Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

niby uczyłam się od II klasy podstawówki ale jak sie nie używa to się zapomina :( pocieszam sie ze mi szybko wróci jak zacznę używać na codzień przynajmniej tak miałam jak była 2 lata temu w Irlandii :) najbardziej boję się czy sie z lekarzem dogadam , będę musial się podszkolić w medycznym słownicywie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nusiek3d 1,5 roku doktorat to bardzo szybko:) u nas wszyscy grzecznie 3-4 lata - inaczej sie nie da, glownie z braku sprzetu albo odczynnikow jesli eksperyment plus przestarzale procedury hihi 7-8 miesiecy to spoko zdarzysz ja sama prace pisalam 3 miesiace z malutkim dzieckiem no ale duza czesc mialam juz w publikacjach wiec przynajmniej tabele byly; wkurzalo mnie ze musz po polsku pisac bo publikacje wsie oczywiscie po angielsku:) no w londynie to spoko prace znajdziesz; ja niestety(stete) na uczelni zostalam teraz jestem na postdocu tutaj ale potem cos musze pomyslec bo z mojej dzialki tu pracy niewiele a jak juz to postdoki a to mi sie juz znudzilo troche:) Aga nie denerwuj sie nie ma czego, zobaczysz jak sie szybko odnajdziesz:) zawsze rodzinka w komplecie bedzie:) Zuzanna no biznes to biznes- uniwersalny i mysle ze z moim scientific background sie fajnie skomponuje:))) w kazdym razie w tym kirunku zmierzam..a niepokorny duch to i owszem od zawsze:) usiedziec w miejscu nie moge, jedynie przy kompie a i wtedy max multitasking bo inaczej sie nudze:) a rosyjski i owszem tez mialam ale jak wszyscy niechetna bylam - no ale rozumiem wszystko, czytam tez ok z rozmowa gorzej bo praktyki nie mam - ale zawsze jeden jezyk wiecej. teraz zaczelam troche wloski bo ogolnie jezyki lubie i latwo mi przychodza:) he nie ma jak to teria co? ja tam musze wszystko wiedziec:)) Niusiek zobaczysz ze spoko ci sie wszystko przypomni to jest caly czas w glowce tylko odgrzebac trzeba:) a GP to spoko zakasujesz oni tu niedouczeni sa (a moze tylko moj heheh):) medyczne slownictwo spoko:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Gdybys tutaj przeszla ciaze to sila rzeczy bylabys juz "biegla" w zakresie medycznego slownictwa :-) A w swojej branzy dasz sobie rade? Mam takie dziwne wrazenie ze zmarnowalam kilka lat swojego zycia. Powinnam byla wczesniej tu przyjechac! Dla ludzi ktorzy chca cos ze soba zrobic sa tu nieograniczone mozliwosci.Tylko ze zanim weszlismy do Uni nie bylo to takie proste - a ja nie mialam do kogo yu przyjechac - powiedzialam wlasnie mezowi, ze to jego wina bo powinien byl wczesniej mnie poszukac :-) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ze spotkaniem w Londku? bo nie widzialam odzewu co sadzicie o drugim weekendzie w maju? ktos moze? fajnie byloby sie spotkac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna fakt mozliwosci wiele zwlaszcza ze jestesmy dobrze wyksztalceni w porownaniu do Brytow (sa wyjatki ktore nam dorownuja np moj maz ale on wyjatkowo inteligentny , ciekawy swiata i byl w prywatnej szkole:))) Fakt przed unia roznie to bylo chociaz ja jezdzilam z uczelni i nawet nie mialam problemow na immigration - wiadomo jak sie powiedzialo ze sie jedzie na konferencje albo ze pracowac na uniwerku to robilo wrazenie na urzedasach:)))) heheh do dzisiaj pamietam:)) nawet papierow ogladac nie chcieli:)))) Zuzanna a twoj maz to tez Bryt?:))) bo jakos nie doczytalam:)))jesli tak to pewnie malo podrozowal hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Siobhan - mam pomysl na ta kompozycje - sprzedaz pierwiastkow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.Ja tylko na momencik.Dzięki za informacje i ciepłe słowa.Cieszę się,że was znalazłam i mogę zawszę na was liczyć.Bardzo tego teraz potrzebuje.Muszę wam podziękować za wcześniejsze informacje mało brakowało a sprzedałabym wózek bo myślałam,że będe musiała za niego zapłacić jak za bagaż dodatkowy.Ale dzieki wam wiem że nie.Czy któraś z was ma może kontakt z Asiulek27?Ona w styczniu wyjeżdżała do Preston.To blisko tej miejscowości gdzie ja jadę ,a widzę że się teraz nie odzywa🌼Pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej aga pozdrowionka rowniez niestety nie wiem nic o asiulek ale przypuszczam ze sie odezwie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Wlasnie ze podrozowal - tylko nie na Wschod :-( Wiesz, oni nie sa moze najlepiej wyksztalceni , do dzisiaj mam problem ze zrozumieniem ich systemu edukacyjnego, ale coby nie robili - robia dobrze. Osoba po kursach, przetrenowana jest tak samo dobra w tym co robi jak u nas ktos po studiach. Tym sposobem jedna osoba ma wiele kwalifikacji i doswiadczenie w wielu branzach. Sobie wyobrazam ze gdybym poswiecila te wszystkie lata nauki na edukacje tutaj - dzisiaj nie musialabym zaczynac od nowa. Tego mi szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt mniej popularne bylo podrozowanie na Wschod - chociaz moj byl wyjatkiem bo pare razy byl w Pl zanim sie poznalismy a poznalismy sie zreszta tez w Polsce:) No fakt edukacja tu jest inna i jak mowisz ma swoje plusy bo nie ma tyle teoretyzowania jak u nas ; nie zgadzam sie jednak ze osoby po kursach tak wiele wiedza - spotykam sie z ignorantami w urzedach - jesli sprawa nietypowa to oni juz nic nie zrobia bo typowe to maja wyuczone a nietypowe to ciezko pomyslec i nie zawsze maja kompetencje to samo w banku takie panie z okienka - nie zawsze ale czesto zagubione i niedouczone a moze to ja mam szczescie wylapywania takich :)) Osobiscie nie mam poczucia ze cos tu musze od nowa zaczynac moje wyksztalcenie jest szersze od ludzi z tej samej branzy a praktycznie niczym sie nie roznimy ale to zalezy od dziedziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale milo- wlasnie zadzwonila tesciowa zeby mnie wesprzec przed egzaminem:) ona zawsze wie kiedy i jak sie zachowac superowa jest:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIHIHI ale na tych promieniotworczych najwiecej kasy moznaby zbic ;) Aga, Asiulek moze byc w kontakcie z FlyFly? albo mi sie pokrecilo albo odezwala sie jakies dwie trzy strony temu? No to gratuluje dziewczyny wysokiego wyksztalcenia! Ja tez od jakiegos czasu mysle o zaczeciu czegos na open, ale to tylko dla osobistej przyjemnosci niz do przyszlego stosowania w zawodzie. A naukowy background z MBA to wspaniala kombinacja! Mialam kiedys szefa z podobnum wyksztalceniem i byl przewspanialy w marketingu - no ale to tez moze jego predyspozycja. W kazdym badz razie, nawet jesli mam duze watpliwosci co do systemu edukacyjnego w UK to uwazam tez ze po skonczeniu uniwerku brytyjczycy wcale nie sa oslami. Osoby z ktorymi pracuje czesto zaskaczaja mnie ich szeroka wiedza i inteligencja. W nowej pracy jest chlopak po komputerystyce, jako hobby studiuje w czasie wlasnym prawoznastwo i filozofie, ma wspaniala znajomosc historii wspolczesnej - jestem zafascynowana jego mozgiem! ;) Nusiek, moja firma tez potrzebuje geofizykow :D a z tym domem to jeszcze przemyslamy - Shoban masz racje trzeba wiecej domow sobie poogladac ale ten to ma wspanialy potencjal! Nie wiem czy link wyjdzie: http://www.haart.co.uk/properties/theproperty.asp?propid=753042&page=1&ref=/properties/search.asp&pdref= jedyne co to lazienka bardzo mala i chyba trzebaby przerobic trzecia sypialnie na duza lazienke a z tej zrobic en suite.... Juz sama nie wiem, boje sie ze mozemy stracic okazje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sioban, no ale przeciez te panienki z okienka to tylko A lavels maja, to samo osoby w urzedach (w nie wszystkich ale wiekszosci). I ja sie dolaczam do zyczenia \'polamania pora lub nogi\' jutro!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan trzymam kciuki napewno wszystko będzie dobrze.Dobrej nocki życzę.Ja wprawdzie tylko mam zawodówkę ale jako krawcowa sama poszyje sobie co nieco do nowego domu.Pa,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Rzeczywiscie taktowana osoba :-) Pewnie ze ktos po rocznych kursach nie ma tej samej wiedzy co osoba po 3 latach studiow - ale niekoniecznie ta wiedza sie potem przydaje. Nie do wszystkiego sie to odnosi oczywiscie. A niekompetencja w banku czy gdziekolwiek to juz sprawa charakteru mysle - gdyby ta pani byla samodzielna jednostka myslaca to nie siedzialaby w okienku :-) A swoja droga osoby z wszechstronnym umyslem, co musza wszystko wiedziec, na 100% sa surowe w ocenie innych - nie na darmo siejesz postrach w swoim GP :-) hahaha Trzymam kciuki za jutro, daj znac jak poszlo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piora mialo byc a nie pora! A z tym wloskim to fajnie, jak chcesz to mozemy korespondowac po wlosku, to tez pomaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna, prze prze zgadzam sie! Lata studiow nie maja znaczenia jesli nie ma sie wlasciwej osobowosci (znam i takie osoby) a czasami studia wcale sa nie potrzebne zeby odnosic sukcesy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Hahaha MamaE - a ktorym mozgiem? Przepraszam za zart, jesli Cie urazilam. Znikam zmierzyc mezowi temperaturke. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi Zuzanno, Lukasz przy mnie siedzi to nie moge odpowiedziec ;) zdrowka dla mezusia - a sam goraczki sobie zmierzyc nie umie? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E no fakt ze tylko Alevels ale w tym rzecz ze tu srednie wyksztalcenie ogolnie gorsze od polskiego oczywiscie sa wyjatki - polskie panienki z okienka tez czesto tylko matura a jednak bardziej bright sa:) fakt ze polskie urzedy poprawily sie znacznie:) no promieniotworcze to kasa by byla hehe ale nie na moja moralnosc:))) Wielkie dzieki za wsparcie :))))))))))))))))))))))) No moje MBA to na razie tez dla przyjemnosci troche i polecam Open jestem na razie zadowolona i do tego prezentuja \'good value for money:))) co jest istotne bo place sama a nie pracodawca jak w wypadku niektorych studiujacych MBA. Zgadzam sie ze scientific i MBA to dobra kombinacja ja mysle nie o marketingu a o finansach wiecej ale jeszcze zobacze ogolnie to ide w kierunku farmaceutycznym jako ze robilam troche modelowania lekow wiec to mnie interesuje najbardziej. Open ma tez MBA life sciences ale mysle ze to byloby sie powielanie a straight MBA daje mi szersza perspektywe:) Co do wyksztalcenia wyzszego tutejszych to nie jest zle oczywiscie zwlaszcza po dobrych uczelniach - bardziej zastosowania niz teorie jak w Polsce:) ale ogolnie trzeba od poczatku dobrze wybrac szkole poczawszy od podstawowki zeby potem miec lepszy start dalej:))) co do domku - to sliczny i cena calkiem niezla jak na Londyn - trzeci pokoj troche malutki ale w sumie na poczatek to ok. na goscinny bedzie dobry:)))kuchnia tez mala dosc no ale pewnie jest jadalnia nie? (nie doczytalam)- ja mam wielka kuchniojadalnie ale to wlasnie mnie ujelo jak kupowalismy nasz domek:)))a wlasnie doczytalam ze trzecia sypialnie na lazienke chcesz przerobic tez dobrze. Moja rada- jesli na pewno ci sie podoba to nie ma co czekac. my tyle ogladalismy bo mi sie nic nie podobalo a ten mi sie spodobal i zlozylismy oferte od razu bo tez sie balismy ze ktos nam sprzatnie sprzed nosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama E chetnie pokoresponduje po wlosku pewnie ze to pomaga wlasnie sobie zapisalam twoje gg odezwe sie to bedziesz miec moje:))) hi hi Zuzanna mialam podobne skojarzenie:))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga34 sorki nie zauwazylam twojej odpowiedzi:)krawcowa to wspanialy fach:)) duzo zdolnosci wymaga:))) i bedzie jak znalazl w UK:)) tutaj uslugi w cenie:))) dzieki za wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
Dobry wieczor wszystkim,wlasnie przeczytalam jakis topic o skazonej vit. A pochodzacej z Chin,dodawanej do mlek modyfikowanych,co Wy dziewczyny o tym myslicie?Bo ja zglupialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie Siobhan (no nareszcie to h wskoczylo ;) ) Aga, a gdzie w UK ty przyjezdzasz bo nie pamietam? Mnie by sie bardzo przydala dobra krawcowa a o takie tu trudno! Jak bylam mlodsza (o wiele mlodsza) to sama probowalam szyc ale na to to trzeba duzo cierpliwosci ktorej ja nie mam :o 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do Accrington jade .To koło Preston,Blackburn.Do Menchesteru mam blizej niż do Londynu.No ale teraz to naprawde ide spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) poniedziałkowo :( czemuż Wy kobity po nocach nie śpicie...ja wczoraj padłam zimnym trupem przed 23... Mama E-a w jakiej to firmie pracujesz jeśli można wiedzieć?? bo normalnie jak powiem \"geofizyk\" to zaraz jest pytanie \"a co to\"?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Czesc! No to Siobhan juz po egzaminie - chyba :-) MamaE - ladnie sie ten dom prezentuje - szkoda ze nie ma wgladu do srodka jak w - your move - cena lekko szokujaca. To jednak prawda, ze ludzie sprzedaja mieszkania w Londynie i kupuja za to dom na polnocy. Bylam dzisiaj z malym u lekarza bo maly pokaslywal - wszystko gucio na szczescie. Maz dzisiaj zdecydowanie lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Aga - z takim fachem mozesz zarobic tu duze pieniadze - szycie na wymiar. Anglicy sa bardzo niewymiarowi i jezeli jestes dobra, bedziesz miala kilka gotowych modeli do pokazania, duzy wybor tkanin, modne fasony - naprawde super to widze. Jezeli w dodatku bedziesz kontaktowa i otwarta na potrzeby klienta - sukces murowany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×