Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

k-ika

chcę pozwać dziadków do płacenia alimentów

Polecane posty

I jeszcze raz do wszystkich co nie są w temacie -jeżeli dziadkowie nie są wstanie płacic alimentów nie płacą to ustala sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja niestety znam rodziny normalne, wrecz porzadne a dzieci sa do niczego! wiec uwazam, ze nie powinnas za jego zachowanie winic jego rodzicow, tylko sie za nim uganiaj i juz.....nie wazne czy maja oni dobra sytuacje finansowa czy nie to dlaczego oni maja placic za twoje dziecko i twojego faceta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie umieli
wstyd, czasami trzeba schować dume, gdy dziecko nie ma pieluch czy ubranek :o Nie każdego stać na unoszenie sie honorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do -wstyd- ja tez nie pochwalam ,ale takie jest prawo w Polsce. Znam kobietę która brała kasę z funduszu teraz bierze marne 170 ale i to jej zabiorą a jej mężulek opływa za granicą w kasę a ona nic z niego nie ściągnie bo on tam na czarno jest. No i co w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstyd
"Jeżeli coś z nim nie tak to tylko i wyłącznie wina rodziców." Czyli - nie powinno się wsadzać do więzienia bandytów, tylko ich rodziców, bo to ich wina, że z biednym dzieckiem coś nie tak? :-D Naprawdę wierzysz w to, że jeśli swojemu dziecku coś wpajasz, to ono NA PEWNO będzie te zasady wyznawało? O naiwności. Czy ty nigdy nie zrobiłaś niczego wbrew radom mamusi? A jesli ci coś w życiu nie wyjdzie, robisz jakieś głupstwo (każdy jakieś popełnia!) to mówisz "ja jestem ok, to wina rodziców, że tak zrobiłam, bo źle mnie wychowali"? Dorosły czlowiek sam odpowiada za swoje czyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada.
do morphina skad wiesz,ze to porzadne rodziny???????????????Wyglądają ładnie na spacerze?czy moze są miłe dla sąsiadów i znajomych? Wiesz ja jestem z takiej niby porządnej,ojciec szanowany obywatel,na stanowisku i gówno.W domu było znęcanie psychiczne,bicie terror itp,aż sie dziwię,ze jestem w miarę normalna po tym gównianym dzieciństwie,ale mi się udało bo uciekłam na studia ,jednak jest wiele osób,które w takim bagnie muszą dłuzej mieszkać.Przepraszam za ten potok,ale puściły mi nerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie umieli
Co innego zrobic jeden blad w chwili slabosci, a co innego z premedytacja uchylac sie od odpowiedzialnosci za wlasne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada.
do wstyd Nikt nie rodzi się zły,kształtuje go środowisko w którym przebywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie umieli
zgadzam sie z dobra rada. Status spoleczny, wysoka pozycja zawodowa, wspolne spacery po kosciele w niedziele to czesto tylko zludzenia, pod ktorymi kryje sie sekretne zycie, czesto uslane cierpieniem dzieci i innych domownikow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram autrkę topiku. Dziadkowie też mają obowiązki wobec wnuka. Rzadnymi głupimi tekstami od przeintelektualizowanych filozofów się nie przejmuj. Jedni mają po naście lat i g... wiedzą o życiu a drudzy bawią się w Matkę Teresę tylko stoją po stronie krętaczy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada.
do jak nie umieli Dzięki za wsparcie,niestety często to tak wygląda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie umieli
no wlasnie, latwo kogos krytykowac, ale zycie jest pelne niespodzianek, a potem trzeba wybierac tzw. mniejsze zło. Mysle, ze zadna kobieta nie czulaby sie komfortowo pozywajac teściów, ale czy dobro dziecka nie jest na 1 miejscu? Zreszta powinno byc w interesie calej rodziny, nie tylko ojca i matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada.
Zgadzam się,jeżeli ojciec uchyla się od obowiązku łozenia na dzieci sprawę powinni przejąć dziadkowie.Zresztą nie rozumiem jak można nie dbać o własne wnuki,to jest chore.Sami powinni poczuwać się do jakiejś pomocy,jeżeli nie mają pieniędzy to moze równie dobrze być opieka/oszczędność na opiekunce,czy przedszkolu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie umieli
mus truskawkowy, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstyd
Mus truskawkowy. Tak, przynajmniej jedna z pań broniących tak zawzięcie dziadków wychowuje sama dzieci. Ja. A tak dokładnie, jedno dziecko. Mój były mąż placi alimenty ale... to tylko alimenty. To ja utrzymuję dziecko, pracuję, dorabiam pracami zleconymi. Gdybym nie była w stanie utrzymać swojego dziecka a były mąż nie placilby alimentow, to POPROSIŁABYM dziadków o pomoc. Widzisz różnicę? Mogłabym poprosić ale nie żądałabym pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koronkowa24
odpowiadam na takim poziomie jak dyskutant 'jak nie umieli", zeby zrozumiala. Dostosowuje jezyk do jej sposobu wypowiedzi. Zastanwiam sie, jak mozna obarczac rodzicow odpowidzialnoscia za to, ze ich dorosle dziecko jest lajdakiem? oni stworzyli mu dom, zapewnili byt i za to nalezy im sie uznanie. Jak mozna twierdzic, ze "jestem taki, jak rodzice mnie uksztatowali"? od tego jest wola, rozum, zeby moc pracowac nad soba! uwazacie, ze rodzice hussajna kazali mi dokonywac zbrodni ludobojstwa? ze rodzice pedofila namawiali go do krzywdzenia dzieci? ze rodzicie mordercy mowili mu: zabijaj? puknijcie sie MOCNO w glowe. Mam nadzieje, ze puszczalska autorka, ktora zaszla w ciaze z nieznanym nieodpowiedzialnym facetem ktory zwial nie dostanie tych alimentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ale nie znasz sytacji autorki topiku skąd wiesz z czego żyje? ja swego czasu wyprzedawałam wszystko z domu, bo nie miałam na chleb dla dzieci czy to coś Ci mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie umieli
koronkowa, nie wiem dlaczego, ale aż kapie jadem z Twoich wypowiedzi :o Pozwolę sobie zacytować "puszczalska autorka, ktora zaszla w ciaze z nieznanym nieodpowiedzialnym facetem" Zaraz, zaraz, a skąd to wiesz? Ze puszczalska, że nieznany ojciec? Skoro nieznany to skąd wiedziałaby jak odnalezc dziadków? Nawet nie wiesz jakie relacje były między nimi, ale od razu oceniasz. Czujesz sie dowartościowana przez te swoje wypoiwedzi pełne pogardy dla zupełnie obcej Ci osoby? A Ty pewnie nadal żyjesz w "czytości" i dochowasz ją aż do slubu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koronkowa24
jak nie umieli, jestes ostatnia osoba na tym topiku, ktora powinna mnie pouczac. "Jak nie umieli wychowac syna na porzadnego czlowieka, to niech placa"- to chyba twoje slowa? ciekawe, czy twoi rodzice placa za twoje bledy? pewnie tak, bo pewnie nadal nie masz 18 lat :> sorry, ale takie pustaki powinny miec konstutucyjny zakaz wypowiadania sie publicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada.
do koronkowa24 Chyba masz poważne problemy z własnym ja.Trochę dystansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koronkowa24
dzieki za blyskawiczna diagnoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie umieli
koronkowa, i znowu to samo :o Znowu wypowiadasz sie o kims o kim nie masz bladego pojęcia, tym razem o mnie. Może sie zdziwisz, ale mam 32 lata i 2 dzieci w wieku 7 i 4 latka, więc wydaje mi sie, że właśnie mam prawo sie wypowiadać w tym temacie... Dyskusje z Toba jednak już zakończyłam, bo nie odpowiada mi Twój wulgarny styl. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koronkowa24
jak nie umieli, twoje dzieci dorosna i zaloze sie, ze zaczna robic rzeczy, ktore bedziesz potepiac np krasc. Wtedy ktos rownie madry powie : jak nie umialas wychowac syna na porzadnego czlowieka, to teraz plac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×