaniu...ale jeszcze nie dostaliśmy opini obrońcy węzła. "Sympatyczna" siostra z sekretariatu powiedziała, że jeśli obrońca nie ma nic do powiedzenia to nic nie wysyłają. Czy tak może być ? Obawiam się, że znów mają jakieś zamieszanie, albo zaginęły im dokumenty ( tak było poprzednim razem , znalazły się po pół roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość |Prinzeska
Hej wszystkim. Ja tylko chciałam sie pocdzielić, że Mój "mam nadzieję Przyszły" własnie wrócił z przesłuchań. Jeszcze się z nim nie widziałam, ale po realacji telefonicznej wiem, że jest bardzo podbudowany. Przesłuchanie trwało ok 2 godz, przesłuchiwany był przez 1 osobę, nikogo oprócz nich w salce nie było. Przesłuchujacy ksiądz był, co się żadko zdarza, młody i bardzo zyczliwy. Zdziwiony był równiez tym ,że mój tak długo czekał na przesłuchanie - skarga złozona w pażdzierniku 2008. A - sprawa toczy się w Tarnowie. Boże , mam nadzieję, że w końcu coś przyspieszy. Przesłuchujacy ksiadz obiecał, że sie postara (choć nie wiem czy tylko tka powiedział, czy naprawdę sie postara). Tak tylko piszę, bo być może teraz czyta to forum ktoś, kto jest przed przesłuchaniami, zeby troszkę podnieść na duchu. Tradycyjnie pozdrówki dla Karola i Kasiako

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibena
Powracajac do powodow o uniewaznienie podaje, ze do czasow Pawla VI powodow powaznych i ciezkich natury psychicznej i psychologicznej bylo 12 obecnie jest ich 150.Lista tych powodow nie jest stala, a opracowywana przez Kongregacje do spraw wiary corocznie i co roku papiez stara sie ja zawezic. Sa to wiadomosci podane mi przez dziekana salezjanow don G. Terzuolo w dniu dzisiejszym. NAtomiast co do spraw o uniewaznienie to KUL ma tylko dane z 2002 roku tak to wyczytalam my mamy te dane coroku. W 2002 wszczeto 4194 spraw wyrokow pozytywnych 1385.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łomżynianka
Nasunęło mnie się pytanie, po co z 12 zrobiono 150 powodów ? Słuchając ostatnich wiadomości wiem że kościół katolicki ewoluuje w kierunku mniej skostniałej struktury (debata nad bezżeństwem księży), świat się zmienia my też, kobiety, mężczyźni zresztą też nie chcą żyć w uciemiężeniu, zakłamaniu i obłudzie zresztą nauki kościoła nie nakazują dobrowolnie się "samobiczować" w chorych związkach z ludźmi którzy nie powinni zawierać związków, budować rodzin. Czytając ten wątek aż do ostatnich kilku stron uważałam że są tu ludzie potrzebujący wsparcia, podniesienia na duchu, aż tu nagle zonk trafia się "prze-najmądrzejsza" co to nie ma gdzie się wykazać i wymądrza się Bóg jeden raczy wiedzieć w jakim celu. Kobieto daj na luz załóż, inny temat i wypisuj co tylko ci ślina na język przyniesie, a nam maluczkim, niewykształconym (ja tam mam dwa fakultety, ale poczułam się jakbym po 3 klasach była) daj spokojnie doprowadzić nasze sprawy do końca, na szczęście na Sądzie ostatecznym nie ma odpowiedzialności zbiorowej możesz spać spokojnie, nie będziesz się za nikogo z nas w piekle smażyć,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamietam z lekcji religii... pani katechetka mówiła o większej 'wyrozozumiałości" kościoła na sprawy dotyczące "uniewaznień" na przełomie lat ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dr Sibeny
Polecam stronę www.pwn.pl . Bezpłatnie można sprawdzić, czy z naszą ortografią wszystko w porządku. Pozdrawiam - dr Hanna B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od Sibeny
czy mogłabyś doprecyzować o co chodzi z kul-em? bo nie zrozumiałam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUL - Katolicki Uniwersytet Lubelski osobiście nie polecam studiowania tam osobom bez miedzi w portfelu 'osoby wykładające' życzą sobie zakupu książek własnego autorstwa aby móc zaliczyć przedmiot.......................... nie wspomnę o opłatach na studiach dziennych a przecież to uczelnia publiczna.. powiedzmy....... no i tace w kościele kilka razy w miesiącu też są na KUL.... a i pracę jest po tym nie łatwo znaleźć... i tu jest ból :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kul
:-) wiem co znaczy kul :-) nie rozumiem w jakim celu się na tę uczelnie Sibena powołuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie mi proszę was
sibeno przeszkody z tytułu niedojrzałości mogą przeminąć i uzyskuje się pozwolenie na ślub, skoro tego nie wiesz to te twoje wykształcenie i doświadczenie jest psu na budę, przykro mi ale nie znasz się. No i oczywiście, że można prosić o rozpatrywanie sprawy w polsce (Karol :) ) właśnie jesteśmy po rozmowie z księdzem w tej sprawie i tam nam powiedział, trzeba pisać o to do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, 29 kwietnia jestem umówiona w Kurii na wstępną rozmowę. Nie wiem jak zacząć taką rozmowę. Mojego byłego męża poznałam jak miałam 18 lat, po 5 m-cach ciąża i szok. Cała rodzina chórem okrzyknęła ślub!!! Tak naprawdę wszystko zalatwiała wtedy jego matka, nawet po pierścionek ze mną pojechała :) to oni załatwiali wszystko, w głębi duszy tego ślubu nie chciałam, już przed ślubem w ciąży mnie uderzył, wtedy usłyszałam od mojej matki, że wszystko jest już opłacone i za późno!!! Nawet na nauki przedmałżeńskie nie chodziłam bo leżałam w szpitalu, donosiłam zaświadczenie. Wtedy była mi w głowie szkoła a nie mąż i rodzina. Jak szybko odbył się ten ślub tak szybko małżeństwo się skończyło. Inne zainteresowania, inne poglądy, ja siedziałam w domu sama , uczyłam się a on bimbał. Ślub odbywał się za zgodą sądu, bo on miał 19 lat, pozew składała jego matka i nawet powiedziała co mamy mówić. Byłam młoda i siedziałm cicho, sama byłam z rozbitej rodziny, żadnego przykładu. Teraz mam 33 lata, jestem w 10-letnim związku, mamy 6 letnią córcię. Nawet jak ją chciliśmy to nie dostałam karteczki do spowiedzi- przykre to. Były mąż nigdy nie odwiedzał starszej córki, nie płaci alimentów. Obecnie jest za granicą, więc nie będzie nawte jak go przesłuchać. Mogę podać na świadka tylko matkę i moją byłą teściową, więcej świadków nie mam. Jedyna koleżanka, która zna sytuację mieszka w Warszawie, ja w Łodzi. Zastanawiam się czy jest sens wogóle składać papiery skoro nie mam tyle świadków i nie ma go w Polsce. Może coś mi podpowiecie bardzo proszę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki sąd? zawsze są świadkowie, pomijając sens słowa "zawsze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest Łódź. Nie wiem jak to wygląda jak nie ma drugiej strony i na pewno się nie stawi na żadne przesłuchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol2na p
jedno jest bardziej kłopotliwe od zawsze spróbować możesz. tytuł z przymusu sobie życzysz czy niezdolności psychicznej? czy braku osądu? właściwie to pewnie nie wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn. jak mam to opisać? Myślałam nad: poważny brak rozeznania oceniającego co do istotnych praw i obowiązków małżeńskich wzajemnie przekazywanych i przyjmowanych; lub/i: Pozorna zgoda małżeńska polega na zewnętrznym tylko wyrażeniu zgody, przy wewnętrznym całkowitym lub częściowym sprzeciwie woli. Jest to zgoda fikcyjna, nieszczera. Narzeczony bowiem tylko zewnętrznie wyraża przyzwolenie na małżeństwo, wewnętrznie zaś albo małżeństwa nie chce, albo chce, ale według swego uznania, niezgodnie z prawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
symulacji to ja tam nie widzę nie mogę ci powiedziec jak masz to inaczej opisać, chodzi o to że z takiego opisu niezdolność psychiczna niekoniecznie wynika no i pytanie czy po obu stronach ma być ta niezdolnosć czy jednej - jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno powiedzieć ja myślę, że w tamtym okresie to oboje byliśmy niezdolni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie mi proszę was
Mam pytanie zwłaszcza do Karola :) czy ktoś orientuje się jakie są opłaty jeśli sprawa kierowana jest do III instancji? Wiem, że należy ubiegać się o prowadzenie sprawy w polsce i już za to, że sprawa będzie się tu odbywać trzeba zapłacić ok. 100 euro ale czy potem sa jeszcze jakieś opłaty? Obawiam się czy będzie nas na to stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stawiałbym na II instancje. tzn tyle ile ten sąd wziąłby za II instancje tyle bierze za III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie mi proszę was
Karol nie bardzo rozumiem, masz na myśli, że opłaty będa takie jak w sądzie II instancji czy że rozpatrywać będzie to sąd z naszej II instancji? Dlaczego pierwsza opłata jest w euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w euro bo to szło do watykanu. będzie rozpatrywał sąd inny niż wasza II instancja, ale opłata będzie taka jaką ten sąd bierze za prowadzenie II instancji. z grubsza czyli bez paniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×