Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość Zuzanna 30
MamaE - wszystko w porzadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Coventry jest Felicity, a ja tak nie bardzo daleko od niej mieszkam. Ja niestety do Londynu nie przyjade na wasze spotkanko, bo za daleko, ale zycze wam zeby sie udalo wam cos ustalic. Wiadomo, czym wiecej osob tym trudniej zanalesc date ktora wszystkim pasuje. NA razie trzymama kciuki zeby nikt nie przebil naszej oferty na nasz domek. Mala juz trzeci raz zasnela bez cyca. zastanawiam sie nad skonczeniem karmienia piersia. Zasypiac bez juz potrafi, tylko jak ja jeszcze oduczyc jedzenia w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamusie!!! ja chetnie bym przyjechala na spotkanie (tez wole w czerwcu)-mieszkam w Luton:))tylko nie wiem gdzie ten park i wogole nie znam Londynu bylam tam tylko 2 razy :(!!! u mnie dzis super pogada u Was chyba tez bo nikogo nie ma🌼 Szanta-nareszcie wrocilas Pomarancze z Ciebie przerzucily sie na Mame E{zly] NAJLEPIEJ NIE ZWRACAC NA NIE UWAGI I NIE POLEMIZOWAC Z NIMI-poprostu OLEWKA-🌼 Jesli chodzi o firme co macie ja w planach utworzyc to moze Nauczycielka nauczania poczatkowego i przedszkolnego sie Wam przyda??(do sprzatania)haha Malgorzatka26-trzyma kciuki za domek pozdrawiam😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane wreszcie mam neta, jejka jaki szmat czasu z Wami nie pisalam a dzis odwiedzila mnie znajoma netowa czyli spotkanie w realu mówie Wam jaka jestem szczesliwa az jak pojechali to sie ze wzruszenia poplakalam .... uciekam bo wlasnie juz przyjechali ze sklepu papapa bede jutro acha ona tez jest polka ale w szkocji mieszkaja papa do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj jestem jestem i wszystko dobrze! No, pogoda przewspaniala, nawet za cieplo, mialo byc tylko 20 stopni, a jestem pewna ze dzis po poludniu bylo o wiele wiecej. Jestem czerwona jak burak, efekt calodziennego chodzenia po roznych dzielnicach i ogladania domow! No i moze cos znalezlismy :) Zuzanna, no wiesz, za co mialabym sie gniewac? Przeciez stara baba jestem i na zartach mam sie nie znac? A cytrusowa zlosliwosc mnie tylko rozsmiesza, czy ja to dla nich zyje zebym to musiala sie z ich zdaniem liczyc? I dzieki dziewczyny za wsparcie ;) 🌻😘 Szanta, no nareszcie jestes! Brakowalo cie tutaj! ok, no to powiem wam kiedy jestesmy wolne - niedziela 6go, sob12, niedz 14, niedziela 20 a potem w czerwcu to kiedy chcecie ale chyba lecimy do Polski na Boze Cialo, slub kolegi Lukasza, czly tak po 9tym czerwca byloby dobrze. I brunch nam bardzo odpowiada! My tez znamy kilka fajnych miejsc, a i to wcale nie musi byc Hyde Park, Regents Park, Primrose Hill i Hamstead Heath tez ;) Ulus, ty z Luton to do King\'s Cross chyba byc przyjezdzala. I nie martw sie ze nie znasz Londynu - widze ze Siobhan dobrze obeznana a i ja po 11 latach jakos sobie radze. A wiecie ze dzisiaj moja niunia ❤️ konczy 11 miesiecy? No i zaczyna sie countdown do roczku :D O jejku, zapomnialam!!!! Dzisiaj uslyszalam w koncu to boskie slowo \'mama\'!!!!!! jejku jak to przepieknie brzmi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmmm No to gratuluje ASia u nas bylo pierwsze baba teraz juz mama tylko tata sie nie umie doczekac[czytaj dobrze mu:P:P:P] Mnie pasuje i w maju i w czerwcu tak ,ze kobietki dogadajmy sie czy maj czy czerwiec . Jedna obawa z mojej strony ,ze maly zerzre polowe trawy w parku i wszytkie kamyczki bede musiala wyczyscic w okolicy bo przeciez sa bardzo dobre:):) Hmmmm dzisiaj naprawde mily dzien oby takich coraz wiecej. Znajomi mieszkaja w Folkston trzesienie ziemi zmusi ich teraz do remontu w domu ehhh dobrze ,ze cali i zdrowi.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze buziak dla synowej😘😘🌻. Roczek niedlugo bedzie jejku jak te dziciaczki rosna. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejku, nigdy nie slyszalam o trzesieniu ziemi w UK! Przezylam ich kilka we Wloszech i nie jest to najprzyjemniejsze uczucie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta - jak tam Maja ? juz ma troche miesiecy ... a jak reaguje maly my tez planujemy malenstwo , dlugo o tym gadalismy i staramy sie o kolejnego szkraba :) Agnieszka - co Cie sprowadza do Preston ? Maz ma tu jakas lepsza prace czy jak ? Acha zapomnialabym mój maz pracuje w szpitalu, chwali sobie ta prace w porównaniu z poprezdnia ale wiecie co juz drugi m-c ma kod taxu BR1 i wiekszy podatek co musimy zrobic macie moze jakies doswiadczenie z tego typu rzeczami? pozdrawiam życze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia e
Dzisiaj uslyszalam w koncu to boskie slowo 'mama'!!!!!! no faktycznie "W KONCU"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w upalny dzionek - ojej jakby sie przydal deszcz moj ogrod to pustynia...nawet codzienne podlewanie nie pomaga a zreszta kto to widzial zeby w UK podlewac:) niestety juz od paru lat takie susze ale tak wczesnie to sie nie zaczynalo, globar warming jak nic Szanta no biznesik wyglada obiecujaco moze za jakis czas cos pomyslimy i zbudujemy firme na miare Gatesa hihi Szanta mam nadzieje ze twojemu malutkowi przejdzie, moja nie miala zadnej alergii do 2 roku zycia (karmilam piersia) dopiero potem sie zaczelo:( ale na szczescie jest lepiej teraz nawet nic nie uzywamy Jesli chodzi o czerwiec to moj kalendarz na razie pusty (az dziwne) wiec wyglada na to ze moge w kazdy weekend. Chyba wiec lepiej przelozyc bo i Flyfly nie moze wiec zostalam tylko ja i Mama E. Flyfly damy rade dla chcacego nic trudnego:) trzeba tylko z duzym wyprzedzeniem planowac. Zuzanna no jak bedziesz grzeczna to cie do spolki przyjmiemy:) meza ostatecznie tez:)))) hahah haha dobry dowcip:))) Malgorzatka trzymam kciuki za akceptacje oferty na domek...pamietam jak to bylo, okropny stres ale badz dobrej mysli:) Ulus fajnie ze mozesz w czerwcu; nie martw sie jak ustalimy date to i wytlumaczymy ci dokladnie jak sie dostac do miejsca spotkania:) He oczywiscie ze cie przyjmiemy do spolki ale faktycznie sie bedziesz musiala przekwalifikowac hehe moze niekoniecznie na sprzataczke:))) Asiulek witaj ponownie:) Mama E widze ze nie proznujesz! Oby domek marzen sie w koncu znalazl bo to ogladanie meczace jest i to jeszcze w takim upale Zdrowe podejscie do cytrusow - kto by sie takim prostactwem przejmowal:)))) Brunch jak najbardziej, miejsce tez mi obojetne, osobiscie wole Reagents\' od Hyde Parku moze tez byc St James\'. ale mysle ze sie dogadamy jeszcze. Ulus nie martw sie jak pisalam wczesniej wszystko ci opiszemy lacznie z mapkami:) Poruszanie po Londynie jest latwe szczegolnie przy uzyciu metra:)))Ja glownie znam centrum i North London ale w reszcie tez sie umiem znalezc wiec sluze pomoca. No no Mama E ale ten czas leci...pewnie ani ja sie nie obejrze a moja druga pociecha bedzie miec roczek...No i super ze mowi juz mama to piekne przezycie:))) Hmmmm dzisiaj naprawde mily dzien oby takich coraz wiecej. Hehe a my na szczescie nie odczulismy trzesienia ziemi chociaz to tylko 25 mil od nas:) W sumie to najwieksze w skali trzesienie w UK, wczesniej podobno bylo pare ale to najsilniejsze. zobaczcie tutaj http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/6602677.stm remont domu to jeszcze nic ale czesc domow ma naruszona strukture to dopiero fatalnie. ale sie rozpisalam..pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek dlaczego maz ma wiekszy podatek? br1 to tylko 22% tak czy inaczej jak zrobicie rozliczenie podatku to wyjdzie czy macie zwrot czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BR1 (basic rate) - nie podajesz szczegolow ale moze maz nie dal pracodawcy P45 , moze IL sadzi ze to jest drugie zrodlo dochodow twojego meza - mozecie usilowac to sprostowac tzn poinformowac zaklad pracy albo czekac na zwrot przy rozliczeniu podatkowym poczytaj tutaj http://www.tes.co.uk/section/staffroom/thread.aspx?story_id=2135484&path=/New+teachers/&threadPage=2 http://www.paypershop.com/faq/nop45.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tyle napisalam i mi ucieklo... mial we wczesniejszych pracach 503L a teraz niewiem dlaczego naliczaja mu Br1 moze nie duzo wiekszy ale wiesz mial miec pensje ok800 a ma 660 a mamy troche oplat i jestesmy rodzina z dzieckiem wiec dla nas to troche malo... mamy przyznany CHB ale wiesz ze to nieduzo na Tax teraz zlozylismy , wkurza mnie bo teraz potrzebujemy tych pieniazków a nie za jakis czas acha druk P45 dal z poprzedniej pracy ale ta babka co sie tym zajmuje wziela wyrwala mu pierwsza strone i gdzies wyslala.... niewiem czy dobrze zrobila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek ok rozumiem, fakt przy takich malych dochodach prawidlowe naliczenie podatku ma znaczenie; a czy twoj maz wypelnial P46 (bo powinni mu dac do wypelnienia). mysle, ze powinien isc do tej ksiegowej i wyjasnic bo z takiej malej pensji to na pewno nie bedzie placil 22% wiec oczywiscie podal zly kod i powinien wrocic na 503L. Zwrot dostaniecie ale w twojej sytuacji pieniadze sa wam potrzebne na biezaco wiec niech maz troche powalczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co piszesz to pani wyslala juz ta czesc P45 co trzeba do IL i mysle ze wkrotce powinni naliczac mezowi podatek tak jak trzeba , jak rozumiem dopiero zaczal prace? niemniej jednak, przypilnujcie tego bo urzednicy bywaja opieszali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siobhan- dziekuje za pomoc wiesz co dostal z IR ten druk P46 i mówisz ze ma go wypełnic ? bo my jakos wyczytalismy ze to jak sie nie ma P45 ...kurcze ale mlodki z nas dziekuje za info naprawde wieczorem z mezem sobie spojrzymy w te strony no dochody nie za duze ... choc mialy byc wieksze ale niestety narazie zobaczymy jak to bedzie moze przeniesiemy sie do znajomych do szkocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek no jak byl P45 to nie powinno sie wypelniac P46 ale moze IL nie dostal P45 (mysle ze nie dostal skoro nalicza emergency tax) wiec lepiej wypelnijcie i wyslijcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli wypelnic P46? tak? wiesz co bo on ma tylko jedno P45 a z agencji nie dostal pracowal pierw dla agencji pózniej w takim magazynie i dostal druk P45 i teraz w szpitalu... jakbys mogla podpowiedz mi co ma zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro dostaliscie P46 i tax code macie BR1 tzn ze IL nie ma pelnego rekordu poprzednich kodow podatkowych dla twojego meza. mysle ze powinniscie wypelnic P46 i wyslac do IL. ewentualnie moze sprobowac wyjasnic meza sprawe dzwoniac do IL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek, witaj!!! Dobrze ze sie pojawilas, myslalam co z Toba :) Trzymam kciuki za starania, bardzo polecam, choc to wyrypa na maxa, jak juz dwojka maluszkow jest (w i wczesniej tez nie jest latwo czasami). Maya przeslodka, dziekuje, taka rozkoszna szkraba ze chetnie bym ja zjadla od uszek poczynajac :) Biedna mala, nie wie w jakim jest codziennie niebezpieczenstwie!!!! Co do kodu podatku - jeden telefon do IR zalatwia zmiane kodu, u mnie tak bylo, ale ze zwrotem szybszym to trzeba powalczyc. Fajnie ze maz pracuje w szpitalu, czyli juz za biurkiem? Ulus - nie musisz sie przekwalifikowywac moim zdaniem! Patrzac na nazwe topiku, zalozenie malej nursery przy firmie bedzie jak najbardziej a propos :) Zuzanna, jesli o mnie chodzi to z nieba bys spadla, bo ja do wszystkich biurokratyczno - logistycznych pierdul jak je ladnie okreslilas nigdby nie mam glowy... No to czerwiec, mnie tez w zasadzie wszystko jedno, Regents Park jest piekny, tylko nie wiem, czy tam jakies place zabaw sa (na pewno :) Fly fly - niech Adas uwaza, Mieszko o te kamyki bedzie stawal w zawody!!! A gdyby ktoras korzystajac z pieknej pogody chciala spedzic dzien nad morzem, to tez sie chetnie umowie :) Widze ze cytrusy dalej na strazy, ciekawe czy im za to placa czy nic lepszego do roboty naprawde nie maja???? OK, uciekam, piszcie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zlozylismy oferte dzis rano :o Regent\'s Park najfajniej, jest zoo i takze plac zabaw po stronie Primrose Hill i pelno fajnych miejsc na brunch albo piknik. Malgorzatka, dom wasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama E to trzymam kciuki zeby transakcja zostala pomyslnie i szybko zrealizowana:))) reagents\' park jak najbardziej jestem za; wlasnie odkrylam ze 16 czerwca nie moge ale poza tym to kazdy weekend pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.Doczekalam sie Mialas racje m\\mamo e ze asiulek napisze.A ja juz po weselu.Fajnie było ale sie skonczyło.Z dzieciakami wytrzymalismy do 1.30.Wiki grzecznie usneła w wózku i hałas jej nie przeszkadzał.Asiu ja nie bede w samym Preston ale 30km od ciebie.Mój mąż tam pracuje od 2 lat.Pozdrawiam Was serdecznie ale narazie ide uspić Wiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama E - to trzymam kciuki zeby poszlo gladko jak po masle i bez niespodzianek (nieprzyjemnych)! Wyslij prosze na gg jakiegos linka jak ten dwor wyglada :) chetnie poogladam! \"Mama\" - piekne slowo :) teraz to sie ich juz posypie! Siobhan - dzieki za dobre slowo, mam nadzieje ze Maly z tego cholerstwa szybko wyrosnie, na szczescie (odpukac) zadnych innych alergii jak dotad nie wykazuje. Z nietolerancja juz okrzeplam, wiec wspolczuje Wam bardziej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×