Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

dziewczyny - pytanie z polki kulinarnej - semolina to nasza kasza manna? ktoras z Was moze uzywala jej? dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta.. zgadza sie Semolina to kasza manna ;) ja uzywam i jest OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Megx, w Tesco widzialam tylko 1.5kg worki, wiec sie lekko zawahalam przed zakupieniem :) No to moze zaszaleje i kupie 1.5kg, Mayka pozera to w tempie blyskawicznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez kupilam jakis czas temu w Tesco 1,5kg firmy NATCO Kasza manna jest dosc popularna w kuchni indyjskiej, a ze oni maja duze rodziny dlatego takie duze worki. Jedyne co zauwazylam, ze ta kasza jest taka jakby to powiedziec troche bardziej grubozairnista niz ta ktora pamietam z dziecinstwa ale ogolnie jest OK :) Raz kupilam male opakowanie (chyba 0,5kg) w Morrisons tylko nie pamietam nazwy firmy cos na W chyba w takim niebieskim kartonie i ona byla nieco delikatniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny witam a w szczegolnosci Brage i zycze milego pobytu na wyspach oraz szybkiego sciagniecia szyny u malej moja mala rada musisz jej jak najszybciej poszukac towarzystwa zeby jej nie bylo smutno i zeby nie zaczela tesknic za kolezankami z Polski wiem cos o tym bo sama stawalam na glowie zeby moje dzieci sie tu dobrze czuly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor i Dzien dobry:):):) 🖐️ Ja ide spac po wisniowce:P:P:P no wirtualnej Karaluchy pod poduchy................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry mamuski i malenstwa! u mnie juz przedostatni dzien na ziemiach polskich. juz jutro wracam do londynu i baaaaaardzo sie ciesze :) nie moge sie doczekac, az zobacze swych sasiadow i codziennego deszczu ;) Farid jest przeziebiony. Wczoraj dostal syropek i antybiotyk, ktorego mam poki co nie dawac. ewentualnie po powrocie gdyby cos, ale mam nadzieje,ze nie bedziemy musialy go uzyc. Co do semoliny to jest to kasza manna tylko,ze robiona z pszenicy twardej dlatego ma wieksze ziarenka. Ja mam pod nosem polski sklep, wiec tam kasza manna jest ta polska. W sklepach nigdy nie szukalam, gdyz dopiero teraz zaczynam karmic malego kasza manna. Bardzo lubi zwlaszcza z soczkami. Pytanko czy szczepicie sie przeciw grypie? A malenstwa? Piszcie, bo ja od jutra interneciku juz nie mam :( buuuuuuu Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobietki Kolejny dzien po angielsku prawie juz minal. A wiec jeszcze leniuchujemy, tatus chodzi na przez caly tydzien na pozna zmiane, dzieki temu mozna pospac. Wstajemy gotujemy, sprzatamy, bawimy sie , objadamy ......Chyba nie dlugo bez zmartwien i stresu utyjemy. A jedno musze przyznac jak sie nie bedziemy pilnowac i czesto ogladac w lustrze to w waskich typowow angielskich korytarzach bedzie trzeba nas przepychac, a wszczegolnosci mnie bo corunia jest tatusia drobna jak on, mamusia natomiast nigdy nie nalezala do filigranowych blondynek. Jeszcze sie urzadzamy i rozpakowujemy mysle ze to potrwa gdzies z tydzien zanim sie na porzadnie zadomowimy. Moja corcia poznala wczoraj kolezanke z Bulgarii i jak to wlascicwe dzieciom slowa nie byly potrzebne zeby sie bawic. Pozdrawiam i do przeczytania Kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za rady - No u nas niestety sklepu polskiego nie ma :( wiec bede musiala przez 2 tyg poradzic sobie z gruboziarnista, ech, zycie :) No ale maluchy weetabixow nie pokochaly niestety. Shirin - ja sie nie szczepie, mimo ze pracuje w szpitalu, a co do dzieci - slyszalam ze ponizej chyba 5 lat tez sie nie powinno, za duze obciazenie, wiec sama nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Braga, przywitalam cie juz sasiadko? Chyba nie, no to nadrabiam! WITAJ PO TEJ STRONIE!!!!! No i fajnie ze ty tez nie ta filigranowa blondynka - latwiej nam bedzie umawiac sie na kawe i ciacha ;) W ta sobote prawdopodobnie bede opiekowac sie synkiem kolezanaki ktora ma termin na 20go (tym razem dziewczynka!) ale musimy sie spotkac nareszcie! Moze sciagniemy tez Sztefcie 😘 i moze Fly Fly jak jej sie bedzie chcialo na Polnoc jechac ;) Szanta, a probowalas oatabix? albo w sklepie zdrowej zywnosci mozna kupic millet flakes lub quinoa flakes - bardzo dobre! Ale ta semolina az tak gruboziarnista nie jest, ja kupilam moja w waitrose i mala sie zajada (jak jej zrobie :p) oki, spadam popracowac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki - dzieki wielkie, wiedze ze pogotowie kaszkowe dziala, ratunek nadciaga z kazdej strony - DZIEKUJE!!! inne bixy sprobuje, i te pozostale filety tez - w koncu manna tez jej sie kiedys przeje :D O, obudzila sie krolewna, no to koniec pisania... A my mamy juz 2 zabki - okupione 2 tygodniami wrzasku...:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihi Szanta, gratulacje zabkow! A u nas kaprysy i wyprowadzanie mamy z rownowagi to najfajniejsza zabawa! We wtorek zostalam z mala w domciu i od ciaglego \"ma ma ma ma .... \" mnie leb rozbolal :o A taka grzeczna panna kiedys byla....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry....... No tak u nas kaszki BEBEBE platki BEBE i cokolwiek takiego to wszystko BEBEBE.. Za to dajcie kielbase i szyneczke pycha mniam mniam i tylko mama daj wiecej:):) MamaE no kurcze nie mow 2 razy bo tam wisniowka czeka ,ale czym starsza tym lepsza ponoc:):):P:P Braga zostalo cos jeszcze czy juz nie ma nic :(:(:( Tak wogole jakby nie patrzac poludnie tez niczego sobie:P:P Kalena napisz co tam slychac u Malutkiej jak sie czuje ,daj no tutaj znac nam:):) Felicity ,a ty wiekim hukiem wpadlas i juz Cie nie ma?????????? Jezu ide cos zjesc bo mi kiszki marsza graja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki Kochane No cuz zebym sie dobrze czula i zabkow nie zazdroscila to u nas pojawia sie szostki, bo juz pelen garnitur zabkow (wszystkich zdrowych i bez dziurek i plab) mamy kilka lat.......hi hi hi, mowa oczywiscie o corci bo mamcia tej panienki z innego rodu brzydkich zabkow sie wywodzi. Oczywiscie jak moze byc inaczej corusia tatusia nawet zabki ma po nim i kazdy kto nas zna wola na nia maly tatus robus. A mnie trafia ze ani kropli mamusi, nawet moj blagalny wzrok nie pomaga zeby cos znalezli. Mamciu E czekam tylko na znak spotkania gdzie i kiedy, u mnie to dopiero za jakis czas jak sie urzedzimy i w pelni kupimy wszystko zeby nie siedziec na plastikowych krzeselkach lub dywanie. FlyFly wisnioweczka jak sie rzeklo nietknieta czeka, musi byc jakies wkupne z mojej strony. Sztefka cos sie nie odzywa, orientujecie jak u niej ze zdrowkiem? Leczenie juz chyba sie skonczylo, tylko chyba teraz mialobyc badanie, prawda? Kalenko jak towja malutka wszystko juz w normie nic nie piszesz. Kalenko dzieki za rady, powiedz jak twoje maluchy sie zaaklimatyzowaly? szybko sie pogodzily za zmiana kraju, zycia ,szkoly? Moja corcia poznala druga kolezanke Mariah, mowiaca po angielsku ale tak ze ja nie wiem oco chodzilo tej malej, male sie bawily. Wiecie dziewczyny troche mnie przeraza jak widze 5 latki same w parku tylko z bratem 6 letnim, a na dodatekdzisiaj bylo chlodno a dzieci byly w japonkach na gole nogi....brybrybryyyyjuz mi zimno jak to widze. Wogole zastawnawiam sie czasami jak ludnosci niektorej tu mieszkajacej nie jest zimno przy tej temperaturze, ale pewnie przywykne i sie przyzwyczaje moze i ja do tego klimatu a sama w grudniu bede biegac w japonkach, poki co mam 20 stopni w domu i bluze na sobie. jestem zmarzluch. Pa Kochane do przeczytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tartu rosa
witam przepraszam ze wchodze tu nie proszona ale chciałam was tylko o cos zapytac Czy po przegranej wyborów przez PIs a wygranej PO wrócicie do kraju? Prosze was o odpowiedz to dla mnie b. wazne by to wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie, jestem \"poza granicami\" od 1986 roku i moj dom jest tutaj. Ale zycie jest pelne niespodzianek ..... ale na pewno powodem mojego powrotu nie bedzie kto wygra wybory. Nawet nie wiem co to za partie PIS i PO....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tartu Roso wydaje mi sie , ze dla szarych obywateli nie jest wazna nazwa partii sama w sobie, ale to co robia dla nas obywateli. Niestety kazdy polityk obiecuje wiele a potem dostajemy fige, porzadnego kopniaka i kolejne obietnicy ze jak znowu zacisniemy pasek i zmniejszymy porcje jedzenia (bo ceny ida do gory i zapowiedzi ktore widzialam tenedencja sie utzryma) to moze bedzie lepiej. tak dla porownania bulka w mojej piekarni kosztowalo we wrzesniu 20 groszy od 1 pazdziernike kosztuje 50 groszy, maslo oselka duza prawie 10 zlotych.....itd.ceny w sklepie netto (siec tanich sklepow) Pewnie jezeli PO zrobi cos aby zylo sie lepiej w naszym kraju , jezeli spelnia sie obietnice to dopiero za wiele lat bedzie widac skutki ich dzialania. Wydaje mi sie ze duzo osob boi sie przejscia na Euro , wtedy dopiero dostaniemy po tylkach. Slyszalam wypowiedzi, ze srednio zarabiajaca rodzina w Polsce bedzie miala problem z utrzymaniem sie do konca miesiaca. jezeli wrocic to moim zdaniem kilka lat po przejsciu na Euro, jak gospodarka zacznie sie stabilizowac.Nie sadze aby zmiana waluty najbardziej nie dotknela nas szarych obywateli, albo nieudzacznikow jak zostalismy nazwani przez......Niemcy nadal narzekaja ze po przejsciu na Euro ceny poszly do gory a zarobki nie a mocno poszly ceny za uslugi w tym kraju takze. Zycie pokaze jaki nam scenariusz napisze ja swojego powrotu nie uzalezniam od partii a raczej od stanu portfela, poniewaz mam swoje marzenia do spelnienia. Pozdrawiam Emigrantka od kilku dni Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
politycznie sie tu zrobilo ... :o Braga, nie tylko Niemcy narzekaja po przejsciu na Euro, Wlosi, Hiszpanie i Portugalczycy tez i na pewno inni tez. Dawniej bylam bardzo filo-europejka, zmienilam zdanie po kilku latach tutaj ;) A ktora partia wygra w PL to niewazne - wazne zeby dobrze rzadzila i poprawila sytuacje i nie zmuszala ludzi do opuszczania kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie w ogole sytuacja polityczna w PL nie interesuje. Nie planuje tam wracac - jedynie na urlop odwiedzic rodzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my planujemy powrot do PL - nieustajaco za 5 lat.... Juz od jakichs 5 tak planujemy. Na pewno jak przy wladzy bedzie PIS nic z tego. Jak bedzie PO - zobaczymy jak porzadzi, co sie w kraju pozmienia, czy bedzie sie dalo godnie zyc, nie bedac np przedstawicielem handlowym (nie zeym cos do nich miala, ale z nas to akurat handlowcy jak z koziej d trabka). Na wybory idziemy, za bardzo nasz kaczki denerwuja.... A przed nami weekend, ze wzgledu na wybory wyjazdowy - ktos pomyslal i glosowac mozna nie tylko w Londynie i Edynburgu, cudownie, pojedziemy na rowery do New Forest a potem spelnic przywilej obywatelski do Southampton. Jak znam zycie zaraz sie jakies pomaranczki przyczepia, ale co tam - niech maja choc tyle radosci w weekend. A Majeczka 9kg juz wazy, dzis zostalo to potwierdzone oficjalnie,w koncu sie wybralam do baby clinic, strasznie mi bylo nie po drodze - i dobrze, jesczze bym sie zestresowala jakby nam 200g brakowalo do fotelika, bo ostatnio ja przesadzilismy na taki dorosly po Mieszku :D Przede mna tydzien z dzieciakami w domu - w koncu half-term, plany juz robie, umawiajac sie ze wszystkimi dzieciatymi psiapsiolkami w okolicy :) A za 2 tyg - praca, az sie wierzyc nie chce...Planow duzo, ale checi to nie wiem czy mam tak naprawde... Milego weekendu wszystkim zycze, pogoda ma byc, przynajmniej w naszym kurorcie, nie wiem jak tam w stolicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dzieciaczki i ich mamusie przepraszam ze odzywam się tylko wtedy jak mam problem ale same wiecie jak to jest przy maluszku mam do was pytanko i bardzo prosze o pomoc i błagam o szybką odpowiedz otuż moja córcia już 3 dzien nie zrobiła kupki, tylko przewraca się jej w brzuszku, dodam że eksperymetr z termometrem juz przepowadzałam i nic nie poskutkowało niewiem juz co robić, mała ciągle płacze, pewnie dlatego że ją brzuszek boli, karmie ją piersią może ja cos powinnam zjeść coś co by jej pomogło zrobić kupke. Błagam dziewczyny pomóźcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojoj, pisze i mi wypowiedz wcielo :o postaram sie powtorzyc: Anusia, dzieci karmione wylacznie piersia tak maja, moja nie raz raz na tydzien zrobila a jej regula to dwa-trzy razy dziennie. Masaze brzuszka, swiezo wycisniety sok z pomaranczy rozcieczony woda. Uwazaj na to co ty jesz, bo moze jest jakis zwiazek. Zycze szybkiego powrotu do codziennego kupkowania 😘 Szanta, na rowery mowisz? No to ja musze dac pozadnego kopniaka temu mojemu! My sie nic nie ruszamy! W planach tak, sa wycieczki rowerowe, ale w praktyce tylko lozko, tv i komputer 😠 Kalena ❤️ jak corusia? dzisiaj u nas pieknie sloneczko swieci, tylko nieludzko zimno :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssania, Kubus sliczny chlopczyk ❤️ a i ty piekna jestes, masz taka egzotyczna urode :) Jestescie jeszcze w Londynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo fajny blooooooooog
pozdrawiam swiezo upieczona mamusia i synusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarena
czy pracujac w londynie dluzej niz rok przysluguje mi SMP nawet jesli urodze dziecko juz w polsce i nie zechce wrocic do UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeesc, czy mogłybyscie na to spojrzec http://www.parentingweekly.com/pregnancy/pregnancy_information/chinese_calendar.htm , nie wiem jak ten swoj wiek sprawdzac, to znaczy np urodziny mam w listopadzie a dziecko poczete jest w lutym to mam liczyc jako np 24 skonczone? czy rocznikowo 25 juz? jak mozecie to odpiszcie, chce sprawdzic na ile to działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×