Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Chetnie Asia narzeczona zaklepuje jak sie obudzi rano to mu wiadomosc przekaze:):):) Jejku ide prasowac ,mozesz podrzucic ja prasowac lubie gorzej z gotowaniem:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy to portal UK czy polski
ja nie musze wyjezdzac szukajac szczescia poza krajem ale ty najwyrazniej tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej mateczki:) Oooo, dobrze ze juz poodpowiadalyscie pomaranczowej niespelnionej wredocie, bo mnie sie cisnie pod palce: a pocaluj sie w.... No i wyszlo by na to, ze jestem niegrzeczna :) Moze bidula tez chce wyjechac ale sie nie udaje?... Malgosia - uczulenie na tesciowa, tez jestem za! Opowiadaj jej bajki na dobranoc ze babcia niedlugo wyjedzie moze pomoze :p Brzusio mam duzy, nie da sie ukryc, i coraz wiekszy :D Z Mieszkiem skonczylam jak wieloryb ostatni, teraz tez sie na to szykuje. I znowu rok wracania do formy :( Asia - grudzien to piekny miesiac, Mieszko tez mial byc grudniowy, ale sie przesmyknal do stycznia :) Maya chyba nie bedzie miec szansy na to...Zgadzam sie co do antybiotykow - w Polsce szfuja nimi na prawo i w lewo, ledwo odrobina kataru, od razu wyjezdzaja z biseptolem albo antybiotykiem. Czysty idiotyzm. Zreszta podobnie ze sterydami :( Flyfly - technik dendtystyczny, wow wow! Super! Nie potrafie sobie wyobrazic co prawda pracy w domu, zwlaszcza przy kompie, ale malo wiem o tym zawodzie :) Mnie sie kojarzy z gabinetem i juz :) A nazwa sunroom na werande jest super, 100x bardziej wole niz konserwatorium, ktore sie przyjelo u nas w rodzince :) A jest to rzeczywiscie najwspanialsze pomieszczenie w domu, szkoda go troche na pracownie :( Ale przynajmniej bedziesz miala przyjemnie :) OK, to spadam do pracy, i tak doczolgalam sie na ostatnich nogach na 10 dopiero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Ja juz od w przychodni bylam z malym na wazeniu :):) TYlko 9.100 ciesze sie bardzo ,ze juz tak nie przybiera bo ciezko nosic tego slonia:):) U nas cala rodzina wysokich to i malec duzy ,ale z waga sie martwilam ,ale juz sie ustabilizowalo o dziwo :):) Szanta nie martw sie u mnie tez na plusie od porodu i nie wiem kiedy sobie pojdzie do kogos bo mnie to strasznie meczy .Co sie dziwic ja przez cala ciaze na slodkie nie moglam patrzec to teraz nadrabiam smkolykami:) Wlasnie probowalam dac malemu warzywka ,ale entuzjazmu nie bylo wrecz usteczka zacisniete ,ale na owocki japa sie smieje:):) No ,a teraz marudzi bo mu chyba brzuch tylko podraznilam to trzeba bedzie nakarmic:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flyfly dzieki - na spacerek teraz sie wybieramy to pozniej na spokojnie poogladam :-) Adamek duzy! Ewelinka tez ponad 9kg! Ona z maja a Twoj? napisze pozniej bo sloneczko zaprasza pa pa buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj mialam starcie z tesciowa. musialam jej Julke doslownie wydzierac. a jak juz sie udalo, to skomentowala: ciekawe czy tobie usnie :P a my tu widze jakas obronczynie ojczyzny mamy. W sumie kazdy ma prawo wyrazac wlasne zdanie, ale czemu sie czepiac. Polska jest super pod pewnymi wzgledami, a UK pod innymi. I tyle. A ja tylko Polka jestem i inny brytyjka nie bede. Flyfly sliczny ten Twoj slodki ciezarek? Piekny usmieszek. my dopiero od niedawna mozemy sie takimi cieszyc Szanta juz wiesz kiedy bedzie wielki dzien Mayi? Asia jak tam spacerek? Ja nie mam szans na spacer z coreczka bo tesciowa by mnie zjadla. Teraz ona calkiem funkcje spacerow przejela. A slonce rzeczywisci piekne dzis Ide sie zrelaksowac. Zakupy :) i poszaleje :) mleczko w butli wiec mam kilka godzin dla siebie. Sa i plusy goszczenia tesciowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka - i tak trzymac :) Tesciowa niech sie wykazuje ile wlezie, a Ty ciesz sie swoboda :)Masz racje, kazdy ma prawo do wlasnego zdania, ale po jaka cholere wyrazac go (zlosliwie i uciazliwie) na topiku gdzie nikt jej nie prosil??? Sama musiala wyszukac temat zeby moc sie wykazac jaka to jest najmadrzejsza pod sloncem, my do niej nie szlysmy :( 🌼 Czy tylko ja jestem niezorienotwana jak wygladaja Wasze pociechy???? Date wielkiego dnia ide ustalac w najblizszy wtorek, wiec juz niedlugo bede wiedziec :D ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie mimo wszystko nie pisze :) Feministka ze mnie z krwi i kosci, a wojujaca patriotka raczej watpliwa. I na pewno nie widze siebie poswiecajacej dziecko w imie jakiejkowlwiek idei :p Raczej z Brassensem: Poniesmy za idee smierc, ale nie zaraz - smierc tak, ale nie zaraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatko, prosze sie z tesciowa nie scierac! wykorzystoj! :-D Ja ci zazdroszcze, czas na relax masz, dluga kapiel, masaz, pomalowanie paznokci..... :-) pomarzyc sobie mozna! No to ten spacer to super dlugi dzisial byl, nogi to mi wchodza tam s kad wychodza! Bo dwa razy sie wracalam do domu bo i tego zapomnialam a potem tamtego! No mowia ze jak czlowiek w glowie nie ma to w nogach! No ale mala sie dotlenila spanielizny ruchu londynskiego! Kupilam wreszcie bouncer ten taki co na rame drzwiowa sie zaklada i dzidzie tak jakby na stojaco w nich skacza. Odkrylismy ze my to jakas bestie mamy nie dziecko bo jak tylko ja do tego wsadzilismy to zaczela takie jakies dziwne odglosy wydawac ze szczescia! I z jakia intensywnoscia! Naprawde nie wiem co z niej wyrosnie? Ale zabawka sie podoba to najwazniejsze. szanta, ja osoba wazna w pracy nie jestem i nie bede :-) mala rybka w duzym morzu a poza tym to zdecydowalam ze wracam tylko na trzy miesiace i potem sie zwalniam. oj, ja jeszcze nie przeczytalam! Malgorzatko, macie problemy z zasypianiem? My troche tez, bardziej w ciagu dnia niz na noc. Flyfly, no moja Ewelinka to kawal kobitki tak tak! A jaki charakterek juz czasami pokazuje! No Adam bedzie sam musial z czasem sie przekonac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayka-Niezapominajka
Czesc dziewczynki! Wlasnie namierzylam wasz topic :) Ja mieszkam w Preston. Jestem mama 4letniego Leo. Mimo, ze mieszkam tu juz jakis czas- ok.2.5 roku, nie mam zbyt wielu polskojezycznych znajomych, a z malymi dziecmi- wcale. Chetnie spotkam sie z innymi mamami z okolic ;) Moj synus bedzie szczesliwy poznajac inne dzieci. Niezaleznie od wieku. Mam kilka pytan odnosnie ciazy i porodu. Ktore z was rodzily tutaj i jak to wszystko wyglada? Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mayka Niezapominajka, ja tutaj rodzilam, we wschodnim Londynie. Preston to takie urocze miasteczko prawda? czy sie myle? A wiesz, ze moja Ewelinka gdyby sie urodzila chlopczykiem to tez by miala na imie Leo. Chyba bedziemy trzymac to ime w razie czego chlopczyk sie jeszcze zdazy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayka-Niezapominajka
Mama Ewelinki- tak, Preston jest cudowne :) Imie Leo tez ;) hihi bardzo sie ciesze, ze je wybralismy dla naszego synka. Pytam o porod bo powoli zaczynamy myslec o rrodzenstwie dla Niego... :) Zauwazylam ze Szanta ma miec cesarke- chetnie dowiem sie wiecej szczegolow odnosnie... Bardzo sie ciesze, ze znalazlam ten topik. Obecnie mam powaznie skrecona noge i musze lezec... Nudy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayka-Niezapominajka
Mama Ewelinki- jak wyglada opieka medyczna w trakci porodu? Pozytywnie czy Negatywnie oceniasz? Ja z Leosiem mialam cesarskie ciecie, ciaza byla zagrozona itp... Teraz podono tez sa duze szanse, ze tal bedzie i szcerze mowiac, juz sie z ta mysla oswoilam... Jak to wszystko tu wyglada dziewczyny? Ja, z powodu czestych wyjazdow do Polski, mam tam swoja Pania gin.no ale ciazy mi na odleglosc nie poprowadzi.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) widze ze ciemna noc za oknem a topik aktywny :) Witaj Majka - nie rodzilam jeszcze tutaj, wiec nic Ci nie pomoge, ale z zupelnie innej beczki - znam dziewczyne ktora w niedlugim czasie wybiera sie do Preston z roczna coreczka, gdybys szukala kontaktow polonijnych to ona bedzie szukac na pewno! Asia - ten bouncer to widze niezla sprawa :) my dla Mieszka nie mielismy, ale moze tym razem rozwazymy :) Chyba ze wyjdzie na to ze rzeczywiscie budzi bestie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mayka - wiadomosciami o cesarce sluze wsciekle, za jakies dwa miesiace :) Pierwsza i druga ciaze przechodzilam w wiekszosci tu, poprzednio w 8 mcu wrocilam do Polski, i mialam prowadzona i tu i tam, a tym razem juz jestem na tyle przerobiona na angielskie podejscie, ze spokojnie zdaje sie na NHS. No fakt, ze dodatkowe USG robilam w Poslce i testy toxo i cytomegalie tez, ale to przy okazji wizyty, a nie jezdzac specjalnie :) Jak mialas pierwsza ciaze zagrozona, to na pewno zajma sie Toba tutaj porzadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Okno wymieniaja ja pilnuje malego bo spi a zimno kurna ,ale trzeba bylo. Gdzie mamuski??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamusie, przepraszam ze tak wczoraj zniknelam bez pozegnania ale wiecie jak to jest ... no i Myszka trzymala mnie na nogach prawie czala noc (mam nadzieje ze to zabkowanie wreszcie!) i chyba duzo kawy dzisiaj pojdzie :-) Maya, ja mialam cesarskie ale to byla decyzja ostatniej chwili po 20tu godzinach wywolywania. Cale 9 miesiecy ciazy bardzo dobrze przeszlam i lekarz widzialam tylko raz (ok. 7-8 miesiaca) a tak to tylko polozna co miesiac. Ale wiem ze moja przyjaciolka miala komplikacje od samego poczatku i bardzo dobra opieke miala. Dobrze by bylo gdybys mogla zobaczyc wydzial w szpitalu w Preston, bo z mojego doswiadcenia to kazdy szpital inaczej funkcjonuje w Anglii. santa, oby Maja jeszcze na strzelca wyszla :-) bo nie chcialabys przyprawiac malaj rozkow, co? :-) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayka- Niezapominajka
Flyfly dzieki! Szanta- chetnie nawiaze kontakt z ta dziewczyna, dzieki! Kurcze, noga mnie boli... W niedziele bylam w szpitalu.. Po zrobieniu zdjec itd lekarz powiedzial, ze na szczescie nie jest zlamana, ale mocno skrecona(w okolicach kostki) Powiedzial, ze jesli bede lezec to 2-3 dni i bedzie ok. Lezalam a i owszem, tyle, ze dzis jest piatek, czyli nieco ponad 3 dni a ja nadal nie moge chodzic, ani ruszac noga... Na dodatek jest opuchnieta... Zaczynam sie martwic... A moje slonko kochane pomaga mi caly dzien, dopoki tatus nie wroci. Przynosi mi picie itp :) Jest taki kochany, a jak Wasze malenstwa? :) Dziewczyny pozdrawionka i buziaczki! Odezwe sie pozniej. Muaaaa!*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayka- Niezapominajka
Hey Mama Ewelinki! Masz racje... Musze posprawdzac. Tym, ze zniklas sie nie przejmuj :) Tak to jestt z dzieciaczkami :) Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwile bo mlekojadek sie zaraz obudzi :) czesc wszystkim. Witaj Majka- Niezappominajka. Ja jestem kolejna mamuska zadowolona z opieki tutaj :) Biedactwo z ta nozka. Hej tylko ja nie wiem gdzie jest Preston? Asdia mialas wywolywany porod? ja tez. Ponad dwie doby na prostoglandynach :) no i sie obudzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayka- Niezapominajka
malgorzatka26 Witaj :) Preston to takie urocze miasteczko 45 min od Manchester. Blisko do morza ;) tez niewiele ponad pol h. Wczesniej mieszkalismy kilka miesiecy wlasnie w Manchester, a jeszcze wczesniej w Londynie. Buzki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka, wiesz ze juz nie pamietam na jakiej kroplowce bylam :-) pamietam tylko ze po kilku godzinak (i zmianie dyzuru) lekarka musiala mi memrane przekowac. Potem ok 20 minut ok i nagle okropny bol no i tak przez 20 godz. Chociaz dzisiaj to juz nawet nie pamietam tego bolu tylko wiem ze bolalo :-) Maya, nie przestrasz sie tylko moim opowiadaniem. Ja trafilam do szpitala na ludzi pracujacych podwojny dyzur i padnieci na nogach byli. A ja podekscytowana! Ale w koncu moja Myszke zdrowa i piekna wyciagneli, apgar 9! Maya ostroznie z ta nozka, wspolczuje bo po czasie to troche nudno prawda? Ja znam kontuzje bardzo dobrze :-((( bo wiele razy mnie to spotkalo. Taka lamaga troche jestem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia po przebiciu membrany to na pewno Ci dali oksytocyne. Ja tez to mialam ale po tym poszlo bardzo szybko. A czy wy dziewczyny wspominacie porod jaki wielki koszmar? ja tak jak Asia, wiem ze bolalo, ale nie pamietam bolu i wspomnienia z porodu nie zniechecaja mnie do posiadania kolejnego dziecka. Kto jeszcze na topiku rodzil naturalnie? FlyFly? Majka? Flyfly a jak wyglada wymiana okna w wydaniu angielskiej ekipy? Mnie to czeka prawdopodobnie w przyszlym tygodniu (sypialnia i dinning room-w sumie 3 okna) i zastanawiam sie czy mi duzo balaganu narobia. Szanta poradzilas sobie juz z przeziebieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×