Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

hej hej, Zuzanna - ja tez pozdrawiam! z pomaranczowymi nie wygrasz, jak karaluchy :( co bys nie napisala zawsze wyleza Wspolczuje Sztefce, chemia to nie zabawa, dzielna dziewczyna jest, zyczenia zdrowia!!!!! I jeszcze raz zdrowia. Aga z numerkiem- w razie jakichkolwiek watpliwosci trzeba sie kontaktowac z DWP (numery chyba bezplatne na wszystkich drukach korespondencji) i wyjasniac, nawet telefonicznie. A ja zmykam, jedziemy na wycieczke :) Ostatnie dwa dni w Polsce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry.. No buziaki dla Sztefki 😘Mam nadzieje ,ze bedzie juz sie lepiej czula i pozwola jej juz do domu wrocic .Sztefcia myslami jestesmy z Toba. Szanta ,a korzystaj korzystaj bo co dobre szybko sie konczy:P:P my tutaj czekamy w realiach angielskich hmmmmmmmmm jak to pomaranczki pisza biednych:P:P:PTo wracaj z ochota do nas. Gdzie mamuski sie podzialy maluchy chyba juz nie spia czy moj tylko rano wstaje i wklada palce do oczu ,zeby nie spac lub dzieli sie ze smoczkiem na sile :):):) Jejku super pogoda my jedziemy z Adasiem do polskiego klubu na zabawe z innymi dzieciaczkami do Krasnoludkow zobaczymy czy mu sie spodoba. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas trzeci zabek sie pojawil... i wszsytko bylo by dobrze, gdyby nie fakt ze mala lubi go wyprobowywac na mojej piersi. Normalnie wczesneij zdazalo jej sie czasem mnie urabac, ale wczoraj i dzis to juz sie boje na sama mysl, ze mamm ja karmic. Stanowczo mowie jej ze tak nie mozna za kazdym rzaem, czekam z karmieniem az nie bedzie watpliwosci czy jest glodna i niewiele to pomaga. CO jeszce moge zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny!!!🌼 Dawno mnie nie bylo ale mam may zament-wczoraj 2 szczepienie Jeremiego i USG w szpitalu na niezarastajaca dziurke kosci ogonowej(na szczescie wszytsko jest ok.i dziurka zarasta-podobno sporo dzieci rodzi sie z otwartym otworem kosci ogonowej??!!) Jutro ja ide do lekarze z moimi doelgliwosciemi(dretwienia zarwoty glowy i krwawienia-jak na zlosc teraz nie krwawie ale musza mnie zbadac-boja sie diagnozy bi moja mam miala guza mozgu ale jestem dobrej mysli).Moze ktos wie cos o tabletkach antykoncepcyjnych o nazwie NORGESTON(dziewne bo jest ich w opakowaniu 35 i nie powiedzieli mi jak je brac wiec bralam cale 35 potem 7 dni przerwy i w tej przerwie nie krwawilam a podczas branie tabletek tak np. 2 dni krwawilam tydzien nie potem tydzien krwawilam itd.-NIE WIEM CO JEST GRANE?? SZTEFKA=trzymaj sie kobieto!!!jestem z Toba i trzymam kciuki aby te chrobsko odczepila sie wreszcie od Ciebie!!!❤️ AKIRA-bardzo chetnie z Toba spotkam ale umowimy sie jak juz wszystko bedzie ze mna wiadomo co??ja nie mam samchodu wiec gdzie proponujesz!!!:(( Moja mama tez jest pielegnierka(dziecieca) z 25 letnim stazem pracy:))) A ile twoje malenstwo ma-nie pamietam sorki?? SZANTA-dzieki za rade.tez tak myslalam ze za duzo nie mozna i smaruje zelem bonjela poza tym mama wyslal mi jakis podobno super z Polski weic zobacze co to za tynalazek:)🌼 Aganieszka26-SUPER CI ze idziesz na basen ja tez planuje jak juz wszysko bedzie wiadomo ale nie wiem czy Jeremi sie nie przestraszy tej zimnej wody??!!🌼 tylko goscinnie-Ja tez na biegunke mam SMECTE i podobno rumianek do picia tez jest przeciw biegunce!!!bo jak ja pilam i mialam zatwardzenie(pilam zeby Malemu zlagodzic kolki bo sam nie chcial pic a karmie piersia bylam u lekarza to GP powiedziala ze on dziala zatwardzajaco nie rozluzniajaco i powiedziala zebym lepiej zaczela pic koper wloski!wiec moze sprobuj poic malenstwo rumiankeim napewno nie zaszkodzi??!!🌼 Pozdrawiam!!!Milego dnia!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to widze nie tylko moja Julcia terrorystka... Adas tez ma niezle sposoby :) MOj maluch budzi sie o 7 rano, dla mnie koszmar, wiec probuuje jeszcze troche zamknac oczy ... a tu zaczyna sie turlanie... bobo ciagnie wszystko co jest dostepne (czyt. moje wlosy, nos, uszy) i do buzi - a noz okaze sie ze to cos smacznego... Pozdrawiam Mamusie - te w Polsce i te w UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Pozdrawiam na wstepie! Ulus - az sie dziwie teraz, ze wiedzac o guzie u mamy zwlekalas z wizyta u GP. Napisz jutro co wstepnie lekarz orzekl. Dziewczyny, czy idac na basen z maluchem zabieracie kostium kapielowy dla siebie? Bo na to nie jestem jeszcze gotowa :-) Szanta - a ja sie ciesze ze wracasz, nie pytaj dlaczego :-) Odnosnie pomaranczowych - nie chodzilo o to kto wygra, kto gora itd, z braku laku wczoraj do pogadania zostala mi tylko pomaranczowa ale i ona uciekla - :-) Ja spalam dzisiaj do 11, maly sie budzi ok 8, przewijam go i karmie nastepnie wymeczam go kolysaniem i buziakami az ma mnie dosc i zasypia na rekach. I tym sposobem nastepne 2, 3h oboje jeszcze spimy. Mama E - w przyszlym roku odbeda sie wybory na burmistrza Londynu - skoro nie na Miski to moze zastartujemy na burmistrzowanie? Pozdrawiam was bardzo, bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna u nas ze spaniem tez tak bylo tylko teraz juz jest niezalezny od mamy gdzie go oczy poniosa to tam sie wybiera i tyle ze spania:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusiek333
Hej mamusie chyba będe się musiala zrobić czarna bo widzę że pomarańczowi to paskudy czasem tak Was czytam i myślę że doświadczone kobitki jesteście i na pewno wiecie gdzie zakupy dla małego robić (pieluchy itp bo mój chlop to tylko do mothercare chodzi) gdzie na basen, może o przedszkolu czy jakiejś świetlicy tez coś wiecie ja i tak cale wakacje jeszcze będę w domu siedzieć i prace pisać alew nadejdzie moment kiedy pójde do pracy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niusiek zakupy to bez problemu bedziesz robic znajdziesz ulubone sklepy to bedziesz w nich kupowac.# Zalezy gdzie bedziesz mieszkac w Londynie bez problemu znajdziesz dla siebie grupe dzieciaczkow w okolicy do zabawy dla malego. Bylismy dzisiaj na krasnoludkach z Adasiem maly sie wyraczkowal na calego wykrzyczal wybawil i spi juz 3h padniety :):)Mama tez pospala jak dziecko nie wiem u mnie to chyba z pogoda zwiazane te spanie:):)raczkowac nie raczkowalam:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FLYFLY, będziemy mieszkać w brentford-na razie chłopię szuka mieszkania dla naszej trójki trochę mam stracha że nie będe miała do kogo dzioba otworzyć bo nikogo nie będe znała tzn ludzi z pracy męża wielu znam bo byliśmy razem na studiach ale tak w ciągu dnia, jak będe tylko z MAckiem chciałabym mieć z kim pogadać :) aaa, zmieniłam sonie nick ale teraz powinien być juz czarny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.Widze ze jestescie w wielu rzeczach poinformowane.Zabieram ze soba do anglii 8 miesieczna corke napiszcie co najlepiej ze soba zabrac z Polski(leki,kaszki) czego nie bede mogla kupic tam.Corka jest alergikiem,bierze leki wziewne.Czy bede miala problem zeby lekarz na miejscu przepisał na recrpte czy lepiej jeszcze w Polsce zrobić zapas.Pozdrawiam serdecznie.MATKA POLKA Z KOSZALINA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no do gory dziewczyny!!!! a ja ciagle padnieta! :( Witam nowe mamusie - Aga, ja urodzilam sie w twoim miescie i spedzalam tam wiekszosc moich wakacji - szczesliwe dziecinstwo! Co do lekarstw dla cory to moze lepiej zabrac cos na poczatek, ale na pewno znajda sie tez tu jakies odpowiedniki. Szanta bedzie ci bardziej pomocna bo Mieszko tez ma alergie/nie tolerancje. Nusiek, zaloze sie ze pierwsza osoba jaka spotkasz na spacerze z dzieckiem to bedzie inna Matka Polka! Uwierz mi, spotkasz ludzi i nawet przyjaznie nawiazesz. A jak nie, to my tu zawsze jestesmy :D FlyFly 😘 u nas ze spaniem doslownie tak samo! I ze wpychaniem smoka do oka tez ;) ! Oj jak bym chciala moc chodzic z mala do klubow krasnolodkow! Mysz stala sie taka fajna przylepa, fajnie sie przytula i daje caluski. A jak prosze zeby powiedziala mama, to sie spojrzy i zadzierczo usmiechnie i nie powie!!!! Ale dziewucha z niej!!! Zuzanna: 1. jak chcesz to mozesz tylko w pieluszce swimmers na basenie :p 2. mamy dosc duze szanse wygrania jesli te 200tys Polakow mieszkajacych w Londynie (wg mnie to cyfra zanizona) bedzie na nas glosowac! Szanta, udanej wycieczki!!!! I dobrego i szybkiego powrotu ;) Ulus, wiesz co? Cos ty! Dziewczyno to twoj obowiazek zaraz za siebie sie brac!!! Jeremy ma miec zdrowa mame!!!! Pisz szybko jak i co po wizycie u lekarza, wiesz ze my tutaj sie martwimy! A co do pigulki to ja tez krwawilam w pierwszych dwoch miesiacach brania Microgenon30, lekarz powiedzial ze organizm musi sie znowu dostosowac do hormonow, no i w trzecim cyklu na pigulce juz nie krwawie. tylko goscinnie, mam nadzieje ze wszystko juz w pozadku i dziecko powraca do zdrowia. To brzmi jak rotawirusy :( najwazniejsze zeby dziecko sie nie odwodnilo. Ale zadziwia mnie to bo w przypadku rotawirusow u tak malego dziecka odrazu bira do szpitala! 18to miesieczna corka mojego szefa dopiero co wrocila do domu po 5 dniach spedzonych pod kroplowka. Wiec moze to nie sa rotawirusy a tylko jakies zatrucie. Duzo zdrowka zycze!!!! Malgorzatka, gratulacje 3go zebola!!!! U nas zatrzymalo sie na dwoch! Akira, przepraszam ze pytam tak bezposrednio ale czemu tak wczesnie do pracy wracasz? No chyba ze zaczelas maternity leave dwa/trzy miesiace przed porodem. Zobaczysz, dasz sobie rade ;) Trudniej jak dzieci sa juz troszke starsze i bardziej odczuwaja separacje. OK kobitki, pozdrawiam goraco i prosze was, odzywajcie sie czesciej bo Zuzanna nam tu uschnie z nudow!!!! 😘❤️😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za radę.Narazie stosuje Budesonid mite(producent angielski,a w polsce wycofany ze sprzedazy przez producenta)i Ventolin.Mam prosbe czy ktoras z was bedac w aptece mogła by sprawdzic czy Budesonit jest w sprzedazy.Bede bardzo wdzieczna.Ja niestety nie bede mieszkała w Londynie.Jade bardziej na północ Accrington koło Blackburn.Pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
oj uschnie od razu... :-), czasami mam wolne i wtedy akurat nikogo nie ma. A gdzie ja znajde takiego pampersiaka na dupsko jak moje? Wiesz co MamaE, akurat na glosy swoich to bym w ogole nie liczyla. Znasz zycie to wiesz o czym mowie..... FlyFly- wybacz, nie pamietam jak duzy jest Twoj synek. Napisz prosze. Ide dzisiaj wyjatkowo wczesnie spac. Maly mnie wykonczyl. Jaka to ciezka praca wychowac dziecko - ale jaka wdzieczna ❤️ dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze tabelka
co o tym myslicie? taka jak maja na wielu topikach. Kto skad i jakie bobo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Ale fajne zdjecie! Sama radosc! Ja tez sie dzisiaj czuje ociezala. Cisnienie sie zmienia. Kawka na pewno pomoze. U mnie dzisiaj weselisko za sciana. W nocy musialam wysluchiwac przygotowan/trening pary mlodej do nocy poslubnej :-) Wlasciwie do wczoraj nie wiedzialam, ze to tak wszystko slychac. Czekam na meza - pojdziemy na spacer - z rozmowy z nim domyslam sie, ze tez czuje sie nie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, alez ten piatek sie wlecze!!!! ja juz chce do domu!!!!!!! Flyfly, Adas sliczna ma snupke!!!! Musimy sie w koncu spotkac! Wiesz, zaczelam myslec o naturalizacji i spojzalam na koszta.... naprawde az tyle? Zapytam lepiej dzis wieczorem nz gg bo na kafe raczej nie wypada mowic o pienazkach zeby nikogo nie obrazac ;) Zuzanna - mowisz jak jakas stara baba! przestan! A co do chalasow zza sciany, najlepszy sposob na przerwanie ich to zapytac czy sie mozna przylaczyc ;) na pewno sie splosza i beda juz dobrymi sasiadami! A co do tabelki, hmmm, moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
MamaE - tez wymyslilas - to juz wole ich przekrzykiwac :-) no jakie sa koszty neutralizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
ale jaja....... koszty naturalizacji hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neutralizacja ;) ja 655 + Evelyn 400 - Lukasz nie moze bo w ciagu 11 lat spedzonych tutaj przez 8 mial status studenta. Nie wiem czy to zrobie bo wydaje mi sie smieszne placic ponad tysiac po to tylko zeby Mysz miala osobny paszport. Chyba zostaniemy Wloszkami ;) no Zuzanno, tylko nie krzycz za duzo bo i mnie obudzisz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
wlasnie zaliczylam male prasowanie.... O ktorej dzisiaj konczysz MamaE? A o ktorej bedziesz w domu? Ja juz 2 godz czekam na lubego - te piatkowe korki. Kosztowna ta "neutralizacja". Rze3czywiscie sprawa do przemyslenia. Wloski paszp przeciez nie gorszy od bryt. Poza tym nie zapominaj, ze jestes Matka Polka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki.Co dzisiaj tak pusto?Nie mogę już się doczekać wyjazdu,a zdrugiej strony mam pietra.Czy dzieci szybko przyzwyczają się do zmiany?Moja Wiktoria dzisiaj skończyła 8 miesięcy.Mama E mieszkałas kiedyś w Koszalinie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Aga - nic sie nie martw, dzieci raz dwa sie przystosuja. Wazne zebys sama nie robila z tego problemu i dzieci nie wyczuly Twojego strachu. Jesli maz ma prace i nie jedziesz w nieznane to masz super sytuacje - tylko pozazdroscic takiego startu. Ciagle czytam o Polakach naciagnietych na prace w UK. Ulus do diaska i co powiedzial lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, tak myslalam ze masz cos lepszego do robienia Zuzanno ;) wyszlam z pracy po 17 do domu dotarlam po 18tej.... :( Myszka juz spi, dzisiaj zasnela bez grymaszenia ok 20tej, Lukasz wlasnie wrocil z pubu. No, zaczal sie weekend :D a ja chyba jestem przeziebiona bo mi cos tak po kosciach chodzi.... Aga, nie boj sie, dzieci, a szczegolnie takie niemowlaczki, bardzo szybko sie przyzwyczajaja. Najwazniejsze, jak mowi Zuzanna, zebys ty byla szczesliwa to i twoj szkrab bedzie ❤️ A w Koszalinie mieszkalam do 5go miesiaca zycia :) ale potem co roku spedzalam tam tez miesiac dwa podczas wakacji - kiedys zabiore tam moja Myszke, tylko szkoda bo juz rodziny tam nie mam :( Ulus, no skladaj report!!!! Dziewczyny, gdzie sie podziewacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
MamaE - cos CI po kosciach chodzi? Teraz Ty gadasz jak stara baba hahaha No wlasnie - MamaE - How old are you? :-) Kolejna noc przed nami i kolejne nocne wstawanie - jak tu oduczyc mojego szkraba nocnego jedzenia? Jest na to sposob? Czy ja cos zle robie czy trzeba po prostu czekac az z tego wyrosnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka kobitek o wiek sie nie pyta:P:P:P MamaE jak 18 nie widac ,nie czuc czy cos toz to tesciowa ma byc Adasia to sie musi jakos trzymac:):):)No ja to mam chyba dzisiaj dobry humorek ,a co tam chyba sie starzeje:P:P:P to na stare lata odwala:P:P:P Piateczek mowicie no lece do meza niech sie chlop pocieszy widokiem zonki . 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
No czekaj czekaj FlyFly, daj sie MamieE wypowiedziec :-)) A tu masz racje, 3 dychy na karku a tez powagi mam coraz mniej - zebys slyszala jak wyglupiam sie przed synem zeby tylko uslyszec jak sie smieje. Jesli mi juz tak zostanie to nie bede rozpaczac, zycie jest za krotkie zeby brac je na powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
...no to ja tez pokusze meza. Tylko ze u nas na ogladaniu to sie nie skonczy 😘 dobranoc szalone mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha! Zuzanno ciekawosc lachta? ;) ja to chyba mam najwieksze prawo gadac jak stara baba, bo nia jestem! Powiedzmy Zuzanno ze dla mnie malolata jestes :D A co do nocnego karmienia, ja karmilam piersia to wstawac musialam (chociaz Mysz budzila sie przewaznie tylko raz) ale wszystkie kolezanki karmiace butla mialy przesypiane nocki - a moze za malo go karmisz? Flyfly, na ktory basen chodzicie? Mowilas jakis nowy, gdzie? My tez chcemy sie wybrac, chociaz wiem ze trudno mi bedzie znalezc kostium, ale co tam, niech wystaje sadlo, w wodzie i tak lzejsza sie bede czula ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×