Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tarele morele

kto bral z Was gynalgin ??

Polecane posty

Gość gośćmadz
Po 7 dniach stosowania mogę powiedzieć, że tabletki pomagają, upławy zniknęły. Problemu z aplikowaniem Gynalginu nie miałam żadnego, może powodują lekką suchość pochwy ale lekarz bardzo dobrze wie co jest dla nas najlepsze. Zobaczymy czy rzeczywiście pomogły po wizycie u ginekologa za tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
Jeżeli chodzi o gen lek to brałam go, gdy wykryto u mnie nadżerke, dlatego. Że zsiązany był z tym z tym stan zapalny. Kłopoty z aplikacją miałam tylko przy 1szej tabl. Najlepiej na lezaco ;). Ktoś pisał o koszcie usuwania nadżerki - zabieg miałam 2 razy bo po 2 latach mi się odnowiła-proces gonenia (w moim przypadku był długi ;( ) - za pierwszy zapłaciłam 300zł i bujałam się z dalszym leczeniem długo i zmieniłam lekarza, zabieg następny zrobiłam jjż .a NFZ i zagoiło sie migiem ;) Ogólnke to chciałam zapytać czy któraś z was po zażyciu gynalginu zauważyła takie jakby skrzepy (zauważyłam to po prysznicu -to"coś" wypłynęło ) zastanawiam się czy takie to ma działanie,że odrywa i usuwa chrobowo zmienione tkanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie tak-to jest efekt mokrej chusteczki, częsty chyba po tym leku.Co do nadżerki to ja usuwałam za pomocą lasera (waporyzacja),kosztowało to 400zł, zabieg bolał dość mocno, ale trwał nie więcej niż 10 minut a nadżerka była duża. Później przez jakieś 1,5 m-ca miałam upławy i zakaz współżycia i brałam najpierw Betadine, a później Lactovaginal żeby odbudować florę. Nie miałam żadnych nawrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znalazlam super sposob na aplikacje tego leku i postanowilam sie z Wami z tym podzielic bo wiem jaki mialam z tym problem i bol. ;-) Zwykle tampony z aplikatorami ;-) oczywiscie bez tamponu hihi powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na mnie dobrze działał ten gynalgin tyle, że jest on na receptę. A ja prawdę powiedziawszy wiecznie nie mam czasu. W aptece farmaceutka poleciła mi iladian i muszę stwierdzić że jest spoko, w przypadku delikatnych infekcji daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćGoska
Nie mogę się nadziwić czytając te wszystkie komentarze.Przede wszystkim gynalgin działa przeciwgrzybiczo,przeciwbakteryjnie i przeciwpierwotniakowo.Logiczne jest,że leczenie rozpoczyna się w czasie kiedy nie ma miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dostalam dzisiaj te tabletki wraz z lactovaginalem-wykryte zapalenie, niestety ginekolog nic mi nie powiedzial o leczeniu partnera i czy takie w ogole powinno nastapic. mimo to chcialabym sie dowiedziec jesli ktoras z was leczyla sie rownoczesnie z partnerem- jakie leki bylyby skuteczne dla mojego faceta zeby po kuracji na nowo nie nabawic sie zapalenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od dzisiaj zaczynam kuracje gynalginem - wykryto zapalenie pochwy, jednak ginekolog nic nie wspomnial o rownoczesnym leczeniu mojego partnera, mimo wszystko wolalabym zeby tez zaczal cos stosowac i tutaj moje pytanie, jakie leki mozecie polecic dla faceta w przypadku zapalenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli lekarz nie powiedział nic na temat leczenia partnera to kup w aptece CLOTRIMAZOLUM i niech smaruje sobie zapobiegawczo, a jeśli zacznie Go swędzieć i nic po tym nie pomoże to powinien przyjąć dawkę leku na recepte (Mój dostał pimafucin ) , ale osobiście uważam, że clotrimazolum wystarczy, jeśli nie ma żadnych objawów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny mam taki problem, przed wyzekiwanym okresem miałam straszną suchość w pochwie, zauwazyłam takie białe błatki, wydostajce sie conieraz z pochwy gdy sprawdzałam szyjke na palcach pozostawały własnie białe zbite płatki. Stawiam że dorwał mnie jakis grzyb ;/ wiec kupiłam clotimazolum stosowałam 2 dni. Potem od razu nadszła @;/ na poczatku nie miałam objawów takich jak swedzenie i pieczenie podczas sikania. Ale dzis jest 2 dzień @ a mnie swedzi, i przy sikaniu mało szału nie dostane tak piecze;/ Do gina moge iść dopiero 25;/( prywatnie) wtedy ma termin. Jak przetrwać? Może iśc do rodzinnego i on cos wypisze na grzybice pochwy? POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lekarz rodzinny nawet jeżeli Ci wypisze, to jedyne co możesz stosować teraz podczas miesiączki to clotrimazol, ponieważ wszystkie inne tabletki dopochwowe wypłyną razem z krwią...niestety... ewentualnie bierz nystatyne to może się przemęczysz na czas trwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) Mam problem z cytologi wyszedł mi odczyn zapalny. Ginekolog przepisała mi gynalgin...aplikowałam go przez 5 dni bo potem nadszedł okres więc odstawiłam, 2 dni po skonczonym okresie doznałam przykrych objawów jak swędzenie i pieczenie również w okolicach cewki moczowe. Znów rozpoczełam kuracje gynalginem aby skończyć opakowanie i z nadzieją ze pomoże mi na te dolegliwości ( wnioskuję że to grzybica). Lecz dolegliwośći sie nasilają a nie ustepują. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justys920
Hey girls :-) mi z kolei ginekolog przepisał ten lek na rzesistka. to jest chorobą przenoszona droga płciową. oczywiście zlecila zrobić rozszerzone badania na kile a nawet na HIV bo ponoć to lubi chodzić w parze. oby wyniki były negatywne... stosuje to I'd dwóch dni i żadnych niepożądanych dolegliwości nie mam. jedyne co zauważyłam to jak rano sprawdzam to tabletka się cała nie rozpuscila. wy też tak macie? i jak mi wylatuje podczas dnia to jest to taka papka. mojemu partnerowi bo prawdopodobnie od niego to dorwalam przepisał tabletki. jednorazowo 8. poprzednia ginekolog powiedziała ze mam nadzerke i upławy i bardzo duże endometrium i nie wie co jest grane. ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam mam pytanie czy gynalgin jest takze na torbiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćja
wkładasz pApke ??? brawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagość
do cocacola robisz papkę? a słyszałaś o specjalnych aplikatorach? Taka rada..mniej pisz ,więcej czytaj i pytaj w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynamaczekk
Do Justys: mi tez własnie tak wylatuje w ciągu dnia jalby sie do konca nie rozpusciła.... podobnie mam tez problem z duzymi upławami i nadżerką (wyżej dokladniej opisałam wszystko) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta 34
Dzisiaj byłam u ginekologa. Pani doktor przepisała mi (na receptę) Gynalgin (dopochwowo) i Pimafucin (krem 20mg/g) 30g. Mam zacząć stosować wieczorem. Ja już od ponad roku nie mam okresu, więc nie muszę się martwić przed okresem, po okresie, odczekać, zacząć ... Kupowałam w aptece NOWA, koszt 47,47 zł. Nie stwierdzono co dokładnie mi dolega (np. grzybica) tylko, że jest stan zapalny. Za tydzień mam przyjść na kontrolę. Objawy: swędzenie i pieczenie pochwy i swędzenie o***tu, żadnych upławów, wprost suchość pochwy. Najbardziej pod wieczór. Bardziej dokuczały mi wargi sromowe mniejsze. Mam nie wycierać się papierem toaletowym, ponieważ bardziej wszystko sobie podrażniam (sama to zauważyłam), tylko za każdym razem się podmywać, za każdym razem ręce myć itd itp. Jeżeli chodzi o siusianie to bezproblemowo do wanny lub tak jak w przypadku stolca - mokre chusteczki i do wanny. ZA KAŻDYM RAZEM MYCIE RĄK. W okresie wakacyjnym miałam zapalenie gruczołu Bartholiniego, sam pękł. Lekarz powiedział mi, że mogą powracać stany zapalne pochwy, bo taki to już urok kobiecego ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość333
Ja dostałam gynalgin od swojego ginekologa na delikatne zakażenie bakteryjne, nie mam wybrać całego opakowania leku tylko wziaść trzy lub cztery tabletki dopochwowo i odstawić. Czy ktos tak stosował ten lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie biorę gynalgin na ostre zapalenie pochwy juz 5 dzien i od wczoraj latam do toalety jak głupia i strasznie piecze przy oddawaniu moczu czy któraś z Was miała takie objawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aisha_01
Też biorę gynalgin, po 9 tabletce nagle dostałam okropne ranki, a ponieważ wieczór nic nie miałam innego nasmarowałam kremem Nivea, ostatnią gynalgin odstawiłam bo był ból, okropne pieczenie przy oddawaniu moczu i pieczenie. Pierwsze moje leczenie to Furaginym Teva na zapalenie dróg moczowych tabletki, nie pomogły, dalej białe gęste upławy, ciągłe bieganie z kropelką moczu, lekarz wywnioskował z powtórnego badania cytologicznego, że to może być od leczenia hormonalnego, niektóre kobiety tak reagują, i przepisał mi to nieszczęsne gynalgin 10 tabletek, ostatniej już nie zastosuję bo się nie da, za tydzień idę do badania usg i cytologii. Po nocy wydziela się jakby piasek, który bardzo kaleczy wargi sromowe, należy myć zawsze rano pod prysznicem, kobiety wrażliwe dostają jak ja uczulenie, świąd, piecznie, trudności z sikaniem, ranki. Jeżeli to nie pomoże poproszę o jednorazowy gynazel ok 40,-zł krem dopochwowy dawka 1x na 4 dni., nigdy więcej gynalgin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aisha_01
Zapomniałam jeszcze dopisać, że razem z Wami musi być leczony partner, trzeba ginekologowi o tym powiedzieć, bo inaczej Wasze leczenie na nic gdyż od nowa Was zarazi bakteriami. Mężczyżni nie mają takich objawów jak kobiety, upławów, więc nie wiedzą, ale dostają leczenie tabletki od ginekologa razem z kobietą, inaczej szkoda się leczyć, tak mnie poinformował mój ginekolog. Pozdrawiam wszystkie panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zgłosilam sie do swojej pani ginekolog z suchoscia pochwy, bo juz na serio nei moglam wytrzymac z bolu podczas stosunku. zalecila mi stosowanie globulek Mucovagin i przeszlo. teraz w pogotowiu mam zel zawsze gdzies pod reka, ze gdyby suchosc wrocila to sobie z nia poradze szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika1994
Hej wszystkim.lekarz przepisał mi ten ginalgin na zapalenie pochwy i niewielka nadżerkę.kazał mi brać go przez 10dni na noc i lactovaginal.ale nie wiem czy ten lactovaginal mam brać razem z ginalginem czy po?jednak po przeczytaniu ulotki obu leków stwierdzam ze lactovaginal należy aplikować po kuracjo ginalginem a nie w trakcie. Dlatego tez tak zrobię.a co do samego ginalginu.mam chyba objawy niepożądane takie jak wzdecia i bole brzucha Da się to wytrzymać dlatego nie przerwę tego,bo widzę poprawę po tym leku.sluz jest inny i bezwonny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, czy trzeba przerwać leczenie gdy dostanie sie okres??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gynalgin - stworzony by zadać Ci jeszcze wiekszy ból niż ten, który odczuwasz teraz. Lek przepisany na infekcje dosyć silna, pieczenie, ból ogólny całych okolic intymnych, opuchlizna i nabrzmienie. Jak niby mam wsadzić tam tą globulke, która kształtem przypomina żeton do automatu? Dlaczego jest ona płaska i sekundę po kontakcie ze sluzem robi się miękka i nijak nie da się jej wsunac? Jak włożyć ją "głęboko dopochwowo" zgodnie z ulotką skoro nawet umyć się tam normalnie nie mogę? Jeśli masz silną infekcje i nabrzmienie - NIE POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy po gynaglinie może piec po oddaniu moczu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawa

Czy bedac w ciazy mozna brac Gynalgin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romka

U mnie ten lek jak na razie działa super - już po 2 tabletce ustąpił nieprzyjemny zapach sluzu. Tabletkę najlepiej wcześniej zmoczyc i wkładać w pozycji kucającej. I od razu doustnie probiotyk 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×