Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość ja nie rozumiemrrrr
a czy potem nie bedzie problemu przy chb, synek ma miec nazwisko ojca, mieszkamy razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To czy dziecko ma nazwisko Twoje czy ojca wcale nie ma znaczenia przy otrzymywaniu CHB. Jedno jest pewne w formularzu gdy będziesz ubiegać się o CHB(czy jako samotna matka czy wraz z ojcem dziecka) musisz napisać nazwisko dziecka zgodne z aktem urodzenia...a dlaczego? Ponieważ wraz z formularzem musisz wysłać również oryginał aktu urodzenia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie rozumiemrrrr
czyli nie bedzie problemu zebym dalej pobierala wszystko jako samotna matka, no bo kto sprawdzi ze mieszkamy razem.moze chyba byc na akcie urodzenia, a nie chciec z nami byc, nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaak
Ja to nazwe zwyklym cwaniactem...i juz nic wiecej nie napisze...Dobrej nocy zycze i milego weekendu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu problem pseudo-samotnych matek... To jakis koszmar. A ja czytalam,ze maja zaostrzyc kontrole polskich samotnych matek,bo cytuje ,,wyludzaja od rzadu miliony funtow,,. Jak jest Wam ciezko to dostaniecie jakies benefity jako para. Twoj chlopak bedzie sie cale zycie ukrywal,a dziecko mowilo,ze nie ma ojca...ZAstanow sie czy warto.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady caramel- tak po prawdzie to brytyjskie nie sa wiele lepsze :/ tyle tylko ze mozna powiedziec ze system zostal dla nich stworzony :/ Ale fakt faktem, lekko mnie krew zalewa jak spotykam sie z takim podejsciem, wiec zeby sie nie denerwowac to juz nic wiecej nie napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Witam sie z rana :) albo tuz przed poludniem ;) Wpadlam dac znac,ze firma przeprowadzkowa zabukowana na sobote - czyli Walentynki :D Udalo sie znalezc calkiem niedrogo i nawet pudla wypozyczaja za free ;) Ciekawe ile teraz zajmie podlaczania neta (przy ostatniej przeprowadzce zajelo im to 2 miesiace - bo tam nawet linii tel. nie bylo). Oby tym razem szybciej! Co do tematu \"udawanych samotnych matek\" - sie nie wypowiem, bo tylko nerwy sobie mozna popsuc... Szanta - wlasnie mi sie rzucila w oczy twoja stopka :) czemu przy wadze Mayi masz taka rozesmiana minke?:) A Mieszko ile wazyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity 🖐️ - to bedzieci miec intensywnie gorace walentynki, hihihi trzymam kciuki zeby sie udalo :) A usmiechnieta buzka jest do Mai w ogole, nie do wagi Mai :) Powinny byc w zasadzie dwie, dla kazdego malucha po jednej, juz poprawiam.... A Mieszko wazyl super standardowo - 3.400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to rzeczywiscie standardowo :) Czy tylko moje dzieci sa takie wielkie (3700 i 4100) ? :D A jaka macie pogode na poludniu? U nas wyszlo slonko, ale pewnie zludne (ostatnio w dzien pogodnie, a wieczorem snieg z deszczem;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity - lo matulu! Ale to chyba cc byly?.... Sloneczko wyszlo, wiec milo, ale ja niestety w pracy, i pewnie zanim sie wyrwe to bedzie po zawodach.... A w weekend mamy gosci, wiec pewnei standardowo deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety albo stety oba naturalne - przy Oli to nawet szczypce byly, bo akcja sie przedluzala. A Filipek szybciutko (nie wiem czy pisalam o tym) rowne 3h od pierwszego skurczu do konca porodu :) - a niby byl wiekszy od Oli ;) U nas slonce sie utrzymuje w tej chwili - ale potwierdzam - jak zbliza sie weekend - to deszcz gwarantowany ;) Wlasnie dostalam propozycje pracy - tzn. interview najpierw - na pol etatu, ale trzeba by bylo godzine pociagiem zasuwac, bo to nie w sheffield. No i nie wiem - czy isc na to interview - bo w sumie to tylko 2-3 dni w tyg., ale kasa by sie przydala - no i w zawodzie ;) (chyba to ostatnie to dla mnie najwazniejsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze idz! zawsze interview to doswiadczenie przynajmniej, nawet jak sie nie zdecydujesz :) i powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewuchny :) U nas tez slonko juz drugi dzien, trzymam kciukalce zeby sie nie zadeszczylo na WE bo tez gosi mamy (i remont :o ) Felicity, powodzenia na sobote - ale bedziecie Walentynki obchodzic wieczorem, juz na swoim!!! Uwazaj tylko, bo tak sie ze mna stalo, nowy dom nowe dziecko ;) 😘 a na ta interview pewnie ze idz! Godzina dojazdu to w Londynie srednia, ale bedziesz miala stycznosc z zawodem, zrobisz nowe znajomosci, odpoczniesz troszke ;) No i pieniazki zawsze sie przydadza :) Szanta 😘 A gdzie reszta pan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyCaramel, to ty bylas w Zielonej Klinice? Jak poszlo, jakie wrazenia? Warto? Bo mam tam zamiar zrobic usg okolo 30 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E -> co za pomysly: ja i moze planuje jeszcze dzieci, ale za jakies 5 lat najwczesniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity - no cos ty! Jak juz bedziesz z powrotem wolna jak ptak???? Jak tam pakowanie idzie? Mama E - 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinka666
czesc dziewczyny jestem tu pierwszy raz mam do was pytanie jestem w ciazy z 2 dzieckiem pierwsze rodzilam w polsce ale mialam cesarke bo nie mialam zadnych skurczy i bylam juz 10 dni po terminie nie wiem teraz jak bedzie z drugim dzieckiem boje sie ze powturzy sie sytuacja a tu przeciez nie klada na porodowke bez bolow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinka nie boj zaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinka nie boj zaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinka666
nie balabym sie gdym umiala angieski ale nie umiem dobrze wiec dlatego sie boje czy na wizyte z polozna mozna poprosic o tlumacza czy jest moze ktos z bradford

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta -> za 5 lat dobije 30 wiec pewnie mnie zlapie 2. tura wicia gniazdka ;) Halinka -> umawiajac sie na spotkanie, mozesz poprosic o tlumacza... w kazdej przychodni w ktorej bylam zapisana, byla taka mozliwosc. Co do drugiego pytania - to nie bardzo rozumiem o co chodzi? o cesarke? Tutaj na pewno nie zrobiliby cesarki na 10 dni po terminie, tylko raczej wywolywali porod. Ja z w ciazy synem 7dni po terminie mialam masaz szyjki i 1,5 dnia pozniej urodzilam normalnie. Ale wiem,ze jesli nie zacznie sie akcja porodowa, to wywoluja porod ok.10-14 dnia po terminie (w zaleznosci od szpitala).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinka666
dzieki a moze ktos zna dobra szkole w bradford dla 4 latka mieszkam na bd4 a moze ktos wie po jakim czasie kontaktuje sie z toba polozna pierwszy raz .Bo ja zapisalam sie w gp i zrobili mi pierwsze badanie moczu ale nie powiedzieli mi w ktorym jestem tygodniu tylko ze wszystko jest w pozatku dali nastepny kwit do wypelnienia z data ostatniej miesiaczki jak to zawiozlam kazali czekac na tel i tak juz czekam 3 tydz. ale zaczynam sie denerwowac jak dlugo mozna czekac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze spotkanie jest kolo 12 tygodnia, wtedy tez umawiaja na pierwszy scan. Ciaze licza od ostatniej miesiaczki, wiec mozesz sobie policzyc ktory to mniej wiecej tydzien. Potem na scanie podadza sie tez wiek ciazy, czy zgadza sie z tym wiekiem z miesiaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanta, mua mua 🖐️ :D:D:D Felicity, tak jak mowi Szanta, zasmakujesz wolnosci i potem o nastepnym gniazdku juz nie bedziesz za bardzo chciala myslec :p Halinka, tak jak mowi Felicity, ale czasem musisz sama dopilnowac zeby do ciebie zadzwoniono. Moja polozna akurat byla na urlopie i sobie o mnie zapomniala, powydzwanialam sie troche i jej przelozona mnie przyjela. Pierwsza wizyta to zazwyczaj taka papierkowa ale tez i bardzo wazna! Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E- w Zielonej Klinice bylam na badaniu i USG, Pani doktor to bardzo sympatyczna osoba, gabinet czysty z calkiem niezlym sprzetem,wszystko okej. USG zrobila bardzo szczegolowo,sprawdzila moja szyjke macicy i stwierdzila,ze jest skrocona o opuszek palca, wiec musze sie oszczedzac, nie dzwigac dziecka,zakupow itd. Wizyta (badanie+USG) kosztowala £110. Ciezarnym kobietom polece ten gabinet,ale czy Pani doktor zna sie na kobiecych schorzeniach, nie wiem... Buziaki dla wszystkich Mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam o poranku :) matko, jak mi trudno wstawac rano :( z kazdym dniem coraz gorzej :(((( Felicity - to Ty mlodziutka jestes :) tym bardziej nie ma co za 5 lat ubierac sie w kolejne niemowlaki - pomysl tylko, dzieciaki odchowane, a Ty jesczze nadal mloda i pelna sil, nic tylko uzywac zycia :) Halinka - tlumacz Ci przysluguje \"z urzedu\" tylko musisz to zglosic umawiajac sie na wizyte. Jak jestes ok. 10 tygodnia, to ja bym na wszelki wypadek zadzwonila i sprwadzila co tam z ta polozna, bo mogli spokojnie o Tobie zapomniec, u mnie tez tak bylo... A co do cc - na 100% beda Cie namawiac na porod naturalny, jesli przy poprzednim w ogole nie mialas wywolywanego ani nic, tylko po prostu zrobili Ci cesarke z wejscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halinka666
hej dziewczyny przepraszam ale do konca nie wytlumaczylam wam mojego przypadku z pierwsza ciaza .Termin pierwszej ciazy mialam na 25 maja ale nic sie nie dzialao wiec poszlam do ginekologa tam mnie zbadali i stwierdzili ze jak nic nie bedzie sie dzialo mam sie zglosic do szpitala 30 .Wiec tak zrobilam ,bo nie mialam do tego czasu zadnych skurczy w szpitalu lezalam jeszcze do do 5 czerwca az wrescie tego dnia stwierdzili ze zaczna mi wywolywacz skurcze .Podlaczyli mnie pod kroplowke i tak z 30 minut lezalam wrescie przyszla pielegniarka i stwierdzila ze mam skurcze ale ja nic nie czulam ,zaczelo malemu zanikac tetno i wtedy wzieli mnie na cesarke .Wiec dlatego boje sie ze znowu nie bede miala zadnych skurczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladycaramel, ja wlasnie chcialabym zrobic usg w 30 tyg tam bo taniej niz w angielskich klinikach. Ale czemu mowisz ze chyba sie nie zna na chorobach kobiecych? przeciaz to ginekolog powinnien byc, nie? Halinka, nie uprzedzaj sie. Tu tak latwo znowu z cc nie jest, ja bylam pod kroplowka 20 godzin i dopiero wtedy zapadla decyzja o cesarce i teraz tez raczej nastawiaja mnie na porod naturalny... Wszystko po kolei, najpierw zarejestruj sie u poloznej, porob wszystkie badania i usg, do porodu jeszcze czas i nie ma sie co na zapas stresowac (mowi ta co sie wcale nie stresuje hihihi) Pozdrawiam i zycze dobrego weekendu wszystkim 😘 spadam sprzatac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E- nie napisalam,ze sie nie zna,tylko,ze nie wiem czy sie zna hihihhi w kazdym razie Tobie polecam, Pani Doktor USG zrobi bardzo szczegolowo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola.ewa
czesc dziewczyny. kiedys bylam stala bywalczynia tego forum, teraz czasami zagladam :-) wiem, ze piszecie teraz na zupelnie inny temat niz ja chcialabym was zapytac...zaryzykuje, moze mi pomozecie ;-)) otoz moja corka niedawno skonczyla 2 latka i wydaje mi sie ze ma.....rozstepy na brzuszku!!czy to jest w ogole mozliwe u tak malego dziecka??? czy zglosic sie do GP, czy sprobowac jakiegos kremu... chce tylko dodac,ze coreczka potrafila wypic naraz duze ilosci plynow nawet do 1L. i cos takiego trwalo ponad 5 miesiecy. teraz ze wzgledu na to "odkrycie" (pisze tak, bo nie jestem na 100% pewna, czy to rozstepy) znacznie ograniczylam podawanie napoi. z gory dziekuje za jakiekolwiek sugestie pozdrawiam,ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×