Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tarele morele

kto bral z Was gynalgin ??

Polecane posty

nie. spokojnie mozesz zaczac urzywac antykoncepcji. te tabletki nie koliduja ze soba:). tylko nie wiem czy lekarz ci mowil ze stosujac gynalgin musisz powstrzymac sie od wspolzycia do czasu zakonczenia leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buba2
Nie mówił ale to akurat udało mi się wyczytać w ulotce ;-) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :-) :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosowałam tabletki dopochwowe 10 dni i fakt brzuch mnie troche pobolewał, ale tylko na początku. A z innych skutków ubocznych to całe 10 dni chodziłam zła, zdenerwowana i wkurzająca innych... może dlatego że byłam tez przed okresem. Lekarka dała mi te tabletki bo miałam za dużo śluzu, ogólnie cytologia u mnie ok i badanie też ok , dała mi bo powiedziała że mam upławy i dla mnie to pewnie męczące. Przepisała profilaktycznie. Ogóle pomaga. Aplikacja też ok jak tampony, chodź fakt tabletki i ich kształt beznadziejny. Kazała mi też od czasu do czasu profilaktycznie szczególnie po wakacjach stosować clotrimazloum przeciwgrzybicznie i przeciwbakteryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ;)
A czy ten clotrimazolum o którym już sporo osób tu pisało można kupić bez recepty? Jeśli tak to jak go stosować raz dziennie czy częściej i przez ile dni? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaa19
ja biore gynalgin juz 5 dzień i dzisiaj rano miałam ciemno pomarańczowy mocz, czy to po tym? miała tak któraś z was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ;)
Wczoraj ,,wzięłam" ostatnią tabletkę i ani razu tak nie miałam ale cóż każdy reaguje inaczej.. Myślę że gdybym była na twoim miejscu to najpierw przeczytała bym w ulotce czy jest to wymienione w skutkach ubocznych jeśli tak to poszła bym do lekarza i o tym powiedziała a jeśli nie jest to tam wymienione to zadzwoń do twojej położnej i zapytaj czy to możliwe że od tego tak masz albo zapytaj w aptece jeśli masz w okolicy jakąś w miarę przyjazną i nie stwarzającą problemów z udzieleniem informacji farmaceutkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi lekarka poradziła żeby tabletke zmoczyć wodą przed aplikacją naprawde pomaga i nie mam problemów takich jak wy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam gynalgin jakiś miesiąc temu i mam dziwny problem. Mianowicie cały czas czuję jego zapach, zwłaszcza na dłoniach zaraz po umyciu. I to nie jest mydło, bo brałam pod uwagę że mogło mieć podobny zapach! O co chodzi? :D Czy to jakieś zapachowe halucynacje, zatrucie, czy jeszcze coś innego? A że w ogóle mi nie pomógł, a wręcz zaszkodził, to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośśśśśśśśććććć
Aplikacja tego ustrojstwa to jakiś koszmar - jestem dziewicą. Ja jedną tabletkę dzielę na mniejsze części i tak wkładam. Mimo wszystko nadal je czuję - a zaaplikowałam je z godzinę temu. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wczoraj obsmarowałam tabletke zelem provag. Tak mnie bolało przy aplikowaniu ;/ myslałam ze ze mna cos nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośśśśśśśśććććć
Dzisiaj wg zaleceń niektórych pomoczyłam tabletkę w wodzie i włożyłam szerszą stroną - weszła gładziutko cała i nic nie czuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1236
dziewice zrozumiem - problem przy aplikacji wystapi, bo to cos nowego i w ogole... ale nie-dziewice? blagam, dziewczyny! kochac sie potraficie, wiekszy "przedmiot" w was wchodzi, a glupiej globulki nie potraficie zaaplikowac? moczycie w wodzie? wkladacie w kawalkach? smarujecie mascia? i to w dodatku (jak zdazylam kilka postow przeczytac) CLOTRIMAZOLUM, ktora jest TYLKO DO UZYTKU ZEWNETRZNEGO!!!! - robicie sobie ta mascia wieksza krzywde, niz sadzicie... jak czytam niektore posty, to az mnie zwala z nog. takie dorosle, zeby sie kochac, a takie dziecinne, zeby sie wyleczyc. polozcie globulke na palec srodkowy (na opuszku palca) i wprowadzcie palec normalnie do pochwy. rozluznijcie sie i nie myslcie o tym, ze zostawiacie tam tabletke. to nic nie boli i klopot tez z glowy. troche rozsadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ubiegłym tygodniu, byłam u ginekologa. Stwierdził stan zapalny i nadżerkę. Przepisał mi 3 globulki dopochwowe: Albothyl, Gynalgin i Cicatridina. Jako pierwszy mam brać Albothyl. Zażyłam 4 globulki. Ale zastanawiam się, czy po albothylu od razu wziąć gynalgin?? Nawet jeśli pochwa nie oczyści się po albothylu i nadal będzie zapchana. Dodatkowo w niedzielę powinnać mieć miesiączkę. Nie wiem, czy brać gynalgin jeszcze przed miesiączką??Czy chodzi o ciąglą kontynuację wszystkich leków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
używam te globulki 2 dzień na noc. jestem w 24 tyg. ciąży, dostałam ze względu na II st. cytologii i grzyby w wymazie. dostałam kurację na 20 dni. nie czuję czy pomaga, bo nie miałam typowych objawów takich jak upławy, obrzęk, czy swędzenie. tylko śluz wyglądał na "chory" jak to przy infekcji. nooo ok, śluz wygląda zdrowiej (nie licząc zabarwienia i konsystencji rano, ale to rozpuszczona globulka) niestety wystąpiły u mnie działania niepożądane: zmęczenie, nieprzyjemne uczucie w pochwie (zwłaszcza rano), ból w podbrzuszu (lekki, do wytrzymania), lekkie zaparcie (ale borę też żelazo i razem mogły mnie tak urządzić) na razie nie odstawiam, jeśli objawy będą występowały nadal lub się nasilą zgłaszam się ponownie do lekarza. ale z tego co czytałam na forum jeszcze mogą ustąpić. nie poleciłabym utrzymywania stosunków płciowych lecząc się na grzybicę bądź bakteryjne zakażenie pochwy z tej prostej przyczyny, że wasz partner się od was zarazi, bądź już się zaraził, i mimo braku objawów będzie dalej częstował was infekcją. u niego nie muszą wystąpić objawy pieczenia, plamy lub inne. i tak może być zakażony. niech też się leczy. jeśli lekarz o tym nie wspomniał, lub wspomniał a nic nie przepisał, to lepiej użyć maści. clotrimazolum lub innej. w ciąży można używać na zalecenie lekarza, ale od 2 trymestru. w pierwszym trymestrze dostałam inne globulki, ale nie pamiętam co to było. nie pomogły na długo, bo musiałam przerwać (inne problemy z ciążą) poza tym zapomniałam leczyć partnera więc ponownie mnie zaraził mam nadzieję, że komuś pomogłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julaaaaa
mam następujący problem : otóż wczoraj byłam u ginekologa, okazało sie ze mam nadżerkę przepisał mi gynalgin, mam brać przez 10 dni, a potem Lactovaginal przez kolejne 10 dni. Teraz mam pytanie. Okres będę miała za jakieś 8 dni. Czy mam zacząć brac juz gynalgin czy poczekać do okresu? Wydaje mi sie ze powinnam odrazu, ale nie jestem pewna co mam zrobic, pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smykulka
Ja też kilka dni temu dostałam Gynalgin. Ginekolog powiedział mi że od razu przyjmować, jak bedzie okres zaprzestać, a po okresie dokończyć przyjmowanie leku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od 1.11.2013r Gynalgin nie jest już refundowany przez NFZ i kosztuje 23 zł więc poproście lekarza o inny o podobnym działaniu! Ale tan jest naprawdę dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kseo
Witam ;) chcialam sie was poradzic. okolo 3 miesiace temu bylam u ginekologa poniewaz mialam objawy grzybicy pochwy. i okazalo sie ze to prawda mam grzybice. najpierw mialam kuracje ktora nie pomogla. potem poszlam znow i lekarz przepiisal mi 3 rodzaje tabletek dopochwowych. jedna na 12 dni, nastepnie zaraz po tej na 7, i dodatkowo wlasnie gynalgin, ktory przez 30 tygodni powinnam stosowac raz w tygodniu. skonczylam juz pierwsze dwa opakowania tabletek tych na 12 i na 7 dni i zaczelam brac gynalgin, dopiero dwa tyg temu. i faktycznie, dzien po zalozeniu tabletki jest wszystko ok, ale przez reszte dni piecze i swedzi, tak jak na poczatku :( nie wiem co robic, czy powinnam wbrew temu co powiedzial ginekolog, brac tabletki codziennie mimo ze juz zaczelam stosowac raz na tydzien ? mam 18 lat, a grzybicy nabawilam sie poprzez seks oralny. czy mial ktos podobny problem? PROSZE POMOŻCIE! :( czy moga byc jakies konsekwencje tego ze zmienie stosowanie tego leku z raz na tydzien na codziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pimafucin krem oraz czopki lub gynalgin dopochwowy aplikator kremu kali pomagali kupuje się w aptece rozpuszcza roztwór i podmywa / 1 tableteczka rozpuszczasz w wodzie ciepłej i podmywasz się/ ulgę przynosi oxycort w sprayu ja opryskiwałam sobie waginę pomagało 3 razy dziennie z pewnej odległości różne sposoby najsilniejszy DALACIN C Masz zapewne bakterię zapomniałam nazwę :( WYMAZ Z POCHWY http://www.resmedica.pl/uklady-moczowy-i-plciowy/bakteryjne-zakazenie-pochwy NA TYM FORUM JEST TEMAT GRZYBICA POCHWY coś takiego dużo info tam jesthttp://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=517169&start=9210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wolno wkładać członka do pochwy i do waginy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 bakterie z kału dostaną się do pochwy i klapa na całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdyby ktoś miał opakowanie do odsprzedania, piszcie proszę na maila indifference@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefrette30
Witam od 3dni biore dopochwo tabletki zadnych skutow uboczych narazie niemam wraz z partnerem mialam brac tabletki i tu zonk jak wytlumaczyc mu ze ktores z nas zarazilo drugiego jego mysli ze ja poszlam w bok bezcenne pozatym po namowie na zazycie zle odczytalam ulotke i zamiast 4*dziennie wzielam 4na raz uswiadamiam go ze o kochaniu zapomniec trzeba conajmniej na 3-6mcy a on mowi ze wielbladem nie jest i potrzeby ma i wez tu mysl babo co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja na poczatku roku mialam zabieg w szpitalu przerosniete endometrium , i łyzeczkowali mi macice .W grudniu mialam robiona cytologie , ale wynik byl dopiero w polowie stycznia .Odebralam go i wyszla druga grupa i napisane bylo ze jest niewielka nadzerka , lekarka tez zapisala mi gynalgin stosowanie 10 dni .Gdzies mi ta recepta umknela i dopiero niedawno ja wykupilam .Troche mnie tam piecze i czasami swedzi , nie wiem czy to jakies zapalenie czy cos wiecej ? Bo przeciez na nadzerke nie bierze sie gynalgin?...Jutro mam wizyte kontrolna by sprawdzic jak tam po tym zabiegu sie goi wszystko , gynalgin zas wezme od jutra bo tyle zwlekalam , ciekawe co mi powie nowego lekarz ? I czy przyznac sie ze jeszcze nie zaczelam brac tego leku ?;-/ Doradzcie dziewczyny !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lek gynalgin przyjmuję się , aby wyleczyć nadżerki. Powinno stosować się go na noc, ze względu na to,że podczas chodzenia może opuszczać drogi rodne i efekt działania nie jest taki jaki powinien być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaa140
Witam. Mam bardzo ważne pytanie i bardzo proszę o pomoc. Od 4 dni biore za noc gynalgim i nie doczytałam na ulotce, że podczas stosowania tego leku, nie powiino się uprawiać stosunków, a ja właśnie miałam jeden. Czy może się coś stać ? Bardzo się martwię i proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam ja brałam te tabletki i biorę nadal jestem w trakcie stosowania ale powiem szczerze że wydaje mi się iż są one skuteczne mój lekarz przepisał mi je bo okazało się że mam zapalenie pochwy wgl miałam problemy bo moje uplawy byly koloru zielonego a na dodatek bardzo mnie piekło i swedzialo. Jednak to że uplawy były serowate to zaczęło je wysuszać Więc myślę że ten środek zaczął działać i zwalcza mi to zapalenie a dostałam je przez zaczeste mycie się i wymywanie maturalnej flory bakteryjne niestety to będzie powracać jednak jestem dobrej myśli. Mam nadzieję że wam też pomoże a bo do wkładam to też nie miałam problemu trzeba pomału rozluźnic się i wkładać najlepiej na leżąca tak aby ta tabletka weszła jak najgłębiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakies 2 tygodnie temu przepisano mi gynalgin no i szczerze mówiąc czytając wasze wypowiedzi byłam przerażona, a to ze bol niesamowity, a to ze tabletki są gigantyczne i wiele innych, no ale nie wiem ja się czuje bardzo dobrze, musialam w 6 dniu przerwać kurację ponieważ dostalam okres, po okresie wznowilam i nie było żadnego problemu ani skutków ubocznych, a jeżeli chodzi o wielkość tabletek, to swego czasu musialam lykac dwa razy takie, także, dla tych co nie wiedzą jeszcze, lub dopiero został im przepisany, naprawdę nie ma się czego obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi lekarz wczoraj przepisał gynalgin ponieważ coś tam zbadał i wyszedł odczyn zasadowy i nie wiem od czego wcześniej wszystko było ok a jak może być przyczyna??? Mógł mnie partner zarazić czymś???? Co jest najprawdopodobniejszym przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gynalgin jest lekiem złożonym, o skojarzonym działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwpierwotniakowym. Powszechnie jest stosowany jako lek z wyboru w zapaleniach pochwy. Kuracja powinna trwać 10 dni, tabletkę powinno zakładać się na noc , uprzednio zwilżając ją nieco wodą - zmniejszy to uczucie tarcia przy aplikacji. Na noc, żeby jak najdłużej utrzymała się w kanale pochwy. Sugeruję zawiesić współżycie na czas trwania kuracji; a po wyleczeniu proście partnerów o umycie prącia przed stosunkiem lub przynajmniej przetrzyjcie prącie i jądra chusteczkami do higieny intymnej. Nauczcie partnerów brania odpowiedzialności za wasze zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kumam was dziewczyny (te ciężarne) LEKARZ wypisuje Wam tabletki, a wy nie wiecie czy je brać i pytacie się na forum to kto jest mądrzejszy w tych sprawach, lekarz czy forumowiczki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×