Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Przykro mi to mowic ale niestety istnieja sytuacje w ktorych nawet jesli jestes w ciazy moga cie zwolnic tym bardziej jak pracujesz dla agencji :( u mnie w firmie zwolnili dwie dziewczyny wyplacili im tylko pieniazki do czasu zakonczenia umowy z agencja i zrobili to zgodnie z prawem mysle ze nikt z pracodawcow nie narazalby sie na ciaganie po sadach tym bardziej ze wiadomo ze prawo stoi po stronie ciezarnych pozdrawiam 🌻 Ziarnko dzieki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania gribsy ja tez czekam juz 3 mce,i chcialam sie starac o start maternity dzwonilam tam i mowie jaka jest sytuacja ze sie boje ze strace to a oni powiedzieli jak bede miec odpowiedz mam to wyslac i zrobia jakis uptade i mi wyplaca ze nie strace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka! Wiecie, co… Bardzo lubię to forum, bo wiem, że zawsze mogę tu na kogoś z was liczyć. Gdy tylko potrzebuję pomocy, zaraz tu piszę. I między innymi dziś bym chciała prosić was o głos w konkursie. Oto, jak to zrobić: Wejdź na stronę http://www.naturella-fotokonkurs.pl/index.php?id=showgallery&sh=1865&pg=0 Następnie przepisz kod z obrazka, który się tam pojawi i kliknij „Głosuj”. I już! :) Głosowanie trwa zaledwie kilka sekund, a będę baaardzo wdzięczna! Proszę, nie zawiedźcie mnie… :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaajjjjjjj
dziewczyny czy orientujecie sie ile biora prowizji jak sie w polsce wyplaca pieniadze z konta lloyds?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia004
prowizje pobieraja 2 funty ja wybieralam w pko nie wiem czy w kazdym polskim banku pobieraja 2 funty ale w pko na bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vika25
hej dziewczyny!!! Z tym sure start maternity grant naprawdę trzeba się śpieszyć... mnie też to już niedługo czeka i też mam obawy pewne!!! Ja chciałam już teraz wysłać (jestem w 33 tyg) i pobieram tax credit (słyszałam,że jeśli się pobiera choć jeden z benefitów,to można się starać wcześniej) ale pani z Job Center powiedziała mi,że owszem,jeśli otrzymuję tax credit- mogę się ubiegać o ssmg... pod warunkiem,że do working tax credit jest dołączony element o niepełnosprawności :( I rzeczywiście jak się później doczytałam,tak też jest napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja od piatku jestem na antybiotyku bo mam ostra infekcje gardla i w sobote zaczelam tracic glos :o a dzisiaj mam isc do pracy :P jestem ciekawa jak bede serwowac gosciom jedzenie jak nawet w domu jak jest cicho to Stu musi nasluchiwac co do niego mowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megx, na migi? ;) :p oj biedulka, a nie moga cie postwic np za barem? Ja tez strasznie kaszle i to tak okrutnie boli jakbym miala kawalki szkla w klatce persiowej. Anybiotyki mam na stand-by. 😘 na szybkie wyzdrowienie Kashi, swietnie ze sie wyjasnilo i ze to tylko pomylka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E... niestety nie moga :o zobaczymy jak to bedzie wieczorem... teraz jest okres przyjec swiatecznych i mowiac szczerze sobie nie wyobrazam zebym mogla przekrzyczec 5 osob nie mowiac juz o 60 czy wiecej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E,z tym ssmg to u mnie jest śmiesznie, bo ja wywsyłałam jeszcze przed urodzeniem dziecka. Teraz wysłałam powtórnie,ale sirota nie pomyslalam ze przeciez birth cert. powinnam wysłac, logiczne przeciez :) No i oni tak napisali ze ja tej formy nie \"provided\" w certyfikat ,ale kurna zabrakło komus wyobraźni zeby dodac birth, bo przeciez slangiem urzedniczym wystarczy :) :P No i ja tam patrze na te SF100(DEC) bla bla bla, a tam forma do wypełnienia jak wól, a ja przeciez formę drugi raz wysłała, nerw mi pikał i pikał, ino paczeć, jak mi pompka stanie :D ażem wreście dojszła dzioucha po rozum i dzieżem wyczytała , że ino wszycko oki, ale berda trza słać :D He he, jak to nie to, to niech mnie muchi zjedzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A żem zamówiłą z tego zmartwienia karpia u bociana i zjem sobie , a co :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovka, zawsze mozna na bociana liczyc :) tylko nie przesol, jak ja w zeszlym roku :o pierwszy raz karpia robilam i zniszczylam.... a o tym ssmg to ja malo wiem niestety - Jovko, na poprzedniej stronie kolezanka pytala o ssmg bo jej powiedziano ze musi dolaczyc certyfikat niepelnosprawnosci - przeciez tak nie jest, prawdaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde, napisałam wcześniej i mi wcieło 😠 bo jak zwykle kafe pada wtedy gdy ja sobie posta nie skopiuje :O jovka 🌻 SSMG można dostać wtedy gdy pobiera się przynajmniej jeden z wymienionych benefitów: * wtc z elementem o nepołnosprawności * income based jobseeker allowance * ctc at a rate higher than the family element życzę powodzenia! mam nadzieję ze dostaniesz te pieniażki :) Megx🌻 kochana, życzę duuużo zdrówka 👄 obyć szybciutko wyzdrowiała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane ja tez czekam na ssmg zlozylismy forme w zeszlym tygodniu ..... mam teraz gosci i jestem tez gosciem przed kompem .... zabrali mala na spacer mam nadzieje ze za bardzo nie wymarźnie ... dosc grubo ja ubralam ale jest tez dosc zimno... goscie ogolnie nastrajaja mnie nerwowo niestety ... juz powoli leca moje dni do porodu .... 10 stycznia juz niebawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek, trzymaj sie i nie denerwuj za dardzo 😘 a goscie to u kazdego jak ryby, po trzech dnaich zaczynaja smiedziec :) Uzywaj ze ci sie troche Martynka zajmuja a ty mozesz odpoczac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usmiech dobrze robi kochana, prawda? pozwol gosciom sobie pomoc, niech nie beda za bardzo gosciami. Ty uzywaj tych ostatnich dni kiedy ci jeszcze rak wystacza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc,to znowu ja.Kurcze siedze i dalej sie stresuje co on tam nawyjasnia.Boje sie ze cos tam nalicza ze mi sie ten macierzynski nie nalezy i bede musiala isc do jobcentre-tylko najgorsze jest to ze ja tak liczylam na jakies pieniazki przed Swietami a oni mi takiego Zonka w prezencie,normalnie wyc sie chce...Pol nocy nie przespalam,niedobrze mi i wogule mialam jakies koszmarne sny.Masakra...Ja tez zamowilam sobie karpia(w Morisonie),bede robic w galarecie i smazonego.Smazony wyjdzie na pewno gorzej z tym w galarecie bo bede robic pierwszy raz,ale jestem dobrej mysli.Dziewczyny a robi ktoras z was groch z kapusta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kashi, nie martw sie na zapas - musisz dokladnie przeczytac jak masz napisane w kontrakcie. Ale ogolnie to SMP przysluguje ci jesli przepracowalac 26 tyg (6 miesiecy) przed ETD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko sie zgadza,z tymi 26tyg przed 15tyg itd.Mam troche wiecej nawet.Ale nie potrafie przestac sie martwic i myslec o tym.Niedawno zadzwonila jakas pani z biura ze mam jednak nie przyjezdzac bo ten gosc pojechal z moimi papierami do tego glownego biura zeby mi zalatwic pieniadze przed Swietami i nie bedzie go juz dzisiaj i ze jutro zadzwoni do mnie i mi powie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy moje dziecko zacyzna ząbkować??? :( jest niespokojna, płacze mimo iż jest najedzona, ślini się na potęgę, noszenie na rękach nie pomaga (a to pomagało zawsze na wszystkie bolączki), ma 37 stopni temperatury a jak ją pomasuję dolne dziąsełka palcem to się uspokaja ale przecież ona ma dopiero 3 miesiące i 1 tydzień, to chyba za wcześnie na zęby? no i dziąsła nie są czerwone choć na dolnych widzę 2 kreseczki (?) kurcze, chyba dwa zęby na raz nie wychodzą co? no i dziąsła powinny być nabrzmiałe... nie wiem co o tym myśleć :( narazie zasnęła, zobaczymy co będzie jak się obudzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko, mozliwe ze to i zabki :( niektore dzieci (w tym i moja) zabkoja pozno niektore bardzo wczesnie, a slyszalam tez o dzieciach co sie urodzily z jednym dwoma zabkami :) Jesli chcesz podawaj jej calpol, pomoze przy bolu i goraczce. Na noc polecam Medised, pomaga tez spac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję dziewczyny 🌻 👄 calpol już podałam kurcze, sztefka, to mnie zaskoczyłaś ... lecę o się obudziła a co to jest ten medisol? syrop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefcia 😘😘😘 ziarnko, medised to taki syropek z paracetamolem, ja podaje tylko na noc bo ma tez w sobie minimalna ilosc substancji nasennej. dzidzia spi i bolu nie czuje :) a i mama moze sie wyspac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Kobitki ! Ja wzielam formularz z Job centre odnosnie SSMG (becikowe) i tam pisze ze ostatnia strone ma lekarz wypelnic lub health visitor, do kogo z tym poszlyscie? czy musialo byc z wami dziecko?dzis bylam z malym u GP ale forme wzielam po wizycie bo bym jedno z drugim zalatwila :( a moze wystarczy zostawic w recepcji i wypelnione odebrac po jakims czasie? kopsnijcie jakas rada? czy jeszcze cos musze wyslac z formularzem? po jakim czasie dostalyscie odpowiedz ze doszlo? w polowie stycznia Maxiu konczy 3 mies wiec musze juz za tym isc bo mi przepadnie .. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anibas82 jesli juz zloizylas o te benefity co potrzebne do uzyskania becikowego, to sie nie zalamuj tylko wypelnij juz forme o becikowe bo tam jest tabelka i mozna zaznaczyc ze czekasz na odp w sprawie tych benefitow, jak masz wniosek to zobacz sobie am na poczatkowych kartkach jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E 🌻 dzieki za pomoc 🌻 Moze i nie wiesz ale zawsze podasz wszystko gdzoe znalezc i spokojnie rzeczowo odpowiadasz 😘 i za to buziaka :) Birda wysłalam :P i teraz ide na spotkanie w Advice c. b. Trzymajcie kciuki zeby mi cos pomogli. Jaj jak tu ide do jakiegos urzędu to mam sraczke jak nie wiem , znczy mentalna. Zawsze sie martwie ze mnie potraktują jak ...kurcze byle kogo :( No po tych moich przezyciach to juz tak na razie chyba jest ,ze w padam w panike jak tylko cos sie dzieje :( Dobrze ze mam Was, mogę sie poradzic i wyłakac. Pozdrawiam Was jeszcze raz. Kashi , trzymaj sie ,będzie wszystko ok :) A co do ssmg, to nawet jesli czekamy na decyzje, odrzucają podanie, dopiero kiedy już mamsz przyznane, że dostajesz podane przez Ziarko benefity i mozesz wpisac numery i td. Ja tak mialam i sie mozno rozczarowalam przed samym porodem, dopiero teraz mi pisza ze ok, ale tego certyfikata wyslac musialam, co niniejszym uczynilam poczta special delivery :P Buziaki 😘 Lece 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×