Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

a z gruszka do noska mialam podobne przejscia. Pani w aptece nie wiedziala co to jest nasal aspirator. Chciala mi sol fizjologiczna sprzedac. Ale tu gruszke kupilam w koncu, tylko troszke inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor:):) FLyfly ciezko pracuje:P:)Dziewczyny narazie musze wszystko polapac ,zeby mialo rece i nogi:)Mam taki jakis zapal do pracy ,ze ciezko uwierzyc idzie jakos slimaczym tempem.Jestem nastawiona pozytywnie jakos musi byc. Kurcze chyba przez weekend musze jakos poczytac zaleglosci bo nie mam na nic czasu:(:(:(:(😭 Jak tam moja synowa w nowej fryzurze:):) Szanta jak malutka???????? Dla wszystkich duze buziaki 😘 tych duzych i tych malutkich. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i witajcie nowe mamusie :):):) Kurcze no musze poczytac bo mnie skreca:)😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flyfly ❤️ telepatko! dopiero co o tobie myslalam i pytalam!!! Troszke ciezko na poczatku sie przestawic prawda? Mnie najbardziej brakuje spania z niunia po sniadaniu.... stare dobre czasy! A nowa fryzura juz sie oklepala :( no musze w koncu te zdjecia zrobic!!! Wyrodna matka ze mnie, dziecko pamiatki miec nie bedzie! Malgorzatko, Agaga - ja nawet nie wiem jak gruszke uzywac :o i podejzewam ze Anglicy tez nie wiedza..... W nocy ma spasc snieg, znowu dojechac do pracy nie bede mogla 😠 od kiedy mieszkam poza miastem to dojazdy i wogole poruszanie sie po Londynie to tragedia! 😭 chyba mam kiepski humor dzisiaj 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
czesc z wieczorka maly wazy 4.85, odnosnie potowek - mam nic nie stosowac oprocz normalnego przemywania buzki woda. Czyli tak jak powiedziala Mama E. Madzik - no jak one mogly nie wpisac Ci pomiaru! Moze ten nieoczekiwany prysznic wprowadzil za duze zamieszanie? A Mat znalazl prace? Napisz jak znioslas porod. agaga - tu nie ma w sprzedazy gruszek do nosa (przezytek :-) ale mozna kupib np w bootsie nasal aspirator - baby nose-clear 4 little 1, bardzo pomyslowe urzadzenie do wyciagania babolkow, przed zastosowaniem dobrze jest wkropic do noska sol fizjologiczna. bylam dzisiaj troche sie odprezyc w solarium - wiecie jak dobrze swiatlo dziala na psychike, polecam na wszelkie depresje i baby blues.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna a masz jakies rady jak wkropywac ta sol mojej pannie? qrka nie daje sobie!!! Ewa (niania) powiedziala ze znowu zaczela kichac, mam nadzieje ze katarzysko nie przyjdzie juz drugi raz bo tyle co sie nameczyla niedawno. Fajowo masz ze masz czas na solarium - nie rob sie tylko pomaranczowa!!!! ;) :P Kobitki 😘😘 i spanko 😴 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
kobitki ja tez wpadlam tylko nna chwilke powiedziec wam pa pa i zyczyc dobrej nocki zuzanna ale ci zazdroszcze tego solarium,ja dzisiaj polazilam po sklepach oczywisci z Kacprem,na miescie spedzilismy 3,5 godziny i caly czas spal,weszlam tylko do domu i ryyyyk,Jas Wedrowniczek z niego dobra spadam,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skad ja to znam - agaga :) moja nie umie w domu spac dluzej niz pol godziny za dnia...tylko na spacerze potrafi:) Jestem pierwszza dzis!!:) Ale sniegu - budze sie - i z ciekawosci za okno - a tam nawet ulice biale - oj, ci Anglicy nie przygotowani!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialo bialo!!! :D na sanki!!!! Az smiac mi sie chce bo jak dojechalam metrem do centrum to byl komunikat - z powodu trudnych warunkow meteorologicznych wszystkie linie metra sa opoznione - ale jakie trudne warunki? snieg spadl, nie ma zawieruch!!! ale wykorzystuja! U mnie w pracy tez, dwie dziewczyny z poza Londynu dojechaly a ich szef (uwaga, podruzuje ta sama trasa i czesto sa w tym samym pociagu) zdzwoni mowiac ze tyle sniegu spadlo ze pociagi nie jezdza. tyle dobrego ze to szef, czyli wykorzystuja na wszystkich szczeblach... No ale moj nowy laptop przez ten snieg tez nie moze dojechac, qrka wlasnie kurjer dzwonil zeby powiedzec ze nasza ulica jeszcze nieoczyszczona i nie podjada :( a juz od poniedzialku czekam na to moje nowe cacko 😭 ok zmykam do dentysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rzeczywiscie wielkie halo robia z tego sniegu. Ale ladnie jest :) niech sie nasze dzieciaczki napatrza :) A gruszka mowie wam tutaj jest. Kupialam w baby\'r\'us z Nuk. Tylko troszke inna niz Polska. Na szczescie nie mamy juz problemu z noskiem, ale swego czasu troche sie przydala. Choc mala jeszcz malutka a juz sie raczkami zaslaniala na jej widok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Mama E - bez obaw :-) odnosnie kichania - moj maly kicha codziennie po kilka, kilkanascie razy - polozna powiedziala, ze oczyszcza sobie drogi oddechowe, no i rzeczywiscie poki co nie jest chory. A z wkraplaniem zrobilabym tak - dziecko na plecki i zrobic szum,cokolwiek za jej glowka, co zainteresuja mala i odchyli glowke do tylu i wtedy aplikujesz kropelki. A skoro szef nie dojechal z powoedu sniegu to czemu sie tez nie ulotnilyscie z pracy ? Przeciez szef wyraznie powiedzial ze pociagi nie jezdza :-). Duzo was pracuje w tej firrmie? agaga - ja sie wymykam do solarium raz w tyg na 10 min, czekam oczywiscie az moj wroci z pracy. Jak wracam, maly placze a duzy jest bliski placzu. Jak to jest, ze niemowlak chce tylko do mamy, co to za roznica, czyje rece hustaja? Dziewczyny, poradzcie jak poskromic apetyt, nie karmie piersia i nie potrzebuje dodatkowych kalorii!!!!! Myslalam ze po prodzie apetyt minie, a tu nic! o ....sasiadka naprzeciwko wymienia dzisiaj okna, goraca kobitka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupie kury....
....bez ambicji,....ciekawe czy wasz chłop ma juz powyzej dziurek od nosa,czy moze kochanke,bo gdybym ja miał taka babe....to znalazł bym zadbana sexowna kochanke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
hi, hi, hi - dziurki od nosa!!!!!!!!!!!!!! .....a dziurke od dupki tez masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihi - oj facet, cisze sie ze babe masz dobra, nie musisz sobie szukac jakiejs seksownej kochanki. Zuzanna, no zostalabym w domciu ale... to nie moj szef (pracuje nas tu ok 80, ale to tylko nasz wydzial, nasze biuro w Londynie, jedne z wielu na swiecie) i mam mnostwo pracy a tu jak na zlosc software ktorego musze uzywac na platformie naszych biur w Hamburgu mi sie ciagle przerywa! czyli tylko po necie buszuje ;) :classic_cool: Zuzanna, a to chyba dlatego ze maly przyzwyczaij sie do ciebie przez te 9 miesiecy - twojego glosu, bicia trojego serduszka. Jakby nie bylo to tatuski nie maja tego samego instynktu macierzynskiego i maly pewnie to czuje. Moja Mysz jak sie obudzi w srodku nocy to tez nikt jej nie uspokoi tylko ja, troche to przyjemnie czujac ze ona tak przywiazana do mnie ale czasem to troszke mnie przestrasza, bo bedzie to tak na dlugo? A tak bym chciala zeby Lukasz mogl czasem pojechac z nia na wakacje bo ja odpoczac musze ;) A z kroplami to tak robilam jak mowisz ale do czasu - Mysz jest mala cwaniara (uwazaj Flyfly) i jus teraz wykiwac sie nie da ;) najlepiej bo tak sie na ciebie spojzy jakby mowiac \'kogo w konia chcesz zrobic? Mnie?\' dzisiaj w nocy mialysmy wielka zagadke - otoz sciagnela sobie jakos skarpetki ktore jej zalozylam POD spiochy! Ja nie wiem jak ona to zrobila!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej dziewczyny jak mi pogaduch z Wami brakuje :( Zasuw taki ze nie wiem w co rece wlozyc, siec mi odlaczyli, hotspota lapie, ale to akrobacje na schodach z reka wyciagnieta do gory... Mala jest malenka, 25 centyl (angielski!!!!!!) wiec szkrabenka przy waszych smoczyskach :D Ale fajnie ze dzieciaki rosna. Madzik - nie stresuj sie tym odciaganiem, ja sie stresuje za wszystkie mamy, z elektrycznym laktatorem odciagma po 30 ml aaaaaaaaaaaaaaa jak dobrze pojdzie aaaaaaaaaaaa za cholere nie uda sie zastaic jednego karmienia mleczkiem z butli, co ja zrobie jak tesciowa pojedzie i nie bedzie kto mial sie malym zajmowac jak mala siedzi na cycku????? A wracajac do tematu - nie zawsze udaje sie odciagnac mimo tego ze karmienie jest OK, moja kumpela karmila pol roku, nigdy nie odciagnela ani kropelki. Zuzanna - wybacz brak odzewu na maile, zakopalo mnie :( 😭 sprobuje sie odkopac, musze te pi................ publikacje wyslac, moze wtedy zlapie oddech A pomaranczowe widze maja nowy temat??? Jakie zabawne, no niech jesczze cos popisze, prosze prosze prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Szanta, nie przejmuj sie mna, ja Cie doskonale rozumiem. Wiesz, ja zrobie sobie dluzsza przerwe miedzy dziecmi bo inaczej zwyczajnie sobie nie poradze. Mama E - zaintrygowalas mnie - a co Ty robisz? Jeszcze mi powiedz , ze znasz niemiecki? Co to za wielka firma gdzie pracujesz? Nie odpowiadaj jesli mialoby to narazic Cie na glupie komentarze na forum. Innego pomyslu na zakraplanie nie mam :-( a na sile to duzy stres dla obu stron. A to spojrzenie z wyrzutem znam ....... nic tylko sie wstydzic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanno, jak dzisiaj to tylko udaje ze pracuje ;) a tak wogole to pracuje dla ExxonMobil - ale tylko do 9 Marca bo biore likwidacje! po 9 latach niezla sumka :) przyda sie na zakup domu! Ale of 10 kwietnia bede pracowac dle RWE, firmy niemieckiej (tez energia) i mam okazje niemieckiego sie troszke poduczyc bo robia darmowe lekcje! flyfly jak z naturalizacja? czekacie jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i musialam dac Malemu smoczek :-( - a tak nie chcialam go uzywac. Niestety nie zrobie nic jezeli dziecko bedzie wisialo na mojej piersi 24/7, lajf is brutal, ful of zasadzkas and samtajms kopas w dupas ;-). Tak,Zuzanna mysle ze to siusiu wprowadzilo takie zamieszanie i ksiazeczka nie zostala wypelniona. Jak nie bedzie padac w przyszla srode to sie przespacerujemy i zwazymy jeszcze raz. A Alex ladnie rosnie ❤️ Mat pracuje, chociaz czasami wolalabym zeby byl w domu i pomogl mi troche. Ach juz sama nie wiem czego chce. Moj porod, hmmm...porazka. A stosowalam sie do zasady \"chodzic, chodzic i tylko chodzic\". Pierwszy skurcz pojawil sie 17.01 o 00:10. Mat zaczal odliczac i od razu byly co 10 minut. Urodzilam o19.01 o 1:45 rano czyli wszystko zajelo mi 49 h 35 minut. Nie chce tego wszystkiego opisywac bo wole naprawde zapomniec. Poza tym z perspektywy czasu uwazam ze w szpitalu potraktowano mnie nie do konca poprawnie - Mat mial chyba racje, ze gdybym byla Angielka wszystko wygladaloby inaczej,a ja glupia chcialam byc grzeczna i kazalam mu siedziec cicho kiedy interweniowal( to znaczy zapytal delikanie dlaczego traktuja mnie jak zwierzatko). Przez cala ciaze obiecywano mi ze zapytaja zanim cos zrobia tym czsem nie padlo ani jedno pytanie typu czy podawac hormon na przyspieszenie urodzenia lozyska. Sprobowalm wszystkich srodkow znieczulajacych zaczynajac od paracetamolu+codeina x2, pethidine x2, gas and air, epidural. Dla nich kobieta rodzaca to kobieta z czterocentymetrowym rozwarciem a ja takie osiagnelam dopiero po 45 godzinach skurczow (przez 2 godziny byly nawet co 3 minuty) i znieczuleniu zewnatrzoponowym. Na dodatek lozysko sie rozpadlo i jak mnie czyscili to juz mdlam z bolu. Ehh uzalam sie, najwazniejsze ze Malutki jest zdrowy. Znowu mam pytanie: czy dopajacie/dopajalyscie swoje dzieci herbatkami albo soczkami w pierwszych miesiacach? Czy tylko mleczko i mleczko? Troszke sniegu spadlo a Anglicy spralizowani i szkoly pozamykali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no smieszne to jak 10 cm sniegu moze sparalizowac cale miasta!!!! Madzik, ja tez jak ty nigdy nie chcialam uzyc smoczka ale musialam bo mala tylko sssac issac chciala ale nie jesc! jesc to ona zawsze zjadala w piec minut (doslownie) - ale nie ma ciagle smoka w buzi, tylko jak jest zmeczona to taki comfort i w nocy, przez sen wypluwa serduszko moje. Acha, ja nie dawalam herbatek bo pomieszane w glowie mialam co wolno a co nie bo zbieralam wiadomosci z 3 krajow! a w kazdym inaczej sie dzieci chowa! no to dupa bylam i moja herbatek nie dostawala, tak po angielsku bo mleko matki wystarcza i na pragnienie i na glod ;) a teraz niunia herbatek nie lubi, ani soczkow tylko wode od czasu do czasu popije :) ok dziewuszki, spadam do domciu!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej szybko zapomniec o zlych przezyciach, a jak sie patrzy na slicznego maluszka to nie jest trudne :) Mam pytanie malo zwiazane z tematem. Ale moze wiecie. Dostalam mandat :(, a prawko jest polskie. Gdzies pod Londynem jechalam 39 na ograniczeniu do 30. No i pisza ze trzeba wyslac zaplate i prawo jazdy angielskie, a jesli jest inne to zalatwia sie to przez jakis tam sad. Czy ktos wymienial i moze mi powiedziec jak dlugo to trwa? Jade do Polski za dwa tygodniei przydaloby sie miec go wtedy juz spowrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zdaje sie wlasnie przez brak wszelkiej gumy (typu butelka i smoczek) zostalam niezastapiona w zyciu mojej corki. Zaczelam malej dawac cos na zab - typu marchewka. Wciana az sie uszy trzesa :)) wiec trzeba tez dac cos do popicia, ale jak wczoraj chcialam jej dac pyszna, slodziutka herbatke z butelki to zrobila taka mine jakbym jej niewiadomo jakie swinstwo dala. Co robic, chyba bedziemy poic lyzeczka, choc wcale mi sie to nie usmiecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
malgorzatka moj maz wymienial prawo jazdy jak wroci z pracy to zapytam i dam ci znac a co do tego sniegu dzisiejszego,w moim miescie wiekszosc szkool byla zamknieta,ale moich dzieci byla czynna i dzieki temu mialam cisze w domu ;-) ja tez swojemu babelkowi smocczka dalam,ale uwierzcie ze nie bylam w stanie gotowac obiadu,poswiecic czasu dwojce starszych dzieci i jeszcze karmic Kacperka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Pamietacie mnie? :) Dwa dni temu moj maz dzwonil do NIN i dodzwonil sie za pierwszym razem i juz dzis byl na spotkaniu. Szybko co? Tez jestem zaskoczona,bo tyle naczytalam sie w necie,ze trudno sie dodzwonic a mu tak latwo poszlo. Juz jest po rozmowie i poradzil sobie bez tlumacza. Teraz chyba ma czekac na jakis list od nich jak sie nie myl;e do 4 tygodni. Wiec teraz juz z gorki jak tylko dostanie ten numer to sklada papiery o child benefit i ... niedlugo bedziemy wszyscy razem cala rodzinka. Juz nie moge sie doczekac :D:) Nie mam czasu do was zagladac czesciej,bo sprzedaje wszystko z mieszkania i jak dzwonia klienci(bo dalam ogloszenie) to musze sie ubierac i jechac do domu,zeby im pokazac co mam na sprzedaz. Juz prawie mam puste mieszkanie,ale zdam je dopiero jak maz przyjedzie i zlozymy dokumenty na paszpotr dla dzieci,bo mamy tam meldunek staly. Pozniej to zdam to mieszkanie,bo po co mamy placic czynsz jak i tak tam nie mieszkamy.Tylko,ze bede 2 miesiace bez meldunku zanim wyjade do Anglii :O:O:O No to sie wygadalam pozdrawiam was i sciskam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
Witajcie dziewczyny, Z ciezarnej Polski w UK "zamienilam" sie w Matke Polke :) :) :) Bede do was zagladala co jakis czas i korzystala z waszych porad, jak tylko cora mi na to pozwoli. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
nata ciesze sie bardzo ze wam sie uklada,fajnie ze bedziecie niedlugo razem babki,ale mam chec zapisania sie na jakis kurs flamenco albo taniec brzucha,tylko co ja zrobilabym z malym w tym czasie no i ten moj kulawy angielski :-( a w ogole to ktoras z Was slyszala o czyms takim tutaj? bede dzwieczna :-) za wiadomosci na ten temat a swoja droga jaka tu cisza dzisiaj,czyzby kazda zajmowala sie mezusiem? :-) moj jeszcze w pracy :-( dobra to i ja uciekam ,przytule sie do Kacpra ;-) papapapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaga ja zajmuje sie moim nowym pieknym laptopem, ktory po czterech dniach bladzenia nareszcie do nie dotarl!!! O kursach flamenco i tanca brzucha slyszalam, sama bym sie zapisala tylko czasu brak :( a angelskiego do tanca ci za duzo nie potrzeba ;) ale ty w Swindon mieszkasz? zagoogluj i zobacz czy w twoim miescie cos znajdziesz. WesolaEwo, no nareszcie zajzalas ;) 🌻 Malgorzatka, piracie drogowy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wychodzi na to ze ja super wyrodna matka jestem, smoczek probowalam dac juz w szpitalu :( Nie powiodlo sie, ale w domu zakupilismy rozne do testowania i znalezlismy taki zeby podpasowal. Mala nie przepada za ustrojstwem, pluje jak kobra ;) ale jak chce zasnac to ciagnie mocno przez chwile, no i czasami pomaga jako pocieszyciel. Inaczej chyba by mi do cycka przyrosla :D A nie jestem pewna co na to moi panowie... Madzik - dramat co przezylas, strasznie wspolczuje!!!! Mam andzieje ze czas zatrze takie wspomnienia, i zostanie tylko radosc z maluszka ❤️ Lece bo lazienka wolna, i spaaac, moze dzis maluchy bie beda koncertowac na dwa glosy... Dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sie przyzwyczaja do smoka to sie i odzwyczaja ;) Madzik, no straszne przejscia, ale zobaczysz ze za kilka tygodni juz mniej bedziesz pamietac, a za szesc miesiecy to juz nie bedzie mialo takiego znaczenia :) Duze buzki dla zmeczonych Mamusiek, oby nam te Szkraby daly pospac ;) 😘 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
mama E pochwal sie co masz za ustrojstwo? ja nie spie jak widac :-0 maly dawal znac o sobie i mezus dopiero wrocil z pracy,to sie dopiero zacznie przytulanie ;-) papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×