Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość Zuzanna 30
Dziewczyny, nie wkladajcie czasami maluszkom do pupci termometrow rteciowych! Moga peknac a rtec jest niebezpieczna - nie wspominajac juz o szkle. Brrr Malgorzatko - pieknie jest miec swoj dom nie? Oj bedziesz plakac, bedziesz :-) MamaE - dzisiaj tez cos obejrzalas? Zazartowalabym tu sobie z czegos, ale pewnie masz juz dosc zartow na dzisiaj. Kiedy indziej. Akira - a za jakiego typu porady chcesz pobierac oplaty? Hmm? Siobhan - czyzbys odpoczywala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
dobry wieczor wszystkim,widze ze goraco tu.........Zuzanna30-nie chodzi o pieniadze za porady,nie zrozumialas mnie,ale juz tlumacze:dzialalnosc moja ma na celu umozliwic Polakom przyjezdzajacym do UK latwiejszy start,zacznijmy od tego ze mowie biegle po angielsku,co dla wielu z nas tutaj jest to problem wiec na przyklad pomagam ludziom w uzyskaniu NI i za to na przykald moge wziac kase poniwaz angazuje w to moj czas i moje pieniadze,pomagam w formalnosciach WTC,ChTC,w ubezpieczniu samochodow i w wielu innych,myslisz ze powinnam to robic za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
odpowiadam na pytanie w zwiazku z income support-o zasilek ten moga sie starac osoby o niskich dochodach,osoby ktore nie pracuja badz pracuja ponizej 16 godzin,i nie maja oszczednosi powyzej 16tys£,wielkosc zasilku zalezy od dochodow,informacje i aplikacje mozna uzyskac w Jobcentre oraz on-line,osoba otrzymujaca income support automatycznie kwalifikuje sie do House and Council tax benefit.SZtefka np. powinna sie postarac o INCAPACITY BENEFIT.Mam prosbe o niedoszukiwanie sie w tym co robie jakiejs machlojki,dla uscislenia sprawy dodam ze pieniadze inkasuje po pozytywnym zalatwieniu sprawy.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
Malgorzatka26-co do RESIDENCY to nie wystarczy pracowac rok,nalezy miec rok czasu HOME OFFICE,bez tego ani rusz,no chyba ze ktos prowadzi dzialalnosc gospodarcza to wtedy HOME OFFICE nie potrzebny,pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
Czesc mamuski! Widze ze tu tez jakies ostre wypowiedz. Czyz by tu tez grasowala ta sama pani co na ciezarnych mamuskach? Akiro to calkiem dobry pomys .Ja tez na poczatku korzystalam z tego typu uslug, napoczatku bylam zielona gdzie co jak a nie mowiac o wypisywaniu tych wszystkich formularzy. Mam nawet namiary na tego typu biuro ktore za oplata pomaga Polakom odplatnie srednio za sprawe biora 40 f. Jest nas tu tyle ze babka nie wyrabia sama i obecnie zatrudnia parenascie osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny, jestem. Nic dzisiaj nie ogladalismy ale mielismy spotkanie z naszym morgage advisor a potem bylam na wieczorku z babkami ze szkoly rodzenia. Pogadalysmy sobie o dniach kiedy panikowalysmy z byle powodu, tych pierwszych dniach i jak teraz juz jestesmy bardziej zrelaksowane. Juz za tydzien pierwsza runda imprez dla jednoraczkow :) My robimy 28 maja w naszym marnym ogrodku - zapraszamy!!!!! Malgorzatko, no to trzymam kciuki zeby domek wasz zostal! My dopiero co zaczelismy sie rozgladac za domem a ja juz jestem calkowicie zmeczona. Waoa, z tego co wiem mozesz starac sie o naturalizacje po 5 latach mieszkania (dokumentowanego) w Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
Twoja corcia ma juz roczek? Mi w sierpniu przyjdzie wyprawic szoste- boze jak ten czs leci.Jak dobrze sie malenstwo postara to moze bedzie na urodzinkach brata chyba ze pogoni mnie w dzien jego urodzin i bede urodzinki w jeden dzien wyprawiac. Dobrze celowalam ze termin mam na 31 sierpnia a moj pierworodny urodzil sie 29 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero teraz zauwazylam moj monolog! Przepraszam najmocniej! Kalcia, no fajnie by mieli obchodzic urodziny w tym samym dniu! Ja tak chcialam zrobic Lukaszowi bo on ma urodziny 25go ale Mysz sie nie zgadzala z moim planem i dopiero 28go wyszla ;) Kalciu a palisz jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobie tez zycze Mamo E zeby wam sie cos superowego udalo znalezc. Szybko mozna tu sprawy zalatwic z kupnem domu. Jestem pod wrazeniem jak to tutaj sprawnie dziala. OIgladalismy juz kilka domkow, ale jeden znalezlismy taki normalnie miodzio. Oj jak ja bym chciala zeby juz byl moj. MOje male dzis usnelo bez cycka - tata sie spisal, nawet placzu nie bylo. MOze to czas na rozstanie, a moze nie... wlasnei sie obudzial. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
No chodze na terapie dla palaczy stosuje plastry z przepisu lekarz. Wytrzymalam raz 2tg potem znowu pare dni i tak dwa dni pale cztery nie itd itp...Troche nam sie ostatnio po kickaly plany, wynajelismy dom za 850f wkoncu sie okazalo ze chyba przesadzilismy bo nie wyszlo nam zabardzo to co mielismy w planach , ja przestalam pracowac bo zawiesilam dzialalnosc.Jakos juz nie dawalam rady z taka iloscia dzieci i obowiaskow.Stres i zaraz siegam.No ale juz sytuacja sie unormowala Jeszcze pare dni i bedzie dobrze musze sie wkoncu ruszyc i zabrac sie za siebie i tak jak ci wczesniej pisalam zapisac sie za te kursy na opiekunke lub przedszkolanke. Widze ze tobie wszystko sie uklada domek macie w planach kupic wkoncu przeniesiesz sie do Essex czy gdzies indziej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh Kalciu, stres niezdrowy jest!!!! wiesz ten pomysl zostania przedszkolanka to bardzo dobry jest, na pewno juz ci to mowilam wczesniej. Z iloscia Polakow tutaj zapotrzebowanie na przedszkolanki mowiace po polsku jest na pewno duze! No my tak wlasnie patrzymy na domki w Essex ale nie az tak daleko jak ty ;) jak narazie to Woodford, Loughton i Buckhurst Hill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
Do Loughton mam blisko jakies 25 minut autobusem.Wiesz predzej maz mnie podrzuci do tych miasteczek co piszesz niz do LONDYNU:)Uciekam bo standardowo jutro musze wstac o 7 30 i dzieciaki wyprawic z domu do szkoly. Teraz bede juz na topiku czesciej bo mam znowu neta u siebie. Dobrej nocy caluski dla malej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej widze ze mala wojna z cytrusami byla hehe:) najlepiej ignorowac prostakow:))) co do spotkania jestem za 12-13 maja bo 19-20 nie moge moze byc albo sobota albo niedziela znowu zalatana jestem ale pozdrawiam wszystkich Zuzanna dzieki za zdjecia, maly slodki jest:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek mamusie!!! Mam pytanko do Kalci64-ja ma wyksztalcenie pedagogiczne skonczylam studia o specjalnosci ZINTEGROWANA EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I PRZEDSZKOLA-WYCZYTALAM ZE CHCIALBYS BYC PRZEDSZKOLANKA a moze przedszkole otworzysz i bedziesz potrebowala kadry do pracy wiec sie POLECAM:))??🌼 Pozdrawiam wszystkich i milego dnia zycze🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 piatkowy! 🖐️ mamuski! Ale fajnie, przedszkole polskie nam sie organizuje ;) Siobhan, wspaniale bo mnie sie przypomnialo ze 19 idziemy na 1wsze urodzinki kolezanki! ok, czyli 12-13 Maj, Londyn, powiedzmy Hyde Park? Szanta odezwij sie! Kto jeszcze chetny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Hellllo! :-) :-):-) Cudowny dzien! MamaE - Biorac pod uwage fakt jak popularna jestes wsrod pomaranczowych beda jaja jesli was Matek Polek w UK bedzie ze 4 a 20 pomaranczowych za rogiem hahaha zeby popatrzec ;-) Na wszelki wypadek wez ze soba cos dla obrony hihihi Madzik cichutenko siedzi - mam nadzieje ze ang tesciowa ja nie pozbadla. Madzik pisala ze ostra kobietka. Siobhan - nie ociagaj sie tylko wyslij zdjecie swojej pociechy - dobrze pamietam ze mala ma 9-10 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama E super ze mozesz, bo jest szansa ze to wypali; hyde park ok ale moze gdzies na lunch bysmy tez poszly? znam pare fajnych knajpek jakbyscie chetne byly to podam namiary. aha no i nie za wczesnie bo ja dojechac musze a spioch jestem (korzystam poki moge hehe:) no dziewczyny, ktora jeszcze moze sie spotkac w Londynie 12-13 deklarowac sie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Dziewczyny tylko nie wybierajcie drogich knajp bo pomaranczowych nie wpuszcza hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie o to idzie zeby cytrusy przefiltrowac:) chociaz nawet na sok sie nie nadaja hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Dokladnie rok temu kiedy wszystko tak dookola pieknie rozkwitalo a ja dopiero co odkrylam ze jestem w ciazy, myslalm sobie ze za rok o tej samej porze bede juz miala 4 miesieczne dziecko. Tak wiec rok minal, wszystko znowu zakwita a ja mam swoje malenstwo - wszystko zgodnie z planem jak to w naturze. No...a za 50 lat juz mnie tu nie bedzie tylko nie bede juz mogla o tym napisac hahaha Jest tam kto? MamaE na silowni hihihi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
MamaE - wybacz ze tak sie nabijam ale spojrz na to z mojego punktu widzenia - dla pomaranczowych jestes najciekawsza osoba na tym topiku, do ktorej sie porownuja ( z oplakanym skutkiem) i a w akcie rozpaczy chrzania trzy po trzy. Juz widze jak zaraz zaczna zaprzeczac hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
maly sie obudzil = koniec laby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tak wpadam. NIE ZAPOMONAC O FLYFLY mnie ta data pasuje:):) Hmmm to ile w sumie chetnych bedzie??????? Szanta buziaki dla Ciebie i dla dziciaczkow> Zuzannna jak ja odkrylam ,ze jestem w ciazy to mi kilka wlosow siwych z wrazenia na glowie przybylo:):)Poczekaj jeszcze za rok jak malenstwo po domu bedzie latalo :):)Mnie coraz wiecej tych siwych przybywa:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dogrzebalam sie :D A maly sie zaraz obudzi. wiec dwa slowa tylko - 19-20 prosze prosze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!# 12-13 mamy gosci i za chinskiego boga nie dam rady, nie badzcie paskudy, poczekajcie tydzien !!!!!!!!!!!!!!!!!! Siobhan - z Twoim background to mozemy nowe leki wprowadzac na rynek :) calos procesu w zasadzie razem pokrywamy :D no, dokladniej, to jeszcze by sie przydal ktos od produkcji na skale makro... uciekam, czas laby minal, ale przeczytalam dzielnie wszystko! i trzymam kciuki za nowe domy - oby jak najblizsze sercu - i zycze smacznej hinduszczyzny- i ZDROWIA kurcze, dziewczyny, nie chorowac i na pewno nie tak powaznie! A sok z pomaranczy na zatwardzenie rzczywiscie pomaga. Czy go podac miesiecznemu dziecku to inna sprawa... no i mialam i sc i nie moge, strasznie sie za Wami stesknilam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sie pochwlailam ze podoczytywalam, bo wlasnie teraz jeszcze raz przegladam ze Wam 19-20 nie pasuje :( 12 sie nie urwe, 10-14 mam gosci, calkiem odpada :( Moze zrobicie dla mnie biduli poprawiny choc w kolejny weekend??? co, kobitki? Ktoras z nowych topikowiczek pytala o lekarstwa dla alergikow tutaj - z tego co wiem, przepisuja bez problemu to co dziecko bierze, alo odpowiednik, ale warto miec zapas na poczatek, bo rejestracja itp chiwle jednak trwa...Wiec lepiej miec spoojna glowe :) No to uciekam klasc dzieciaki, moze sie jednak ktos jeszcze odezwie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ Flyfly no to juz nas jest trzy do spotkania tylko ze jak szanta nie moze to moze na czerwiec przelozyc? bo ja 19-20 to na 100% nie moge lece do Pl Szanta a i owszem modelowanie lekow to cos co robilam i pewnie do tego jeszcze wroce; masz racje chyba stanowimy niezly tandem:) a jak dolaczymy mojego meza to jeszcze lepiej bo on dla jednego z najwiekszych swiatowych koncernow farma pracuje:))) plus jak skoncze MBA to moge menagerowac no i mamy cool business haha he hinduszczyzna w zeszlym tygodniu teraz na hiszpansko/wloskie sie przerzucamy/ co do alergicznych lekow to wszystko dadza co dziecko bralo jesli tu dostepne ale czesc lekow niestety nie ma wiec trzeba tak jak ja z polski ciagnac:))) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny.SZanta ja sie pytałam o leki i zamienniki dla alergika pare stron wczesniej.Jak tam wekeend.W polsce bardzo przedłużony od dzisiaj do 6 maja.Bynajmniej w Koszalinie tak jest.Wszystko pozałatwiałam tylko jeszcze w piatek ide na szczepienie z wiktorią.A w niedziele wsiadam i lece.Niestety nie spotkam sie z wami za daleko dla mnie.Mąż kończy remont w nowym domu już nie mogę się doczekać wyjazdu.Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan - no to tylko trzeba ,ale laboratorium ufundowac :) Albo zahaczyc sie u Twojego meza :) Aga - to Siobhan lepiej Ci powie, moj Malutek to tylko (na szczescie) mleka i nabialu nie tleruje, a na to dieta elimiacyjna, nie leki... W czerwcu poki co nie mam planow, tylko na kurs kitow sie chce zapisac (Mama E - idziesz ze mna?????) Dobranocka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor. Kobitki ja zapomnialam 13 jedziemy do Coventry na zjazd i show . Nie wiem czy 14 czy jak Szanta proponuje pozniej czerwiec po 9 prosze bo chlopaki urodziny na poczatku maja. Jejku jak cieszko sie dogadac bedzie chyba co do terminu ,a niby czlowiek weekendy ma wolne:):) Ktos jest z Coventry ???????Malgorzatka chyba??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna 30
Szanta - hura! Dziewczyny - na placebo laboratorium nie trzeba :-) Ja sie pisze na negocjatora i skarbnika - yeeeeee! W sumie speca od komputerow, zabezpieczen, oprogramowan i tych wszystkich pierdol bez ktorych przedsiebiorstwo nie moze funkcjonowac - tez potzrebujecie - a to juz dzialka mojego meza. Jakby na to nie patrzec - do kazdej produkcji kupa ludzi jest potrzebna. Nie ma to jakpraca jako posrednik :-) Latwo, prosto i przyjemnie. FlyFly - dla alergikow najgorsza pora teraz. Objawy synka rzeczywiscie wskazuja dla alergie - jaka szkoda. W onecie fajny zart przeczytalam - najwieksza bezczelnoscia jest zaglosowac na PIS i wyjechac do Anglii - hahaha, super dowcip, ale jaki prawdziwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×