Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

chciałabym zacząc diete ale wczesniej sie oczyscic..

Polecane posty

Gość hhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

np własnie.. musze! schudnąć ok 10 kg.. chciałąbym przejsc na diete.. ale wiem ze nie dam rady tak z dnia na dzien przestac jesc..nie potrafie odmowic sobie pewnych rzeczy.. mam taki plan, zeby jesc ok 5 dni przed rozpoczacem diety same np jablka, pomarancze i pic wylacznie wode niegazowana... czy to dobry pomysl? pozniej mam zamiar jesc chudo.. ale na pewno nie mam zamiaru sie glodzic .. co o tym sadzicie.. czy to "oczyszczenie"to dobry pomysl.. dodam ze teraz czuje sie fatalnie.. taka pelna.. cokolwiek zjem.. nawet malego.. rozpycha mi zoladek.. codziennie czuje sie taka ocięzała.. nie mam na nic sily.. nie wiem dlaczego tak jest:/.. co mi radzicie.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chętnie poradził - lubię pomagać, ale zapewne nie skorzystasz, więc mój wysiłek poszedłby na marne. :( A inne rady, które tu uzyskasz będą w 90% złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
dlaczego uważasz ze złe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
somelan - prosze wypowiedz sie... mnie to interesuje :) Myslisz ze glodowki sa glupota? ... bo ja tez planuje glodowke (lecznicza ) ale po swietach...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki, zaraz coś naskrobię, ale dajcie mi trochę czasu, bo będzie tego trochę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
somelan - na pewno sie w tych tamatach znasz, bo juz czytalam kilka Twoich wypowiedzi... Mam w takim razie jeszcze jedna sprawe. A mianowicie: od 3 tyg jestem na diecie 800-1100 kcal i w tym czasie schudlam tylko 2 kg :( (inne na takiej dietce i w takim czasie chudna po 4 kg!) - nie jem slodyczy, owocow, weglowodanow... cwicze codziennie szostke weidera i NIC! Jaka Twoim zdaniem diete powinno sie stosowac zeby schudnac szybko i duzo? Przy moich 167 cm waze obecnie 63 kg - chcialabym 55kg (a potem moze 50) (a ha i mam 24 lata - wiec metabolizm nie powinien jeszcze szwankowac... :( ) Prosze o rade :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypróbowałem w swoim życiu niemalże każdą dawkę kalorii na diecie, więc coś wiem na ten temat :) Po nieudanych próbach schudnięcia na dietach cud zainteresowałem się tą tematyką - diety, odżywanie, żeby w końcu dopiąć swego. Obecnie jestem na racjonalnej, zdrowej diecie i w końcu wiem, że mi się uda. Mam siły - żeby ćwiczyć, dostarczam niezbędne składniki odżywcze, nie rozreguluję metabolizmu. Zakładane fekty - ok. 3-3,5 kg w miesiąc (prawie sam tłuszcz). Na diecie cud chudniesz 6 kg w 2 tygodnie, ale 50% z tej wartości (3kg) to woda, 10% to utracone mięśnie (0,6kg) a reszta to tłuszczyk (dane z książki Dr Ellis - \"Ultimatedietsecrets\"). Oczywiście dłuższe pozostawanie na diecie cud prowadzi do pomniejszania się narządów, serce to mięsień a diety cud powodują spalanie mięśni :( Takie dwutygodniowe wygłodzenie organizmu w wielu przypadkach prowadzi do \"rzucenia się później\" na jedzenie. Konkluzja: jedyny racjonalny sposób na schudnięcie to dieta na niskim ujemnym bilansie kalorycznym. Najpierw musisz poznać swoje dzienne zapotrzebowanie kalorczyne. Pomóc w tym może: 1. http://www.ultimatedietsecrets.com/ch4calcs.html 2. http://exrx.net/Calculators/CalRequire.html a później obciąć \"z głową\" kalorie, max. do 500. Zatem jeśli poznacie swoje dzienne neutralne zapotrzebowanie (np. 2100kcal na dzień) obetniecie max. 500kcal to dietka wyniesie 1600kcal. 500kcal mniej to spadki wagi w granicach 2-3kg na miesiąc, ale czy interesuje Was mniejsza ilość kg na wadze, czy trwałe, zdrowe schudnięcie? Następny krok to rozplanowanie posiłków a do tego dojdziemy, jak ustalicie zapotrzebowanie i wykażecie chęć dalszego słuchania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenchen moim zdaniem nie można szybko i dużo, jeśli ktoś ma tendencję do tycia, objadania się itp. Możliwe, że miałaś już bardzo spowolniony metabolizm i taka dawka już nic nie daje - w kwestii chudnięcia (metabolizm nie zależy od wieku). W kwestii zdrowia - jest bezsprzecznie bardzo szkodliwa. Ja obecnie stosuję ujemny bilans na poziomie 800kcal (3 dzień diety, wcinam 2000kcal na dzień) i już myślę, żeby go pomniejszyć, bo mi czasami sił brakuje na ćwiczenia. Jednakże każdy przypadek jest inny i nie można zbytnio generalizować a odjęcie 800kcaj od wartości 2800 jest bardziej bezpieczne niż odjęcie tej wartości og. np. 2000. Ujemny bilans na poziomie 500kcal powinien dać trwały spadek wagi na poziomie 2-3 kg na miesiąc. A to chyba lepsze, niż schudnąć w 2 tygodnie 6 kg a w kolejne 2 przytyć 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyliczajac sobie ostatnio na niem. stronce ilosc kalorii potrzebnej do zycia i ilosc potrzebna do normalnego funkcjonowania - to pierwsze wyszlo mi 1440 a drugie 1950 kcal :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Somełan to ja :) mi na tych kalkulatorach wychodzi 1500kcal czyli jak obetne 500 to jest 1000 kcal czyli tyle stosuje! Co Ty na to? PS.Pisalam ze mam bardzo siedzacy tryb zycia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To napisz ile ważysz, ile mierzysz, wiek i opisz swój dzień pod kątem aktywności fiycznej to wyliczę za Ciebie. Napisz też jak wyglądał Twój dotychczasowy sposób odżywiania się, ile diet za Tobą itp. Ale podstawowy warunek - chcesz chudnąć z głową, powoli (2 kg ma miesiąc), trwale, racjonalnie, w innym wypadku nie odpisuj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ha... i dodam ze nigdy nie jadlam duzo slodyczy, ziemniaki i mieso sporadycznie... za to duuuzo jablek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E-tam 1500kcal jest niemożliwe do osiągnięcia, minumum to ok. 1900kcal, ale wówczas nie można odejmować 500kcal, tylko 300-400. Podaj to co wyliczyłem powyżej a przelicze jeszcze raz, na pewno gdzieś się \"walnęłaś\". P.S. 170cm, 74 kg to wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec tak właśnie 170cm i 74kg. Wiek 24 Tryb siedzacy nie robie nic caly dzien, no teraz biegam wolniusio 30min dziennie wieczorkiem. Do tej pory zadnych specjalnych diet w wakacje troche pracowalam no i schudlam ale szybko mi wrocilo ! Tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAK - chce chudnac \"z glowa\" No wiec: wzrost - 167; waga - 63; siedzaco-stojacy tryb zycia, zadnych przebytych diet, odzywianie j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
somelan - 1600-1700 kcal to ja przed moja dieta nie wchlanialam ? :( A co sadzisz o diecie wysokobialkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teriza - neutralna dawka to 2000-2200kcal, dokładnie musisz sama wypróbwać (wcinać jakąś ilość kcal, np. 2100 i sprawdzić, co się dzieje z ciałem). lenchen - 1950-2050kcal. Tak mówi kalkulator. Teraz należy opracować dietkę, lenchen na 1600kcal a Teriza na 1700kcal :) Najlepiej zrobić sobie plan, np. rodzielić cały limit na 5 (lub 6) posiłków (dla Terizy 1700kcal): 1. I śniadanie 400kcal 2. II śniadanie 300kcal 3. Obiad 400kcal 4. Podwieczorek 300kcal 5. Kolacja 300kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem co ma niby oznaczać dieta wysokobiałkowa? Same białko wcinasz? Wszystko zależy od proporcji, w badanich wykazano, że 1,7 g białka na 1 kg masy ciała na diecie jest odpowiednią wartością, czyli jak ważysz 63kg to (107g białka) = 428 kcal dziennego pożywienia powinno pochodzić z białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ha... no dzieki za informacje somelan... ale proponujesz jesc wiekszosc bialka i ograniczyc wegle? czy obojetnie co (byle w ramach dziennego zapotrzebowania)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załóżmy, że układasz dietkę na 1600kcal. Przyjmijmy, że 450kcal ma pochodzić z białka (112,5 grama). Do dyspozycji zostaje 1150kcal. Z tłuszczy powinnaś dostarczyć ok. 50g, czyli też 450kcal, zostaje 700kcal na węglowodany (175g). Ale z rozpracowaniem diety na poszczególne ilości gram B,T,W jest bardzo czasochłonne i uciążliwe. Ja stosuję metodę, że liczę spożywane kcal, ale układam każdy posiłek tak, żeby były w nim B,T,W, z czego najwięcej kcal ma pochodzić z W, ale to też głównie zależy od pory posiłku. Jak jestem głodny wieczorem, to najwięcej wówczas wcinam B, np. twaróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, zainteresuje sie tym... na pewno mozna na ten temat gdzies na www.sfd.pl poczytac... Dziekuje Ci Somelan za cenne rady :)! I zycze dalszych sukcesow w dazeniu do \"Traum-Body\" ;) P.S. Biorac pod uwage Twoje wypowiedzi - domyslam sie, ze wczesniej miales innego nicka... ;) - zawsze chcialam Cie tu \"przylapac\" i chyba mi sie to udalo :)! Jeszcze raz DZIEKUJE :) i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to w takim razie od jutra zaczne powoli zwiekaszac ilosc kcal ale chyba tez dłuzej pobiegam aby nie miec wyrzutów. dzieki Somełan jesteś spoko xxx ;) PS.A sex tez sie liczy do aktywnosci fiz? Bo mam zapewnione conajmniej 1 raz dziennie :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Był sobie inny nick, ale nastała inna moda i trzeba było coś z tym zrobić ;) Odbijam pozdrowionka. Hehe, sex - zależy od intensywności, czyli teraz musisz wybierać takie pozycje, które będą od Ciebie wymagały sporej dawki ruchu. Co najmniej raz dziennie - no to gratuluję partnera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niom razem biegamy, razem trenujemy różne rzeczy ;) Tylko ze on je czekolade a ja nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesska21
Codziennie staram się dowiadywać nowych rzeczy na temat zdrowego odżywiania i diety. Kiedyś lubiłam dodawać bardzo dużo soli do potrawa. Ale po przeczytaniu https://rodzinazdrowia.pl/sol-a-zdrowie znacznie ograniczyłam jej ilość w kuchni. A Wy jakie macie zdanie na temat soli kuchennej i jaką rolę odgrywa w waszym życiu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adela778
Ja soli używam od zawsze bardzo mało wolę pieprz ;) Ale odchudzam się już sporo czasu bo od zawsze zmagałam się z nadwagą praktycznie od małego;/ ale dziś w końcu jestem szczęśliwa bo schudłam 45kg;) w przeciągu 5 miesięcy;) to dla mnie bardzo dużo;) A schudłam tylko dzięki Afrykańskiemu Mango http://szczupla-kobieta.pl jakoś wcześniej nie udawało mi się schudnąć a tu takie miłe zaskoczenie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam miesiąc temu wyciskarkę do soków, własnie w celu zdrowego odżywiania się no i schudnięcia. Dostałam w prezencie diety oczyszczająca i odchudxzającą. Na wadze 4 kg mniej, więc polecam http://terapiasokami.pl/diety-gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×